Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Ps. Ne mogu da editujem prethodni post pa samo da pojasnim. Ne tvrdim ja da su Reps cvecke, naravno da nisu. Nego su samo oduvek imali cvrst stav po pitanju law and order, cak I kad im to ideoloski nije odgovaralo. Samo Dems primenjuju sistem da kad im nesto ne koristi onda ide "pa necemo se valjda drzati zakona k'o pijan plota" ili prosto probaju da promene zakon. 

Svi "progresivni" gradovi od prosle godine, koji su radili "defund the police" panicno sad guraju pare u policiju, povecavaju budzete, I pricaju kako eto nisu bas tako mislili... osim SF a tamo se DA sprema za opoziv jer je extremni levicar koji je grad pretvorio u leglo kriminala. 

 

Portland, koji je tvrdio da je policija rasisticka sad trazi povecanje budzeta.

 

Iako to nije bila tema pocetnog mog komentara, nego pravljenje neke price da od par stotina budala koji su cekali mesiju (jfk jr) to znaci da je US fasisticka I desnicarska. Nista nisu radili, zabolele ih noge dok su cekali Isusa.

 

Bilo bi interesatno pogledati raspravu od prosle godine I kako to sad radi...Kamala jos podrzava paljenje I pljackanje? Nema ni peep iz njenog ugla

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Drzava ne odlucuje o tome nego lokalna vlast, osim u slucaju federalnih prekrsaja a to je redje. I ti mi kao dokaz das objasnjenje lokalnog DA koji je odlucio da nece teretiti "protestante" bas u Portlandu. Ti samo u slucaju gradova koje drze Dems mozes da vidis tako nesto. Imala si u Chikagu gradonacelnicu koja je to podrzavala pa promenila misljenje, u Portlandu, u NY,  u Atlanti, u LA, u SF, necemo ni da pominjemo Siettle i njihovo "prolece ljubavi".

Sto se tice Capitol riots to radi FBI, znaci federalni nivo, i koji u trenutku procesuiranja drze Dems... tako da gde si cula da Reps u lokalu biraju da nekog ne procesuiraju na osnovu nasilnih protesta? nigde. to je odgovor.

 

Pa neka republikanci osvoje neki grad a ne samo selendre gde niko nece da demonstrira 😂

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Baby said:

.

 

Pa neka republikanci osvoje neki grad a ne samo selendre gde niko nece da demonstrira 😂

Ah fenomenalan argument 🤣🤣

 

Republikanci su izbor selendre, Dems su urbana elite pa oni mogu da pale I pljackaju. Tako je Hilari izgubila izbore na deplorables .

 

A I videli smo kako se to zavrsilo u Virginiji. Konzervativci su seljaci.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Ah fenomenalan argument 🤣🤣

 

Republikanci su izbor selendre, Dems su urbana elite pa oni mogu da pale I pljackaju. Tako je Hilari izgubila izbore na deplorables .

 

A I videli smo kako se to zavrsilo u Virginiji. Konzervativci su seljaci.

 

Kakav argumenat?

 

Dramis bezveze oko sirotih postenih republikanaca i stravicnih zlotvora demokrata... kazem ti lepo, ista su kuca... Konzervativci i jesu seljaci ali ne paori, nego zatucana bagra koja bi da zaustavi kuglu da se vrti da njima za zivota bude potaman, ostale kj. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Kakav argumenat?

 

Dramis bezveze oko sirotih postenih republikanaca i stravicnih zlotvora demokrata... kazem ti lepo, ista su kuca... Konzervativci i jesu seljaci ali ne paori, nego zatucana bagra koja bi da zaustavi kuglu da se vrti da njima za zivota bude potaman, ostale kj. 

Ja se ne bavim generalizacijama, upravo suprotno. Kritikujem ono sto mi kod odredjene politike smeta, I ono sto mi utice na zivot. Ovakvi rigidni stavovi etiketiranja su upravo ono sto je dovelo Ameriku do extremne podeljenosti koju danas vidimo. Vriskanje I skakanje na konzervatizam koji je deo kulture u US.

Manchin je lepo rekao, US je uglavnom centar ako ne I vecinski centar I desno. 

To sto ti primenu zakona smatras za "zatucanost" samo govori koliko uopste ne razumes sta konzervativci zastupaju. Ali glavno je da se zauzme "moralna uzvisenost progresivne elite" a svi koji se ne slazu su "zatucana bagra".

Videli smo kako je od prosle godine kad su ti progresivci vodili gradove u defund the police, sad okrenuli curak. Kad im je kriminal dosao na vrata. Odjednom im ipak treba law and order. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

Ja se ne bavim generalizacijama, upravo suprotno. Kritikujem ono sto mi kod odredjene politike smeta, I ono sto mi utice na zivot. Ovakvi rigidni stavovi etiketiranja su upravo ono sto je dovelo Ameriku do extremne podeljenosti koju danas vidimo. Vriskanje I skakanje na konzervatizam koji je deo kulture u US.

Manchin je lepo rekao, US je uglavnom centar ako ne I vecinski centar I desno. 

To sto ti primenu zakona smatras za "zatucanost" samo govori koliko uopste ne razumes sta konzervativci zastupaju. Ali glavno je da se zauzme "moralna uzvisenost progresivne elite" a svi koji se ne slazu su "zatucana bagra".

Videli smo kako je od prosle godine kad su ti progresivci vodili gradove u defund the police, sad okrenuli curak. Kad im je kriminal dosao na vrata. Odjednom im ipak treba law and order. 

 

Nekako, teorija je uvek bolja od prakse. Sta to konzervativci tacno zastupaju? Porodicni zivot je jedan od tacaka na njihovoj listi, pa su pod Trampom krenuli da proganjaju sve one koji nisu imali ista ubedjenja kao i oni. 

Niko ne spori da je konzervatizam deo americke kulture, neka tako i bude, ali ne nasilno kao sto je radila zena podpredsednika. 

 

Smeta ti divljastvo, ok i meni. Ali recimo nisi zucnula o gomili ubijenih i maltretiranih trangendera po Teksasu i sire. To te se ne dotice. 

 

Ta progresivna elita ne izbacuje iz skoli konzervativce, nego trazi da razlicitost ima ista prava. (samo da dodam: kada nekom ne des pravo koje treba da ima, naravno da se taj nece pokunjiti i otici da smrdi u cosku, nego ga traziti na divljiji nacin, valjda toliko imas zivotnog iskustva. Zato i imamo sada ovo sve sto je preterano.)

 

Tebe najvise izgleda pogadja Portland koji je na 3k milje od tebe, bar se dalo zakljuciti po kolicini pominjanja na ovoj temi. 

 

Drugo, trece ili peto, nebitno, to sto su okrenuli curak je mozda pozitivno, bar su time priznali da su pogresili, za razliku od druge klike koja je samo furala svoje po svaku cenu. 

 

Zato ti kazem, svako se cese gde ga svrbi. Ja ne moram da se uklopim u tvoju viziju sta nije dobro, kao ni ti u moju i zato smatram ova 'cavrljanja' besmislena. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Nekako, teorija je uvek bolja od prakse. Sta to konzervativci tacno zastupaju? Porodicni zivot je jedan od tacaka na njihovoj listi, pa su pod Trampom krenuli da proganjaju sve one koji nisu imali ista ubedjenja kao i oni. 

Niko ne spori da je konzervatizam deo americke kulture, neka tako i bude, ali ne nasilno kao sto je radila zena podpredsednika. 

Ko to koga proganja? Pa ja nisam videla da je barem jedan "progresivac" proganjan za otvoreno promovisanje rasizma u kome si ako si beo - rasista. Niko.

Vidi ti ovde pokazujes izuzetno nepoznavanje konzervativaca.

 

4 hours ago, Baby said:

Smeta ti divljastvo, ok i meni. Ali recimo nisi zucnula o gomili ubijenih i maltretiranih trangendera po Teksasu i sire. To te se ne dotice. 

:classic_biggrin: Molim? Pa nisam komentarisala ni na "gomilu" plavookih ljudi koji su ubijeni. Mislim sta je tebi gomila? A drugo sto bi ja tako nesto pratila, ljude po grupama, osim ako to nije specijalni slucaj ubistva nekog zbog orijentacije. Sa druge strane vidim da nas kriminal sve jednako pogadja.

 

4 hours ago, Baby said:

Ta progresivna elita ne izbacuje iz skoli konzervativce, nego trazi da razlicitost ima ista prava. (samo da dodam: kada nekom ne des pravo koje treba da ima, naravno da se taj nece pokunjiti i otici da smrdi u cosku, nego ga traziti na divljiji nacin, valjda toliko imas zivotnog iskustva. Zato i imamo sada ovo sve sto je preterano.)

 

Nemoj me molim te zasmejavati - bold 1.

i nemoj promovisati nasilje u sluzbi politike - bold 2. Opravdavanje pljackanja i paljenja po Portlandu nekom borbom za prava - je tesko lupetanje. 

Gomila anarhista koja bi da popale i popljackaju sta im naidje nije nikakva borba za prava. MLK se borio za prava, pa je danas gurnut u cosak kao neadekvatan jer je hteo da se ljudi ne dele po boji koze. Danasnji progresivci bukvalno unistavaju sve za sta su se ljudi borili godinama. 

 

I kakve veze ima koliko je daleko Portland? Pa valjda zivim u ovoj zemlji. naravno da me brine, rasirilo se i kod mene u Filadelfiji, manja skala ali ....vidim kako postajemo Portland.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Ko to koga proganja? Pa ja nisam videla da je barem jedan "progresivac" proganjan za otvoreno promovisanje rasizma u kome si ako si beo - rasista. Niko.

Vidi ti ovde pokazujes izuzetno nepoznavanje konzervativaca.

 

:classic_biggrin: Molim? Pa nisam komentarisala ni na "gomilu" plavookih ljudi koji su ubijeni. Mislim sta je tebi gomila? A drugo sto bi ja tako nesto pratila, ljude po grupama, osim ako to nije specijalni slucaj ubistva nekog zbog orijentacije. Sa druge strane vidim da nas kriminal sve jednako pogadja.

 

Nemoj me molim te zasmejavati - bold 1.

i nemoj promovisati nasilje u sluzbi politike - bold 2. Opravdavanje pljackanja i paljenja po Portlandu nekom borbom za prava - je tesko lupetanje. 

Gomila anarhista koja bi da popale i popljackaju sta im naidje nije nikakva borba za prava. MLK se borio za prava, pa je danas gurnut u cosak kao neadekvatan jer je hteo da se ljudi ne dele po boji koze. Danasnji progresivci bukvalno unistavaju sve za sta su se ljudi borili godinama. 

 

I kakve veze ima koliko je daleko Portland? Pa valjda zivim u ovoj zemlji. naravno da me brine, rasirilo se i kod mene u Filadelfiji, manja skala ali ....vidim kako postajemo Portland.

 

Ma tebi je samo nasilje kada demkrati rade nesto, a kada republikanci rade nesto, onda su u pitanju pojedini ludaci u 330 miliona. 

Stvarno nema sta da pricamo, ne mislimo isto, razumi ako mozes. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Baby said:

 

Ma tebi je samo nasilje kada demkrati rade nesto, a kada republikanci rade nesto, onda su u pitanju pojedini ludaci u 330 miliona. 

Stvarno nema sta da pricamo, ne mislimo isto, razumi ako mozes. 

Pa nema sta da se prica, zna se sta je nasilje. A to nije stajanje kraj puta. Nikako, poredjenje toga sa Portlandom je nevidjena relativizacija povredjenih, popaljenih zgrada, popljackanih prodavnica negde I sa smrtnim ishodom. Ili sa Sietlom ako ti bas Portland smeta, ili da napravim listu?

Nemam pojma odakle ti ideja da poredis takve stvari. Stvarno. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Angelia said:

Pa nema sta da se prica, zna se sta je nasilje. A to nije stajanje kraj puta. Nikako, poredjenje toga sa Portlandom je nevidjena relativizacija povredjenih, popaljenih zgrada, popljackanih prodavnica negde I sa smrtnim ishodom. Ili sa Sietlom ako ti bas Portland smeta, ili da napravim listu?

Nemam pojma odakle ti ideja da poredis takve stvari. Stvarno. 

 

Da, zna se. Ali konstantno vrtis pricu u prazno. Isto kao na temi o koroni. Nisi odgovorila kako to drzava i strucnjaci odgovaraju, ali si ponavljala teoriju. 

 

Nisi se osvrnula na nasilje i ubistva travestita, brinu te vise prodavnice i izlozi. Jbg ne znam koliko puta da ti kazem da su nam polazne tacke posmatranja stvari razlicite i da tesko mozemo doci do zajednickog zakljucka. 

 

Hoces da kritikujes demokrate, kritikuj, mene briga za njih, samo da je Tramp otisao, to mi je bitno. Hoce biti krize? Hoce. Velike i to uskoro. Hoce se prebaciti na demokrate? Naravno da hoce. Ali problemi su dublji od demokrata i poceli su i pre njih. Jedan na drugi problem kada se naslaze dodje do velikih problema. Svi su krivi. Ista su kuca, donose partijski odluke, tipicno za banan drzave, a ne US. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Da, zna se. Ali konstantno vrtis pricu u prazno. Isto kao na temi o koroni. Nisi odgovorila kako to drzava i strucnjaci odgovaraju, ali si ponavljala teoriju. 

Hahaha ha, pa ti mislis ja nemam nista drugo u zivotu nego da pratim sta nekom nisam odgovorila na forumu? Ponekad kad se vratim vi ste odmakli na temama po vise strana, draga moja pa se I nema smisla vracati na raspravu ... a ponekad izgubim I volju.  

9 hours ago, Baby said:

Nisi se osvrnula na nasilje i ubistva travestita, brinu te vise prodavnice i izlozi. 

Ajde ne smaraj, da ne kazem nesto jace. Dosta tih ubistava I nasilja nad trans populacijom je prosti kriminal, koji se dotice svih nas, da si se potrudila da pogledas. Sto jeste tuzno I time se definitivno bavim, bez obzira ko strada. Tamo gde je hate crime, I time se bavi policija. Definitivno nije neka epidemija napada. 

Jel se ti bavis ovde povecanim anti-semitizmom? Jbga nije progresivno...

Iskreno receno, ja kad god vidim danas da so called, progresivci brane necija "prava" odma se najezim, I mislim "nece to dobro da se zavrsi".

 

9 hours ago, Baby said:

 

Hoces da kritikujes demokrate, kritikuj, mene briga za njih, samo da je Tramp otisao, to mi je bitno. Hoce biti krize? Hoce. Velike i to uskoro. Hoce se prebaciti na demokrate? Naravno da hoce. Ali problemi su dublji od demokrata i poceli su i pre njih. Jedan na drugi problem kada se naslaze dodje do velikih problema. Svi su krivi. Ista su kuca, donose partijski odluke, tipicno za banan drzave, a ne US. 

Ono kad hoces da izrelativizujes svaku temu I kritiku, samo kazes "ma svi su isti". Glavno da je TDS ziv....Sto ti je bas Tramp bitan? Pa svi su isti 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Eto, ja sam se trudila isto da ne kazem nesto jace, pa sam rekla da se verovatno nikada necemo razumeti... I po peti put, mislim da je rasprava glupa jer spadamo u dva paralelna sveta. 

Tako izgleda, pa da se slozimo opet 😊

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Novi gradonacelnik NYC koji uskoro preuzima, deluje pozitivno. Kandidovao se za Dems, ali ne prica nikakvu ultra-levu pricu.

Danas je rekao da je po pitanju kriminala konzervativac, tj on objasnio ima zero tolerance za kriminal I misli da niko ko je u ponedeljak pocinio krivicno delo ne treba da bude na ulici u utorak. Yay! Konacno neko sa zdravim razumom u toj administraciji. Takodje, ne misli da NYC treba da "tax the reach", razumno kaze to ce sve oterati iz grada.

 

Ostaje da vidimo kako ce uspeti u okruzenju.

Link to comment
Share on other sites

:smiley64:

Opinion: Paging Dr. Orwell. The American Medical Association takes on the politics of language.

 

Also expunged are the words “Caucasian,” “minority,” “vulnerable,” “white paper,” “blackmail,” “blackball” and “slave.” (Public service: If your doctor feels the need to use any of those last ones in the course of an exam, maybe find another doctor.)

Because change can be confusing, the AMA helpfully offers some sample “well-intentioned” sentences that might be problematic, along with alternatives using “equity-focused language.”

For instance, you might be tempted to say something like: “For too many, prospects for good health are limited by where people live, how much money they make, or discrimination they face.”

What you should say is: “Decisions by landowners and large corporations, increasingly centralizing political and financial power wielded by a few, limit prospects for good health and well-being for many groups.” I swear I’m not making this up.

Let me offer a few serious observations.

First, part of what we learned in the 20th century, during a series of long wars against tyrannical governments and ideologies, is that all repressive movements start by mandating versions of history and their own lists of acceptable terminology.

These medical groups — and, more to the point, the elite academic movement they’re kowtowing to — may believe they’re bringing history and language more in line with the goal of social justice. What they’re actually doing is trying to control what their members are allowed to think and say.

 

Ne znam da li da se smejem ili placem.

 

 

Individualism is a philosophy and group of ideas, expressed in symbols, practices, and stories that supports a belief that self-sufficient individuals are rational beings that freely make consumer-like choices, independent of political influences, living conditions or historical context. Among these ideas is the concept of meritocracy, a social system in which advancement in society is based on an individual’s capabilities and merits rather than on the basis of family, wealth or social background. Individualism is problematic in obscuring the dynamics of group domination, especially socioeconomic privilege and racism.58 In health care, this narrative appears as an over-emphasis on changing individuals and individual behavior instead of the institutional and structural causes of disease.5

 

 

Class conflict A permanent division and antagonism between those who own and control capital and the resources and mechanisms of production, as well as the structures of power in society, and those who do not. Class consciousness The recognition by workers of their unity as a social class in opposition to capitalists and to capitalism itself.

 

Najvece medicinsko udruzenje u US je odlucilo da promovise komunizam :smiley26:

Link to comment
Share on other sites

 
Sad i Ameri kazu da ce Australija da po priceka na te podmornice?!? Ne bi me cudilo da je cela prica odradjena da otkazu preskupi dil sa Francuzima a da imaju opravdanje za to, Ameri ce stacionirati dodatne snage u Australiji cisto da Kinezima nesto veselo ne padne napamet. Problem je sto Kinezi mogu da cekaju, po tome su itekako poznati a sad su kineski tvrdolinijasi dobili argument da stave Australiju na listu, sigurno je bila i pre ali sad mogu da kaze eto nam razloga.
Ne razumem kakav razlog imaju Kinezi da napadnu Australiju jednog od njihovih glavnih trgovinskih partnera? Jedino gde bi Kinezi usli u neki sukob jw Tajvan ili Indija zbog nekih razmirica sa tom zemljom.

Kada citam ovde ove teme ponekad pomislim da 3. svetski rat samo sto nije. Rusija samo sto ne napadne, Kina isto. Ljudi moji svim velikim igracima je jasno da sukob globalnih razmera vodi u katastrofu, od ekonomske do nuklearne. Snazna vojska ovim super silama sluzi da ostre kitu nad malim zemljama, tj tamo gde za to imaju interesa, prevashodno ekonomske i da ih same zastiti preventivno od eto nekog hipotetickog napada neke jake vojske. Sansa da Kina ili Rusija napadnu neku clanicu NATO ili njihove saveznike je bukvalno ravna nuli. Da ne pricam o besmislu takvog napada, ajde odgovori mi kakav interes ima Kina da osvoji Australiju vojno? Sta bi tu dobili, teritoriju?

Druga stvar, koga je to u proslosti napala Kina, za razliku od Japana recimo? Meni se cini da je Kina super sila sa ubedljivo najmanjim imperijalistickim teznjama, na stranu sta radi sa sopstvenim stanovnistvom, svima je jasno da je to diktatura. Mozemo diskutovati da Kina za osvajanje prevashodno koristi ekonomiju, tj da mozda to radi mnogo elegantnije od Amera recimo koji su laki na obaracu, ali stvarno ne vidim neku potencijalnu pretnju da Kina sa bilo kim udje u sukob osim u slucaju da neko predje te neke njihove crvene linije u vidu , a koliko vidim to je Juzno Kinesko More, Tajvan ili granicni spor sa Indijom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...