Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

Imas razlicite konzervativce, od kojih mnogi nemaju nista protiv transgender, homosexualaca i nevernika. 

To sto ti, kao i ti levicari, trpas sve u isti kos desnicara je problem nerazumevanja, to je taj extremizam, ne slazes se samnom pa si odma desnicar.

Bukvalno extremno levicarenje. Nazalost.

 

i odlicna podloga za ponavljanje istorije.

 

Pa vidi, to da sam ja neki levicar i neki stravicni liberal je ustvari samo vas neki dozivljaj, otprilike jednak kao sto ja vas (tu par vas na temi) vidim u krajnjoj desnici, a verovatno nije tacno. Ustvari, to je cist sindrom onog sto se desava u realnosti. Ja jesam liberal i jesam levicar ali umereni. Jasno je meni da preterivanje vodi u drugu krajnjost koja nije dobra. To sto ti meni objasnjavas kao da ja pojma nemam sa nicim je meni iskreno receno presmesno, ali dobro, valjda se bolje osecas kada mislis da je neko znanje iskljucivo tebi namenjeno.

 

Tramp i njegova admnistracija i onako kako su je vodili su bili krajnji desnicari, netrpeljivi prema svima i svakome (seti se Pensove zene i skole i pravila koje su samo jedan breg svega sto se desavalo). Bajden jeste umeren levicar, neki bi car rekli da je i desnicar, a to sto su oko njega neki krajnji levicarii mnogo glasni to ne mora da ide na racun cele administracije. 

 

Svakako mi odgovara ova klima koju vodi ova amdinistracija (do sada), nego sto mi je odgovarala ona mrznja koja se sejala poslednjih 4 godine. Ja mislim da sve treba tretirati po zaslugama, znanju i umecu, da tu boja koze, seksualno opredeljenje ili vera ne igra nikakvu ulogu, jer ljudi su samo ljudi. 

 

Zasto trpam u isti kos, tj. zasto se tebi tako cini, pa evo da ti odgovorim. Precesto se srecem sa rigidnim stavovima umerenih desnicara. Onda pomislim, kakvi su tek oni kranji kada su ovi ovakvi. Moj moto je jednostavan, zivi i pusti druge da zive, a cim vidim da neko nekog gnjeci zbog gore navedenog, najezim se. Ovde se dramilo oko statua i slicnih gluposti. Mislim, izes statue ukloni je ako nekom smeta, pa nije kraj sveta. A onda se desi otpor da neki nedaju da se ukloni jer je to obelezije njihove politike ili ideologije i onda krece zatazanje. Sto je vise ne daju, to ovi drugi vise zele da je sklone. Statue su primer kako stvari fukncionisu. U sustini, doslo je do momenta da jedni drugima teraju inat vise nego sto im je stalo do nekih stvari i sve izgleda mnogo gore nego sto jeste i sto bi trebalo da bude. Na drugu stranu svo to zatezanje je dovelo da su svi uvredljivi na sve (poslenje sto sam videla je bila drama oko pletene kose i kako je to deo eto crnacke kulture pa su belci koji to rade rasisti). Sve su to budalastine sa obe strane i ni jedna ne valja. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ti je pa sad umereni desnicar koji je rigidan? Kazes nema mestu konzervatizmu u tome, a ono gomila konzervativaca u muzici, filmu i umetnosti. Samo cute, i ne organizuju linchovanje na internetu. Nisu im takvi stavovi.

Vidi, ja ti ne bi govorila kao da nemas pojma, kad ti ne bi pisala kao da prepisujes propagandu, bez razumevanja. Konzervativaca ima toliko varijacija, da samo neko ko se pravi blesav, ili gura ideolosku pricu, moze da ih sve strpa u "mrze transgende, homosekualce, i nevernike". Mislim evo ja uvek govorim da sam fiskalni konzervativac, i to znaci da mrzim transgeneder, homosexualce i nevernike? Cekaj ali ja sam nevernik - mrzim samu sebe?

 

 

Britanski novinar o trenutnom razmisljanju US gradjana, izgleda da je stekao isti utosak kao ja:

A politician who came to power on a ticket of competence, empathy, foreign policy experience and simply not being Donald Trump has been found out. 

And some of his former supporters now think that even Trump might have made a better fist of America's catastrophic departure from Afghanistan.

Liberal Americans who, from the street parties of Chicago to the dinner parties of Manhattan, rejoiced in his election as the great saviour are waking up to the fact that his feet are most certainly made of clay.

This in an America which is still recovering from the Trump years, when they put up with a president regarded as a worldwide laughing stock and national embarrassment.

Suddenly, they're beginning to realise that what came after Trump could be even worse. 

.....

In my 15 years of reporting from America, I have seldom seen such a sense of shock and disappointment. 

Where there was hope, now I see concern — genuine fear that Biden, flailing already at the age of 78, will be here for another three years.

The Biden/Harris poster — he and Kamala Harris, his Vice-President, were the so-called dream team — has gone missing from the front window of a house on my block and, I don't doubt, from many other homes. Biden's name is no longer an easy topic for New York dinner conversations.

Everybody here used to love 'Joe', a politician of principle, but politics is suddenly a tricky subject — no one particularly wants to admit they backed a phoney to replace Trump the monster. 

The tragedy is that it was all so predictable. But because of their loathing of Trump, many who voted for Biden wilfully ignored his evident inadequacies.

The country's cravenly pro-Democrat media turned a blind eye to the obvious for too long. They chose to forget that Barack Obama reportedly used to roll his eyes at Biden's shortcomings as a senator and even as his Vice-President.

They overlooked the fact that Obama had to be dragged kicking and screaming to support his White House bid, suspecting he'd be terrible in the Oval Office.

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9934253/Americas-prayer-Not-three-years-Sleepy-Joe-Biden-writes-TOM-LEONARD.html

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Sta ti je pa sad umereni desnicar koji je rigidan?

 

 

Stvarno izbegavam ovo da pisem jer mi je neprijatno dok slusam, a kamoli da pisem. 

 

Umerene desnicare koje ja znam su svi oni koji eto pricaju o kapitalizmu, individualizmu, privatnom vlasnistvu (pisem ti za one koje ja znam, a znam ih poprilican broj)... a jos nisam naisla na nekog ko nije dobio verbalni proliv kada neki crnac sa spustenim pantalonama prodje pored njih, kada neka usporena crnkinja na kasi radi da je ne prokomentarisu u rasistickom stilu... koji se ne izbljuju na zagrljene homoseksualne parove kada prodju ulicom... 

 

Ocim znam i neke malo desnije nastrojene, sa kojima jedva ostajem pribrana da ne upadnem u verbalni sukob, nazalost i neke jako bliske osobe. 

 

To sto pricas za lincovanje na internetu, eto, ti vidis jednu stanu koja ti smeta, drugu ignorises ocito cim vidis samo jednu stranu. Ne znam sta bih ti rekla. Ja licno nikog ne diram, nikog ne komentarisem po boji, veri, seksu... mislim da su to licne stvari koje mene jednostavno ne treba da interesuje. Primecujem i jedno i drugo. 

 

Lincovanje na internetu ti smeta, a imala si uzivo prenos lincovanja u Vasingtonu i jos po kojim mestima i stalno se skretalo sa toga na Portland demonstracije i razbijene izloge. Imas okosnicu krajnje desnice u Qanon ludacima, ni to ne vidim da ti smeta, ali ti je neki liberal trn u oku sto trabunja na twitteru... 

 

Izvinjavam se sto eto, mene vise iznerviraju idioti sa masinkama koji trabunjaju o njihovom pravu, jer ja ne znam kada ce neka vijuga tom da se otkaci pa pripuca okolo, ali ne... to je pravo i eto, sve je to cool. E pa nije cool, nikada nece ni biti. Zemlja koja je sama sebi napravila protivuslugu stavljajuci u ustav neke stvari koje se tumace po potrebi. And here we are. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

 

Umerene desnicare koje ja znam su svi oni koji eto pricaju o kapitalizmu, individualizmu, privatnom vlasnistvu (pisem ti za one koje ja znam, a znam ih poprilican broj)... a jos nisam naisla na nekog ko nije dobio verbalni proliv kada neki crnac sa spustenim pantalonama prodje pored njih, kada neka usporena crnkinja na kasi radi da je ne prokomentarisu u rasistickom stilu... koji se ne izbljuju na zagrljene homoseksualne parove kada prodju ulicom... 

 

Potpuno brljas stvari, zasto neko ne bi mogao da prica o kapitalizmu i individualizmu a da nije rasista kako ih ti ovde predstavljas? To sto ti pricas nije umereni desnicar koji je rigidan. Kakve veze ima kapitalizam i individualizam sa rasizmom? Pa ne idu te stvari zajedno (kao da su vezane pupkom, iako mogu ponekad). 

Naravno da mi lincovanje smeta, jer napada ljude koji ni u cemu nisu zgresili nego se prosto ne slazu sa levicarskim idejama, a takvih znam dosta. 

Mislim zao mi je da ti znas rasiste, ako i nalecem na rasiste to su beningni rasisti, tipa pricaju o stopi kriminala pa se plase crnaca, a realno nemaju nista protiv, ili komentarisu kako su crne zene debele, kao da bele nisu. A sto se tice pantalona koje vise ispod donjeg vesa, jbga ja bi im svima dala kais, uopste me ne interesuje koje su boje (a rade to svi), ali to je generacijski gap i ja mrzim kitch, ali verujem da bi moji roditelji reagovali isto na stvari koje sam ja nosila.

I mislim ko je bre licnovan u Vasingtonu? nesto su zapalili, opljackali? Ubili nekoga? Kome je to smetalo ali pljackanje i paljenje i prebijanje i ubijanje u BLM protestima je bilo "bore se za pravu stvar"? Zasto nasilje nije isto?

 

Ja recimo znam dosta ljudi koji su konzervativni, a niko od njih nije rasista niti ima nesto protiv homosexualaca, ili transgender. To je umereni konzervativac. Isto kao sto znamo sta je umereni liberal, i oni podrzavaju kapitalizam i individualizam, i slobodno trziste(trenutno samo nece javno da govore jer ce ih neko obesiti na stub srama), samo sto oni veruje da se to postize boljim socijalnim programima a umereni desno misle da se to postize sa vise mogucnosti za individualnim uspehom, i manje drzavne kontrole.

 

Ni jedno ni drugo nemaju veze sa rasizmom ili transgender, ili homosexualcima, ko bre danas osim extrema ima nesto da kaze o hosexualcima? religiozni fanatici. BTW znam i levicare koji su teski anti-semiti, i rasisti. Te stvari jednostavno nisu crvsto povezane sa ideolosko/ekonomskim stavom.

 

biti konzervativac ne znaci da si rasista i bigot, jer ako cemo tako da se delimo onda su levicari authoritijanci sa jakim anti-semitizmom.

kad kazes da naginjes levo, jel da predpostavim da si anti-semita i komunista (zamisli odma gulage, kao sto ti kod konzervativaca vidis rasizam)? Posto ti tako trpas konzervativce.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Umerene desnicare koje ja znam su svi oni koji eto pricaju o kapitalizmu, individualizmu, privatnom vlasnistvu (pisem ti za one koje ja znam, a znam ih poprilican broj)... a jos nisam naisla na nekog ko nije dobio verbalni proliv kada neki crnac sa spustenim pantalonama prodje pored njih, kada neka usporena crnkinja na kasi radi da je ne prokomentarisu u rasistickom stilu... koji se ne izbljuju na zagrljene homoseksualne parove kada prodju ulicom... 

Je ne znam gde spadam po tvojim standardima, ali cisto da spomenem, nisam podrzao narandzastog pavijana.:classic_biggrin:

E sada, ne smeta mi sto neko nosi pantalone kao da ima pune pelene govana, to je valjda modni hit tipa Justin Bieber, ali cu sigurno prokomentarisat da je glupo do bola. Posto u LVMA nema bas puno istocnoevropskih prodavnica , a meni je najbliza jedna u kojoj je na kasi brkata ruskinja koja me dovodi do ludila poslednjih 10 godina. Obozava da poprica sa zemljacima , pa makar 20 ljudi cekalo u redu, a cela prodavnica je kao kada si usao u Jabuku pocetkom 80tih, gde je poslovodja bio Bog i batina , posto je mogao da ti obezbedi ulje , prasak, toalet pair. Znaci ti kao kupac si nula, a treba da budes krajnje ljubazan prema personalu,  da bi se oni smilovali a ti bio usluzen.:classic_biggrin:

Homoseksualni parovi? Koga to vise uopste zanima. Koliko vidim, na Floridi to uopste ne izaziva neko uzbudjenje.

 

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

a meni je najbliza jedna u kojoj je na kasi brkata ruskinja koja me dovodi do ludila poslednjih 10 godina.

 

I jel ponekad opsujes brkatu ruskinju onako za sebe? pretpostavljam ako si ljudsko bice, da naravno da, ali te to ne cini rasistom.

Ja sam iskreno prvi put na forumu cula da sam ja rasista zato sto sam protiv ilegalne imigracije, ili sam bila trampovac i fasista jer sam za nize poreze...Nema veze sto sam ja protiv ilegalne imigracije i da su zeleni, ET da sad sleti i hoce da se useli (a nije u prolazu i hoce kuci) ja bi bila protiv. I tu gde sam ilegalni imigranti su uglavnom BELI.

Neki su cak flertovali sa idejom da sam neonacista :classic_biggrin: jel branim slobodu govora. Ja nemam problem sa americkim ustavom, ne da nemam problem nego ga podrzavam, uvek u ideji, ne uvek u izvedbi.

 

izgleda da treba stalno da stavljam i disclaimer "ne podrzavam neonaciste, Qanon, razne budale, manijake, pedofile, silovatelje, nasilnike, pljackase..." ups a ja mislila da je to normalno...Nasilje i pljackanje je ok, ako opravdava cilj. ostali koji pricaju o slobodama su mozda manijaci kojima ce da se otkaci vijuga svakog trenutka :smiley13: Treba cvrsta ruka drzave da nam kaze sta da mislimo, pitam se gde sam to cula pre.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Je ne znam gde spadam po tvojim standardima, ali cisto da spomenem, nisam podrzao narandzastog pavijana.:classic_biggrin:

E sada, ne smeta mi sto neko nosi pantalone kao da ima pune pelene govana, to je valjda modni hit tipa Justin Bieber, ali cu sigurno prokomentarisat da je glupo do bola. Posto u LVMA nema bas puno istocnoevropskih prodavnica , a meni je najbliza jedna u kojoj je na kasi brkata ruskinja koja me dovodi do ludila poslednjih 10 godina. Obozava da poprica sa zemljacima , pa makar 20 ljudi cekalo u redu, a cela prodavnica je kao kada si usao u Jabuku pocetkom 80tih, gde je poslovodja bio Bog i batina , posto je mogao da ti obezbedi ulje , prasak, toalet pair. Znaci ti kao kupac si nula, a treba da budes krajnje ljubazan prema personalu,  da bi se oni smilovali a ti bio usluzen.:classic_biggrin:

Homoseksualni parovi? Koga to vise uopste zanima. Koliko vidim, na Floridi to uopste ne izaziva neko uzbudjenje.

 

 

Verovatno spadas u malobrojne koji nemaju problem sa "ostalima"

 

Ja sam rekla da ja nisam naisla, a ne da ne postoje... mozda je i do grada gde zivim, gde ima raznog sveta... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Potpuno brljas stvari, zasto neko ne bi mogao da prica o kapitalizmu i individualizmu a da nije rasista kako ih ti ovde predstavljas? To sto ti pricas nije umereni desnicar koji je rigidan. Kakve veze ima kapitalizam i individualizam sa rasizmom? Pa ne idu te stvari zajedno (kao da su vezane pupkom, iako mogu ponekad). 

 

 

Oh Andjo, pa ti ljudi ne govore o tome u jednoj recenici... ali nema veze jer ces uvek naci nesto da negiras... 

 

Ja ovde pricam iz mog iskustva, tvoje je mozda sasvim drugacije. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Oh Andjo, pa ti ljudi ne govore o tome u jednoj recenici... ali nema veze jer ces uvek naci nesto da negiras... 

 

Ja ovde pricam iz mog iskustva, tvoje je mozda sasvim drugacije. 

Tvoje iskustvo je tvoje iskustvo, ali je problem kad ne znas sta je umereni konzervativac, pa na osnovu toga pravis zakljucke. Sorry. 

Znaci ti uopste ne znas umerene konzervativce, liberalne ili fiskalne konzervativce, ili progresivne konzervativce.... znas ljude u tvojoj okolini, i to preslikavas sa uticajem medija na sve ostale.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

I jel ponekad opsujes brkatu ruskinju onako za sebe? pretpostavljam ako si ljudsko bice, da naravno da, ali te to ne cini rasistom.

 

Cuj ponekad, skoro svaki put, a to je trebalo da bude i poenta price, samo sam se do kraja izgubio. Hoce to sa godinama.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Tvoje iskustvo je tvoje iskustvo, ali je problem kad ne znas sta je umereni konzervativac, pa na osnovu toga pravis zakljucke. Sorry. 

Znaci ti uopste ne znas umerene konzervativce, liberalne ili fiskalne konzervativce, ili progresivne konzervativce.... znas ljude u tvojoj okolini, i to preslikavas sa uticajem medija na sve ostale.

 

Pa napisala sam u startu da je iz mog iskustva sa ljudima iz moje okoline. 

 

Ako gledam na iskustvo sa foruma, takodje jos nisam videla umerene konzervativce. Cak sam i napisala zasto se stice takav utisak.

 

Tvoj utisak je koliko vidim da sam ja neki strasni liberal i levicar... 

 

14 minutes ago, DJORDJE said:

Cuj ponekad, skoro svaki put, a to je trebalo da bude i poenta price, samo sam se do kraja izgubio. Hoce to sa godinama.:classic_biggrin:

 

 

 

Tvoja poenta je da se konzervatizam vezuje samo za Trampa pa si to povezao sa sobom. 

 

12 hours ago, DJORDJE said:

Je ne znam gde spadam po tvojim standardima, ali cisto da spomenem, nisam podrzao narandzastog pavijana.:classic_biggrin:

 

 

Samo da jos dodam moje licno misljenje, da se taj umereni konzervatizam na kom vi insistirate malo pomerio u neumereni sa vlascu narandjastog pavijana. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa napisala sam u startu da je iz mog iskustva sa ljudima iz moje okoline. 

 

Ako gledam na iskustvo sa foruma, takodje jos nisam videla umerene konzervativce. Cak sam i napisala zasto se stice takav utisak.

 

Tvoj utisak je koliko vidim da sam ja neki strasni liberal i levicar... 

Ja koliko sam videla na ovom forumu, svi koji naginju konzervatizmu su umereni, druga je prica sto neki vole da etiketiraju.

I ne mislim da si ti neki strasni levicar, mislim da si pod uticajem levih medija, I svojih iskustva. Mislim ono ex-yu iskustva za pocetak. I to ponekad stvara interesatne paradoxe. Ne kod tebe, mislim generalno.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Ja koliko sam videla na ovom forumu, svi koji naginju konzervatizmu su umereni, druga je prica sto neki vole da etiketiraju.

I ne mislim da si ti neki strasni levicar, mislim da si pod uticajem levih medija, I svojih iskustva. Mislim ono ex-yu iskustva za pocetak. I to ponekad stvara interesatne paradoxe. Ne kod tebe, mislim generalno.

 

Umereno je ocito kritikovanje samo levicarenja, a zmurenje na desnicarenje... Zato ti kazem, gledas iz svog ugla i iz svoje perspektive.

 

Nego, pocesmo od toga da organizacije kao sto su Emmy i slicne (Oscar, MTV...) nisu bas one koje su nastrojene konzervatizmu, jer vise vole da se predstave kao politicki korektni. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Umereno je ocito kritikovanje samo levicarenja, a zmurenje na desnicarenje... Zato ti kazem, gledas iz svog ugla i iz svoje perspektive.

Umereno se odnosi na stavove, kritikovanje je vec licni izbor prioriteta. Taj deo ti ne razumes, mislim i ne samo ti, gomila koja etiketira sve i svasta. 

 

8 minutes ago, Baby said:

Nego, pocesmo od toga da organizacije kao sto su Emmy i slicne (Oscar, MTV...) nisu bas one koje su nastrojene konzervatizmu, jer vise vole da se predstave kao politicki korektni. 

Ah vracamo se na licemerje, i virtue signaling, tako blisko politicarima, do as i say not as i do.

Sto smo videli u slucaju Me too pokreta, koji je veoma rado zauzeo poziciju da podrzava Cuoma, kad se pojavila prituzba na sexual harassments. Odma im nije bilo bitno da veruju "zrtvi". To ti je cist populizam. To je isti onaj Hollywood u kome su ponavljali kako eto hoce da zaustave zloupotrebu zena (dok su neke veoma rado zaradjivale uloge na casting kaucu) i gurali Me too pokret, dok su Polanskom tapsali stojeci.

Kao sto si rekla, vole da se predstave, ali ne nisu. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Baby said:

Tvoja poenta je da se konzervatizam vezuje samo za Trampa pa si to povezao sa sobom. 

Krenuo sam od tvoje pozicije da su to ljudi koji podrzavaju kapitalizam, privatno vlasnistvo, inividualizam, a to su sve stvari koje i ja podrzavam, ali sebe nikada nisam ubrajao u konozervativce. Ako me neko iznervira zbog svog ponasanja ,  sasvim sam siguran da me to ne cini rasistom, iako sam ga pre pet minuta u sebi zestoko opsovao.

 

59 minutes ago, Baby said:

Samo da jos dodam moje licno misljenje, da se taj umereni konzervatizam na kom vi insistirate malo pomerio u neumereni sa vlascu narandjastog pavijana. 

Zapravo na povrsinu je isplivao neumerereni i to ne sa Trumpom, vec mnogo ranije, sa pojavom onih Tea party likova , od kojih su me mnogi podsecali na onog nesretnog Smiljanica sto je bio sef blokade Dunava.

Trump je samo tu struju iskoristio da dodje na vlast, 

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2021 at 11:18 AM, Cyrus Smith said:

Mislim da je veći problem za USA dobro odmakao proces uništavanja meritokratije po školama i radnim mestima zarad postizanja cilja jednakosti ishoda po identitetskim osama. Ili daleko preterano fokusiranje na pogrešna pitanja, opet u vezi identiteta, i trošenje energije na međusobne sukobe uz krizu institucija i medija.

  

On 8/27/2021 at 12:02 AM, Cyrus Smith said:

 

 

 

Kabul Airport Attack Kills 13 U.S. Service Members

 

 

 

Pećinska ideologija nužno vodi pećinskim ishodima. Čitam ovu novu knjigu Majkla Luisa o "nekoliko dobrih ljudi" u Americi koji su na samom početku kovid pandemije razumeli opasnost sa kojom se zemlja suočava i pokušali (ne samo sada, već to pokušavaju u poslednjih 20ak godina) da o tome alarmiraju kafkijanski državistički aparat. 

 

Centralni lik je briljantna doktorka Čeriti Din - gotovo tarantinovska heroina, devojka utekla iz hrišćansk religijske sekte da bi postala lekar, koja preskače ograde i sama secira leševe kada joj to ne dozvoljavaju - ekspert za javno zdralje i zarazne bolesti koja je zaustavila zarazu meningitisa i tuberkuloze u prvoj polovini prošle decenije. Čeriti Din je 2019. došla u Sakremento da postane načelnik za javno zdravlje u Kaliforniji, međutim ovaj budalaš od guvernera je na to mesto postavio drugog lekara, Soniu Angell koja nije imala NIKAKVO iskustvo sa zaraznim bolestima - ali je bila podobnija po neo-rasističkoj dogmi:

 

...Only later, in August 2020, at the press conference where he announced Angell’s abrupt resignation—without going into why she was resigning so abruptly—would Newsom explain why, in part, she’d been recruited by his administration: her work in righting racial injustice in health care. Charity was later told that she herself had never been a serious candidate. “It was an optics problem,” says a senior official in the Department of Health and Human Services. “Charity was too young, too blond, too Barbie. They wanted a person of color.” Sonia Angell identified as Latina.

 

Od januara do kasnog marta 2020. (kada su se leševi toliko nagomilali da je postalo nemoguće ignorisati pandemiju) Čeriti Din je pokušavala da alarmira kalifornijske vlasti o pandemiji i da uspostavi standarde testiranja, praćenja i izolacije zaraženih - samo da bi bila ućutkana i izbačena sa svih sastanaka (i šikanirana) od strane svoje pretpostavljene, koja je zabranila čak i da se pominje reč "pandemija". To nije, i to ne postoji! Procene su da bi u kontrafaktualnoj situaciji, sa doktorkom Din na čelu kalifornijskog javnog zdravlja i ranom reakcijom bilo spašeno nekih 300 000 ljudi na nivou Amerike.

 


-----------------------------------------------------------------------------

 

A serijski seksualni predator, obožavano lice srednjoškolaca i polupismenih plastičnih guzica iz Holivuda, je - potpuno logično - poslednje trzaje na vlasti iskoristilo da na slobodu pusti komunističkog teroristu i ubicu:

 

San Fran DA Boudin cheers Cuomo granting clemency to convicted murderer father

https://www.foxnews.com/politics/san-francisco-boudin-father-cuomo-clemency

 

Ete novog profana na nekom univerzitetu (baš kao što je to postala i njegova žena, takođe pomilovani komunistički ubica), pošto je biti komunistički terorista zapravo pozitivan statistički prediktor zaposlenja u nekom mekanom postmodernom departmanu na američkom univerzitetu - prosto procenat osuđenih komunističkih terorista koji su se zaposlili na univerzitetama (u odnosu na ukupan broj osuđenih komunističkih terorista u SAD) je veći nego procenat nevinih američkih građana koji rade na univerzitetima (u odnosu na ukupan broj nevinih američkih građana). Čak je moguće, nisam proverio statističke podatke, da je put do katedre sigurniji preko teroirističkog akta nego preko rađenja phd-ja...

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Krenuo sam od tvoje pozicije da su to ljudi koji podrzavaju kapitalizam, privatno vlasnistvo, inividualizam, a to su sve stvari koje i ja podrzavam, ali sebe nikada nisam ubrajao u konozervativce. Ako me neko iznervira zbog svog ponasanja ,  sasvim sam siguran da me to ne cini rasistom, iako sam ga pre pet minuta u sebi zestoko opsovao.

 

 

Kapitalizam, privatno vlasnistvo, individualizam sam navela kao neke stavke konzervatizma. 

Za razliku, liberalili ocekuju vise od drzave (pa ih konzervativci smatraju kao sto cujemo na svakom koraku), socijalistima, cak i marksistima lol. 

Mislim da si se totalno nasao pogresno u mom komentaru, jer sam se ja ogradila na rasizam (ako to pominjes), a ne nacin ponasanja. Mislim da si totalno (kao i mnogo puta do sada sto se pokazalo) pogresno protumacio moj post, ali ti se nekako nasao na zicer da uletis... 

 

2 hours ago, DJORDJE said:

 

Zapravo na povrsinu je isplivao neumerereni i to ne sa Trumpom, vec mnogo ranije, sa pojavom onih Tea party likova , od kojih su me mnogi podsecali na onog nesretnog Smiljanica sto je bio sef blokade Dunava.

Trump je samo tu struju iskoristio da dodje na vlast, 

 

Slazem se, ali se vremenom umanjivao, da bi sada buknulo ponovo. Jeste on iskoristio, ali i razbuktao jos vise, sto je opet dovelo do perpetum mobile reakcije na levu stranu takodje.

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Baby said:

a jos nisam naisla na nekog ko nije dobio verbalni proliv kada neki crnac sa spustenim pantalonama prodje pored njih

 

Evo crnca sa CNNa koji je dobio verbalni proliv zbog spuštenih pantalona, oko pedesete sekunde:

 

Znam da je već bilo linkovano ali eto ti odgovora na konstataciju da su konzervativci otišli suviše u desno. Don fuckin Lemon se slaže sa Fox komentarom o crncima. Svaka tačka koju je naveo njihovoj kulturi je danas "okrivljavanje žrtava", rasizam i razlog za cancel tretman. Za par godina liberalna javnost u USA i cela Demokratska stranka su otišli na krajnu levicu prihvatanjem najradikalnijih mogućih ideja. Preciznije, to nije više levica nego ekstremna identitetska politika prema kojoj je Opra veća žrtva nego neki beli beskućnik. Paradoksalno je da isti oni koji na forumu podržavaju identitetsku politiku u USA često istu ne mogu očima da vide u bivšoj SFRJ u vidu nacionalizma.

 

Da li ima smislenog poređenja sa Tea Party i sličnom klizanju u desno ne mogu da sudim, ne poznajem dovoljno situaciju pre Trampa. 

 

2 hours ago, bohumilo said:

Charity was later told that she herself had never been a serious candidate. “It was an optics problem,” says a senior official in the Department of Health and Human Services.

Ne mogu da se setim gde sam odgledao intervju sa ženom koja je radila posredovanje u zapošljavanju. Rekla je da je zadnjih godina potražnja za "potlačenima", svima osim belih i azijskih muškaraca, eksplodirala. Svi ih traže uz jednu razliku: privatni sektor ne zapošljava ispod nekog kriterijuma sposobnosti po cenu da mora da primi mrske azijce ili belce dok državne institucije ne popuštaju i primaju sve i svašta, nedovršeni koledži, slabe ocene, daj sta daš samo da je "diverse". Ako se setim gde to beše postovaću link.

 

Tih neka je i 2000 milijardi u Avganistanu su sitnica u odnosu na štetu koja se pravi kadriranjem po ključu. Uticaj generacija bez testova će se tek osetiti.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Multiple journalists, who flew to the White House for Prime Minister Naftali Bennett's first meeting with US President Joe Biden believe Biden did not fall asleep during the meeting as has been reported on social media.

 

 

 

 

...stvarno izgleda da je zaspao, ali kako to reci javno...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

Ovako je i mene pokojni deda "slušao" kad krenem kao klinac nešto da filozofiram.

 

...mislim da biden jos nije pokojni vec je samo zadremao

 

 

ps. Omg sa neznatnim zakasnjenjem sam shvatila sta si napisao

(bolje da ne objasnjavam sta sam mislila da si napisao, jasno je i ovako)

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Cyrus Smith said:

 

 

Znam da je već bilo linkovano ali eto ti odgovora na konstataciju da su konzervativci otišli suviše u desno. Don fuckin Lemon se slaže sa Fox komentarom o crncima. Svaka tačka koju je naveo njihovoj kulturi je danas "okrivljavanje žrtava", rasizam i razlog za cancel tretman. Za par godina liberalna javnost u USA i cela Demokratska stranka su otišli na krajnu levicu prihvatanjem najradikalnijih mogućih ideja. Preciznije, to nije više levica nego ekstremna identitetska politika prema kojoj je Opra veća žrtva nego neki beli beskućnik. Paradoksalno je da isti oni koji na forumu podržavaju identitetsku politiku u USA često istu ne mogu očima da vide u bivšoj SFRJ u vidu nacionalizma.

 

 

 

Manje vise slicno pises sto i ja, ali mene gledas kao nekog ultra levicara i onda moras da mi oponiras. 

 

On 8/27/2021 at 2:52 PM, Baby said:

Oba su otisla u samu krajnost i to je ono sto ne valja. Sto ga vise ima na obe strane, bice sve tvrdje i zategnutije medju grupama. 

 

On 8/27/2021 at 4:37 PM, Baby said:

Na drugu stranu svo to zatezanje je dovelo da su svi uvredljivi na sve (poslenje sto sam videla je bila drama oko pletene kose i kako je to deo eto crnacke kulture pa su belci koji to rade rasisti). Sve su to budalastine sa obe strane i ni jedna ne valja. 

 

Plus, to sto navodis Don Lemona kao primer da se slaze sa Foksom u nekim stavkama, da, upravo to i govorim. Ljude koje karakterisete kao kranje levicare ustvari govore ono sto nije uredu, nebitno na kojoj strani. Foks nikada nece reci sta nije uredu sa desnicarskom grupom, jer im je to agenda "kada lazes, lazi na veliko"

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Plus, to sto navodis Don Lemona kao primer da se slaze sa Foksom u nekim stavkama, da, upravo to i govorim. Ljude koje karakterisete kao kranje levicare ustvari govore ono sto nije uredu, nebitno na kojoj strani. Foks nikada nece reci sta nije uredu sa desnicarskom grupom, jer im je to agenda "kada lazes, lazi na veliko"

 

 

nisi primetila da je to Don Lemon pre skoro 10 godina, danas to sigurno nece reci, jer ce biti cancelovan dok si rekla piksla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...