Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

16 minutes ago, Baby said:

Pretpostavljam da vrte u krug po nekom kvartu iz raznih vremenskih razdoblja, bar po snimku (stubovi, zgrade...). Pitaj Andju, ona verovatno zna. 

 

 

Ne, to je specifican deo grada, i to je tako vec godinama, samo je sad jos gore.

i ne, ne idem tako da slikam autenticne slike, tamo ni panduri ne ulaze ako ne moraju.

Ja jednom slucajno bila u kraju, zato sto imam prijatelja debila, kao subota je podne, svi oni spavaju...:classic_blink:

Sad su nam ih zadnjih godinu ipo rasirili malo...Tu ljudi/zombiji dolaze iz cele amerike, da kupuju drogu i umru na ulici ...jbga 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cyrus Smith said:

Jel ovo autentično ili je neka vrsta montaže i manipulacije u pitanju (dovoljno je dvadesetak sekundi gledanja, ostalo je ponavljanje istog):

 

 

Inace, mali istorijat koji pokazuje kako se zivot menja zavisno od vlasti.

Philly je grad koji je pod upravom Dems decenijama. Kada sam ja prvo dosla, gradonacelnik je bio danas legendarni Nutter.

Nutter, koji je rodjen i odrastao u nekad zloglasnom getu "West philly" (onaj u kome je Will Smith odrastao u Prince of Bel-Air), je crnac, bukvalno self-made. 

Zastupao je gentrifikaciju, pa je tako danas West philly vise onako delom run down neighborhood nego nekadasnji geto a deo potpuno gentrifikovan, deo koji pripada UPenn i Drexelu, i dobar deo North philly su danas skupi krajevi. Zastupao je borbu protiv kriminala - postavljanjem vise policije u delovima grada gde je stopa kriminala bila visa, i bez blama je uspostavio stop and frisk policy - koja se danas proglasava rasistickom. izmedju ostalog je u legendu usao tako sto je 2008 spasio Philly od bankrota tako sto je rasprodao gradski vozni park funkcionera, i rekao im ili da rade ride share ili da koriste javne prevoz.

Jedino sto mu mogu zameriti je sto je Philly sanctuary city.

Onda je dosla danasnja korumpirana banda, i debil od gradonacelnika. Toliko da je zbog korupcije FBI uleteo u gradske sluzbe. Dokazano krali na porezu, pustili beskucnike u centar grada, podrzali BLM (e pa ovaj gradonacelnik je belac, mora da se pokaze kao dobar vojnik), podrzali defund the police. Kriminal skace, policija koja nekad nije ulazila samo u Kensington, danas izbegava jos vise naselja. Nekad gentrifikovana naselja pod Nutterom su danas vracene 20 godina unazad. A Kensington koji je uvek bio geto, danas je najgori geto u US.

Ja sam ono u fazonu, vratite nam Nuttera - bar je bio posten covek.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sinan Bowie said:

Da li se to događa u svim velikim gradovima? Pre neki dan mi drugar koji živi u Čikagu priča da je kriminal u gradu dostigao taj nivo da on misli da će ljudi početi masovno da beže odande i da će za 20 godina biti kao detroit

 

Cikago je takav vec vise od decenije. Nekada manje, nekada vise. South side je bukvalno ratiste. 

Cikago je bio jos sa pocetka proslog veka najopasniji grad (visok kriminal) u US (mafija) posle NYC. 

 

Pre jedno dve tri godine sam prosla delom, veoma blizu centra malo na west i razmisljala da ako mi stane ovde auto, bolje da se sama upucam nego da cekam sudnji momenat. Sve zgrade su bile sa izlomljenim prozorima, neke pokrivene drvenim paletama, isarane, smrdljivo okolo i ljudi koji su setali kao ovi zombiji sa ovog snimka iz Filadelfije. 

Nekada sam isla peske tim juznim ulicama da bih stigla do muzeja, danju je bilo podnosljivo, nocu se pretvaralo u bojno polje. 

 

Detroit se desio posto su bankrotirali zbog deinstrualizacije. Cikago ce doziveti sudbinu sto tvoj drug kaze, ako budu bankrotirali, kriminal u odredjenim delovima grada je oduvek bio visok. Do bankrota ce tesko doci jer imaju relativno jaku ekonomiju, visoke takse i veliki broj imigranata koji odrzavaju grad zivim. S obzirom na broj stanovnika, Cikago nije bas u vrhu najopasnijih gradova u US. 

 

Najvisi kriminal je, gle sada, Achanoge, Aljaska, republikansko leglo. 

 

Hocu reci, nema veze ko vodi grad i kojoj partiji pripada (metropole uglavnom imaju demokratsku vlast jer nemaju opcije da ne budu PC zbog raznolikosti stanovnistva), jednostavno kriminal ima neke druge okidace. U Cikagu je medju ghettoom. 

 

Ja bih pre pobegla iz Cikaga zbog vremena, nego kriminala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sinan Bowie said:

Da li se to događa u svim velikim gradovima? Pre neki dan mi drugar koji živi u Čikagu priča da je kriminal u gradu dostigao taj nivo da on misli da će ljudi početi masovno da beže odande i da će za 20 godina biti kao detroit

Dogadja se u skoro svim velikim gradovima koji su u Dems rukama, pogotovo zadnje dve godine kad su pustili "proteste" da divljalju. NYC je sad leglo kriminala, znam da se Baby nece sloziti ali Chicago, statistika govori sta se desilo u zadnje 3-4 godine.

Seattle, Portland...uzas. San Francisco I LA, brrrrr.

Ako pogledas statistiku Dems veliki gradovi imaju ogroman skok kriminala usled politike. Detroit I Baltimor su losi 20 godina, tako da nisu relevantni.

Amigo postavljao kad je onaj decko poreklom sa Balkana ubijen ovde u Brewerytown, to je od pre 5 godina hipster deo grada, ali zadnje dve godine od kako su radili defund the police, kriminal se prelio iz getoa, Strawberry Mantion I Kensington.

Mi do pre 3-4 godine u Filiju u centru nismo ni vidjali homeless, sad su svuda, I grad ih stiti. Nije PC da ih iseljava. Trenutni gradonacelnik sebe zove "progressive" pa ti zakljuci 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Veoma moguce Kensington. To ako trazis najgori ghetto u US, ono ground zero of opioids crises.

Nazalost od BLM to se rasirilo i u neke krajeve koji nisu bili takvi. Ali ako jeste - to je Kensington, lichi.

Svaki grad u US ima po jedan takav kraj, mi samo imamo najgori :18: iako je tough run izmedju Detroita, baltimora i Filija.

Ali Detroit i Baltimor imaju vise tih delova, nego Fili, pa se u Filiju to uglavnom ne vidi.

Skoro sam siguran da je u komentarima napisano da jeste Kensigton.

 

12 hours ago, Amigo said:

 

Sto mislis da je manipulacija, zao mi je sto nisam snimao kada sam bio u Denveru i isao da obidjem zgradu parlamenta Kolorada i bukvalno ispred te zgrade ima jedan mali parkic pun dzankija i beskucnika, kojih je puna glavna ulica, nesto slicno npr Knez Mihajlovoj.

 

 

I u Kanadi je slicno, mada u malo manjem obimu

 

 

 

Taj Posobiec je konzervativni komentator, pratioci su mu verovatno većinom takvi, nije nemoguće da takvi objave snimke koji su montirani tako da podržavaju željeni narativ. Izgleda da ovaj put to nije slučaj. 

 

U jednom od klipova pomenute su mentalne bolesti kao glavni uzrok, slično je čak i kod nas. U mom gradu je bilo opremljeno i počelo da radi prihvatilište sa smeštajem, sanitarijama i valjda dva obroka dnevno. Vrlo brzo je demolirano od strane samih korisnika i projekat je napušten. Tako da, ne znam koliko su projekti kao onaj u Denveru trajno rešenje.

 

10 hours ago, Sinan Bowie said:

Da li se to događa u svim velikim gradovima? Pre neki dan mi drugar koji živi u Čikagu priča da je kriminal u gradu dostigao taj nivo da on misli da će ljudi početi masovno da beže odande i da će za 20 godina biti kao detroit

Ja sam se pre par godina čak i u Budimpešti iznenadio količinom dušeka koji su beskućnici izvukli ko zna odakle i smestili se uz zidove podzemnog prolaza kod željezničke stanice u meri da praktično pešaci hodaju između dva reda improvizovanih kreveta ako kroz usku ulicu. Po danu ih nije bilo, ne znam gde ih smeste u blizinu. U Beogradu sam davno i bio na duže ali ne znam da li ih ima u tolkoj meri.

 

Ima njih svuda, čak i za Tokio sam video neku reportažu. 

 

9 hours ago, Baby said:

Pre jedno dve tri godine sam prosla delom, veoma blizu centra malo na west i razmisljala da ako mi stane ovde auto, bolje da se sama upucam nego da cekam sudnji momenat.

Iznenađenje za mene, Baby nosi pištolj. Pričaj tiho o socijalnoj pravdi i nosi veliku pucaljku sa sobom-

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Dogadja se u skoro svim velikim gradovima koji su u Dems rukama, pogotovo zadnje dve godine kad su pustili "proteste" da divljalju. NYC je sad leglo kriminala, znam da se Baby nece sloziti ali Chicago, statistika govori sta se desilo u zadnje 3-4 godine.

Seattle, Portland...uzas. San Francisco I LA, brrrrr.

 

 

Pa slazem se da je u porastu, svuda je u porastu, ali ti to delis na dems i reps, a evo reci koji veci grad nije pod demsima? 

 

Pre par dana je tip izleteo napolje i pucao u cetvoro iz cista mira, cak i u zeni su bebom u rukama, gle cuda u Floridi i gle cuda, bio opasan kao terminator. Taj nije pucao u borbi za narko teritoriju, nego jer je lud a nema ko da ga leci. 

 

I dalje mislim da nece resiti problem dogod se drze tradicija, jer ga seku od repa, ne od glave. Oruzje leti na sve strane i dostupno je kao bilo koji obrok. Te price "da se branis" i slicno, pa sto se ove zrtve nisu odbranile... Ni jedne nije osim ako na vreme uhvati provalnika u kuci. Svi bi trebali na obucavanje i trening da bi to imalo smisla. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Pa slazem se da je u porastu, svuda je u porastu, ali ti to delis na dems i reps, a evo reci koji veci grad nije pod demsima? 

 

Pre par dana je tip izleteo napolje i pucao u cetvoro iz cista mira, cak i u zeni su bebom u rukama, gle cuda u Floridi i gle cuda, bio opasan kao terminator. Taj nije pucao u borbi za narko teritoriju, nego jer je lud a nema ko da ga leci. 

 

I dalje mislim da nece resiti problem dogod se drze tradicija, jer ga seku od repa, ne od glave. Oruzje leti na sve strane i dostupno je kao bilo koji obrok. Te price "da se branis" i slicno, pa sto se ove zrtve nisu odbranile... Ni jedne nije osim ako na vreme uhvati provalnika u kuci. Svi bi trebali na obucavanje i trening da bi to imalo smisla. 

 

 

Nikakve to veze nema sa oruzjem, oruzja je uvek bilo. Nego sa padom kontrole kriminala. Ja upravo navela predhodnom gradonacelnika, koji nije bas bio "progresivac". Ogroman porast imas tamo gde su na vlasti "progresivni levicari". Nije ni svaki Dems isto...

Gde god su drvili sa levicarenjem i defund the police - lepo pogledaj pa ces videti.

Proglasis policiju rasistickom, hapsenje kriminalaca za rasizam, pustas ih iz zatvora da im slucajno ne ugrozis psihu, ponudis resenje beskucnicima u centru grada...Riots i looting nazoves mirni protesti...

I eto ti gradova koje sam navela, jel tako nisam navela San Antonio, ni Miami...u stvari tamo ljudi beze iz gorepomenutih gradova.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

Nikakve to veze nema sa oruzjem, oruzja je uvek bilo. Nego sa padom kontrole kriminala. Ja upravo navela predhodnom gradonacelnika, koji nije bas bio "progresivac". Ogroman porast imas tamo gde su na vlasti "progresivni levicari". Nije ni svaki Dems isto...

Gde god su drvili sa levicarenjem i defund the police - lepo pogledaj pa ces videti.

Proglasis policiju rasistickom, hapsenje kriminalaca za rasizam, pustas ih iz zatvora da im slucajno ne ugrozis psihu, ponudis resenje beskucnicima u centru grada...Riots i looting nazoves mirni protesti...

I eto ti gradova koje sam navela, jel tako nisam navela San Antonio, ni Miami...u stvari tamo ljudi beze iz gorepomenutih gradova.

 

Mislim da zaboravljas da je pandemija doprinela svemu tome mnogo. I zaboravljas da ponovim zilioniti put, da vecina gradova ima demokratsku upravu i nisu svi u problemu kriminala. I mislim da banalizujes stvari, tipa das centar beskucnicima, ponudis lol. Pa idu tamo jer je promet da bi naprosili nesto. Beskucnicima se ne nudi nikakav prostor, da se nudi, ne bi bili beskucnici... Koristis jedan primer smestanja kada je pocela pandemija i od toga pravis neko leftisticko pravilo. A i to je proslo, bilo je trenutno. 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Mislim da zaboravljas da je pandemija doprinela svemu tome mnogo. I zaboravljas da ponovim zilioniti put, da vecina gradova ima demokratsku upravu i nisu svi u problemu kriminala. I mislim da banalizujes stvari, tipa das centar beskucnicima, ponudis lol. Pa idu tamo jer je promet da bi naprosili nesto. Beskucnicima se ne nudi nikakav prostor, da se nudi, ne bi bili beskucnici... Koristis jedan primer smestanja kada je pocela pandemija i od toga pravis neko leftisticko pravilo. A i to je proslo, bilo je trenutno. 

 

 

 

 

Ne postoje shelters? I ne nije proslo, De Blasio ih jos uvek drzi na Menhetnu.

51 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Meni nije bas jasno kako Andja misli da gradonacelnik iseli beskucnike? Iseli ih odakle? Sa trotoara??? Ili su oni zauzeli neke zgrade?

 

 

 

Pogledaj kako je to svojevremeno sredio NYC pre nego je ovaj komunisticki simpatizer preuzeo grad.

Da, policija ih iseli sa trotoara, I zabrani Im se prosnja I dovidjenja. Prave naselja od satora.

Ajde da ne ismevas nesto ako o tome ne znas. Sta mislis kako su gradovi bili bez toliko beskucnika pre? Pitaj stanovnike San Franciska koja je razlika.

Eno vidim LA ipak odlucio da iseli ilegalno naselje koje su napravili na Venice Beach 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Angelia said:

Ne postoje shelters? I ne nije proslo, De Blasio ih jos uvek drzi na Menhetnu.

Pogledaj kako je to svojevremeno sredio NYC pre nego je ovaj komunisticki simpatizer preuzeo grad.

Da, policija ih iseli sa trotoara, I zabrani Im se prosnja I dovidjenja. Prave naselja od satora.

Ajde da ne ismevas nesto ako o tome ne znas. Sta mislis kako su gradovi bili bez toliko beskucnika pre? Pitaj stanovnike San Franciska koja je razlika.

Eno vidim LA ipak odlucio da iseli ilegalno naselje koje su napravili na Venice Beach 

 

Ma ok Andjo, republikanski gradovi vs demokratskih su like heaven vs. hell... preterujes. U republikanskim sve sami fini ljudi, cvece, leptirici, tradicija, srecne porodice se smeju i sede po parkovima, cak se i ne ogovaraju, idu nedeljom u crkvu... dok demokrate kolju po ulicama, ubijaju i kidaju zubima sve koji su politicki nekorektni... 

 

Svi gradovi imaju problema neki manje neki vise. Zavisno koliko su bili atraktivni pri povlacenju radne snage, pa posle dosli do problema finansijskih ili cak sagregacija nije dobro odradjena ili previse ljudi i velika stopa narko zavisnika... mislim, milion faktora koji uticu na kriminal. Da li je kriminal porastao od pandemije, jeste naravno. Da li su se svi snasli da ga rese, nisu naravno. Da li je Cikago opasan, jeste ako ne znas gde da se kreces. Da li se desava kriminal po sigurnim delovima, da, ali gde se ne desava, sto ne znaci da je svakodnevno niti neko pravilo. 

 

Beskucnika ima i uvek ih je bilo, virusom je poraslo. Mislim, sta da pitam stanovnike SF, kada su im nabili cene stanova toliko da jednostavno vise nisu mogli da plate. U US nazalost malo fali s obzirom na finansijsku nebrigu, za koju se republikanci zdustno zalazu, da se zavrsi na ulici zbog mnogo razloga. Ljudi se razvedu i nemaju gde da idu, mozda nemaju para da iznajme stan, mozda nemaju dobar kreditni skor da iznajme stan, nozda ne poznaju nikog zivog, mozda su i izgubili posao i razveli se, razboleli se...

Ja sam ovde videla iza trafo stanice uredno vise na vesalici odela sa sve kosuljom i kravatama, a iza improvizovani madrac. Jbt ko zna sta mu se desilo. Pritom, ko brine za mentalno zdravelje... koga boli dupe za to, nece valjda trositi pare na te bamove?! Bolje da se sliju pare u nesto profitabilnije. 

 

Postoji ustvari jedan drugi problem, to sto do defund policije uopste nije ni doslo, negde su samo smanjili budzet, a negde ga preusmerili na preventivu ili obuku. Da li znas da godisnje policija ne moze da resi 38% ubistava!? Nema gde kamere nema, mobilni telefoni, pracenja... znaju kada smo udahnuli i izdahnuli, a oni ne mogu da rese gotovo polovinu ubistava... Ko je tu lud?!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Ma ok Andjo, republikanski gradovi vs demokratskih su like heaven vs. hell... preterujes. U republikanskim sve sami fini ljudi, cvece, leptirici, tradicija, srecne porodice se smeju i sede po parkovima, cak se i ne ogovaraju, idu nedeljom u crkvu... dok demokrate kolju po ulicama, ubijaju i kidaju zubima sve koji su politicki nekorektni... 

Iskreno receno kad sam otisla na jug, bila sam prijatno iznenadjena kako su na jugu gradovi cisti, u odnosu na sever.

Nemam pojma sta ovde pokusavas, ja rekoh da su progresivni levicari unistili neke velike gradove svojom politikom, i imaju problem sa ogromnim kriminalom. 

Republikance nisam ni pominjala. i beskucnicima, znaci konkretni problemi a ne politicka prepucavanja.

 

1 hour ago, Baby said:

Da li je kriminal porastao od pandemije, jeste naravno. Da li su se svi snasli da ga rese, nisu naravno. Da li je Cikago opasan, jeste ako ne znas gde da se kreces. Da li se desava kriminal po sigurnim delovima, da, ali gde se ne desava, sto ne znaci da je svakodnevno niti neko pravilo. 

see no evil, hear no evil....

jeste pandemija, njihova politika veze nema s time zar ne? recimo sto su u NYC ukinuli bail system, nema veze sa porastom kriminala, pandemija je to :smiley64:

1 hour ago, Baby said:

Beskucnika ima i uvek ih je bilo, virusom je poraslo. Mislim, sta da pitam stanovnike SF, kada su im nabili cene stanova toliko da jednostavno vise nisu mogli da plate. 

Mmmm ovaj ti beskucnici u San Francisku, nisu iz San Franciska tako da cene stanova tamo nemaju veze, nisu oni dosli da kupe nekretninu pa nisu stigli :lol_2:

Mislim svaka ti cast na interpretaciji. Ali da nije mozda imalo neke veze sto je grad ponudio beskucnicima besplatni healthcare, smanjenje kazni za kradju, i bezbedna mesta za drogiranje gde ih nece hapsiti? da mozda nije to relevatnije nego cene stanova/

1 hour ago, Baby said:

 

Postoji ustvari jedan drugi problem, to sto do defund policije uopste nije ni doslo, negde su samo smanjili budzet, a negde ga preusmerili na preventivu ili obuku. Da li znas da godisnje policija ne moze da resi 38% ubistava!? Nema gde kamere nema, mobilni telefoni, pracenja... znaju kada smo udahnuli i izdahnuli, a oni ne mogu da rese gotovo polovinu ubistava... Ko je tu lud?!

Posto mi ne znamo da citamo vesti, onda ces nam ti ispricati kako nije doslo do defund the police nego su im smanjili budzete...a sta si ti mislila da znaci defund the police? Da ce da im ukinu godisnji odmor?

Link to comment
Share on other sites

@Angelia pravis klasicnu republikansko, qanonovsku, facebook, fox teoriju... i to sve u cilju da jasno uticu na neodlucno glasacko telo kako bi pridobili gradove. (kao i sve ostale propagande koje se koriste u tom cilju). 

 

To sto ti delis kriminal na desnicare i levicare tj. gradove i uprave, ustvari uopste nema nikakvu potporu, osim sto je tacno da jesu gradovi demokratski i da jeste kriminal veci u gradovima, a demokratski su iz razloga koji sam ti vec rekla, a to je veca tolerancija prema manjinama i razlicitostima koje ne gaje ucmale ruralne zone i gradovi (bar ne u tom stepenu koji je po velikim gradovima). 

 

Mozda da procitas, posto ocito meni ne verujes, a sigurna sam da neces ni njima jer si veoma tvrda u svojim izjavama gde je krivica kriminala i ostalih problema. Stvarno me mrzi da nabrajam svaki grad po naosob da bi sada nesto dokazivala, mislim da je glupo.

 

 

Quote

https://www.politifact.com/factchecks/2020/jun/24/facebook-posts/claim-about-violence-democratic-cities-overreaches/

 

Says America’s most violent cities are that way because of their Democratic politics

 

Claim about violence in Democratic cities overreaches

IF YOUR TIME IS SHORT

  • This post starts out by ranking cities based on their FBI death stats, which the FBI warns against doing
  • Yes, cities are generally more violent, and they skew Democratic, but that’s correlation -- not causation.
  • Violence stems from a small percentage of the population and geography in a city, so connecting that to the overall politics is a stretch at best.

 

Are areas populated by Democrats more violent? 

That’s the fundamental claim in a viral Facebook post connecting murder rates and partisan leanings in America’s largest cities.

The June 16, 2020, post lists "America’s deadliest cities," including Milwaukee, citing FBI crime data. It then labels each as having a "Democrat majority" before concluding with this: "We don’t need gun control, we need Democrat control!"

 

This post was flagged as part of Facebook’s efforts to combat false news and misinformation on its News Feed. (Read more about our partnership with Facebook).

 

The claim raises two questions on the accuracy of the "deadliest" label and the partisan leanings. But the third — bigger — question is whether it’s reasonable to connect the two.

 

Let’s dive in.

 

Cities list is outdated

The graphic’s "deadliest" label is attributed to the FBI Uniform Crime Report. We’ll take that to refer to the "murder and non-negligent manslaughter" data the FBI compiles annually for every city in the US.

There are a few issues here.

First, the varied demographic and cultural factors at play in each city make comparing raw data like this a questionable exercise. The FBI explicitly warns against this type of ranking:

These rough rankings provide no insight into the numerous variables that mold crime in a particular town, city, county, state, tribal area, or region. Consequently, they lead to simplistic and/or incomplete analyses that often create misleading perceptions adversely affecting communities and their residents. Valid assessments are possible only with careful study and analysis of the range of unique conditions affecting each local law enforcement jurisdiction

In addition, the ranking compiled here is out of date.

Eight of the cities listed in the graphic — including Atlanta, Cincinnati and Oakland — are no longer among the 25 with the highest per-capita rate of murder and manslaughter, based on the 2018 FBI crime data, which is the latest available.

Party affiliation is hard to pin down

The second element of the claim, the party affiliation, is trickier to pin down.

We’re taking this claim to refer to the politics of the city as a whole, rather than the leadership, since the "majority" reference and the adaptation of the gun control phrase both seem to refer to a general group more than those in authority.

We would typically use a recent national election such as the 2016 presidential race to compare communities around the country. But election results are traditionally reported at state and county levels, not the city level.

We did find an analysis that looked at Metropolitan Statistical Areas around cities. But these areas include surrounding counties that are more suburban (and Republican), so it wouldn’t be reasonable to compare voting data from that larger area to crime data from within city limits.

 

But suffice it to say, urban areas vote Democratic.

 

The New York Times broke down 2016 results at the precinct level, and the maps show a clear pattern across the country of concentrated Democratic voting in densely-populated urban centers, with increasing Republican support in the outlying areas.

The pattern applies for cities throughout the list in the Facebook post: St. Louis, Baltimore, Milwaukee, Chicago, even smaller cities like Dayton, Ohio.

 

Elected leadership skews heavily Democratic in these cities as well. Among the 25 cities with the highest murder/manslaughter rate in 2018, three had Republican mayors, according to Ballotpedia and our research. (But again, the FBI discourages ranking cities in this way.) Some of those cities, like Milwaukee, are led by a Democrat even if the office is officially nonpartisan.

 

Connecting violence and party not reasonable

 

All of which brings us to the core question: is it reasonable to connect the violence and partisanship?

In short: no.

 

"I don’t think there’s any data that would allow us to draw a causal conclusion here," said David Weisburd, executive director of the Center for Evidence Based Crime Policy at George Mason University. "Somehow arguing that Democrats cause crime or something of that sort just doesn’t fit the history of crime prevention in the U.S." 

If you interpret the claim as referring to Democratic leadership, Weisburd notes President Bill Clinton had one of the strongest recent administrations in terms of funding the criminal justice system.

But more broadly, linking crime and votes simply doesn’t reflect how crime works.

Studies have repeatedly found that urban crime is not a widespread phenomenon — like voting is — but a product of small groups of people in small areas. 

 

One 2015 study examined crime networks in Chicago and found 70% of nonfatal gun injuries occur within networks that contain just 6% of the city’s population. Another study that year found crime across a number of cities was concentrated in "microgeographic hot spots."

Weisburd said his research revealed a "law of crime concentration": Across an array of large cities, 1% of city streets account for about 25% of the crime, and 5% of streets account for about 50% of the crime.

 

An array of local socioeconomic and cultural factors play a role in which areas yield that concentrated crime. But it’s a lot more than politics.

A 2018 study from Boston University found racial segregation is a key risk factor for firearm homicide. An array of other local factors skew homicide rates and make a raw ranking a poor tool for understanding what’s happening, said David Kennedy, director of the National Network for Safe Communities at John Jay College of Criminal Justice told the Milwaukee Journal Sentinel for a 2019 series on homicides.

"You get a number. It’s completely accurate. And it’s deeply unrepresentative of what’s going on," Kennedy told the Journal Sentinel. "Many American cities are the product of a long, long historical reality of white supremacy and racial violence and disproportionate action by the criminal justice system."

 

Our ruling

 

A viral Facebook post links "America’s deadliest cities" with having a "Democrat majority," implying a causal connection.

The data cited has some fundamental issues, notably that it uses out-of-date FBI data and ranks cities by crime rate when the FBI specifically warns against doing so. 

This glosses over the array of intensely local factors that influence crime. Violent crime in particular stems from a limited group of people in a limited area, so assuming that segment has a particular political bent based on the city at large — and that their violence stems from those politics — is a stretch at best.

Large cities do have more crime. And they do have more Democrats — both in terms of general voting and local leadership. But it’s a classic example of correlation without evidence of causality.

 

We rate this Mostly False.


 

 

34 minutes ago, Angelia said:

 

Posto mi ne znamo da citamo vesti, onda ces nam ti ispricati kako nije doslo do defund the police nego su im smanjili budzete...a sta si ti mislila da znaci defund the police? Da ce da im ukinu godisnji odmor?

 

Ovo je bas simpaticno... vic nedelje... I na koje vas to mislis, sa tobom razgovaram? 

 

Zar zaista mislis da ce neko da preuzme grad i pusti da kriminal cveta i misli da je uspeo u svojoj politici? Zaista mislis da ce neko da ugnjetava svesno 95% stanovnistva da bi se dodvorio nekoj manjini (beskucnici, kriminalci...)? I to sve zbog ideologije, lolcina!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MeanMachine said:

 

 

Meni nije bas jasno kako Andja misli da gradonacelnik iseli beskucnike? Iseli ih odakle? Sa trotoara??? Ili su oni zauzeli neke zgrade?

 

 

 

 

Ma cela prica je bezveze. Postoje sklonista za beskucnike, ali su ogranicena i mogu da ih koriste mesec dana i cao zdravo. 

Nemoj me pogresno shvatiti, niko ne voli da ih vidja po kraju. Polovina ako ne i vise su zavisnici, prose, sire zarazu i to zaista nije ono za sta mi placamo taksu, ali kako to resiti? 

 

Borci za prava svega i svacega naravno uvek razmisljaju samo o pravima koja njima trebaju za uzivanje, pa tako i ulica da bude po njihovoj meri. Ta ulica pripada svima, i onima sa kucom i onima bez kuce. Kako zabraniti nekom da sedi na ulici? Dodje policija i sta? Probudi ih i rastera, oni se smeste negde malo dalje, jer nemaju gde da idu. Da ogranice deo grada i kazu "ovde zive beskucnici" ili kako da rese? Da ih smeste u zatvore? Pa mozda je ustvari to i resenje, onda imaju besplatnu hranu i smestaj. (Elem, nevezano za ovo, cuh pricu kako ljudi koji nemaju nikakvo zdravstveno osiguranje, kada se razbole naprave neki sitan kriminal tek toliko da ih smeste u zatvor, jer onda drzava mora da ih leci). 

 

Andja se hvata za jednu cinjenicu od koje je napravila pravilo, da su useljavali beskucnike u centar grada. Da, u NYC sa pocetka pandemije, gde je i ovako visok stepen beskucnika je postao jos visi, a da ne bi sirili zarazu, pokusali su, tj. smestali su ih veoma kratko vreme po zatvorenim hotelima koje je grad platio. Naravno, ne po turistickim cenama, nego neke kompenzacije. Sve u svemu je trajalo par nedelja i iselili su ih ponovo na ulice, jer je grad polako poceo da "radi." Oni su se razvukli po svim avenijama, jer je tu promet ipak koliko toliko bio veci, pa su uspeli da dodju do nekog parceta pice iz lokalnog restorana ili da isprose malo para za hranu, pice, drogu... Pitam se kakva bi logika bila bilo koga od nas da se nadjemo u slicnoj situaciji, da se zavucemo u misiju rupu i cekamo da skapamo ili da idemo tamo gde mozemo bar nesto da pojedemo... Problem je sto drzava ima jako niske socijalne pomoci, a gradovi postaju sve skuplji za zivot i sve tezi za zaradu i ocas, jos ako si zavisnik, zavrsis na asfaltu. 

 

Inace, beskucnici ne smeju da zauzimaju zgrade, mogu da se kriju po napustenim dok ih ne isteraju, zato i jesu na ulici ili u podzemlju gde ima metroa. 

 

San Francisko je jedan od najskupljih gradova u US, tim pre su mnogi koji ne bi postali beskucnici negde drugde, tamo dosli u tu situaciju. LA je iselio kampove jer u sustini kampovanje i namestaj po ulici mozes zabraniti i to nije legalno, kao ni biti nocu na plazi. Sedenje i lezanje po ulici ne mozes. 

 

US ima isti problem kao i sve ostale drzave na svetu. Retko ko hoce da ostane da zivi u ruralnim zonama, svi jure u gradove, mnogi se ne snadju, ali se ni ne vracaju na selo da sade krompir i paradajz, a poroci ih dohvate veoma lako i brzo i tu se neko kolo zatvara. 

Link to comment
Share on other sites

😆slatko si me nasmejala @Baby

Pa jel ti citas sta ja pisem ili izmisljas znacenje kako ti odgovara?

Lepo sam navela razliku izmedju prethodnog gradonacelnika Phillija I ovog koji sebe naziva "progresivnim", a nigde nisam tvrdila da bi ti gradovi postali republikanski. Niti sam rekla da se dodvoravaju marginalnoj grupi beskucnika I kriminalaca, dodvoravaju se veoma bucnoj PC grupi, koja uglavnom pripada visoj srednjoj klasi I eliti. To su oni sto mogu da priuste levicarenje, jer ih se kriminal I beskucnici bas I ne doticu-dok I'm bas nisu dosli na vrata na Menhetnu. Interesatno je da pustanje kriminalaca na slobodu, uglavnom guraju oni koji imaju licno obezbedjenje.

I naravno da ce neko ugnjetavati dobar deo ljudi zbog ideologije, u tome je cela poenta ideologije, ugnjetavati nekog ko je ne podrzava. Svaka ideologija nekog ugnjetava.

Dobar pokusaj spina da mi podmetnes neke alt-right motive, samo sto ne prolaze 😁

Nego pojasni malo, sta znaci defund the police ako ne smanjenje budzeta za policiju? I sta je uradjeno kao posledica tog poklica u nekim velikim gradovima....

 

I da - nama, onima koji citaju to sto pises. Lol nisu sproveli defund the police, samo su I'm smanjili budzete hahaha pa kad je kriminal explodirao sad vracaj pare u policiju

 

Jel bese DA u LA ima taticu koji je bio u zatvoru kao komunisticki terorista, pa ga sad Cuomo pomolovao? Ma jok ne pusta on kriminalce iz zatvora zbog ideologije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Kad nemas odgovor podmetni Fox i Qanon i slicno....

 

Odgovor na sta? Tvoje teorije? Pa dala sam ti odgovore i ti si ponovo spinovala u svoja ubedjenja. Glupo je uopste pisati, necu te ja valjda preobracati. Ti u to verujes i to je to, iako mislis da raspolazes nekim cinjenicama, ustvari uzmes ono sto ti odgovara i pravis neko pravilo. Stvarno je bezveze da nastavljamo. Mozes da verujes i da demokrate prave cipele od beba ispod NYC picerije... nije moj problem zaista. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Angelia said:

Ne postoje shelters? I ne nije proslo, De Blasio ih jos uvek drzi na Menhetnu.

Pogledaj kako je to svojevremeno sredio NYC pre nego je ovaj komunisticki simpatizer preuzeo grad.

Da, policija ih iseli sa trotoara, I zabrani Im se prosnja I dovidjenja. Prave naselja od satora.

Ajde da ne ismevas nesto ako o tome ne znas. Sta mislis kako su gradovi bili bez toliko beskucnika pre? Pitaj stanovnike San Franciska koja je razlika.

Eno vidim LA ipak odlucio da iseli ilegalno naselje koje su napravili na Venice Beach 

 

Sto se tice naselja na to i nisam mislio vec na puko prosjacenje.

 

A kad je to NY resio problem prosjaka? Pre 2008 ili posle? 2008 menja sve i tu je problem. Ne mozes ocekivati pad broja beskucnika sa ovakvom ekonomijom, tu mislim i na zdravstveni sistem i socijalni sistem ne samo na puku ekonomiju, kakva bre crna policija da ih rasteruje sa trotoara. To je moglo kad je ekonomija bila u daleko boljem stanju i broj beskucnika znatno manji.

 

Dakle potpuno je glupo ocekivati da posle 2008 i kraha americke ekonomije (sve posle spada u "statistika nasa dika sto pozelis to naskila" nebitno ko je na vlasti) broj beskucnika ne krene da raste a izgleda da ce tek da dobije na rastu kad krenu da stizu racuni za naplatu zbog kovid mera, pre svega nezapamcena emisija novca u svetskoj istoriji.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Amigo said:

Na kraju krajeva, beskucnike moras negdje da smjestis, ako neces da ih gledas da spavaju po ulicama, medjutim time se malo ko bavi.

 

Pa do osamdesetih ih je bilo neznatno jer su postojali fondovi za to, a onda su znatno smanjili budzet za pristupacne cene stanova za one sa niskim prihodima i eto. Nije stvar bavljenja, nego para. Beskucnistvo nije od juce problem, traje. Nekada je malo gore, nekada malo bolje, ali resenja nema i nije je donela ni jedna stranka na vlasti eto od taga, nego upiru prstom jedni u druge ko je vise, a ko manje kriv. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MeanMachine said:

 

Sto se tice naselja na to i nisam mislio vec na puko prosjacenje.

 

A kad je to NY resio problem prosjaka? Pre 2008 ili posle? 2008 menja sve i tu je problem. Ne mozes ocekivati pad broja beskucnika sa ovakvom ekonomijom, tu mislim i na zdravstveni sistem i socijalni sistem ne samo na puku ekonomiju, kakva bre crna policija da ih rasteruje sa trotoara. To je moglo kad je ekonomija bila u daleko boljem stanju i broj beskucnika znatno manji.

 

Dakle potpuno je glupo ocekivati da posle 2008 i kraha americke ekonomije (sve posle spada u "statistika nasa dika sto pozelis to naskila" nebitno ko je na vlasti) broj beskucnika ne krene da raste a izgleda da ce tek da dobije na rastu kad krenu da stizu racuni za naplatu zbog kovid mera, pre svega nezapamcena emisija novca u svetskoj istoriji.

Ok ajde da probam da odgovorim i tebi i ostalima.

Nije ovo problem is 2008. Pre De Blasia (2014), sistem je bio prost, ako izadju na ulice u centru, i prose, policija ih ukloni i posalje u sklonista. Skupljali ih redovno cak i ako samo spavaju na trotoaru. To je bila praksa pod Bloombergom. Toliko da su poceli da se iseljavaju iz NY i pojavili se kod nas u Philliju, medjutim i tu je centar bio zasticen. Dolazi De blasio u NY i ovaj nas progresivac - i naprasno oba grada su preplavljena. De Blasio odbija da sprovodi ciscenje centra, i da gradi shelters i neki smestaj, ovaj nas jednostavno rekao policiji da ne radi nista. Losa optika :classic_blink:

povrh toga De Blasio odluci na pocetku pandemije da autobusima dovede beskucnike na Menhetn, i da ih smesti u hotele. Ostali videli i uselili se na ulice. Ovaj nas, pustio da naprave naselje na BFB, pod okriljem nekih far left organizacija (da ne kazem komunistickih), tokom BLM divljanja.

Znaci pre par godina, da te napada neki beskucnik u centru, policija bi odma reagovala i uklonila ih u sklonista. Sad bukvalno ne rade nista, to su im naredjenja.

Nikakve veze sa 2008om.

San Francisko je inace najgori primer, i nije zato sto su ti "gradjani koji su ostali bez stana zbog cena nekretnina", to su beskucnici iz cele US kojima je data beneficija da se usele u sam grad.

 

 

Pripazi da ne ides kao Baby pa da pominjes Bidena i Trampa ili kako bi republikanci preuzeli grad...ja uopste ne pricam o tome. Nego ajde da vratimo stanje na 2014tu? jel fer? Ono sekund pre ova dva klovna...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...