Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Desperate times call for desperate measures.

 

Ocekivano. Da “minira” biracko telo. Taktika supresije u nekoj varijanti. 

 

Bilo bi dobro da mu provere konto i poreklo odakle se puni.

 

Sta mu se dogodilo od 2016.

 

https://www.npr.org/2016/11/17/502476139/were-not-going-away-alt-right-leader-on-voice-in-trump-administration

 

 

 

Podrzani o podrsci.

 

https://www.businessinsider.com/joe-biden-campaign-disavows-richard-spencer-endorsement-2020-8?r=US&IR=T
 

 

 

 


 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Republikanci i Trump se gube u svom haosu, 4 naslova na prvoj strani Fox News-a je o Hillary - Who the F cares??!!

Razlika se povecava izmedju Bidena i njega u polovima. Diktatorsko ponasanje u zadnjih par dana ne prolazi kod publike.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Ah kako ponosno nadmeno, jbga dosad svi delili nepoznati i estimated broj obolelih sa nepoznatim i estimated brojem smrti, i niko se nije nasao definisan kao osnovac. 

I ja onda delim dezinformacije. Sta mislis kako su bili dosli do onog 0.65%? potvrdjenim brojevima?

Posto ne postoji ni koncenzus medju strucnjacima, niti tacno potvrdjene cinjenice, naravno da cemo se i mi deliti u misljenjima.

 

Konsenzus naravno da postoji a glasi kovid je vrlo zarazan i opasan pogotovo za ugrozeniju populaciju, i ne treba uzimati USA em je ogromna zemlja em je totalni haos bio kad je krenula pandemija em imas lobije koji namerno smanjuju opasnost od virusa i lobije koji je povecavaju.

 

Bolje uzmi kao primer neku razvijenu evropsku zemlju npr Italiju u slucaju iste imas tacne podatke za najpogodjenije regione kolika je bila smrtnost kad je bio obican grip i kolika je sad za vreme kovida. Ako te to mrzi da trazis evo primera:

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MeanMachine said:

 

Postoji konsenzus, to je Italija. Tu imas tacne podatke o umrlima tokom sezona gripa i tokom ove kovid pandemije. Ako te to mrzi da trazis evo primera:

 

Ne govorim italijanski ako mozes ukratko sta kazu ti podaci?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nonick said:

Republikanci i Trump se gube u svom haosu, 4 naslova na prvoj strani Fox News-a je o Hillary - Who the F cares??!!

Razlika se povecava izmedju Bidena i njega u polovima. Diktatorsko ponasanje u zadnjih par dana ne prolazi kod publike.

 

 

Izgubljeni su oni odavno. Hrane se sa Hilari i Obama i to je dovoljno. Hilari im je dokaz da sve demokrate muljaju i dovoljno ju je pomenuti, vec su u transu. Fora koja uvek radi kod Trampove baze. Ma kakvo god sranje on napravi ili kaze, oni samo ubace Hilari i sve ok. 

 

On je ladno optuzio Obamu sto nije ostavio opremu za covid i to je progutano na kec, nema veze sto je on tu gde je vec 3 godine i sto je, ako je to Obamin posao i njegov isto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

Konsenzus naravno da postoji a glasi kovid je vrlo zarazan i opasan pogotovo za ugrozeniju populaciju, i ne treba uzimati USA em je ogromna zemlja em je totalni haos bio kad je krenula pandemija em imas lobije koji namerno smanjuju opasnost od virusa i lobije koji je povecavaju.

 

Bolje uzmi kao primer neku razvijenu evropsku zemlju npr Italiju u slucaju iste imas tacne podatke za najpogodjenije regione kolika je bila smrtnost kad je bio obican grip i kolika je sad za vreme kovida. Ako te to mrzi da trazis evo primera:

 

 

Nikad mi nece biti jasno, zasto se kod USA pravi izuzetak, pa se ona ne moze porediti, jer je ogromna, sa drugim drzavama? Pa nije samo USA ogromna drzava, i Kanada, i Australija, i Brazil, i Kina, i Indija, su sve ogromnde drzave. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Kaze, 9 februara je u umrlicama bilo jedna i po strana, a 13 marta 10 strana umrlica. To je za Bergamo. 

To mi nista ne govori.

 

54 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Nikad mi nece biti jasno, zasto se kod USA pravi izuzetak, pa se ona ne moze porediti, jer je ogromna, sa drugim drzavama? Pa nije samo USA ogromna drzava, i Kanada, i Australija, i Brazil, i Kina, i Indija, su sve ogromnde drzave. 

Zato sto USA ima specificno uredjenje i geografsku situaciju, svaka drzava se razlikuje od druge, zakonski, rasporedom populacije itd.

Znaci nijedan druga nije uporediva.

Link to comment
Share on other sites

Fox News Poll: Biden gains ground over Trump

 

Quote

 

Democratic candidate Joe Biden leads President Donald Trump by a 53-43 percent margin, in a Fox News national survey of likely voters conducted after a combative debate and the president testing positive for coronavirus. Biden’s 10-point advantage is up from a 5-point lead last month. 

 

- On coronavirus, most, 72 percent, favor requiring masks when people are outside their home, while the number who think the virus is under control is small (24 percent mostly/completely) -- and down from a month ago (30 percent).  Almost twice as many voters prioritize limiting the spread of coronavirus over restarting the economy. 

-- Most rate economic conditions negatively (65 percent only fair/poor).

Twice as many voters want to keep ObamaCare in place as want to repeal the health care law (64-32 percent), and voters who prioritize health care favor Biden by 32 points.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ras kass said:

 

Ovo mu dodje da Biden ima solidnu prednos'?? 

 

 

 

Tu i tamo. Ako Tramp dobije Floridu i Pensilvaniju(Ohajo i Teksas su izvesno crveni) dobio je i izbore. Ako izgubi samo Floridu sigurno je izgubio izbore. Ako  izgubi Pensilvaniju(a dobije Floridu) ima male šanse.

 

Suštinski u odnosu na 2016. tramp može izgubiti 37 elektora. To znači da od 4 države(Viskonsin, Mičigen, S. Karolina i Arizona) može da izgubi 3 i da ostane predsednik. Da bi došao u tu pogodnu poziciju mora dobiti pomenute Floridu i Pensilvaniju koje su trenutno na žiletu.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Selektor said:

 

Tu i tamo. Ako Tramp dobije Floridu i Pensilvaniju(Ohajo i Teksas su izvesno crveni) dobio je i izbore. Ako izgubi samo Floridu sigurno je izgubio izbore. Ako  izgubi Pensilvaniju(a dobije Floridu) ima male šanse.

 

Suštinski u odnosu na 2016. tramp može izgubiti 37 elektora. To znači da od 4 države(Viskonsin, Mičigen, S. Karolina i Arizona) može da izgubi 3 i da ostane predsednik. Da bi došao u tu pogodnu poziciju mora dobiti pomenute Floridu i Pensilvaniju koje su trenutno na žiletu.

 

Po anketama u Floridi vodi Bajden za nekih 3.5%, Pensilvaniji Bajden 6.9%, N. Karolini (ne south, oni su crveni svakako) Bajden za 2.5%, Arizoni Bajden 4.4%, Viskonsin Bajden 6.9%, Micigen Bajden 7.7%. Ali to su samo ankete... i to danasnje. Sve je podlozno promenama, do dana izbora, a onda jos i gomila prepreka. https://projects.fivethirtyeight.com/polls/president-general/

 

Ako bi bilo po anketama da Bajden dobije sve ove drzave gde vodi imao bi 333 electoral glasova. Tramp bi mogao da dobije ako pobedi u Floridi, N. Karolini i Pensilvaniji i samo tako, jer onda Bajden ima 269 elektorala. 

https://www.270towin.com

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

 

Ok 😄

Nemam pojma ni zasto objasnjavam da mi ovo nista ne govori. 

Ajde sad zamisli da sada treba da mi objasnis kolika je bila svaka umrlica, da li je 12x12cm ili je 5x5, ako nikad nisi radila u izdavanju onda je tebi to sto si ti izracunala 6X vise logicno, a meni nije. Pa cak i da je 6x vise umrlih, od cega su umrli, ako se slupao autobus onda je lako imati 6x vise umrlih.

Pitala sam da mi neko objasni sta znaci broj umrlih, a ne da mi kaze koliko je stranica bilo umrlica.

 

Tebi je to smesno, a meni je glupo. Naravno ako ne razumem jezik. Koliko je umrlica na svakoj strani i sta je uzrok smrti?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Po anketama u Floridi vodi Bajden za nekih 3.5%, Pensilvaniji Bajden 6.9%, N. Karolini (ne south, oni su crveni svakako) Bajden za 2.5%, Arizoni Bajden 4.4%, Viskonsin Bajden 6.9%, Micigen Bajden 7.7%. Ali to su samo ankete... i to danasnje. Sve je podlozno promenama, do dana izbora, a onda jos i gomila prepreka. https://projects.fivethirtyeight.com/polls/president-general/

 

Ako bi bilo po anketama da Bajden dobije sve ove drzave gde vodi imao bi 333 electoral glasova. Tramp bi mogao da dobije ako pobedi u Floridi, N. Karolini i Pensilvaniji i samo tako, jer onda Bajden ima 269 elektorala. 

https://www.270towin.com

 

To su samo ankete i to dnevne. Realno je očekivati da Tramp dobije jednu od četiri "male" države. A možda i dve. To bi trebalo da budu Arizona i Severna Karolina. Tako da su Florida i Pensilvanija za Trampa do or die.

 

Neke dugoročne prognoze govore da Pensilvanija i Ohajo teže da budu crvene, dok se Teksas sve više plavi i već 2024. bi mogao biti sigurno plav. Treba očekkvati da FL i PA u naredne 3 nedelje budu u fokusu oba kandidata.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

 

Zato sto USA ima specificno uredjenje i geografsku situaciju, svaka drzava se razlikuje od druge, zakonski, rasporedom populacije itd.

Znaci nijedan druga nije uporediva.

 

Opet mi nije jasno, mislim jasno mi je, ali ne pije to bas toliko vodu. Onda nemojte uporedjivati USA sa drugim drzavama, vec svaku usa drzavu, npr kaliforniju, floridu,... nema nikakve veze gustina naseljenosti, jer ni ostale drzave nemaju istu gustinu naseljenosti na svakom delu teritorije. Pored toga i u mnogim drzavama , pored preporuke drzavnih organa, postoje i preporuke na nivou departmenta, regije, opstine. Pa tako i u jednoj Srbiji svaka opstina moze da proglasi vanredno stanje, ne zavisno od cele drzave.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Opet mi nije jasno, mislim jasno mi je, ali ne pije to bas toliko vodu. Onda nemojte uporedjivati USA sa drugim drzavama, vec svaku usa drzavu, npr kaliforniju, floridu,... nema nikakve veze gustina naseljenosti, jer ni ostale drzave nemaju istu gustinu naseljenosti na svakom delu teritorije. Pored toga i u mnogim drzavama , pored preporuke drzavnih organa, postoje i preporuke na nivou departmenta, regije, opstine. Pa tako i u jednoj Srbiji svaka opstina moze da proglasi vanredno stanje, ne zavisno od cele drzave.

Tako bi jedino bilo ispravno. Zato ja cesto poredim PA sa evropskim drzavama, posto nema smisla smisla da poredim celu USA sa evropskim drzavama. USA je federacija sa specificnim stvarima, jedino da je nekako poredis sa evropskom zajednicom, ali nije isto. Ovde se cesto cuje kao da je Tramp predsednik u fazonu evropske drzave, ali on nije, on je vise kao predsednik u Briselu, nema mnogo uticaja na lokalu

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...