Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

22 minutes ago, Angelia said:

@melankolicGde si u mom postu video licnu prozivku? Dok istovremeno mi imputiras neku ideju o nevidljivom zidu. 

Uglavnom se sva predvidjanja svode na moglo bi. Cinjenica je da trenutno ekonomska situacija stoji odlicno. Nikakva katastrofa se nije desila od Trampa. Uglavnom ono sto smo osetili lose je u stvari doslo od suprotnog tabora.

Zato ce I da dobije drugi mandat.

 

Da li ja vidim nešto dobro i da li bi se začudila da je tako je lična prozivka.

Ja ne kažem da Trump neće dobiti drugi mandat. Još je rano da se govori o tome kada ne znamo ni ko će mu biti rival u predsedničkoj trci. Prethodni izbori su se rešili upravo u završnici tako da će verovatno tako biti i ovaj put. Pitanje je samo kako će demokrate koncipirati strategiju. Ako se budu bavili čistim omalovažavanjem Trumpa onda su na njegovom terenu i tu gube ali ako okupe oko sebe sve nezadovoljne, postoji realna šansa da se to zlo pobedi.

Sve vreme govoriš o trenutnoj situaciji a ja o nekoj daljoj (možda do samih izbora). Opet, kao i na prethodnom forumu, ponavljaš mantru da ono što je dobro za tebe, dobro je i za druge. 

Očigledno da u stvarnosti nisu stvari tako ružičaste i da je posle Nixona to jedini predsednik koji je izazvao takvu polarizaciju društva.

Što se suprotnog tabora tiče, nikakve loše stvari nismo videli vođenjem njihove politike. Njihova je uloga, kao i u svakoj demokratiji da kritikuju ono što smatraju da se ne radi kako treba. Ili misliš da je najbolje da se svi dive Trumpu kao što ti činiš? A to je već plodno tlo za uvođenje diktature.  

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Isto tako brojka od 6.2miliona ništa ne znači, osim da zabuni aditorijum.
P.S.
Prestani da me stalkuješ i prozivaš, nije fer. Tebe nikada nisam pomenuo ako ti se direktno ne obratim. Malo kulture nije na odmet!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Misliš, zbuni auditorijum (koji?). Nekada te je baš teško rastumačiti.

Slažem se da je stopa najniža od početka njegovog mandata ali postoji realna opasnost da se situacija drastično promeni.

Ako pogledaš grafikon nezaposlenosti samo u par poslednjih godina primetićeš izvesnu fluktuaciju.

 

 

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:

 

Misliš, zbuni auditorijum (koji?). Nekada te je baš teško rastumačiti.

Slažem se da je stopa najniža od početka njegovog mandata ali postoji realna opasnost da se situacija drastično promeni.

Ako pogledaš grafikon nezaposlenosti samo u par poslednjih godina primetićeš izvesnu fluktuaciju.

 

 

 

 

Postoji OGROMNA RAZLIKA  sto je Hussein Obama zaposljavao 5 radnika u drzavnoj sluzbi na 1 (i slovima JEDNOG) u proizvodnju 

 

……. a Trump zaposljava 3 radnika u privatnoj PROIZVODNJI na JEDNOG (1) beskorisnog idiota u drzavnoj administraciji/

 

To znaci da je Trump bolji/korisniji/manje stetniji 15 puta za gradjanina USA. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

 

Da li ja vidim nešto dobro i da li bi se začudila da je tako je lična prozivka.

 

To je bila konstatacija, nemam zasta da te prozivam

 

3 minutes ago, melankolic said:

Opet, kao i na prethodnom forumu, ponavljaš mantru da ono što je dobro za tebe, dobro je i za druge. 

 

Koristim sebe kao primer prosecnog americkog gradjanina, nema tu nista licno. Posto u stvari - to ko je predsednik ima jako malo uticaja na mene licno.

 

5 minutes ago, melankolic said:

 

Što se suprotnog tabora tiče, nikakve loše stvari nismo videli vođenjem njihove politike. Njihova je uloga, kao i u svakoj demokratiji da kritikuju ono što smatraju da se ne radi kako treba. Ili misliš da je najbolje da se svi dive Trumpu kao što ti činiš? A to je već plodno tlo za uvođenje diktature.  

Podizanje kamata, izazivanje politicke krize, gubljenje para na besmisleno proganjanje, pozivanje na politicko nasilje..... ma jok, nista lose.

Bold: postoje ljudi koji nemaju potrebe da mrze Trampa ili mu se dive.

Ja se uopste ne brinem za US demokratiju.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Denis Jasharevic said:

 

 

Postoji OGROMNA RAZLIKA  sto je Hussein Obama zaposljavao 5 radnika u drzavnoj sluzbi na 1 (i slovima JEDNOG) u proizvodnju 

 

……. a Trump zaposljava 3 radnika u privatnoj PROIZVODNJI na JEDNOG (1) beskorisnog idiota u drzavnoj administraciji/

 

To znaci da je Trump bolji/korisniji/manje stetniji 15 puta za gradjanina USA. :s_d:

 

Trump je, dakle, privatni vlasnik te proizvodnje?

Ja sam mislio da se on samo neuspešno bavi kockarnicama i hotelima.

Opet se ponavlja greška ekonomske percepcije jer Trump svojim katastrofalnim odlukama direktno ugrožava čitave industrijske grane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, melankolic said:

 

Trump je, dakle, privatni vlasnik te proizvodnje?

 

 

:krstipd4::krstipd4::krstipd4:

 

Ne …….. ovaaaaaj, kako da ti objasnim ……. :classic_unsure: …… on je predsednik koji je uveo mere koje su pospesile privatnu inicijativu I u isto vreme zaustavio besomucno izivljavanje nad zaposljavanjem po drzavnim kancelarijama iz kojih NIKADA NISTA dobro za covecanstvo nije izaslo osim poslusnickih dzabalebarosa koji ce UVEK glasati za onoga ko im je posao I dao …….. sto je slucaj u nekim zemljama ….. recimo ….. ne mogu da se setim ….. daj mi sekund ……….. eureka …….. Srbiji :roflmao:, Rusiji, Iranu, Severnoj Koreji :thumbup:

 

Ajde budi pozdravljen ……. nema sanse da me inspirises za jos 1 post.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

To je bila konstatacija, nemam zasta da te prozivam

 

Koristim sebe kao primer prosecnog americkog gradjanina, nema tu nista licno. Posto u stvari - to ko je predsednik ima jako malo uticaja na mene licno.

 

Podizanje kamata, izazivanje politicke krize, gubljenje para na besmisleno proganjanje, pozivanje na politicko nasilje..... ma jok, nista lose.

Bold: postoje ljudi koji nemaju potrebe da mrze Trampa ili mu se dive.

Ja se uopste ne brinem za US demokratiju.

 

 

Konstataciju ostavi za sebe. Ovde iznosimo različite stavove i svako pojedinačno ima pravo da oceni ko je u pravu a ko ne.

Ne bih ulazio u tvoj RL pa zato i ne bih komentarisao da li si prosečan (i pod kojim uslovima?) američki građanin ili ne. Upravo svi imaju različite početne odnosno trenutne pozicije na tržištu rada. To što u oblasti u kojoj ti radiš trenutno nema zime ne znači da je tako svakom prosečnom građaninu Amerike.

 

A zanima me kako to demokrate dižu kamate, da li su oni izazvali krizu sa EU, Kinom, NATO članicama, Iranom, Kubom, petljanje u Brexit (i razumljivu negativnu reakciju Britanaca), da li su oni politički uticali na Pentagon, omalovažavali FBI, politički instruirali najviše sudske instance postavljanjem ideološki podobnih na čelna mesta...?

Lista je duga. Trebalo bi mi dosta vremena da sve nabrojim u šta se upetljao.

 

I na kraju, mislim da nisi kompetentna da pričaš o demokratiji jer demokratija nije da omalovažavaš suprotni tabor a veličaš Vođu, sve proglašavajući to demokratijom i svodeći je na pitanje ljubavi i mržnje.   

Edited by melankolic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

:krstipd4::krstipd4::krstipd4:

 

Ne …….. :classic_unsure: …… on je predsednik koji je uveo mere koje su pospesile privatnu inicijativu i zaustavio besomucno izivljavanje nad zaposljavanjem po drzavnim kancelarijama iz kojih NIKADA NISTA dobro za covecanstvo nije izaslo osim poslusnickih dzabalebarosa koji ce UVEK glasati za onoga ko im je posao I dao …….. sto je slucaj u nekim zemljama ….. recimo ….. ne mogu da se setim ….. daj mi sekund ……….. eureka …….. Srbiji :roflmao:, Rusiji, Iranu, Severnoj Koreji :thumbup:

 

Ajde budi pozdravljen ……. nema sanse da me inspirises za jos 1 post.

 

Privatna inicijativa i Trumpova administracija?

Pa tu nema veće političke samovolje od ove sadašnje. Ok, lažem, ima- u Severnoj Koreji i Rusiji se drastičnije sprovodi politika jednoumlja od Trumpove. Niko ko nije bio njegov slepi poslušnik nije ostao na svom radnom mestu.  

Edited by melankolic
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:

 

Privatna inicijativa i Trumpova administracija?

Pa tu nema veće političke samovolje od ove sadašnje. Ok, lažem, ima- u Severnoj Koreji i Rusiji se drastičnije sprovodi politika jednoumlja od Trumpove. Niko ko nije bio njegov slepi poslušnik nije ostao na svom radnom mestu.  

 

:roflmao: ……. ne mozes da shvatis ……. mora da je to tesko :roflmao:

 

Jel mozes bar da shvatis da drugi ljudi potpuno razumeju sta ja pisem i nije im nikakav problem da razgranice sta je privatnicka biznis inicijativa/podsticaj kroz povlastice u vidu poreskih i drugih olaksica i da oni to ne mesaju kao deca od 8 godina sa odnosom predsednika prema svojim saradnicima U DRZAVNOJ ADMINISTRACIJI :roflmao:

 

I da ti se ti ljudi sada grohotom smeju jer ti uopste nemas pojma o cemu bulaznis :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

 
:roflmao: ……. ne mozes da shvatis ……. mora da je to tesko :roflmao:
 
Jel mozes bar da shvatis da drugi ljudi potpuno razumeju sta ja pisem i nije im nikakav problem da razgranice sta je privatnicka biznis inicijativa/podsticaj kroz povlastice u vidu poreskih i drugih olaksica i da oni to ne mesaju kao deca od 8 godina sa odnosom predsednika prema svojim saradnicima U DRZAVNOJ ADMINISTRACIJI :roflmao:
 
I da ti se ti ljudi sada grohotom smeju jer ti uopste nemas pojma o cemu bulaznis :thumbsup:


Shvatam da on poput Vučića mora da ode kod onih koje je privilegovao i za koje nema zime ali ne i do onih koje je oštetio svojom politikom.
On je takođe tipičan primer lobističkog predsednika koji svoje političke odluke donosi na osnovu toga ko mu da političku podršku ili ko od njega nešto traži. Opšti interes nikada nije igrao važnu ulogu u njegovom radu.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, melankolic said:

 

A zanima me kako to demokrate dižu kamate

Federalne rezerve, pod kontrolom demokrata, a bez ikakvog uticaja predsednika. Svima je bilo jasno zasto su radili to sto su radili cele prosle godine.

 

23 minutes ago, melankolic said:

 

Lista je duga. Trebalo bi mi dosta vremena da sve nabrojim u šta se upetljao.

 

Radi svoj posao, uz dosta obstrukcije Demokrata.

Deal sa Iranom potpisao Obama, a otkazao Tramp, valjda ne racunamo da se Obama upetljao u to?

Dogovor sa NATO potpisao Obama, Tramp trazio da se ispostuje, ako se Tramp upetljao, onda je i Obama. itd itd.

 

 

29 minutes ago, melankolic said:

 

I na kraju, mislim da nisi kompetentna da pričaš o demokratiji jer demokratija nije da omalovažavaš suprotni tabor a veličaš Vođu, sve proglašavajući to demokratijom i svodeći je na pitanje ljubavi i mržnje.   

28 minutes ago, melankolic said:

 

Konstataciju ostavi za sebe.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Federalne rezerve, pod kontrolom demokrata, a bez ikakvog uticaja predsednika. Svima je bilo jasno zasto su radili to sto su radili cele prosle godine.

 

Radi svoj posao, uz dosta obstrukcije Demokrata.

Deal sa Iranom potpisao Obama, a otkazao Tramp, valjda ne racunamo da se Obama upetljao u to?

Dogovor sa NATO potpisao Obama, Tramp trazio da se ispostuje, ako se Tramp upetljao, onda je i Obama. itd itd.

 

 

 

 

Ako imaš neke dokaze, izvoli pa iznesi. Ovako to su samo paušalne ocene jer federalne rezerve nisu ničiji privatni fond pa da deli sredstva iz njega kako mu se ćefne.  

 

Što se Irana tiče, šteta prouzrokovana time što sada Iran nesmetano razvija svoj nuklearni program je daleko veća u odnosu na to da se on nadzire po principu štapa i šargarepe.

Isto važi i za Severnu Koreju gde diktator kojeg Trump podržava nesmetano razvija svoj raketni sistem i smeje im se u lice. Dođe mu kao provod da se malo odmori u nekom ekskluzivnom letovalištu.

Što se tiče NATO radi u interesu Rusije a ne država članica. I opet ništa nije rešio po tom pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, melankolic said:

 

Ako imaš neke dokaze, izvoli pa iznesi. Ovako to su samo paušalne ocene jer federalne rezerve nisu ničiji privatni fond pa da deli sredstva iz njega kako mu se ćefne.  

 

Kakve dokaze? Pa nije ovo sud, kao sto rekoh to je javno misljenje, i izazvalo je jake potrese na trzistu. BTW nemam pojma o kakvom deljenju sredstava pricas.

Za Iran tek sad analiticari potvrdjuju da su sve vreme radili na nuklearnom programu, tako da stap i sargarepa u tom dilu nisu bas bili korisni.

A NATO, pa ako su NATO clanice radile u interesu Rusije, kad su potpisali dil o finansiranju, i radile protiv svojih clanica, onda je i Tramp kad je trazio da se sporazum sprovodi. Nije valjda da su potpisali sporazum koji nisu imali nameru da postuju? 

To zvuci jako neobicno, i nelogicno.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

Kakve dokaze? Pa nije ovo sud, kao sto rekoh to je javno misljenje, i izazvalo je jake potrese na trzistu. BTW nemam pojma o kakvom deljenju sredstava pricas.

Za Iran tek sad analiticari potvrdjuju da su sve vreme radili na nuklearnom programu, tako da stap i sargarepa u tom dilu nisu bas bili korisni.

A NATO, pa ako su NATO clanice radile u interesu Rusije, kad su potpisali dil o finansiranju, i radile protiv svojih clanica, onda je i Tramp kad je trazio da se sporazum sprovodi. Nije valjda da su potpisali sporazum koji nisu imali nameru da postuju? 

To zvuci jako neobicno, i nelogicno.

 

"Javno mišljenje", čije? Trumpovaca? Ako iznosiš ovako ozbiljne optužbe protiv demokrata onda bi bio red da predstaviš i dokaze za to a ne da paušalno iznosiš stavove tzv. javnosti.

Što se Irana tiče, moguće da je razvoj nuklearnog oružja išao sporije (niko nije ni tvrdio od demokrata da su zadovoljni napretkom) ali bolje je imati kakav god uvid nego ih ostaviti izolovane bez ikakve kontrole. Kada dođu do nivoa Severne Koreje već će biti kasno. A sve mi se čini da takav scenario najviše odgovara Trumpu da krene u akciju što je opasno za celu planetu.

A NATO... ne znam o kakvom dilu se radi. Pre Trumpa su članice koordinisale svoj rad. Otkada je Trump krenuo da ih opstruiše krenule su i nabavke raketnih sistema Turske od Rusije, priče o tome kako se savez raspada (neke istočnoevropske članice sa svojim autoritarnim vođama su već krenule u tome smeru kao, navodno, da neće dozvoliti da im se neko meša u politiku, što sve u konačnici ide Rusiji u korist). I još jednom te pitam: da li je Trump uspeo da naplati potraživanja od "neplatiša"? Nije. Prema tome, koji je cilj ako ne ono što je tajno dogovarao preko svog zetonje sa Rusima u Trump Toweru? Neobično je samo to što on ima više poverenja u Rusiju i Putina nego u svoje saveznike iz NATO.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, melankolic said:

Neobično je samo to što on ima više poverenja u Rusiju i Putina nego u svoje saveznike iz NATO.

 

 

Nije to nepoverenje, nego su tu pare u pitanju. Evropa mu nece ugurati lovu za kampanju, Rusi hoce. Naravno da tu ide neka razmena (interesa). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

 

Kako mislis? Pa Jerome Powell je republikanac. 

Sada si me naterala da pogledam, elem, samo jedna je demokrata. https://www.federalreserve.gov/aboutthefed/bios/board/default.htm

Pa ne mislim ko je u kojoj stranci nego gde su naginjali u glasanju, posto nije samo board nego FOMC. A izvestaj podnose Kongresu.

Ne podrzavaju svi republikanci trampa, a u to vreme 2018, to je bila javna tajna medju bankarima. Smatralo se da ce usporavanjem ekonomije ugroziti njegov sledeci izbor.

Pricam o specificnom periodu znaci 2018, neka mesta u Boardu su bila u procesu popunjavanja. Ocigledno da su se povukli iz politike, posto su od Decembra promenili pricu, jer su tada napravili haos na trzistu.

 

Evo ovde mozes da ispratis u godinu dana kako je islo glasanje:

http://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/rngs/USA-FED/010021SN4EG/index.html

 

19 minutes ago, melankolic said:

 

"Javno mišljenje", čije? Trumpovaca? Ako iznosiš ovako ozbiljne optužbe protiv demokrata onda bi bio red da predstaviš i dokaze za to a ne da paušalno iznosiš stavove tzv. javnosti.

 

Ozbiljne optuzbe? :lol_2: Sigurna sam da su se dems ozbiljno zabrinuli za moje optuzbe.

 

46 minutes ago, melankolic said:

 

A NATO... ne znam o kakvom dilu se radi. 

Aha pa ok, nema smisla onda raspravljati. Samo eto informacija, dil je potpisan 2014, donele su ga NATO clanice a na strani US potpisao Obama. Tramp je samo trazio da ispostuju taj dogovor. 

Ne vidim sta tu nije u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 3:09 AM, Denis Jasharevic said:

Ovo je nova zastava pokreta za gradjanska prava kom sam se danas prikljucio i koji je otvoren za sve ljude bez obzira na rasne, verske, seksualne i ostale razlike …….. osim za Anti-Fa nasilnike!

 

Potpuno se slazem sa odlukom organizatora prve Straight Pride Parade u svetu 31. Avgusta u Bostonu. da Antifa_Siledzije nisu pozeljne na nasem skupu ljubavi i tolerancije.

 

Gay ljudi su ne samo dobrodosli vec su u organizacionom odboru a i predvodnik - veliki marshal parade - je gay osoba. Koristicemo bogato iskustvo nasih gay prijatelja kako bi se izborili za nasa prava kao i oni sto su. Nije sramota biti strejt!

 

Pozivam vas da se prikljucite ovom pokretu za gradjanska prava. Nastavicemo da se borimo za jednakost svih i progresivnu viziju buducnosti.

 

Zapamtite …..

 

Straight Rights are Human Rights!

 

  Reveal hidden contents

Sve informacije, donacije i sve sto vas zanima u vezi ovog pokreta na koji smo cekali decenijama mozete naci na sajtu organizatora Super Happy Fun America.  http://www.superhappyfunamerica.com/

 

 

 


I ako je zajbencija, ne kapiram poentu, ni autorov smisao za humor.

 

 

Gej prajdovi i gej klubovi su 100% otvoreni za strejt osobe.

zar se toi kod vas ne zove "gay-straight alliance?" O čemu ondar autor sajta lupeta?

 


Strejt su oduvek dobrodošli, kao i svaka podrška strejt osoba gej osobama.

 

 

... i to bez obzira na politička opredeljenja.

Geert Wilders i čelnici njegove veoma desničarske partije 100% podržavaju gej prajdove po Amsterdamu i ostalim  holandskim gradovima, Wilders je posetio i neke velike gej manisfestacije u USA, iako je on sam 100% straight.

 

 

Njegov idol. pokojni Pim Fortuijn, najpopularniji i najuspešniji desničar u istoriji Holandije (kome Wilders i Baudet nisu ni do kolena, iako se trude da ga dostignu) je bio otvoreni gej, visokoobrazovan, izuzetno harizmatičan, šarmantan i inteligentan lik. Svuda se pojavljivao sa svojim partnerom.

 

 

Kakve veze onda LGBT može da ima sa levicom, desnicom, komunizmom, pojma nemam.  

Možda tako misle u Americi - zemlji čuda? Ako je tako, onda im se zaista sve zbrkalo i polarizuju se da bi imali oko čega da se svađaju.

 

 

PS Još nikada nisam čuo da je direktor neke škole, gej, odbio da zapsoli nastavnika jer je taj nastavnik strejt.
Niti sam čuo da su gejevi prebili nekog lika jer je strejt.
Niti da su išli ulicom i pretili i dobacivali strejt osobama i vređali ih, zasipali pogrdama.

 

Za obrnute slučajeve itekako znam, čak i ovde, u Holandiji, koja važi za navodno "gay-friendly" društvo.

 

Edited by yossarian
tipfeleri
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Neobično je samo to što on ima više poverenja u Rusiju i Putina nego u svoje saveznike iz NATO.

 

Zato sto tamo vidi narcisoidnog lika kome se intimno divi u pojavnom smislu i koji vlada na nacin kako bi i on voleo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aha pa ok, nema smisla onda raspravljati. Samo eto informacija, dil je potpisan 2014, donele su ga NATO clanice a na strani US potpisao Obama. Tramp je samo trazio da ispostuju taj dogovor. 
Ne vidim sta tu nije u redu.


Nije u redu to što Trump preti izlaskom iz Saveza zbog onih koji ne izmiruju svoje dugove, a s druge strane šalje američke vojnike u zajedničke vojne vežbe i ulizuje se Putinu.
Neka se odluči, kao i oni koji ga podržavaju: da li podržavaju Putina i Kim Jong- una ili demokratske zemlje i njihove lidere?
Link to comment
Share on other sites

Just now, melankolic said:

 


Nije u redu to što Trump preti izlaskom iz Saveza zbog onih koji ne izmiruju svoje dugove, a s druge strane šalje američke vojnike u zajedničke vojne vežbe i ulizuje se Putinu.
Neka se odluči, kao i oni koji ga podržavaju: da li podržavaju Putina i Kim Jong- una ili demokratske zemlje i njihove lidere?

 

 

Zar ne treba da bude obrnuto, da se "demokratske" zemlje odluce da li podrzavaju USA ili Putina i Iran? Nije USA odbila da placa clanarinu na koju se obavezala nego te "demokratske" zemlje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...