Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Bajden se vratio, moram da priznam da nisam verovao u ovaj scenario. Ostaje da vidimo da li će Blumberg nešto promeniti i da vidimo kako će se super utorak završiti i onda će se sve iskristalisati.

 

Upravo sam saznao da Butadžedž na malteškom znači "Pilićar" 🙂 , kaže novinar kada veći deo kampanje potrošiš da objasniš kako ti se prezime izgovara onda tu nema leba. Inače ja ne verujem da će se on povuči jer je više nego očigledno da on ovo koristi za promociju a ne zato što misli da ima šanse.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

...

Upravo sam saznao da Butadžedž na malteškom znači "Pilićar" 🙂 , kaže novinar kada veći deo kampanje potrošiš da objasniš kako ti se prezime izgovara onda tu nema leba. 

 

Belgijski političar Luc Anus (26)  (lokalni izbori) je banovan sa FaceBook gde je vodio online kampanju, zbog nepriličnog (pravog) prezimena. Tužio ih je, krajem 2018. i sud mu nije izašao u susret.

Promenio je u Luc Anu, ne znam kako to FaceBook toleriše, oni zahtevaju da je ime prema državnom dokumentu. Bilo ko da ga prijavi za netačno ime, opet ima da ga banuju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Bajden se vratio, moram da priznam da nisam verovao u ovaj scenario. Ostaje da vidimo da li će Blumberg nešto promeniti i da vidimo kako će se super utorak završiti i onda će se sve iskristalisati.

 

Upravo sam saznao da Butadžedž na malteškom znači "Pilićar" 🙂 , kaže novinar kada veći deo kampanje potrošiš da objasniš kako ti se prezime izgovara onda tu nema leba. Inače ja ne verujem da će se on povuči jer je više nego očigledno da on ovo koristi za promociju a ne zato što misli da ima šanse.

 

Kljuc ovog Bajdenovog uspeha je Kliburn. On je crncima poput Boga. I to ne samo u Juznoj Karolini, odakle je, vec na celom jugu. On je medju crncima na jugu po popularnosti cak I ispred Obame, a celoj USA broj dva iza Obame. On je lider tzv crnog establismenta na jugu. Oni imaju savrseno organizovanu glasacku masinu I onog momenta kada je podrzai Bajdena sve je bilo jasno.

 

Nisam verovao da ce bas toliko ubedljivo pobediti iz razloga zato sto je ta podrska dosla dosta kasno, ali sam ukazao na trend da raste u anketama I da jos uvek ima mnogo neopredeljenih koji vrlo lako mogu da se okrenu ka njemu. Ocigledno je da su ankete kasnile za dogadjajima na terenu. Prilicno je izvesno I da je javna podrska Kliburna dosla u momentu kada su marketinski strucnjaci procenili da ce imati najveci efekat ne samo na Juznu Karolinu, vec I na super utorak, dok je na terenu sve pripremljeno ranije. 

 

Za Butidjedja si u pravu, ali posle loseg rezultata na super utorak suocice se sa povlacenjem sponzora I padom entuzijazma kod volontera, sto ce rezultirati jos losijim rezultatima. Tako da on mora da proceni sta mu se vise isplati. Pre super utorka se sigurno nece povuci. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eddard said:

Ovo nije tačno, možeš da se nazoveš kako hoćeš.

 

 

Dok te neko ne prijavi. Ja sam išao pod pseudonimom i onda nekoliko prijava i nalog mi ugašen. Tražili su da im pošaljem scan vozačke dozvole, pasoša, lične karte, bilo šta državno izdato.

 

Edit: minorna FB grupa iz srpske provincije, 2016. Svi tamo su znali ko sam ja a neko prijavio da nisam pod punim imenom i prezimenom. Trajalo moje učešće tamo 3 meseca.

Možda me neko odavde prijavio? Ne znam ko, gotovo je evo 4 godine.

 

Otvorio sam, isto nalog bez mog punog imena, ne diskutujem ništa, samo da nađem kada neko kaže "vidi me na FB", ništa ne postujem, niko me ne dira niti ja diram ikoga.

Taj nalog mi je koristan da pričam sa ženom koja je na Thai FB i kada je ona ili ja u Thai. Niko to osim nas ne vidi a telefonski razgovori preko FB su besplatni.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

Tu si u pravu. Evo šta kaže fb na tu temu, pa da prestanemo da trolujemo ovu temu:

Other things to keep in mind:

The name on your profile should be the name that your friends call you in everyday life. This name should also appear on an ID or document from our ID list.

Nicknames can be used as a first or middle name if they're a variation of your authentic name (like Bob instead of Robert).

You can also list another name on your account (example: maiden name, nickname, professional name).

Profiles are for individual use only. You can create a Page for a business, organization or idea.

Pretending to be anything or anyone isn't allowed.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, A sad said:

 

Kljuc ovog Bajdenovog uspeha je Kliburn. On je crncima poput Boga. I to ne samo u Juznoj Karolini, odakle je, vec na celom jugu. On je medju crncima na jugu po popularnosti cak I ispred Obame, a celoj USA broj dva iza Obame. On je lider tzv crnog establismenta na jugu. Oni imaju savrseno organizovanu glasacku masinu I onog momenta kada je podrzai Bajdena sve je bilo jasno.

...

 

Pa koliko ima crnaca u Americi? 35 miliona? Koliko dece i onih po zatvorima?

 

Cenim, ni 5 miliona njih neće izaći na glasanje. Još realnije, ako i pola od toga. Kakvu oni imaju povezanost i da budu ikakva "glasačka mašina"? Sigurno, njihovi glasovi su dobrodošli ali ne odlučujući. Prostrani po celoj US, retko gde mogu da se nakupe da nešto značajno doprinesu bilo kome.

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa koliko ima crnaca u Americi? 35 miliona? Koliko dece i onih po zatvorima?

 

Cenim, ni 5 miliona njih neće izaći na glasanje. Još realnije, ako i pola od toga. Kakvu oni imaju povezanost i da budu ikakva "glasačka mašina"? Sigurno, njihovi glasovi su dobrodošli ali ne odlučujući. Prostrani po celoj US, retko gde mogu da se nakupe da nešto značajno doprinesu bilo kome.

 

 

Crnaca u Americi bi moralo danas biti bar 42 miliona. Stereotip je da oni ne glasaju, zapravo glasaju i vise od belaca - ako je Obama u pitanju, znacajno manje za Hillary Clinton, kazu da je 4 miliona Obaminih glasaca ostalo kuci 2016. A broj onih koji glasaju je verovatno 20+ miliona, a ne 5 miliona. Inace oko 90% tradicionalno glasa za bivse demokrate, danas "progresivce". Bez njih demokrate ne bi imale sta da traze na izborima, bili bi svaki put bukvalno pocisceni sa minimum 10 do cak 20 miliona glasova razlike. Moglo bi se znaci pre reci da oni odlucuju ko ce biti predsednik Amerike, nego da su oni nebitno glasacko telo.

 

Ocekuje se sigurno da ce ovaj put znacajno vise njih glasati za Trumpa nego 2016. Koliko vise ostaje da se vidi, ali ih je jednostavno tesko prevariti sa budalastinama, rasizmom i ostalim idiotarijama iz progresivnog repertoara, jer su imali 4 godine da shvate da danas zive bolje nego ikada sto su ziveli i da rasizma nema ni od korova. Sanders ima jako male sanse da dostigne cak i Killary kada su AfroAmericki glasovi u pitanju.


 

Quote

 

In July 2017, 41.4 million people in the United States were black.

While whites traditionally have the highest voter turnout relative to other racial groups, Blacks have higher voter turnout than Hispanics and Asians. In fact,

Black voter turnout was within 1 percentage point of whites in 2008 (65.2% compared to 66.1%)

and was actually higher than whites in 2012 (66.6% compared to 64.1%).

In 2016, voter turnout for Blacks dipped to 59.6%.

While that number was lower than whites (65.3%), it was still higher than Asians (49.3%) and Hispanics (47.6%).

 

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Crnaca u Americi bi moralo danas biti bar 42 miliona. Stereotip je da oni ne glasaju, zapravo glasaju i vise od belaca - ako je Obama u pitanju, znacajno manje za Hillary Clinton, kazu da je 4 miliona Obaminih glasaca ostalo kuci 2016. A broj onih koji glasaju je verovatno 20+ miliona, a ne 5 miliona. Inace oko 90% glasa za bivse demokrate, danas "progresivce". Bez njih demokrate ne bi imale sta da traze na izborima, bili bi potpuno pocisceni sa minimum 10 do cak 20 miliona glasova razlike.


 

 

 

Da budemo realniji. Tamo se po distriktima odlučivalo na osnovu stotina, pa i desetina glasova. Kakvih 20 miliona glasova crnaca. Možda, da su na jednom kupu a ne poništeni po državama.  Možda, mada sumnjam, ni tehnički nije moguće (deca, zatvorenici - pola miliona crnaca po zatvorima) da ih glasa 20 miliona. Neka Dems budu srećni da ih glasa 3 miliona ako i toliko. Lepa cifra glasača ali ništa da se otvara šampanjac.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ne znam, ovo moze samo da malo vrati Bajdena u zivot, bas se ne slazem, da nije ovako razbio, Blumberg bi mu bukvalno oteo sve glasove.

 

Po delegatima trenutno 56-48-26, Sanders, Bajden, Butidjedj.

 

Smesno je to malo delegata i dalje, tek posle super utorka cemo moci da procenimo sta i kako.

 

Za ove ostale se slazem, van trke su definitivno, za Butidjedja se ne slazem, on je i dalje vrlo ziv, imajuci u vidu da dolaze drzave severa u kojima je mozda i favorit za pobede. Inace, on je uspeo ovde da uzme jednog delegata, a vecina analiticara je predvidjala da nema sanse ni za tog jednog jedinog.

 

Pa ovo bi trebalo da zaustavi rast Blumberga I da mu vrati deo biraca koji su se okrenuli njemu. Oni bukvalno dele isto biracko telo. Pored silnih miliona, glavni razlog za rast Blumberga je I strah centristickih biraca od Bajdenovog neuspeha zbog losih rezultata na starti. Posle podrske crnog establismenta podrska Blumbergu bi trebala da pocne da se topi na jugu, a I u drugim delovima bi deo biraca mogao da se vrati Bajdenu. Naravno to su samo neka moja predvidjanja, u kojoj meri I da li ce biti dovoljno videcemo za dva dana.

 

Po delegatima je trenutno Sanders 60, Bajden 54, Butidjedj 26, Voren 8 I Klobucar 7, ali po glasovima Bajden ima 323 hiljade, a Sanders 268 hiljada. 

 

Malo je delegata naravno, tek su cetiri drzave, ali ipak se radi o drzavama prema cijim rezultatima se mogu napraviti solidne projekcije na ostatak USA, ipak Blumberg se ukljucuje tek na super utorak, a on je faktor koji dosta remeti u postojecem odnosu snaga.  Ovo ide prema brokered convection, osim ako Blumberg ne napravi takav odnos snaga da centristi ostanu ispod 15% u Kaliforniji I jos nekim drzavama, a to je prilicno moguc scenario.

 

Butidjedj nije osvojio delegata u Juznoj Karolini. Osvojio je 8% sto je manje nego sto su mu analiticari predvidjali. Od severnih drzava sad idu Vermont, Mejn, Minesota I Masacusets, plus Juta, Arkanzas I Oklahoma koje su bele. On sigurno prelazi 15%, ako se nesto drasticno ne premeni u ova dva dana, u Mejnu, verovatno u Juti, a po jednom polu I u Arkanzasu (radi se o kvalitetnom istrazivanju, ali ono je ipak od pre 10-15 dana, a stvari se brzo menjaju). U Minesoti nema sanse ni da se priblizi toj brojci. U Masacusetsu je blizu, ali mislim da nece uspeti I da ce cak da pada do izbora, tamo ima dosta manjina, a I drzava je malo vise levo nego sto je uobicajeno u USA, plus je maticna Vorenkina drzava. U Vermontu bi mogao da predje 15%, po anketama je ispod, ali ima sve preduslove da napravi solidan rezultat tamo, ali Vermont je Bernije drzava I neutralni ce se ovde uglavnom opredeljivati za njega, za razliku od ostatka USA. U Oklahomi nema sanse. Od ostatka on nigde nema sanse sem eventualno u Koloradu. Tako da on nigde nije favorit I pitanje je da li ce posle super utorka uopste biti u prilici da osvoji nekog delegata, jer je svuda daleko ispod 15%, osim naravno u svojoj Indijani gde je favorit, ali ona je tek negde u maju, a I na super utorak ce osvojiti malo delegata. Jbg, Blumberg nije skinuo glasove samo Bajdenu, skinuo je I njemu. Nema on siroku podrsku, kandidat koji gadja samo jednu biracku grupu, a u ostalima nema bas nikakvo uporiste. Medju crncima u Juznoj Karolini je osvojio samo 2% glasova, sto je nedopustivo malo za nekog ko ima predsednicke ambicije. Establisment je gledao na njega kao na potencijalno rezervnog kandidata, ali jbg odustali su od te opcije. Njemu ovo moze biti dobra priprema za izbore za predstavnicki dom ili eventualno senat za cetiri godine, skupa, ali kvalitetna uvertira. On jednostavno u ovom trenutku nije kandidat koji moze da pridobije razlicite grupe koje postoje unutar demokratske partije. 

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, ipak sam gledao rezultate koji nisu poslednji. Za Blumberga se slazem, to sam i ja rekao, ali mislim da Bajden ne postaje ovim "safe bet" za centriste, naprotiv, ako bude nastavio lose u kampanji bice haos.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Da budemo realniji. Tamo se po distriktima odlučivalo na osnovu stotina, pa i desetina glasova. Kakvih 20 miliona glasova crnaca. Možda, da su na jednom kupu a ne poništeni po državama.  Možda, mada sumnjam, ni tehnički nije moguće (deca, zatvorenici - pola miliona crnaca po zatvorima) da ih glasa 20 miliona. Neka Dems budu srećni da ih glasa 3 miliona ako i toliko. Lepa cifra glasača ali ništa da se otvara šampanjac.

 

Ja pokusavam da budem realan, ali to nije uvek lako, ako neko i dalje forsira pricu o deci i zatvorenicima ..........

 

Ako treba ja cu da ponovim da vise od 30 miliona americkih crnaca ima pravo glasa a da otprilike 2/3 koristi to pravo.

 

Razlomci i procenti su mi uvek isli odlicno iako matematiku nisam bas previse voleo ......... dakle radi se o 20 miliona glasova, odnosno 18 miliona glasova za demokratsku partiju.

 

Demokratski predsednicki kandidat dobija izmedju 60 i 70 miliona glasova, isto kao i republikanski ........ koliko je znacajno 18 miliona crnackih glasova ....... neka zakljuce oni koji citaju. Uzimajuci u obzir i elektorski sistem kojim se predsednik bira.

 

Time bih zavrsio jer je svako drugo prepucavanje oko "3 miliona glasova" potpuno gubljenje vremena.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Yoyogi said:

Kakvih 20 miliona glasova crnaca. Možda, da su na jednom kupu a ne poništeni po državama.  

 

Pa evo, upravo se ispostavilo da drugovi AfroAmerikanci, ovog trenutka dok pricamo, spasavaju demokratsku partiju od poludjelog deda Staljina. Ja mogu samo da pozdravim, nista drugo. 

 

Nikako da ih dekara Staljinko preyebe da "svi budemo isti" ..... k'o u Venecueli i na Kubi, znaci gole guzice. :s_d:

 

Toliko o njihovoj "nebitnosti".

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, A sad said:

Ako super utorak potvrdi da ce biti brokered convection kandidati nece bas tako lako odustajati. Do toga bi sigurno I doslo, da se ne ukljucuje Blumberg, koji moze dovesti da toga da Sanders uzme preko 50% delegata sa malim procentom glasova. 

 

Tesko da moze Sanders da osvoji preko 50% delegata u sistemu u kojem u svakoj drzavi svi bitniji kandidati dobijaju delegate (a da ne govorimo da nisu uracunati superdelegati).

 

Takodje, ako je bitno ko ce da dobije ove prve drzave i koliko ubedljivo, zasto se Bloomberg ukljucuje? Sta ce on da ponudi, 0 delegata i nekoliko stotina write - in glasova?

 

Mislim da je jasno da ce doci do brokered konvencije i ne vidim zasto bi onda doslo do masovnog odustajanja. Sandersu je cilj samo da bude prvi, ako moze sto ubedljivije. Jasno je njemu da on ne moze da dobije jugoistocne drzave, ali Oregon, Washington, Maine, svoj Vermont, to svakako. Pre cetiri godine Clinton je prilicno ubedljivo dobijala u Alabami, Arkanzasu, Georgiji, Texasu, Virginiji, pa to nije kasnije uticalo na glasace u Michiganu, Wisconsinu, Indiani, Oregonu, Montani. Znam, tada su oni podrzavali Sandersa, ali tada se znalo da je manje - vise sve gotovo, ali je Sanders i dalje dobijao drzave.

 

Pogotovo ce sada biti neizvesno jer Biden ne moze dobiti vecinu na konvenciji, ne moze ni Buttigieg, ne moze ni Bloomberg, a jako tesko ce to moci i Sanders. Zar onda nije bitno ko ce biti drugi iza Sandersa pa da delegati kazu - sta sad, hajde da glasamo za ovog drugog, a superdelegati to i aminuju.

 

Mislim da se zato Bloomberg i ukljucuje u trku. Nema nikakvog smisla da on to radi nakon glasanja u cetiri drzave jer hoce da odmeni Bidena. Biden ce i kao los kandidat dobijati glasove, nece Bloomberg da mu nekom deklamacijom samo otme glasove i pripise sebi. Moze da se kaze da ce Biden da dobija glasove na jugu, ali to se ionako racunalo kao sigurno i ne znaci da ce druge drzave da dobija jer je dobio Tenesee ili Virginiu.

 

Pitanje koje je manje bitno - zasto Gabbard i dalje trci trku? Ona je meni vise kao Ron Paul sto se tice spoljne politike i to je u redu, ali ima toliko malo glasova i ne odustaje. Sta je u pitanju?

 

@Denis Jasharevic Clinton je u Alabami dobila oko 730 hiljada glasova - tamo zivi oko 1 250 000 pripadnika afroamericke populacije, u drzavi Missisippi 485 000 (gde zivi 1,1 milion afroamerikanaca) u Louisiani oko 780 hiljada (1,5 miliona), sve ove brojke su manje od 2/3, a da ne govorim da su druge brojke sa popisa iz 2010. i da je racunato kao da u tim drzavama nijedan pripadnik drugih populacija nije glasao za Clinton.

 

Ovo su neke od brojki sa izbora 2016.:

 

image.png.1de8858b834ae507cf0d97469fab4cdd.png

 

image.png.f06fc36ec7bfab79fc23972fbb7410e3.png

 

Takodje, napisao si i da:

 

Quote

Demokratski predsednicki kandidat dobija izmedju 60 i 70 miliona glasova, isto kao i republikanski ........ koliko je znacajno 18 miliona crnackih glasova ....... neka zakljuce oni koji citaju. Uzimajuci u obzir i elektorski sistem kojim se predsednik bira.

 

U gotovo svim drzavama sa velikim procentom afroamericke populacije skoro uvek pobedjuju republikanci. Trump je dobio Alabamu, Missisippi, Louisianu i vise nego ubedljivo, Georgiu, South Carolinu, North Carolinu. Od svih drzava sa vecim procentom Afroamericke populacije Clinton je dobila u Districtu, Marylandu, u Delaware, Virginiji, New Yorku, Illinoisu i New Jersiju, a osim u Virginiji u ostalim bi ionako dobila jer su to liberalne drzave koje glasaju za demokrate.

 

To kaze i ova mapa:

 

image.png.c0f6f6f7e7538c624e79592255895104.png

 

Pogledaj jug, kako se crveni, a to su drzave sa najvecim procentom afro - americke populacije. Kako onda oni odlucuju predsednika, ako iz drzava u kojima zive skoro uvek republikanski kandidat dobija sve elektore?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

 

 

 

@Denis Jasharevic Clinton je u Alabami dobila oko 730 hiljada glasova - tamo zivi oko 1 250 000 pripadnika afroamericke populacije, u drzavi Missisippi 485 000 (gde zivi 1,1 milion afroamerikanaca) u Louisiani oko 780 hiljada (1,5 miliona), sve ove brojke su manje od 2/3, a da ne govorim da su druge brojke sa popisa iz 2010. i da je racunato kao da u tim drzavama nijedan pripadnik drugih populacija nije glasao za Clinton.

 

Takodje, napisao si i da:

 

U gotovo svim drzavama sa velikim procentom afroamericke populacije skoro uvek pobedjuju republikanci. Trump je dobio Alabamu, Missisippi, Louisianu i vise nego ubedljivo, Georgiu, South Carolinu, North Carolinu. Od svih drzava sa vecim procentom Afroamericke populacije Clinton je dobila u Districtu, Marylandu, u Delaware, Virginiji, New Yorku, Illinoisu i New Jersiju, a osim u Virginiji u ostalim bi ionako dobila jer su to liberalne drzave koje glasaju za demokrate.

 

To kaze i ova mapa:

 

Pogledaj jug, kako se crveni, a to su drzave sa najvecim procentom afro - americke populacije. Kako onda oni odlucuju predsednika, ako iz drzava u kojima zive skoro uvek republikanski kandidat dobija sve elektore?

 

Prvo, poenta je bila da se ospori kako "crnci ne glasaju". Glasaju, itekako glasaju. I ne radi se o 5 miliona glasova koji su naknadno smanjeni na 3 miliona, vec se radi o 4-5-6 puta vise glasaca. Verovatno 17-18 miliona. To valjda ne treba objasnjavati, svakome je sada jasno, osim onima koji nece ili ne mogu da shvate.

 

Drugo, ja nisam rekao da oni odlucuju predsednika ........ vise sam hteo da kazem "zamisli kada bi oni bilo podeljeni na republikance i demokrate" !!! Pa cak i samo kada ne bi tako slepo glasali za demokrate 90%, makar kao Latinosi 70%?!? Bila bi izbrisasna i popular vote razlika u korist Killary i ne bi presla 200 elektorskih glasova. Trump bi imao 350, razguzio bi je nacisto.

 

Inace, Nevada, Minesota, Colorado, Virginia i New Hampshire su tipicne drzave gde su AfroAmerikanci doneli pobedu Killary, sto je 42 elektora. Pa yebiga, malo li je da im donesu 5 drzava na tacni, bilo je i vise OD 5, ali ajde ...... ?!?

 

Sto se tice "gubljenja glasova" ......... slusaj, to je valjda normalno ........ kako ne razumes ... kome da se zale republikanci sto je u Kaliforniji izgubljeno 4,5 miliona Trumpovih glasova za 0 elektorskih glasova ?!? Ili u New Yorku 2,5 miliona za isto nula elektora?!? Alo ....    7 miliona glasova otislo u samo 2 drzave u kanalizaciju. Ali nemaju kome da se zale :classic_biggrin: I ne treba da se zale.

 

Pa sta??? Sistem je takav - kakav je, isti je za obe strane.

 

Kad si vec uzeo primer Ilinoisa, recimo ......... razlika Trump-Clinton je bila 940 hiljada glasova. A AfroAmericka populacija Ilinoisa je 1,8 miliona. Aha ....... interesantno, zar ne?

I onda ti te drzave zoves liberalne. Pa kad im oduzmes te crnacke glasove i nisu bas tako liberalne kao sto ti se cini, zar ne? :s_d: 

 

Vrlo je jednostavno ........ tamo gde su AfroAmerikanci jedina manjina, kao Alabama i slicne Luizijane, tu oni ne mogu da prevagnu, ali tamo gde su pojacani Latinosima - tu mogu i tu se pobedjuje.

 

Mislim, ja nemam nista protiv toga, naravno, to su americki drzavljani sa pravom glasa. A dokle ce demokrate da ih yebu u zdrav mozak i izigravaju zastitnike par meseci oko izbora, a posle izbora ih eventualno nagrade tako sto sruse neki spomenik koji je tu stajao 100-150 godina na koji niko nije ni obracao paznju  - to zavisi samo od njih.

 

Sto se mene tice da nije ovih progresivnih budala ne bih se nesto ni interesovao za sve to. Ali komunjizam - sve ce biti dzabe - je opijum za narod.

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Pogotovo ce sada biti neizvesno jer Biden ne moze dobiti vecinu na konvenciji, ne moze ni Buttigieg, ne moze ni Bloomberg, a jako tesko ce to moci i Sanders. Zar onda nije bitno ko ce biti drugi iza Sandersa pa da delegati kazu - sta sad, hajde da glasamo za ovog drugog, a superdelegati to i aminuju.

 

 

Ocigledno je da se ocekuje da ako niko ne dobije direktnu kandidaturu, i dodje do konvencije da ce Sanders biti nadglasan.

To svi ocekuju, ukljucujuci Sandersa, koji je sad trazio promenu sistema, da ako ima vecinu iako nije dobio dovoljan broj bude kandidat. To ocekuju i Biden i Bloomberg, zato se i bore da budu "umerena opcija".

Cak i da Sanders izadje kao vecinski a nedovoljno, drugi na poziciji ima jako dobre sanse da superdelegati nadglasaju Sandersa na konvenciji.

To je upravo u pripremi, osim ako negde u medjuvremenu ne odluce da stanu iza Sandersa.

 

Edit: Pete izasao iz trke i dao podrsku Bidenu 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2020 at 6:21 PM, McLeod said:

Da se vratimo na temu, van ovih informerovskih potkusurivanja. Butidzadz iznenađujuće dobar za sad. Vrlo verovatno jedini iz ove ekipe koji može da pobedi Trampa.

 

Kad si ga ovako nahvalio, znao sam da ispada iz autobusa naglavacke.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa evo, upravo se ispostavilo da drugovi AfroAmerikanci, ovog trenutka dok pricamo, spasavaju demokratsku partiju od poludjelog deda Staljina. Ja mogu samo da pozdravim, nista drugo. 

 

Nikako da ih dekara Staljinko preyebe da "svi budemo isti" ..... k'o u Venecueli i na Kubi, znaci gole guzice. :s_d:

 

Toliko o njihovoj "nebitnosti".

 

Neka si i u pravu (mislim da nisi) da se radi o 30 miliona crnaca sa pravm glasa i koji ga koriste, ti više pričaš o "popular vote", ne o bitnosti gde su ti glasovi dati i koliko je delegata (koji će da izaberu predsednika) njima dobijeno.

 

Još, ražanj spreman a zec u šumi. Onaj koji ide na te glasove tek treba da bude nominovan kao kandidat Dems.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Yoyogi said:

 

Neka si i u pravu (mislim da nisi) da se radi o 30 miliona crnaca sa pravm glasa i koji ga koriste, ti više pričaš o "popular vote", ne o bitnosti gde su ti glasovi dati i koliko je delegata (koji će da izaberu predsednika) njima dobijeno.

 

Još, ražanj spreman a zec u šumi. Onaj koji ide na te glasove tek treba da bude nominovan kao kandidat Dems.

 

Njih je 12-13 % u populaciji, a lako je dokazivo da su 2016. doneli prevagu u najmanje 5 drzava, znaci 10%. Samo oni, bez ikog drugog. Ja sam ih nabrojao i moze proveriti svako, podaci su javni. I to je skromno, mogle bi se dodati jos 2 sigurno. Ja ne znam sta bi ti hteo? Da bukvalno odrede predsednika u 50 drzava? Pa to je nemoguce. A ti tvrdis da oni uopste nemaju nikakav uticaj na izbore, sto je nonsens.

 

Mislim ...... oni definitivno uticu. I to je vrlo lako videti s obzirom da glasaju samo za jednu partiju.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Atreid said:

Idemo! Kalifornija Republika :classic_smile:

 

 

Ovo je isto k'o gospodin Palma iz Jagodine kad dovede Dzeja Ramadanovskog da ga podrzi u kampanji. Valjda se pokazalo 2016. da selebritis ne mogu uticati na glasace ..... posebno ovi ocvali, zaboravljeni tupani koji pokusavaju reanimaciju ne bi li dobili neku tezgu u penziji.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ovo je isto k'o gospodin Palma iz Jagodine kad dovede Dzeja Ramadanovskog da ga podrzi u kampanji. Valjda se pokazalo 2016. da selebritis ne mogu uticati na glasace ..... posebno ovi ocvali, zaboravljeni tupani koji pokusavaju reanimaciju ne bi li dobili neku tezgu u penziji.

 

Znas sta ce biti najbolje? Kad Berniea izaberu za USA predsjednika, a onda vi botovi kad se presaltujete preko noci pa krenete da botujete za njega, kao sto ste se preko noci presaltovali sa Hillary na Trumpa :lol_2:

 

Fight the power!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Atreid said:

 

Znas sta ce biti najbolje? Kad Berniea izaberu za USA predsjednika, a onda vi botovi kad se presaltujete preko noci pa krenete da botujete za njega, kao sto ste se preko noci presaltovali sa Hillary na Trumpa :lol_2:

 

Fight the power!

 

 

Za matoru budalu koja trabunja "besplatne" komunjarske idiotarije?

Za vas Titine pionire ce nase "saltanje" zauvek ostati misterija ....... sto je dokaz neinteligencije ....... a razlog naseg saltanja je .... :roflmao: upravo idiot o kome pricamo i koga podrzavas.

Demokratska partija predvodjena Barackom Husseinom Obamom The Drugim nije mogla nista bolje da iznedri nego komunjarskog klovna. Ne jednog ..... mnoge!

 

"Mi" nemamo ideologiju umesto mozga. "Mi" smo gradjani, danas sam za Killary, sutra sam za Trumpa ......  za americkog deda Staljinka - NIKADA!!!

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...