Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, mrd said:

Poenta je da de DT drugačiji od svih pre i sada i da on nudi razumljivo rešenje. Svi ostali pričaju bajke i lepe stvari, a narodu je jasno da to nije tačno. Imali smo debatu o ilegalnim imigrantima ranije. Narod neće to ilegalnoe hoće zakon i jasno im je da ilegalaca ne bilo da i im neko ne daje posao. Ilegalci su im razlog pada cene rada sto je tačno. Međutim jedino DT tu maherski koketira tezom da će im sprečiti ulazak. Hoće li to za njegovu priču nije ni bitno. Napravio je atmosferu progonjenog i progonitelji su gotovi.
Mi ovde možemo u mentalnu gimnastiku, ali dok prfesionalni pilitičari farbaju zid u belo Uroš piše:"Džaba ste krečili!"
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Mrde, on nudi resnje onom ko da pare, a prica postoji da bi se pobrali glasovi, a onda i pare jel... 

Razumljivo resenje u vidu zida? :classic_laugh:

 

Daj bre, valjda mozes malo biti iznad toga. Uluda rabota gde treba da se opravda uzimanje para, zid ne resava nista. To sto tebe (ne mislim licno tebe, nego glasaca) neko ubedi da ti imas problem, pa onda razlicitim nacinima (tips Bannon) dodju do proracuna da prica ide ka imigrantima, onda dodje neko kome uguraju pare za raznorazne gluposti kao npr. sto je ovo od pre dan dva oko etanola, pa vecno pitanje oruzja, pa i naoruzanja... a on i dalje tamo stoji i pravi predstavu i vice "evo ih, nagrcu na granice, pojesce vam hranu, ubice vas zlotvori, oni su krimosi i zlikovci" je samo i dalje predstava i nista vise. Obama je izbacio vise ilegalaca nego sto ce to uraditi Tramp, ali nije pravio cirkus oko toga jer mu se politika zasnovala na oporavku ekonomije i zdravstvenoj zastiti. 

 

Samo da dodam, ne nudi on nikakva konkretna resenja, on nema resenje za price koje prica. On samo nudi jedan prizemni prost govor blizak vecini biraca. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

 
Mrde, on nudi resnje onom ko da pare, a prica postoji da bi se pobrali glasovi, a onda i pare jel... 
Razumljivo resenje u vidu zida? :classic_laugh:
 
Daj bre, valjda mozes malo biti iznad toga. Uluda rabota gde treba da se opravda uzimanje para, zid ne resava nista. To sto tebe (ne mislim licno tebe, nego glasaca) neko ubedi da ti imas problem, pa onda razlicitim nacinima (tips Bannon) dodju do proracuna da prica ide ka imigrantima, onda dodje neko kome uguraju pare za raznorazne gluposti kao npr. sto je ovo od pre dan dva oko etanola, pa vecno pitanje oruzja, pa i naoruzanja... a on i dalje tamo stoji i pravi predstavu i vice "evo ih, nagrcu na granice, pojesce vam hranu, ubice vas zlotvori, oni su krimosi i zlikovci" je samo i dalje predstava i nista vise. Obama je izbacio vise ilegalaca nego sto ce to uraditi Tramp, ali nije pravio cirkus oko toga jer mu se politika zasnovala na oporavku ekonomije i zdravstvenoj zastiti. 
 
Samo da dodam, ne nudi on nikakva konkretna resenja, on nema resenje za price koje prica. On samo nudi jedan prizemni prost govor blizak vecini biraca. 
O čemu onda pričamo. Seti iz istorije:"Niko ne sme da vas bije!"
Ovo je samo malo finije.
Shvati da je svima nama jasno šta se dešava samo je pitanje kako se to vidi.
Nije ovo prvi put da ti ovo pišem. Dosta je glasačima govora.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

IRS ne mozes da objasnis ni prosecnom Amerikancu, zato i imaju svoje racunovodje da se ne bi zamarali sa nepotrebnim stvarima. 

 

Politika u US utice na celokupnu svetsku politiku i naravno da se ljudi interesuju sta se desava, ne vidim tu nista cudno niti neobicno. Neobicnije bi mi bilo da se neko bavi politikom Gvineje ili Gane. 

....

Amerikanci danas znaju ko im je predsednik, neces naici ni na jednog da to ne zna. Amerika je Trampom otvorila vrata cirkusa i svi jure da vide brkatu devojku i leteceg slona. 

Ok znaci slozile smo se da postoje neke teme u US koje nema sanse da objasnis nekim ljudima izvan.

 

Ostalo se ne slazemo, imas dosta amera koji nemaju pojma ko im je predsednik, potpuno je nebitno kako to utice na svet - njihov svet se proteze do susednog grada u Mizuriju, ili do granice Kazasa, parafraziram naravno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

... Druga nepoznanica su upravo tarife koje uvodi. Tu vreme polako istice, jer ce Walmart glasac poceti da oseca udar po dzepu.

 

Tu treba malo znati kako Walmart radi. Oni su korisnik moje firme, stotine miliona dolara IT opreme.

 

Šta oni rade. Ako je cena nekog proizvoda, recimo nekih 10 imaginarnih novčanih jedinica i od toga je prodavcu sa manjim kupcima margina 40% (4 novčane jedinice) , firma koja prodaje puno Walmartu napravi ustupak i kaže: OK, za vas je cena 7 novčanih jedinica.

Onda Walmart kaže, ne, cena je 6 novčanih jedinica, economy of scale. Još nam date garanciju ne 3 nego 5 godina, što praktično snižava cenu na 4-5 novčanih jedinica. Korisnik iz pakla.

 

Šta tek ostaje za dobavljače opšte Walmart robe, kako njih tek ucenjuju. Sa tarifama koje bi dobavljači trebali da amortizuju, oni (dobavljači) bi propali a Walmart zna da bez robe ne može. Njega će to da zakači, neće tek tako moći da poveća cene.

 

Moto Walmarta je "Mi vam ne prodajemo, mi kupujemo za vas". Eto, tržište gde kupuje se promenilo, to DT i hoće. Lokalna proizvodnja i poslovi, to će moći lepo da proda, pogotovo ako ima neka dostignuća u tome.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mrd said:

Sto je najgore, cini mi se da ce i da postigne. Mexico ce na kraju morati da reaguje, ako nece da ima gubitke, GM ce morati da otvori proizvodnju u US, DT ce ponovo biti izabran, posto je ispostovao glavnu tezu da ce da vrati poslove u zemlju. 

Na stranu sta bilo ko misli o DT.

 

U Februaru 2016. kada DT dobio svoju prvu pobedu u Primaries, fina štampa kao The Economist je to izvrgla ruglu. Rekoše, to su primaries, ta ekipa koja mu je dala tu pobedu su ionako Republikanci, to nije uzorak opšteg glasačkog tela. Još rekoše, to što je on u stvari osvojio, ekstrapoliranu na opštu populaciju, to je nekih 6%, isti % kao onih koji ne veruju da je čovek bio na Mesecu. Dodadoše, što se pre taj klovn povuče iz izorne trke, to bolje za sve.

 

Tek 2 broja pre US Elections, malo se prizvaše sebi i rekoše u smislu , puno ljutih ljudi u Americi, može da bude svašta. Počeli su da shvataju da je uspon DT u stvari revolt protiv takvih kao oni, protiv NYT, Washington Posta, elita po salonima i protiv Political Correctness.

 

Ne za nekoliko nedelja, ne za nekoliko dana, nego za 2 minuta kada je DT preuzeo vlast, po pisanju The Economist, sa sajta US Federal Government je nestao tab "LGBT u Federal Government".

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Moto Walmarta je "Mi vam ne prodajemo, mi kupujemo za vas". Eto, tržište gde kupuje se promenilo, to DT i hoće. Lokalna proizvodnja i poslovi, to će moći lepo da proda, pogotovo ako ima neka dostignuća u tome.

 

 

Meni bilo smesno kad je Walmart objavio da ce morati da podigne cene zbog uvodjenja tarifa na kinesku robu :classic_smile: Sad im je kao DT kriv.

Link to comment
Share on other sites

Objavio to? Pa ako jesu, bar je jasno pa čak ide i u prilog DT. Nisu potrošači neki kupci iz galaksije, lokalci su, koji su bez posla ili znaju nekoga čiji je posao otišao u Kinu.

Jeftinoća a ja bez posla, to će DT da koristi.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto DT radi vodi zapravo USA u izolacionizam. Povlacenje. Dok Kina suprotno tome ima proboj! Oni vec izmestaju deo proizvodnje u drugim zemljama : Kambodza, neke africke zemlje, u Srbiji tek treba da krenu.

Prosto je neverovatno da je gotovo preko noci postalo pozeljno i potrebno znati kineski!? Da me neko pre pet godina pitao , rekao bih: mozda za jedno 20-ak godina! Ja ozbiljno razmisljam da krenem sa ucenjem kineskog, a nisam jedini. Daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

Šta tek ostaje za dobavljače opšte Walmart robe, kako njih tek ucenjuju. Sa tarifama koje bi dobavljači trebali da amortizuju, oni (dobavljači) bi propali a Walmart zna da bez robe ne može. Njega će to da zakači, neće tek tako moći da poveća cene.

 

Moto Walmarta je "Mi vam ne prodajemo, mi kupujemo za vas". Eto, tržište gde kupuje se promenilo, to DT i hoće. Lokalna proizvodnja i poslovi, to će moći lepo da proda, pogotovo ako ima neka dostignuća u tome.

 

 

Radi Walmart i gore stvari, kao sto je placanje od 180 dana, samo sto takve uslove moze da postavlja mom and pop firmama ali ne i Koka Koli. Zadnji put kada su njima diktirali uslove nije se slavno zavrsilo. Mogu svi oni da amortizuju troskove tarifa jedno vreme ali vrlo kratko, dok ne krene pad akcija kao posledica smanjenog profita.

Nisam siguran da DT zna sta hoce i da ima neki plan. Sudeci po Gary Cohnu njegovo poznavanje ekonomije je vise nego oskudno, bez obzira o stalnim pricama o Whartonu.

 

43 minutes ago, Angelia said:

Meni bilo smesno kad je Walmart objavio da ce morati da podigne cene zbog uvodjenja tarifa na kinesku robu :classic_smile: Sad im je kao DT kriv.

Pa morace da podignu ako ne zele da se odreknu profita. Iz razgovora sa covekom koji radi za velikog distributera medicinske opreme oni itekako osecaju udar tih tarifa. Ranije su na $1M uvoza placali nekih $750 administrativnih troskova, sada im stigne racun od $250K, plus u proseku 30 dana duza procedura. Neko to mora da plati, a moja je prognoza da ce platiti kupci.

 

27 minutes ago, Darth Bane said:

Ono sto DT radi vodi zapravo USA u izolacionizam. Povlacenje. Dok Kina suprotno tome ima proboj! Oni vec izmestaju deo proizvodnje u drugim zemljama : Kambodza, neke africke zemlje, u Srbiji tek treba da krenu.

Bice to konacan udarac od kojeg se Chemerika nikada nece oporaviti.

27 minutes ago, Darth Bane said:

Ja ozbiljno razmisljam da krenem sa ucenjem kineskog, a nisam jedini. Daleko od toga.

Dabome da nisi. Zato Srbija i napreduje kako napreduje.Evo jos koja godina i ima da prestigne Turkmenistan ili Gabon.

Edited by DJORDJE
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

 

Bice to konacan udarac od kojeg se Chemerika nikada nece oporaviti.

Dabome da nisi. Zato Srbija i napreduje kako napreduje.Evo jos koja godina i ima da prestigne Turkmenistan ili Gabon.

Nije to konacan udarac vec ti ne pratis ili ne razumes svetske trendove! Centar moci se seli u Kinu, a jedan od pojazatelja je i tzv "soft power" koji se svodi na kulturu i jezik.

Kinezi sire svoj biznis a zaposljavaju i lokalno stanovnistvo - ko zna kineski! Ko ne zna ne dobija posao kod njih! U Boru je Zijin najavio stipendiranje studenata rudarstva i siguran posao po zavrsetku studija - ali jedan od uslova je i ucenje kineskog po dva sata dnevno! 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darth Bane said:

Nije to konacan udarac vec ti ne pratis ili ne razumes svetske trendove! Centar moci se seli u Kinu, a jedan od pojazatelja je i tzv "soft power" koji se svodi na kulturu i jezik.

Kinezi sire svoj biznis a zaposljavaju i lokalno stanovnistvo - ko zna kineski! Ko ne zna ne dobija posao kod njih! U Boru je Zijin najavio stipendiranje studenata rudarstva i siguran posao po zavrsetku studija - ali jedan od uslova je i ucenje kineskog po dva sata dnevno! 

Kako da ne pratim, kada je to omiljena tema medija u Srbiji vec 30 godina, samo sto Srbi i dalje cekaju u redu pred americkom i nemackom ambasadom. Bice da je zbog jezika. Kineski mnogo zajeban.:roflmao:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJORDJE said:

Kako da ne pratim, kada je to omiljena tema medija u Srbiji vec 30 godina, samo sto Srbi i dalje cekaju u redu pred americkom i nemackom ambasadom. Bice da je zbog jezika. Kineski mnogo zajeban.:roflmao:

Srbi cekaju u redu pred ambasadama ne zbog jezika vec sto misle da tamo pare padaju s neba! Pare leze na zemlji a ti samo da ih pokupis. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Radi Walmart i gore stvari, kao sto je placanje od 180 dana, samo sto takve uslove moze da postavlja mom and pop firmama ali ne i Koka Koli. Zadnji put kada su njima diktirali uslove nije se slavno zavrsilo.

 

Ne, svima, pa i kokakoli oni prave takve uslove. Snabdevač je vlasnik robe na rakovima Walmart (snabdevačev problem sa kamatama na stock) dok se ta roba ne proda, dok ne prođe kroz registar kasu Walmart. Walmart ni jednog trenutka nije vlasnik te robe niti mu se knjiži kao neki teret. Kada prodaja prođe kroz registar kasu, Walmart prestaje da bude i uskladištitelj te robe. Niti luka jeo niti mirisao.

Nikada izložen ničemu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Znači u novi topic!
emoji38.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Mrd-e, ne nuzno u novi topic. Ali recimo "kaznjavanjem " Kine, Trump potkopava i jednog Americi veoma vaznog i vernog saveznika - Australiju! Cija ekonomija u mnogome zavisi od izvoza sirovina u Kinu. 60 % Australijskog izvoza ide u Kinu! 

Ako Australija "pukne" - Trump moze da kaze "goodbye " gazdovanju u tom delu sveta. Jer, jedna Indonezija takodje postaje sve jaca i zajebanija u tom delu sveta! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darth Bane said:

Mrd-e, ne nuzno u novi topic. Ali recimo "kaznjavanjem " Kine, Trump potkopava i jednog Americi veoma vaznog i vernog saveznika - Australiju! Cija ekonomija u mnogome zavisi od izvoza sirovina u Kinu. 60 % Australijskog izvoza ide u Kinu! 

Ako Australija "pukne" - Trump moze da kaze "goodbye " gazdovanju u tom delu sveta. Jer, jedna Indonezija takodje postaje sve jaca i zajebanija u tom delu sveta! 

 

Oh, ne. Greg Norman, Australijanac, golfer,  lični prijatelj DT je isposlovao no tarrifs na australijsku robu (rude).

Link to comment
Share on other sites

Just now, srbija do tokija said:

 

Oh, ne. Greg Norman, Australijanac, golfer,  lični prijatelj DT je isposlovao no tarrifs na australijsku robu (rude).

Da ali: Australija izvozi npr gvozdenu rudu u Kinu gde se topi i pretvara u celik. A onda Trump udara tarife na kineski celik! Zar to nije "proxi tariffs " i na australijsku robu? 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Ne, svima, pa i kokakoli oni prave takve uslove. Snabdevač je vlasnik robe na rakovima Walmart (snabdevačev problem sa kamatama na stock) dok se ta roba ne proda, dok ne prođe kroz registar kasu Walmart. Walmart ni jednog trenutka nije vlasnik te robe niti mu se knjiži kao neki teret. Kada prodaja prođe kroz registar kasu, Walmart prestaje da bude i uskladištitelj te robe. Niti luka jeo niti mirisao.

Nikada izložen ničemu.

Zaboravio si pricu sa Sam's Colom, kada su jedno vreme skinuli Coca Colu sa rafova. Nije dugo trajalao, posto su uvideli da im samo taj proizvod odvlaci kupce prema Krogeru i ostalim lancima. Lako ti mozes da sklonis saksije iz Kine, koje si kupio od Djordja & Co. i zamenis ih sa necim drugim. Problem nastaje kada na policama nemas Heinz ketchup ili Kelloggs cerial. Zato se Walmart i izivljava nad malim dobavljacima. Pored toga sto si naveo uveli su da distributeri pune police sa svojim proizvodima, 2% dodatni discount ako ti plate u roku od 90 dana. Najbolji je deo sto su uveli finansiranje dobavljaca. Posto dao bog uzme 6 meseci da ti plate ono sto si im prodao, a male firme nemaju dovoljno gotovine da bi to mogle da cekaju, ponude ti kreditiranje pa tako ti njima placas kamatu na novac koji ti duguju.:classic_smile:

Jbg. odosmo od teme, mada na Walmart otpada $50 milijardi trgovinskog deficita, a to je podatak od pre 4-5 godina.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJORDJE said:

Zaboravio si pricu sa Sam's Colom, kada su jedno vreme skinuli Coca Colu sa rafova. Nije dugo trajalao, posto su uvideli da im samo taj proizvod odvlaci kupce prema Krogeru i ostalim lancima. Lako ti mozes da sklonis saksije iz Kine, koje si kupio od Djordja & Co. i zamenis ih sa necim drugim. Problem nastaje kada na policama nemas Heinz ketchup ili Kelloggs cerial. Zato se Walmart i izivljava nad malim dobavljacima. Pored toga sto si naveo uveli su da distributeri pune police sa svojim proizvodima, 2% dodatni discount ako ti plate u roku od 90 dana. Najbolji je deo sto su uveli finansiranje dobavljaca. Posto dao bog uzme 6 meseci da ti plate ono sto si im prodao, a male firme nemaju dovoljno gotovine da bi to mogle da cekaju, ponude ti kreditiranje pa tako ti njima placas kamatu na novac koji ti duguju.:classic_smile:

Jbg. odosmo od teme, mada na Walmart otpada $50 milijardi trgovinskog deficita, a to je podatak od pre 4-5 godina.

 

Mislim da je sve tačno osim da Walmart drži da je vlasnik svake robe u njihovim radnjama baš originalne isporuke vlasnik do sekunde kada se ona proda na registar kasi. Jedna po jedna jedinica te robe. Što se ne proda, originalni isporučilac ima da to drži u svojim knjigama, ne Walmart.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Darth Bane said:

Mrd-e, ne nuzno u novi topic. Ali recimo "kaznjavanjem " Kine, Trump potkopava i jednog Americi veoma vaznog i vernog saveznika - Australiju! Cija ekonomija u mnogome zavisi od izvoza sirovina u Kinu. 60 % Australijskog izvoza ide u Kinu! 

Ako Australija "pukne" - Trump moze da kaze "goodbye " gazdovanju u tom delu sveta. Jer, jedna Indonezija takodje postaje sve jaca i zajebanija u tom delu sveta! 

Razmili i procitaj ovo sto si meni odgovorio i upitaj se jedno pitanje:
"Koliko dugo ce to da traje,  1, 2, 3-5,10 godina?" Njemu traba samo jos 6, a posle cemo da vidimo. Trnutno ima veoma veliku potrsku americkog radnika, koji veruje da ce ponovo da okrece srafciger 8 sati i ode kuci gde mu njegova suknja da hranu, dok on gleda TV s'Vlasom piva. :)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, srbija do tokija said:

 

Mislim da je sve tačno osim da Walmart drži da je vlasnik svake robe u njihovim radnjama baš originalne isporuke vlasnik do sekunde kada se ona proda na registar kasi. Jedna po jedna jedinica te robe. Što se ne proda, originalni isporučilac ima da to drži u svojim knjigama, ne Walmart.

 

 

Ovde niko nije primetio moju grešku. Katastrofalnu:  osim da Walmart drži da je vlasnik svake robe u njihovim radnjama.

 

Trebalo je da stoji osim da Walmart drži da nije vlasnik svake robe u njihovim radnjama. Toliko vas boli uvo da čitate.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...