Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Ako konzervarivci vide politicku lepezu demokrata kao previse levu, 

mislim da treba da im je jasno da situacija nece biti desnija od toga, ako zapadni svet nastavi nesmetano da se razvija.

 

Nove generacije , mozda pod uticajem novijeg skolskog sistema , gotovo zasigurno ce imati mnogo jace i odredjenije stavove prema manjinskim grupama, LBTGu, izgradjeniji stav prema drustvu, veci nivo politicke edukacije i dosta cvrsci stav prema ekologiji. 

 

Treba samo uporediti skolske programe nekad i sad. 

 

Za 20 godina imacemo drugacije politicke prioritete. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, e4_guy said:

Ja sam imao tu sreću (ili bolje reći nesreću) da mi je dio šire familije preko bare. Svi me se redom odrekli kad sam rekao da će Trump dobiti izbore 😄

Neki su čak plakali "kod nas u salonu" zajedno sa customers.


Nisam mogao vjerovati da je takav nivo indoktrinacije moguć, da žena od 50 ljeta plače jer je neko izgubio izbore ? Drugarica kaže da ne sme reći sinu da je Trump president, jer ako se slučajno izlane u razredu imaće problema !!! Mali je prvi razred i stanuju u nekom kvartu DC-a gdje su većinom ti obamini uhljebi, dakle 99% libtardi.


Rekao sam joj, doslovno "Ma mi smo amerika za vas" 😄

Jedini covek sa kojim sam prestao da pricam zbog americke politike zivi u Srbiji.

 

O tome koliko ste vi Amerika za nas govori ova naslovna strana:

Kurir_Trampe_Srbine.thumb.jpg.e6d1f241bdad9382664349a121cffe17.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

 

Realno, izvori ce se resavati u trouglu ohajo-micigen- pensilvanija, ne znam sta novo moze da im ponudi Bajden. 

 

Plus Minesota i Viskonsin.

 

S tim da mislim da u Ohaju Tramp ima ozbiljnu prednost u odnosu na bilo kog demokratskog kandidata, cak su i na mid termu imali odlican rezultat tamo. Za ostale nabrojane drzave ce biti velika borba.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ObiW said:

Jedini covek sa kojim sam prestao da pricam zbog americke politike zivi u Srbiji.

 

O tome koliko ste vi Amerika za nas govori ova naslovna strana:

 

Ja sam "izbosne" 😄

 

Mene je iznenadila ta podjela, odnosno dubina jaza između jednih i drugih. Da klinac u prvom razredu "ima problema" ako slučajno kaže nešto pozitivno o Trumpu ? 

To je jednostavno nadrealno.

Link to comment
Share on other sites

Bice ovde nemoguce pisati. Od gomile idiotarija se nece ni primetiti. To je tako jasno vec posle nepune 2 stranice.

 

Trumpovu pobedu ne moze niko i nista spreciti, izuzev mozda Yellowstone vulkana. 

 

Rast od 3.2% u prvom kvartalu je vec pozudan znak da recesije pre izbora nece biti. Ekonomija iz dana u dan kida. Vojska je prezadovoljna, para k'o blata, a nigde ne ratuju. Oduvek dobri odnosi sa Izraelom dostizu neke nove nivoe. Inovacije idu nezadrzivo napred. Administracija deregulishe sve sto moze. Zaposlenost ne posustaje, najniza valjda od posle drugog svetskog rata. 

 

Demokrate u potpunom raspadu, unutar-partijski ratovi prete da se pretvore u totalnu politicku klanicu. Normalni shvataju da ih komunisti satiru. Njihov izbor kandidata se najavljuje kao "cirkus dolazi u vas grad uskoro". Green New Deal je doneo Trumpu gomilu novih glasova, ljudi shvatili s kakvim maloumnicima imaju posla.

 

Amerikanci shvataju koliko su izgubili za 8 godina sa Huseinom Obamom.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Ovo je bio prvi afirmativni tekst objavljen u partijskim glasilima demokratske stranke otkada je pre 2 godine i 100 dana POTUS postao Donald J Trump.

 

Ni manje, ni vise nego u Bezosovom Washington Postu.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

'Ajte vi sad nastavite da prangijate.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da nekima već smeta nivo debate na forumu. ;)

Ali dobro sada, nije kao onaj prethodni Breitbart- forum gde je bilo zabranjeno pisati o ljubavnim aferama odnosno mafijaškom ucenjivanju predsednika (-ovih) ljudi.

 

Mislim da je od ključnog značaja za demokrate da ko god pobedi na unutarpartijskim izborima da tog kandidata svi podrže. Trump je upravo igrao na kartu razjedinjenosti i Klintonovoj želji da se pošto poto dokopa predsedničke fotelje.

Ovde treba hladne glave udarati na sve slabe tačke Trumpove politike koji neki vide samo kao uspeh krupnog biznisa dok se obični radnici odnosno srednja klasa baš i nisu ovajdili tom najboljom- najlepšom- izvrsnom- fenomenalnom- impresivnom- tnjit- kenj politikom.

 

Altrajtovci kao da zaboravljaju da ni Trumpu nisu davali velike šanse da pobedi Klintonovu a onda su se uključili mediji, senzacionalizam, mailovi... i eto ti idiota na vlasti. Samo polako, tek je počelo.

 

Link to comment
Share on other sites

Interesantan presek politickih stavova 6 najuglednijih clanova Intellectual Dark Web koji je napravio Daniel Miessler u okviru njegovog kratkog istrazivanja ovog najnovijeg levicarskog kravljeg ludila iz chega je zakljucak da ga cine uglavnom razocarani klasicni liberali i to prilicno "ekstremni" liberali, osim Ben Shapira koji je ultra libertarian. Tako da su "lideri" americkih white supremacista i neo-nazista prakticno 4 Jevrejina od koji je Rubin jos i gay :cigar: 3 su cak i glasaci demokratske partije……. Najveci biser je da je Joe Rogan koji popusi 5 jointa za jedan podcast, meditira, podrzava gay brakove, izrazito pro-choice, pa povrh svega josh i za inocome equality okarakterisan kao teski konzervativac. :classic_biggrin: Ja jedino nisam siguran koga je od ovih 6 ljudi vece uzivanje slusati.

 

Quote

IDW.JPG.16e759ed2d1fe80d400d542216d799a5.JPG

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Denis Jasharevic said:

Zaposlenost ne posustaje, najniza valjda od posle drugog svetskog rata. 

 

 

 

 

 

260327930_ScreenShot2019-05-01at12_18_05AM.png.4f983b5bfa7f6f134294f5a174fbbd74.png

 

 

Quote

President Trump has touted the low unemployment rate as proof of his success. During his State of the Union address, Trump noted African-American unemployment, in particular, is at "the lowest rate ever recorded."

Trump said he "inherited a mess" from former president Obama, and Trump's budget director Mick Mulvaney claimed—without evidence—that the numbers posted by the Obama administration were purposely misleading to make the economy look better than it was.

"What you should really look at is the number of jobs created," Mulvaney said on "State of the Union." "We've thought for a long time, I did, that the Obama administration was manipulating the numbers, in terms of the number of people in the workforce, to make the unemployment rate—that percentage rate—look smaller than it actually was."

Many believe that President Trump's pro-business policies, aggressive deregulation and GOP tax bill are having a direct effect on the economy. Obama regulations were choking the American economy. Trump's swift actions to undo Obama's efforts spurred the economy and encouraged businesses to create jobs.

 

1

 

Quote

But experts argue it was Obama who successfully righted the American economy after the recession hit. The economic gains we're currently seeing are all directly attributable to former President Obama's efforts.

The current economic expansion just became the third-longest on record. The economy has been adding jobs every month for more than six years, the longest winning streak since World War II. And the federal budget deficit has sharply declined from a high of 9.8 percent of GDP in the middle of the Great Recession to a manageable 3.2 percent last year.

When it comes to job creation, the economy has been adding jobs for 78 months in a row. Saying Trump is responsible for the current economy is completely disingenuous—his main efforts have been to undo Obama's legacy, many of which are directly responsible for the economic gains the U.S. is seeing.

So why would he want to make you think it’s a “mess”? The most likely reason, in my view, is that portraying the current state of the economy as rotten helps the administration justify the wholesale change in policies that it is planning. It also lowers the starting bar so that it’s easier to declare victory later.

As far as black unemployment is concerned, while the number has in fact fallen, it has been doing so steadily for years. And as Congressional Black Caucus Chairman Rep. Cedric Richmond (D-LA.) points out, the real issue in the black community is underemployment, not just unemployment.

“Black unemployment has been on the decline since 2011, and it’s declined in other years more than in Trump’s one year,” Richmond said. “But what he doesn’t talk about is African-American underemployment. He doesn’t talk about the fact that black unemployment is twice that of white unemployment. He doesn’t talk about wage gaps between the two races, wealth disparities, income disparities…and you will see that it is a very basic and adolescent way to look at African American communities.”
“He’s standing on the back of the success of President Obama and his economy,” Richmond added.
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma o čemu pričamo? Uvede trgovinske sankcije Kini pa ode na konferenciju s njima i izražava ne znam kakve pohvale saradnji. Omalovažava Meksikance pa nakon izbora podilazi novom predsedniku. O Severnoj Koreji i Rusiji da ne pričam.

Apsolutno nijedno predizborno obećanje glede spoljne politike nije ostvario sem onog beznačajnog jerusalimskog pitanja. Sve ostalo su putovanja da bi se izljubio sa svojim miljenikom Unpingpongom.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

 

 

Ima li sanse da interpretiras navedene podatke i da navedes njihov izvor. Ovde se govori o zaposlenosti Afro-Amerikanaca ili si hteo nesto drugo da kazes?

 

Ja sam preneo tekst iz Washington Posta, sto nema nikakve veze sa mnom, tako da bi njih trebalo da kontaktiras ukoliko mislis da nisu u pravu. 

Link to comment
Share on other sites

Lefticarska idiotarija da je Husein Obama kreirao poslove je odavno prica za budale i priglupe.

 

Husein Obama je "kreirao" 5 drzavnih poslova na 1 u privredi, otprilike kao aleksandar vucic/ putko ili maduro. Mislim …. i ja bih mogao tako, ne bi to meni bio nikakav problem. 🤣

 

Trump je na 1 drzavni posao zaposlio vise od 2 radnika u privredi. Sto je cak i nepismenima jasno iz ovog prikaza u Forbesu ………

 

Prakticno 6 puta vise od Huseina. 

 

Quote

 

 

CaptureJobs.JPG

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ima li sanse da interpretiras navedene podatke i da navedes njihov izvor. Ovde se govori o zaposlenosti Afro-Amerikanaca ili si hteo nesto drugo da kazes?

 

Ja sam preneo tekst iz Washington Posta, sto nema nikakve veze sa mnom, tako da bi njih trebalo da kontaktiras ukoliko mislis da nisu u pravu. 

 

Kopiras recenicu iz bilo kog dela teksta i nadjes izvor. 

 

Nema puno interpretacije, imas statistiku nezaposlenosti iz biroa koja kaze da nisi u pravu kada pricas o drugom svetskom ratu, i isto tako kaze da nezaposlenost opada od 2010 i da je bilo logicno da ce ici silaznom putanjom a ne da Tramp ima magicni stapic.

 

Zatim imas dva teksta (koji su u nekoliko izvora jedan tekst samo razlicita obrazlozenja i gledanja na to cija je zasluga niske nezaposlenosti, Trampova ili Obamina). U zavisnosti koju stranu odaberes takvu pricu mozes da "valjas" i obe mogu da popiju vodu. 

 

Nisam ja videla nikakav tekst koji si ti preneo iz Washington posta, nego tvoju opcinjenost onim sto ti zelis da je to tako i da to samo eksplozija vulkana moze da zaustavi, a realno je da ce kao i ona linija na smanjenju i podizanju nezaposlenosti ici kao i do sada, gore - dole. 

 

Pritom, koji god izvor da ti se stavi ti ces ga ismejati, iskriviti, ispinovati u leftisticki i tu je svaki kraj razgovora. Fox sigurno necu citirati. 

 

Evo ti malo citaj, stvarno mi je zao da ti rusim sneska, ali kad tad ce se sam otopiti. 

 

https://thehill.com/opinion/white-house/433337-trumps-base-cant-handle-the-truth-hes-wrecking-their-economy

 

Quote

It’s true that workers’ pay grew 2.9 percent last year — the fastest since the Great Recession. But before that, wages after inflation rose far slower during Trump’s presidency than Obama’s. Obama averaged real wage increases of 0.8 percent, compared to Trump’s average of 0.3 percent.

 
Quote

Trump claims he’s produced record-breaking job growth. In fact, more jobs were added during Obama's final 18 months (206,000 per month) than during Trump's first 18 months in office (193,000 jobs per month). U.S. job growth peaked in 2010.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Baby said:

 

Kopiras recenicu iz bilo kog dela teksta i nadjes izvor.

 

 

 

Pa to sam i uradio i dobio samo jedan rezultat ….. neki Tylt. Ocekivao sam nesto ozbiljnije, a ne Tik-Tak i Politikin Zabavnik. Zato sam te i pitao, nisam verovao da ti je izvor Kurir.

 

Nema veze …….. 

 

Quote

Evo ti malo citaj

 

Neka hvala ……. ne citam informere.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, melankolic said:

Ma o čemu pričamo? Uvede trgovinske sankcije Kini pa ode na konferenciju s njima i izražava ne znam kakve pohvale saradnji. Omalovažava Meksikance pa nakon izbora podilazi novom predsedniku. O Severnoj Koreji i Rusiji da ne pričam.

Apsolutno nijedno predizborno obećanje glede spoljne politike nije ostvario sem onog beznačajnog jerusalimskog pitanja. Sve ostalo su putovanja da bi se izljubio sa svojim miljenikom Unpingpongom.

 

 

Ali zaboravljas jednu jako bitnu stvar. Prosecnog USA biraca ne intresuje mnogo spoljna politika. Najveci uticaj od spoljnopolitickih stvari ima sve sto je vezano za taj Izrael, a on je konkretne stvari uradio bas po tom pitanju. Jerusalim i Golan donose glasove, sve ostalo je nebitno. I ja bi voleo da je on zgazio SK, ali takva politika odnosi glasove, a on kao i svaki populista strogo vodi racuna o tome. Kljucne teme su ekonomija, abortus, oruzje... a spoljna politika je na nekom desetom mestu. 

On ima rezultate u oblastima koje su americkom biracu bitne, sad to sto smo mi nezadovoljni njegovom spoljnom politikom, koga briga mi ne glasamo. 

 

Obi i Kido su dobro objasnili sustinu. Sanders i Bajden jako tesko mogu da ga dobiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ali zaboravljas jednu jako bitnu stvar. Prosecnog USA biraca ne intresuje mnogo spoljna politika. Najveci uticaj od spoljnopolitickih stvari ima sve sto je vezano za taj Izrael, a on je konkretne stvari uradio bas po tom pitanju. Jerusalim i Golan donose glasove, sve ostalo je nebitno. I ja bi voleo da je on zgazio SK, ali takva politika odnosi glasove, a on kao i svaki populista strogo vodi racuna o tome. Kljucne teme su ekonomija, abortus, oruzje... a spoljna politika je na nekom desetom mestu. 
On ima rezultate u oblastima koje su americkom biracu bitne, sad to sto smo mi nezadovoljni njegovom spoljnom politikom, koga briga mi ne glasamo. 
 
Obi i Kido su dobro objasnili sustinu. Sanders i Bajden jako tesko mogu da ga dobiju.


Kako je onda Obama uspeo da bude predsednik u 2 mandata?
Gde je Jerusalim, podržavanje puškaranja, pooštravanje abortusa, ukidanje zdravstvenog osiguranja...?
Nije sve tako jednostavno.
Bitan je ceo jedan politički koncept i teme koje se nametnu društvu.
Misliš li zaista da je većini birača bitno da li je Jerusalim glavni grad Izraela?
A šta je bilo 9/11? Da li je tada bilo popularno da se Amerika uključi u rat protiv terorizma? Jeste, a sad je kao ok da gledaju svoja posla i da Rusima prepuste međunarodnu politiku.
Nije nego.

Evo čujem sad da je Mueller nezadovoljan kako je onaj Trumpov potrčko oprao svog šefa i kako se istraga konstantno opstruirala.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

 

 

Neka hvala ……. ne citam informere.

 

 

😂 naravno, ti slusas fox 

 

I sta kazu, koliko miliona izbeglica je danas nagrnulo na granice, idu u grupama, Soros ih salje?

 

23 minutes ago, McCarthy said:

 

 

 

👇

 

opp3.png

 

OPPP34.png

 

 

 

bccc.png

 

?

 

I tebe mrzi da citas izgleda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se bavim ekonomijom, ne citanjem novinskih clanaka.

 

Citao sam na fakultetu, danas tumacim. Vestina koja tebi evidentno nedostaje.

 

Quote

?

 

Bice da nisi razumela dijagrame i sto znace ekonomski termini navedeni na grafikonima. To se uci tokom svih 5 godina na fakultetu, vrlo su jasni. Moras da znas o cemu diskutujes kada ulazis u diskusiju.

 

Edited by McCarthy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, A sad said:

 

Ali zaboravljas jednu jako bitnu stvar. Prosecnog USA biraca ne intresuje mnogo spoljna politika. Najveci uticaj od spoljnopolitickih stvari ima sve sto je vezano za taj Izrael, a on je konkretne stvari uradio bas po tom pitanju. Jerusalim i Golan donose glasove, sve ostalo je nebitno. I ja bi voleo da je on zgazio SK, ali takva politika odnosi glasove, a on kao i svaki populista strogo vodi racuna o tome. Kljucne teme su ekonomija, abortus, oruzje... a spoljna politika je na nekom desetom mestu. 

On ima rezultate u oblastima koje su americkom biracu bitne, sad to sto smo mi nezadovoljni njegovom spoljnom politikom, koga briga mi ne glasamo. 

 

Obi i Kido su dobro objasnili sustinu. Sanders i Bajden jako tesko mogu da ga dobiju.

 

 

Ovo jeste na zalost kljucno i tacno. S tim sto bi dodala da prosecni birac niti ima kapacitet, niti volju, niti vremena da se uopste zanima istrazujuci tacnost podataka koji mu se serviraju. Njemu je dovoljno da sedne pred TV za vreme vecere i sutra ode sa znanjem onog sto su mu servirale vesti i prema tome odlucuje. Prosecni birac cak nema vremena, niti volje, niti snage da se zapita zasto mu je benzin poskupeo duplo u poslednja tri meseca, niti zasto mu odjednom potrosacka korpa kosta za 50% vise svakih godinu - dve godine. Njemu je dovoljno da cuje kako ce, ako ne za njegovog zivota, onda tamo u onom drugom biti mnogo bolje. 

 

Definitivno je tacno da su ovi sada ulozili mnogo truda, rada i vremena da odaberu ciljane reci koje uticu na prosecnog biraca, s tim i nije cudno da se  pri pomeni bilo kod demokrata sledi "socijalizam" jer prosecni birac zna da treba da se boji socijalizma. Dovoljno dugo ponavljana fraza ulazi bez po muke u jedno uho i ostaje zaglavljena izmedju usiju prosecnog biraca. Pritom ako imas buddy koji je vlasnik najgledanijih vesti i naklonjen je tebe zarad finansijske dobiti, zaista nemas mnogo problema da obrlatis prosecnog biraca i kazes mu da mu je ustvari bolje nego sto on to sam oseca, pa da vise veruje tebi nego sebi. 

 

Na zalost, ono malo intelektualizma u svetu sto je ostalo gubi trku sa gluposcu. Ali sto rece neko, ipak se treba uzdati u ove, ne jos stasale za glasanje generacije, koje su mnogo tolerantnije i mnogo vise volje imaju da urade nesto dobro. 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McCarthy said:

Ja se bavim ekonomijom, ne citanjem novinskih clanaka.

 

Citao sam na fakultetu, danas tumacim. Vestina koja tebi evidentno nedostaje.

 

 

Bice da nisi razumela dijagrame i sto znace ekonomski termini navedeni na grafikonima. To se uci tokom svih 5 godina na fakultetu, vrlo su jasni. Moras da znas o cemu diskutujes kada ulazis u diskusiju.

 

 

Postavio si dijagram labor force participation rate, pa posto nisam ekonomista budi ljubazan pa objasni kakvu to ulogu igra na stepen zaposlenosti, tj nezaposlenosti ako zna da je nezaposlenost 3.1 (tako nesto)... ?

 

Ako se bavis ekonomijom onda ce ti biti jasno ono sto sam citarala o real wage, a ne samo wage i kako se racuna. Mslm, ja ne znam kako se racuna, mogu da nadjem na netu, ali posto si ti ekonomista, evo ti mi objasni sta je 'real wage' i zasto se ne poklapa sa 'wage'

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, melankolic said:

 


Kako je onda Obama uspeo da bude predsednik u 2 mandata?
Gde je Jerusalim, podržavanje puškaranja, pooštravanje abortusa, ukidanje zdravstvenog osiguranja...?
Nije sve tako jednostavno.
Bitan je ceo jedan politički koncept i teme koje se nametnu društvu.
Misliš li zaista da je većini birača bitno da li je Jerusalim glavni grad Izraela?
A šta je bilo 9/11? Da li je tada bilo popularno da se Amerika uključi u rat protiv terorizma? Jeste, a sad je kao ok da gledaju svoja posla i da Rusima prepuste međunarodnu politiku.
Nije nego.

Evo čujem sad da je Mueller nezadovoljan kako je onaj Trumpov potrčko oprao svog šefa i kako se istraga konstantno opstruirala.

 

 

Pa svaka opcija ima svoju bazu. Nije uopste poenta da li je vecini nesto bitno ili nije, cilja se na grupe. To je posebno izrazeno u sistemima kakav je u USA. Za Trampa, koji nije izvorni konzervativac, a verovatno nije konzervativac uopste, je pitanje abortusa i oruzja jako bitno da bi mogao da mobilise konzervativnu republikansku bazu. Gledao si debate na republikanskim izborima? Kruz koji je hard core konzervativac nije pridavao veci znacaj tim pitanjima i samo govorio da to nije federalno pitanje vec da treba da se resava na drzavnom nivou. Tramp je to morao da stavlja u prvi plan. Zasto? Zato da bi pokazao bazi da podrzava njene stavove, dok se za Kruza to podrazumeva. Zato su za Trampa pitanja abortusa i oruzja jako bitna, plus je tu i finansiranje od uticajnih organizacija iz tih oblasti. Slicna prica je i za Izrael, jednom delu republikanskih biraca je to jako bitno pitanje i on mora da ih mobilise, plus to donosi glasove i medju tradicionalnim demokratskim biracima. Jevreji tradicionalno glasaju za demokrate, a postoje i druge grupe koje snazno podrzavaju Izrael. Koliko su ta neka pitanja bitna pogledaj na primeru Zapadne Virdzinije, gde demokrate imaju jako dobre rezultate, imaju i Senatora, ali su prolife opcija, na predsednickim izborima su demokrate uvek prochoice, a Zapadna Virdzinija najcrvenija drzava. Ili ovo, kada su u trci bili Obama i MekKejn, MekKejn je dosta vremena i resursa izgubio jer je morao da radi kampanju u Alabami i Misisipiju koje su jedne od najcrvenijih drzava, jer ga nisu smatrali dovoljno konzervativnim i postojala je opasnost da usled malog izlaska konzervativaca Obama tamo pobedi. Tramp nije uspeo da pridobije Mormone i gubio je vreme na Juti, a to je i jedan od razloga zasto je izgubio Nevadu. Slicnih primera ima i sa druge strane, ali nemam sad vremena. Dakle ta nama naizgled nebitna pitanja su jako bitna za izgradnju baze. Ekonomija je tema broj 1 i ona donosi pobednika, ali to nije moguce ako se ne nabilduje baza.

Sto se tice spoljne politike jos nesto. Obe partije u svojoj bazi imaju cvrsto izolacionisticke grupe i kandidati moraju da balansiraju sa njima, zato se u rat uglavnom i ide u drugom mandatu. Pogledaj demokrate, pa Sanders je prototip izolacionistickog kandidata, dok bi Bajden vodio spoljnu politiku kakva bi nama odgovarala. Znaci takva politika ima podrsku ozbiljnog dela birackog tela sa obe strane politickog spektra.

Od spoljnopolitickih tema na predstojecim izborima ce pored Izraela bitan uticaj imati i Venecuela, ona ce donositi dosta poena. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

😂 naravno, ti slusas fox 

 

I sta kazu, koliko miliona izbeglica je danas nagrnulo na granice, idu u grupama, Soros ih salje?

 

Ne znam Baby cime sam zasluzio da me stalkujes po forumu? Pretpostavljam da se "znamo" od ranije, ali tamo nisi smeo/la, a procena ti je da je to ovde dozvoljeno.

 

Pregledao sam sve svoje postove upucene tebi i nisam uspeo da nadjem ni 1 rec kojom sam te mogao uznemiriti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne znam Baby cime sam zasluzio da me stalkujes po forumu? Pretpostavljam da se "znamo" od ranije, ali tamo nisi smeo/la, a procena ti je da je to ovde dozvoljeno.

 

Pregledao sam sve svoje postove upucene tebi i nisam uspeo da nadjem ni 1 rec kojom sam te mogao uznemiriti.

 

 

 

Ja tebe uopste ne stalkujem, nego se nadam da ces uspeti da iskocis iz tih floskula koje pises vec par godina i poceti da diskutujes. Da imas malo strpljenja da napises zdravorazumski post a da nije potkovan gomilom emotikona i ponavljanja istih recenica do iznemoglosti mislim da bi bio odlican sagovornik. 

Ne uznemiravas ti mene uopste, ti samo najvise pises od svih na temamam koje mene intesuju. Kadgod sam pokusala neki razgovor pogodio si me sa Hilari, Huseinom ili komunistom. Nije da nemas sta da kazes, nego kao da neces... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa svaka opcija ima svoju bazu. Nije uopste poenta da li je vecini nesto bitno ili nije, cilja se na grupe. To je posebno izrazeno u sistemima kakav je u USA. Za Trampa, koji nije izvorni konzervativac, a verovatno nije konzervativac uopste, je pitanje abortusa i oruzja jako bitno da bi mogao da mobilise konzervativnu republikansku bazu. Gledao si debate na republikanskim izborima? Kruz koji je hard core konzervativac nije pridavao veci znacaj tim pitanjima i samo govorio da to nije federalno pitanje vec da treba da se resava na drzavnom nivou. Tramp je to morao da stavlja u prvi plan. Zasto? Zato da bi pokazao bazi da podrzava njene stavove, dok se za Kruza to podrazumeva. Zato su za Trampa pitanja abortusa i oruzja jako bitna, plus je tu i finansiranje od uticajnih organizacija iz tih oblasti. Slicna prica je i za Izrael, jednom delu republikanskih biraca je to jako bitno pitanje i on mora da ih mobilise, plus to donosi glasove i medju tradicionalnim demokratskim biracima. Jevreji tradicionalno glasaju za demokrate, a postoje i druge grupe koje snazno podrzavaju Izrael. Koliko su ta neka pitanja bitna pogledaj na primeru Zapadne Virdzinije, gde demokrate imaju jako dobre rezultate, imaju i Senatora, ali su prolife opcija, na predsednickim izborima su demokrate uvek prochoice, a Zapadna Virdzinija najcrvenija drzava. Ili ovo, kada su u trci bili Obama i MekKejn, MekKejn je dosta vremena i resursa izgubio jer je morao da radi kampanju u Alabami i Misisipiju koje su jedne od najcrvenijih drzava, jer ga nisu smatrali dovoljno konzervativnim i postojala je opasnost da usled malog izlaska konzervativaca Obama tamo pobedi. Tramp nije uspeo da pridobije Mormone i gubio je vreme na Juti, a to je i jedan od razloga zasto je izgubio Nevadu. Slicnih primera ima i sa druge strane, ali nemam sad vremena. Dakle ta nama naizgled nebitna pitanja su jako bitna za izgradnju baze. Ekonomija je tema broj 1 i ona donosi pobednika, ali to nije moguce ako se ne nabilduje baza.

Sto se tice spoljne politike jos nesto. Obe partije u svojoj bazi imaju cvrsto izolacionisticke grupe i kandidati moraju da balansiraju sa njima, zato se u rat uglavnom i ide u drugom mandatu. Pogledaj demokrate, pa Sanders je prototip izolacionistickog kandidata, dok bi Bajden vodio spoljnu politiku kakva bi nama odgovarala. Znaci takva politika ima podrsku ozbiljnog dela birackog tela sa obe strane politickog spektra.

Od spoljnopolitickih tema na predstojecim izborima ce pored Izraela bitan uticaj imati i Venecuela, ona ce donositi dosta poena. 

 

Ah, to je sad malo to da se čovek teleportuje pa da skače iz države u državu. Nerealna priča- negde se dobija a negde gubi.

Stvar je u tome da su demokrate u poslednjih ne znam ni ja koliko godina imale predsednike a republikanci samo Busha. Prema tome, dosta je tu frustracija kod njih a i zamisli kakav je osećaj kod njih dok su imali AA u 2 mandata (a osvojio bi i treći da se mogao kandidovati). Ti vidiš na njegovim skupovima da su to poprilično isfrustrirani ljudi, uglavnom niža srednja klasa. Misliš li zaista da takve zanima ekonomija dok urlaju da se uhapsi Hilari ili na CNN? I šta mu to znači MAGA? Ako uvodiš sankcije EU i Kini, ako sabotiraš NATO, ekološke i svake druge protokole a pri tome direktno intervenišeš na ekonomska kretanja u zemlji, diskriminišeš LGBT populaciju i antirasističke / antimizogine pokrete po čijoj se borbi Amerika činila tako velikom u svetu. Šta se to oživljava? Ropstvo suptilnijim metodama. Pogledaj onaj klip klipana iz katoličke škole, znaš koji. Tu vidiš da je odradila posao stara dobra podela gospodara i sluge. Iskreno sam mislio da je rasizam u USA pobeđen, i to ta priča o oružju (a gde je oružje tu su razne milicije, granične patrole i apokaliptičari) i abortusu (opet veliki broj antivaksera i ravnozemljaša među njima) govori da je Obama propustio istorijsku priliku da otvori neka pitanja koja su bitna pre svega za buduće generacije. Preživeće Amerika s Trumpovih 1 ili 2 mandata. Bitno je to šta on ostavlja za sobom. A ostavlja jedno duboko podeljeno društvo isfrustriranih građana gde su i kasirke digle glas protiv “drugačijih”.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...