Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

38 minutes ago, Baby said:

 

Jedini problem je sto je izgradjene fabrike ostaju kinezima i znanje koje su stekli tokom vremena, a sada sve to treba poceti ponovo sa Indijom. Mislim na one koji ce da se sele. 

Neminovno je da ce to podici cene jos vise, a i transport ce uticati na cene takodje. 

 

 

Do 2025god plan je 25% proizvodnje/sklapanja Iphone-a bude u Indiji dakle dosta sklapanja ostaje u Kini inace Apple hoce da ima opciju B pouceni kovid lockdownom, dakle nije politika u pitanju na kraju krajeva Kina je za Apple ogromno trziste.

 

Ove godine valjda samo 5% 14ca ce biti sklopljeno u Indiji.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

 

Do 2025god plan je 25% proizvodnje/sklapanja Iphone-a bude u Indiji dakle dosta sklapanja ostaje u Kini inace Apple hoce da ima opciju B pouceni kovid lockdownom, dakle nije politika u pitanju na kraju krajeva Kina je za Apple ogromno trziste.

 

Ove godine valjda samo 5% 14ca ce biti sklopljeno u Indiji.

 

 

Pa dobro, ali nije apple jedina kompanija u kini, ima ih koliko hoces. 

 

Inace, projekat Foxconn propao sa fabrikom u Wisconsin-u... niko nema nameru da placa americkog radnika, a i ovi sto placaju placaju tako kilavo da sve manje njih uopste hoce da radi. 

Amerika ima poprilican problem sa radnom snagom. 

https://www.uschamber.com/workforce/understanding-americas-labor-shortage-the-most-impacted-industries

Virus je promenio poprilicno stanje i nije se vratilo na predjasnje

 

Quote

Remote work has changed the game

Some industries have been less impacted by labor shortages but are grappling with how to deal with the rise of remote work. For example, the rise of remote work might explain why there has been less “reshuffling” in business and professional services.

Gallop found that 91% of U.S. workers hoped they could continue working some of their hours from home, and three in 10 workers signaled they would seek new employment if they were recalled to the office.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ce to trziste pozlatiti. Recesija, u kojoj smo, ce veoma brzo doneti vecu nezaposlenost, firme ce se prilagoditi, pa ce poslove na kojima ljudi hoce da rade od kuce iseliti u neki Bangladesh (cula sam da je sve popularniji) ili slicno jeftinije trziste. Kad bude manje radnih mesta ljudi ce smanjiti svoja ocekivanja koja su izgradili za dve godine gde je dosta finansiranja doslo od stampanja para. Inflacija ce pojesti ustedjevinu I penzije, pa ce se neki prevremeno penzionisani vratiti na trziste rada.

Nije da nismo videli 2008. Neke korporacije nece izdrzati pritisak, ali ce se pojaviti nove. Kao sto je Kina postala proizvodni centar a India tehnicka podrska, tako ce neke druge nerazvijene zemlje preci na proizvodnju ili "tehnicku podrsku". Samo se treba uhvatiti za sheshir dok oluja prodje, narednih par godina.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dzoni_m said:


Ti superkompjuteri koje Kina ima (sa svojim tehnologjom poluporvodnika tj onom koju oni imaju i sta prave U Kini) imam ja u iPad-u sa kojeg kucam ovo.

Kinezi nemaju NISTA da parira zapadu sto se tice poluprovodnicke tehnologije. US je sada uvela embargo i za tehnologiju za proizvodnju masina za proizvodnju poluprovodnika.

Jednim potezom su ih vratili u “kameno doba” ako gledamo poluprovodnicku tehniku. Kinezi nemaju tehnologiju. Nista manje od 45-nanometara (istorija 2007-ma na zapadu) ne mogu da naprave sa svojim masinama i svojom tehnologijom. Mogu sa zapadnim masinama i kopirajuci TSMC ali i tu su “tek” na 7-nm i to prototip sa ko zna kolikim skartom.


Sent from my iPad using Tapatalk

Hvala, vrijeme je bilo da neko napiše nešto što nije Biden senilan, usr'o se u gaće.

 

Dame i gospodo, mi smo ušli u novi hladni rat, navikavajte se na njegovu cijenu. Osim ako vam nije stalo da za života isprobate recepte brata Šija za Hong Kong, a možda i za Ujgure.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Sve ce to trziste pozlatiti. Recesija, u kojoj smo, ce veoma brzo doneti vecu nezaposlenost, firme ce se prilagoditi, pa ce poslove na kojima ljudi hoce da rade od kuce iseliti u neki Bangladesh (cula sam da je sve popularniji) ili slicno jeftinije trziste.

 

U Kanadi se dogadja upravo suprotno, sve vise call centara se vraca u zemlju i to se posebno naglasava da je call centar u Kanadi.

U mom poslu imati nekoga u totalno drugacijoj vremenskoj zoni, gdje je dan kada je kod nas noc, je nemoguce. Imamo dio firme u Engleskoj, sto je samo 5 sati razlike, pa je rad sa njima ogranicen na nekoliko sati.

Proizvodnja se sigurno nece vratiti u sledecih 20 godina, a mozda i nikada vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Beonegro said:

Hvala, vrijeme je bilo da neko napiše nešto što nije Biden senilan, usr'o se u gaće.

 

Dame i gospodo, mi smo ušli u novi hladni rat, navikavajte se na njegovu cijenu. Osim ako vam nije stalo da za života isprobate recepte brata Šija za Hong Kong, a možda i za Ujgure.

Mislim da nije tako hladan. Nema političara hladne glave na vidiku i zbog toga nisam siguran da je ovaj rat hladan. Sad ono moje čuveno:"Kokice i koka-kola." Ko izdrži pričaće. Vidiš da ova US budala ne ume ni da kaže da ga boli glava.

2 hours ago, Amigo said:

 

U Kanadi se dogadja upravo suprotno, sve vise call centara se vraca u zemlju i to se posebno naglasava da je call centar u Kanadi.

U mom poslu imati nekoga u totalno drugacijoj vremenskoj zoni, gdje je dan kada je kod nas noc, je nemoguce. Imamo dio firme u Engleskoj, sto je samo 5 sati razlike, pa je rad sa njima ogranicen na nekoliko sati.

Proizvodnja se sigurno nece vratiti u sledecih 20 godina, a mozda i nikada vise.

Eto, US je drugačija, rade sa Kinom i Indijom i pomeraju trajno vreme da usklade. Više US pomera tajni vreme nego Indija, pošto se kod njih radi na srpski način, odu da piju kafu i nema ih. 🙂

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

Za to vreme, republikanski kandidati za senatore u USofA 2022.g. izgledaju ovako...

Za kontekst - čovek je izvadio lažnu policijsku značku (dobijenu kao community suvenir od murije) kao dokaz da je on zaista policajac i da se nije lažno predstavljao kao isti - što je bila optužba demokratskog protivkandidata.

 

 

btw, trka za mesto u Džordžiji je prilično tesna, Warnock je tek blagi favorit, 1 pp prednosti za sada. Džordžija je možda i ključna država za Senat ove godine. 

 

Ovo je bukvalno kao skeč. I posle kažu da je Don't look up preterivanje.

Edited by Brynner
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2022 at 9:43 PM, Angelia said:

Da pocnemo:

 

A onda da krenemo:

The statement under oath from Olga Galkina, a Russian journalist and public relations adviser, casts further doubt about the reliability of Mr. Danchenko, a Russian-born U.S. resident. Ms. Galkina would be subjecting herself to a perjury charge if her court affidavit were untrue.

“I did not provide Mr. Danchenko (or anyone else) with any information mentioned in the Dossier,” Ms. Galkina’s affidavit states.

 

Galkina je bila na listi istrage o spijunazi za Rusiju. Naravno Danchenko tvrdi da mu je ona dala informacije ona tvrdi da nije.

https://www.washingtontimes.com/news/2021/nov/11/russian-journalists-affidavit-denies-involvement-s/

 

Druga osoba koju je naveo kao izvor je 

Second, DANCHENKO stated falsely during the Interviews, that, in or about late July 2016, he received an anonymous phone call from an individual who DANCHENKO believed to be a particular U.S. citizen and who was then president of the Russian-American Chamber of Commerce ("Chamber President-I").

https://www.justice.gov/sco/press-release/file/1446386/download

Da ne trazim ime - covek je Rus.

 

Na kraju, sam Steele je bio zaduzen za spijunazu u Moskvi dugo vremena, za Mi-6 ako se dobro secam.

 

Niko vise nema sumnje da je Hilari platila za taj dosije, ili da FBI nije znao da nema potvrde. Ponudili su Steele-u $1 mill za potvrdu, i on nije uzeo pare.

 

Republikanci ne vole Rusiju, i nikad nisu. To da su u nekom trenutku smatrali da Rusija nije prioritet, kao neprijatelj, je samo dnevna politicka situacija.

 

 

Quote

Ali Steel dosije je napravljen u saradnji sa rusima.

 

Nisi odgovorila direkto, a znas sta sam pitao. Ne znam zasto si kacila ovaj wikibias video?

Sta znaci sa rusima? To sam pitao.

Rusi su opozijica, Kremiln/FSB? Putin i negde izmedju.

 

 

Quote

Na kraju, sam Steele je bio zaduzen za spijunazu u Moskvi dugo vremena, za Mi-6 ako se dobro secam.

 

I to ga pretvara u rusa?

 

Quote

Niko vise nema sumnje da je Hilari platila za taj dosije, ili da FBI nije znao da nema potvrde. Ponudili su Steele-u $1 mill za potvrdu, i on nije uzeo pare.

 

Pa naravno, ja sam to i pisao u svom postu. Isto tako nema sumnje ni za to da je ruska sluzba bila iza haking koja je negativno uticala na Hilari (ne kazem da bi sigurno pobedila), samo nekiliko dana pred izbora, kako FBI Comey kaze " he and the FBI was screwd either way".

 

Quote

 

Another aggrieved dossier target is Aleksej Gubarev, a Cyprus-based high-tech entrepreneur whom the dossier accused of actually performing the 2016 hacking and email extraction of Democratic Party computers.

The investigation by former special counsel Robert Mueller confirmed the hacking was done by Russian government agents, not Mr. Gubarev.

 

link ovo je iz tvog linka za Washignton Times clanak

 

 

 

 

 

Taj Danchenko, izgelda ne mogu mu bas puno, je:

  • Mozda samo freeelancer sa dobrim vezam u Rusiji, USA i sire, hteo da zaradi dobre pare na dosijeu 🙂
  • Bio FSB student/agent u Rusiji
  • Bio opozicija u Rusiji
  • Renagade - dosao u USA i postaje opozijica Putinu i agent CIA/FBI - pise da je Putinov univerzitetski rad plagijat (ovo zasluzuje neki jaci caj) - kako je jos ziv?
  • On je double agent - zato je jos ziv. Jos uvek raportuje Palpa... Putinu.
  • Triple agent???
  • All above

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nonick said:

 

 

 

Nisi odgovorila direkto, a znas sta sam pitao. Ne znam zasto si kacila ovaj wikibias video?

Sta znaci sa rusima? To sam pitao.

Rusi su opozijica, Kremiln/FSB? Putin i negde izmedju.

 

Objasnjava da kada uzimas Wiki kao izvor treba to da imas u vidu.

 

The primary sub-source that former British spy Christopher Steele used to compile his anti-Trump dossier in 2016 was the subject of an FBI counterintelligence investigation a decade ago, according to details authorized for release by U.S. Attorney John Durham, who is investigating the origins of the FBI’s Trump-Russia probe.

....

According to the summary of the counterintelligence investigation as prepared by Barr and the FBI, the primary sub-source was in contact with known Russian intelligence officers in 2006. The investigation into the primary sub-source was closed in 2011 and “remains closed to this day,” according to the summary.

https://www.politico.com/news/2020/09/24/steele-dossier-russia-doj-421536

24 minutes ago, nonick said:

 

I to ga pretvara u rusa?

Ne, samo povezan sa njima. Ali sam ti navela ruse koji su imenovani kao izvori.

 

24 minutes ago, nonick said:

 

Znaci ruska tajna sluzba je bila prisutna i tek kako.

 

Taj Danchenko, izgelda ne mogu mu bas puno, je:

  • Mozda samo freeelancer sa dobrim vezam u Rusiji, USA i sire, hteo da zaradi dobre pare na dosijeu 🙂
  • Bio FSB student/agent u Rusiji
  • Bio opozicija u Rusiji
  • Renagade - dosao u USA i postaje opozijica Putinu i agent CIA/FBI - pise da je Putinov univerzitetski rad plagijat (ovo zasluzuje neki jaci caj) - kako je jos ziv?
  • On je double agent - zato je jos ziv. Jos uvek raportuje Palpa... Putinu.
  • Triple agent???
  • All above

 

Isto kao sto je ruska tajna sluzba bila u pravljenju dosijea :classic_biggrin:

Covek je ocigledno dupli agent, koga je FBI placao izmedju 2017-2020

https://www.judiciary.senate.gov/imo/media/doc/AG Letter to Chairman Graham 9.24.2020.pdf

 

Sto je FBi znao. Znaci dosije skuvan izmedju Putina i Hilari.

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2022 at 2:48 PM, Angelia said:

Kako mislis da su razlicite? Kad das vise licenci imas vise busenja, tako I proizvodnja raste, a cena pada. Cim je Biden izasao s tim planom cena je krenula na gore.

Da ne pominjemo da je ispraznio strateske rezerve.   

Od izdavanja dozvole za busnje do proizvodnje protice jako puno vremena. Prvo teba da nesto pronadjes i to u dovoljnim kolicinama, da bi eksploatacija bila isplativa. nafta je skocila kada je krenula prica sa ratom u Ukrajini, to ima vrlo malo veze sa dozvolama za busenje na federalnoj zemlji, jer se cena nafte ne formira u Americi nego u celom svetu.

On 10/14/2022 at 2:48 PM, Angelia said:

 

Kako nema veze, pa ja sam lepo rekla zato sto mu ne bi trebalo. Bidenu je receno da to ne radi. Btw sto se tice Trampa dobar deo je otisao na pandemiju u trenutku kad smo komplet zatvorili ekonomiju. I on je preterao za to, ali je bilo ocekivano.

I za to oprastanje duga, koliko ce to da kosta? Da ne pominjemo da ce verovatno biti zaustavljeno na sudu, jer on nema pravo to da radi. Sta tu ima da pokaze? Da je ukrao iz mog dzepa da bi dao nekom ko se zaduzio da glasa za njega?

Nisi rekla zasto mu ne bi trebalo , a prosto je i nemoguce da mu ne bi trebalo, jer je tokom sve cetiri godine imao deficit od preko trilion na godisnjem nivou. Barem tebi ne moram da objasnjavam kako GL ne moze da bude na nuli, dokle god ti je AP veci od AR.:smiley2:

Da zanemaris COVID relief koji je bio $2.0 triliona, ostaje pitanje gde je spiskano $5.5 triliona, sigurno nije na tarabu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2022 at 8:49 PM, zoran59 said:

 

Naravno, kad politicara uhvate u nepodopstini, taj izjavljuje da je to podmetacina politickih protivnika - a sledbenici jedva docekaju da mu poveruju.

 

Pa sto ne objave dokaze? Da nisu nesto stidljivi? Objavljivali su lazi a nece tako istinu koja im pogoduje...

Ovaj link koji si postavio, pola od te price je dokazano kao laz, ali nije cudo posto je Salon.

 

15 minutes ago, DJORDJE said:

Od izdavanja dozvole za busnje do proizvodnje protice jako puno vremena. Prvo teba da nesto pronadjes i to u dovoljnim kolicinama, da bi eksploatacija bila isplativa. nafta je skocila kada je krenula prica sa ratom u Ukrajini, to ima vrlo malo veze sa dozvolama za busenje na federalnoj zemlji, jer se cena nafte ne formira u Americi nego u celom svetu.

Januar 2021 - prosecna cena $2.4

Januar 2022 - prosecna cena $3.4

Pre Putina - cena bi pala cim bi se dao signal da se nece gusiti proizvodnja.

 

15 minutes ago, DJORDJE said:

Nisi rekla zasto mu ne bi trebalo , a prosto je i nemoguce da mu ne bi trebalo, jer je tokom sve cetiri godine imao deficit od preko trilion na godisnjem nivou. Barem tebi ne moram da objasnjavam kako GL ne moze da bude na nuli, dokle god ti je AP veci od AR.:smiley2:

Da zanemaris COVID relief koji je bio $2.0 triliona, ostaje pitanje gde je spiskano $5.5 triliona, sigurno nije na tarabu. 

Rekla sam dva puta, ali ajde i treci cu - zato sto nema treceg mandata - svaki predsednik trosi u prvom mandatu da bi dobio izbore za sledece, ali u drugom mandatu mu ne treba da kupuje glasove. Razlika izmedju njega i Bidena je sto je Trampu u to vreme cvetala ekonomija, a Biden je ubijao lockdownima i mandatima.  I ispravka kod Trampa je na Covid otislo $3trilliona.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Objasnjava da kada uzimas Wiki kao izvor treba to da imas u vidu.

 

The primary sub-source that former British spy Christopher Steele used to compile his anti-Trump dossier in 2016 was the subject of an FBI counterintelligence investigation a decade ago, according to details authorized for release by U.S. Attorney John Durham, who is investigating the origins of the FBI’s Trump-Russia probe.

....

According to the summary of the counterintelligence investigation as prepared by Barr and the FBI, the primary sub-source was in contact with known Russian intelligence officers in 2006. The investigation into the primary sub-source was closed in 2011 and “remains closed to this day,” according to the summary.

https://www.politico.com/news/2020/09/24/steele-dossier-russia-doj-421536

Ne, samo povezan sa njima. Ali sam ti navela ruse koji su imenovani kao izvori.

 

Isto kao sto je ruska tajna sluzba bila u pravljenju dosijea :classic_biggrin:

Covek je ocigledno dupli agent, koga je FBI placao izmedju 2017-2020

https://www.judiciary.senate.gov/imo/media/doc/AG Letter to Chairman Graham 9.24.2020.pdf

 

 

 

ili mozda malo logicnije i jednostvnije, radio (bolje reci sardjivao) za FBI (mozda CIA - jer i u tim tuzbama koje si okacila i u sadasnjem Durham probe-u Danchenko je ostavio nepovoljne utiske u vezi FBI), pisao protiv putina vise puta, pomagao Hilari i demokrate da Hilari pobedi. FBI izgleda pomalo clueless u svemu ovome, Comey-jev potez samo par dana pred izbora samo potvdjuje to. Da je FBI bio 100% in na ovom on ne bi dao izjavu o email leak-u sto je uticao negativno na Hilari.

 

 

Quote

Sto je FBi znao. Znaci dosije skuvan izmedju Putina i Hilari.

 

Treba da odes kao PR expert za Trampa ili da uzmes posao kao njegov advokat. Bices slavna i uci ces u historiju kao Sindey Powell i Rudy. 

Putin je hteo da Tramp izgubi i pomogao je Hilari. Ovo je nadmasio nivo od pre dve nedelje kad je Tramp rekao da je mozda FBI trazio Hilarijine emejlove u kutijama u Mar-a Lago-ju 🙂 

Putin, FBI i Hilari protiv jadnog Donalda ... hehehehhahahaha... Trojica protiv jednog a on ipak pobedjuje 🙂 

 

Edited by nonick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Angelia said:

Januar 2021 - prosecna cena $2.4

Januar 2022 - prosecna cena $3.4

Pre Putina - cena bi pala cim bi se dao signal da se nece gusiti proizvodnja.

Opet da ponovim, cena se ne formira na lokalu vec globalno. Cim je u novembru prosle godine krenula prica oko rata u Ukrajini,cena je odmah otisla za $20 po barelu. Ugovori za busenje na federalnoj zemlji uticu momentalno na cenu samo kod Tuckera.

 

47 minutes ago, Angelia said:

Rekla sam dva puta, ali ajde i treci cu - zato sto nema treceg mandata - svaki predsednik trosi u prvom mandatu da bi dobio izbore za sledece, ali u drugom mandatu mu ne treba da kupuje glasove. Razlika izmedju njega i Bidena je sto je Trampu u to vreme cvetala ekonomija, a Biden je ubijao lockdownima i mandatima.  I ispravka kod Trampa je na Covid otislo $3trilliona.

Sto naravno nije tacno, barem ako pogledas Bush-ov, ali i Reganov drugi mandat. Trump je napustio office u trenutku kada je nezaposlenost bila na nivou iz 30tih godina , to je valjda deo cvetajuce ekonomije. Koji je to Bidenov lockdown? To onaj u martu 2020te?:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, nonick said:

 

ili mozda malo logicnije i jednostvnije, radio (bolje reci sardjivao) za FBI (mozda CIA - jer i u tim tuzbama koje si okacila i u sadasnjem Durham probe-u Danchenko je ostavio nepovoljne utiske u vezi FBI), pisao protiv putina vise puta, pomagao Hilari i demokrate da Hilari pobedi. FBI izgleda pomalo clueless u svemu ovome, Comey-jev potez samo par dana pred izbora samo potvdjuje to. Da je FBI bio 100% in na ovom on ne bi dao izjavu o email leak-u sto je uticao negativno na Hilari.

Posto je bio placen onda je valjda radio za FBI.

 

52 minutes ago, nonick said:

 

 

Treba da odes kao PR expert za Trampa ili da uzmes posao kao njegov advokat. Bices slavna i uci ces u historiju kao Sindey Powell i Rudy. 

Putin je hteo da Tramp izgubi i pomogao je Hilari. Ovo je nadmasio nivo od pre dve nedelje kad je Tramp rekao da je mozda FBI trazio Hilarijine emejlove u kutijama u Mar-a Lago-ju 🙂 

Putin, FBI i Hilari protiv jadnog Donalda ... hehehehhahahaha... Trojica protiv jednog a on ipak pobedjuje 🙂 

 

Ne hvala, pitao si da ti dam izvore i dala sam ti. Imas dovoljno spijuna umesanih. Zvanicna istraga pokazala.

Nego odakle ideja da je Putinu odgovaralo da Tramp dobije izbore? I zasto ne misliti da je samo radio da destabilizuje izbore?

22 minutes ago, DJORDJE said:

Opet da ponovim, cena se ne formira na lokalu vec globalno. Cim je u novembru prosle godine krenula prica oko rata u Ukrajini,cena je odmah otisla za $20 po barelu. Ugovori za busenje na federalnoj zemlji uticu momentalno na cenu samo kod Tuckera.

October 2021 - $3.4 nije ni bilo price o ratu,

 

22 minutes ago, DJORDJE said:

Sto naravno nije tacno, barem ako pogledas Bush-ov, ali i Reganov drugi mandat. Trump je napustio office u trenutku kada je nezaposlenost bila na nivou iz 30tih godina , to je valjda deo cvetajuce ekonomije. Koji je to Bidenov lockdown? To onaj u martu 2020te?:classic_smile:

Mi smo imali lockdowne cele 2021, taj lockdown. Da ne pricamo posle o mandatima.  Ekonomija je cvetala do pandemije, neces valjda reci da je Tramp kriv za pandemiju?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Angelia said:

Posto je bio placen onda je valjda radio za FBI.

 

Ne hvala, pitao si da ti dam izvore i dala sam ti. Imas dovoljno spijuna umesanih. Zvanicna istraga pokazala.

Nego odakle ideja da je Putinu odgovaralo da Tramp dobije izbore? I zasto ne misliti da je samo radio da destabilizuje izbore?

 

 

 

Durham probe traje vec od 2020 🙂 , duze nego Mueller investigation, a kad ce bito gotov (mozda ove godine?) i dal ce date neki rezultat videcemo. 

Pa Putin je sigurno radio na destabilizaciji, ali kako sam ja primetio uvek na steti demokrata. 

 

Quote

There is a degree of irony to the circumstances: For years, Trump World insisted that the Russia scandal was pointless but the Durham investigation was real. It now appears these Republicans had it exactly backward: The Russia scandal was real, and the Durham investigation was pointless

link

 

Jury gets Danchenko case in what may be Durham's swan song

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

 

Rekla sam dva puta, ali ajde i treci cu - zato sto nema treceg mandata - svaki predsednik trosi u prvom mandatu da bi dobio izbore za sledece, ali u drugom mandatu mu ne treba da kupuje glasove. Razlika izmedju njega i Bidena je sto je Trampu u to vreme cvetala ekonomija, a Biden je ubijao lockdownima i mandatima.  I ispravka kod Trampa je na Covid otislo $3trilliona.

 

Kako cveta kada je pala u bunar 2020 i izvukli su da ne bude tako lose tim davanjima?

 

Ekonomija se ne resetuje promenom predsednika, nego ima uzlaznu i silaznu putanju. Obama je uhvatio zamajac uzlazne, Tramp to nasledio. Covid srucio ekonomiju i Bajden to nasledio... 

 

I bre vise, bias. Mislim, ko o cemu konzervativci o biasu. Sve je levicarsko, mediji, drzava, vlast, FBI, CIA, sudovi... apsolutno sve. Da je to tako, republikanci bi se prebrojavali na prste. Ne preterujte. 

 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Special Counsel John Durham’s probe into the origins of the FBI’s Trump-Russia investigation suffered another high-profile blow Tuesday, but his disciples see a silver lining in the veteran prosecutor’s checkered courtroom record.

 

Quote

Durham did not address reporters at the courthouse, but issued a written statement saying: “While we are disappointed in the outcome, we respect the jury’s decision and thank them for their service. I also want to recognize and thank the investigators and the prosecution team for their dedicated efforts in seeking truth and justice in this case.”

 

Durham loses again in court, but trial airs FBI flaws

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

 

October 2021 - $3.4 nije ni bilo price o ratu,

October 2015 - $2.29 sto bi sledeci tvoju logiku bila zasluga Obame, koji je "povecavao proizvodnju energenata". January 2016te $1.94 Trump postaje predsednik, January 2020 $2.54 Trump napusta office.:classic_smile:

18 hours ago, Angelia said:

Mi smo imali lockdowne cele 2021, taj lockdown. Da ne pricamo posle o mandatima. 

 

Ko je to mi? Ja sam se vratio u SAD aprila 2021ve i od tada ne pamtim bilo kakav lockdown u NV i AZ, sta vise od maja 2021 gotova da nije bilo nikakvog ogranicenja.

 

18 hours ago, Angelia said:

 Ekonomija je cvetala do pandemije, neces valjda reci da je Tramp kriv za pandemiju?

A Biden je kriv za pandemiju ?:classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li ikada pogledate koliko kosta barel po svetu i da je to povezano. Benzin ne poskupljuje samo ovde nego apsolutno svuda. Cena zavisi od ponude i potraznje i od cene proizvodnje. 

2020 barrel je bio najjeftiniji jer je potraznja bila jako malo u aprili u maju zbog pandemije. Predsednici nemaju puno veze sa tim, niti bilo kakve rezolucije i zakoni koje donose. Cene u jednoj drzavi prate cene u drugoj drzavi manje ili vise su uskladjene. 

 

https://oilprice.com/oil-price-charts/#WTI-Crude

 

https://www.macrotrends.net/2516/wti-crude-oil-prices-10-year-daily-chart

 

Quote

What determines the price of oil per barrel?

The price of oil is set in the global marketplace. Oil is traded globally and can move from one market to another easily by ship, pipeline, or barge. As a result, the supply/demand balance determines the price for crude oil around the world.

 

Zatvaranje pipeline koji nikada nije ni radio ne utice na cenu. Uticalo bi eventualno da je otvoren posle nekog odredjenog perioda, ne preko noci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja to govorim svo vreme, ne samo nafta , vec se cene generalno formiraju na globalnom trzistu, da li je kafa, nafta, suncokretovo ulje, nebitno. Zasto bi proizvodjac na lokalnom nivou prodavao ispod globalne cene, osim ako za to ne dobija subvencije od drzave.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJORDJE said:

Ja to govorim svo vreme, ne samo nafta , vec se cene generalno formiraju na globalnom trzistu, da li je kafa, nafta, suncokretovo ulje, nebitno. Zasto bi proizvodjac na lokalnom nivou prodavao ispod globalne cene, osim ako za to ne dobija subvencije od drzave.

 

Pa jedino ako ne moze da prodje na globalnom trzistu a ima proizvod za kojim je niska potraznja, onda prodaje ispod cene. To sto se na globalnom nivou razlikuju cene istih proizvoda je isto stvar marketa i kroz koliko ruku prodje proizvod da bi dosao do kupca pa se te ruke ugradjuju koliko hoce. 

 

Eto ni benzin nije isti od pumpe do pumpe. Ja imam na milju od mene jednu koja prodaje za 4.69, drugu koja prodaje isto za 3.12... 

 

Amerika je dugo bila jeftina u odnosu na evropske drzave iz prostog razloga velicine trzista. 

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Kod benizina najveci faktor su porezi, daleko visi u evropskim zemljama nego u SAD. Poslednjih godina znacajan faktor je postao i transport. Cena na pumpama najvise zavisi od lokacije, mada mali vlasnici nikada ne mogu da se takmice sa Costco-m recimo. Moj klinac je isao u skolu sa decakom kojem su roditelji bili vlasnici pumpe. Taj vlasnik mi je rekao da na galonu zarade jedva $0.03, a na flasi Koka kole $1. Da li je i danas isti odnos ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Kod benizina najveci faktor su porezi, daleko visi u evropskim zemljama nego u SAD. Poslednjih godina znacajan faktor je postao i transport. Cena na pumpama najvise zavisi od lokacije, mada mali vlasnici nikada ne mogu da se takmice sa Costco-m recimo. Moj klinac je isao u skolu sa decakom kojem su roditelji bili vlasnici pumpe. Taj vlasnik mi je rekao da na galonu zarade jedva $0.03, a na flasi Koka kole $1. Da li je i danas isti odnos ne znam.

 

Jeste, isti je odnos. Imamo mi neke poznanike sto drze pumpu. Oni su prodavali zbog lokacije za dolar skuplje nego ostale u okolini pa su rekli da im se jednostavno moze jer nema mnogo pumpi okolo a prometno je, ali ako bi spustili cenu imali bi samo zaradu od prodavnice i perionice. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...