Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, Sprivel said:

To je samo zato sto ce AOC revolucija 2024 biti velicanstvena 🙂

 

Za utehu je sto je Blumbi puko 500 miliona ni za sta.

 

Neko je tu uzeo finu lovu :default_coffee:

 

Sto se tice Sandersa i ako ne osvoji nominaciju, pokrenuo je jednu nezamislivu ideju za Amerikinace, da su svi gradjani imaju pravo na jednaku zdravstvenu zastitu.

Kao sto je bilo nezamislivo da crnac bude predsjednik, pa je ipak bio,  tako i ako ne sada Sanders, neko drugi u buducnosti ce sigurno to da odstvari.🙂

Sad sto se ovde spinuje da je to komunizam, cista glupost.

 

2 hours ago, mrd said:

Valjda je narod progledao. Prosli put su na Cali nivou progurali extra 75c po galonu benzina, za popravljanje puteva. To im je proslo bez obzira sto oni koji voze EL automobilie ne placaju taj robijaski dodatak. 

 

Pa kako ce placati dodatak na benzin, ako imaju elektricna vozila :lol_2:

Kupi jarane i ti elektricni automobil da se dzaba vozis i ne komplejniras :s_d:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

 

Neko je tu uzeo finu lovu :default_coffee:

 

Sto se tice Sandersa i ako ne osvoji nominaciju, pokrenuo je jednu nezamislivu ideju za Amerikinace, da su svi gradjani imaju pravo na jednaku zdravstvenu zastitu.

 

 

Bilo je to i kada je Klinton uzeo prvi mandat. Krenulo se u reformu zdravstva, i postojale su dve opcije. Prva je bila single payer, koju su gurale demokrate, a republikanci su gurali ono sto je danas Obamacare. Demokrate su tada imale vecinu i oba doma, ali ipak nisu izgurali svoj predlog, a republikanski predlog su odbili pa je od svega toga ostalo jedno veliko nista od 1995 do 2010. Single payer nije niti nova niti socijalisticka ideja, mi pricamo o post-Reganovoj Americi 1993 godine. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa to je zgodno, ali zar creepy Joe nije obecao VP But-edge-edge-u :roflmao:.

 

Pojesce ih Narandzasti umesto Big Maca :roflmao: za dorucak.

 

Debata sa creepy sleepy Joe ce biti najveci show u istoriji ..... narandzasti bully ce ga sa'raniti u studiju.

 

Bajden je mator i verovatno ce biti slab u debati ali Bajden je vrlo zajeban u 1:1 bio u proslosti, e sad kako da bude onaj stari, hm mozda kokain na recept 😄

 

elem sto se tice Bernijevaca mislim da je centrala stranke odradila odlicnu stvar, pustila ih je da plasiraju pretnje da nece da glasaju za nekog ko bude imao manje delegata od Bernija i time su se ukopali jer kako stoje stvari Bajden vrlo moguce ce imati vecinu u broju delegata pri tome gledaju da ne bude nekih muvanja ko 2016 da ne bi mogli da pricaju o kradji izbora. Sem svinjarija u Iowi zbog raspad organizacije.

 

Tako da je demokrate ne bih otpisao ako Bajden bude kandidat a ne dodje do cepanja stranke, teorijski Bajden uvek moze da prihvati neki zahtev Bernijevaca npr da se ide na single payer ili na 15dolara minimalac. Oba bi mu dobrodosla i kod konzervativnijeg dela siromasnih u Americi. Ali morace da se dobro potrudi u debati u sta sumljam da ce moci ili da ima pomoc eidemije kovida naravno ako njega ne zakaci.

 

Moja procena za sa 60:40 MOZDA i 65:35 u korist Trampa, dok u slucaju da je Berni kandidat to bi bilo 80:20 za Trampa jednostavno deo demokrata bi ga sigurno ignorisao ili cak glasao za Trampa.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mrd said:

Dodatak je za puteve!

 

 

Ma zezam se, kako uvesti dodatak na struju za automobile?

 

45 minutes ago, ObiW said:

 

Bilo je to i kada je Klinton uzeo prvi mandat. Krenulo se u reformu zdravstva, i postojale su dve opcije. Prva je bila single payer, koju su gurale demokrate, a republikanci su gurali ono sto je danas Obamacare. Demokrate su tada imale vecinu i oba doma, ali ipak nisu izgurali svoj predlog, a republikanski predlog su odbili pa je od svega toga ostalo jedno veliko nista od 1995 do 2010. Single payer nije niti nova niti socijalisticka ideja, mi pricamo o post-Reganovoj Americi 1993 godine. 

 

To je sve tehnicko pitanje, ja sam samo spomenuo tu ideju koja polako dolazi i do glasaca. Ocigledno je da trenutno nema podrsku vecine, ali nemaju ni neke druge vazne stvari pa se sprovode.

Ja se sjecam da je Tramp u svojoj predizbornoj kampanji obecavao nesto da ce osiguravajuce kompanije moci da djeluju van svojih drzava pa ce kao konkurencija da obori cijene, nesto u tom smislu da trziste najbolje sve regulise, sto ovde religijski propagira @bohumilo (kako si, nema te dugo?)

Ima li ista od toga?

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

Bajden je mator i verovatno ce biti slab u debati ali Bajden je vrlo zajeban u 1:1 bio u proslosti, e sad kako da bude onaj stari, hm mozda kokain na recept 😄

 

 

Nisam ga skoro slusao, vidim da prave sprdnju s njim i da ne zna uopste sta prica ...... plus je vec odavno izgubio svaku vezu sa realnoscu .....  tu ni kokain ne odradjuje pos'o. Povrh svega retko ljigava faca.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nisam ga skoro slusao, vidim da prave sprdnju s njim i da ne zna uopste sta prica ...... plus je vec odavno izgubio svaku vezu sa realnoscu .....  tu ni kokain ne odradjuje pos'o. Povrh svega retko ljigava faca.

 

 

Mislio sam na raniji period npr tokom Obamine kampanje bio je bas zeznut u debatama, ali i deset godina u tim godinama je velika razlika.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Malo je jedan zid, treba 2 zida ....... koliko je to maloumno, prvo pobegnes od komunizma, a onda ga siris kao korona virus ..... 

 

Ljudi iz Meksika bjeze od komunizma u Kaliforniju :s_w: ajd da i to cujemo :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Amigo said:

 

Ljudi iz Meksika bjeze od komunizma u Kaliforniju :s_w: ajd da i to cujemo :default_coffee:

 

Rekoh ti vec ...... ne bih ja s tobom "pricao", zaobidji me.

 

Vise od 50% ilegalnih u USA ..... NISU iz Meksika.

 

Mada to ne menja stvar, ali ti svakako ne bi razumeo, ovo je za druge forumase, koji shvataju.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spomenuta je konkretno Kalifornija u koju kao Latino populacija masovno bjezi od komunizma, sto je najobicnija izmisljotina. 

Na ovoj listi osim Kubanaca, niko ne bjezi od komunizma, a i Kubanci su uglavnom na Floridi.

 

Most of the state's Hispanics have Mexican ancestry, but there are many Cuban Americans, Puerto Ricans, Guatemalan Americans, Honduran Americans, Salvadoran Americans, and Nicaraguan Americans, Chilean Americans, Colombian Americans, Dominican Americans and Peruvian Americans.

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mrd said:

venecuela, chile,. blah, blah.

Nekada se stvarno zabrinem, pomislim da nas zezas, a onda shvatim, da ipak treba objasniti, neke stvari

 

Gdje pise Venecuela?

Chile je jedna od najboljih ekonomija u Juznoj Americi i nema veze sa komunizmom, aki si mislio na Aljendea, on je svrgnut prije skoro 50 godina i zamijenio ga je Pinoce.

Ja bi ti preporucio da malo citas nesto van foruma i ne nasjedas na dezinformacije koje se ovde ladno sire.

 

Nije problem da je neko protiv Sandersa, medjutim privaljivati tu sve i svasta i pisati nebuloze je potpuno besmisleno, tako da bi trebao prvo sam sebi objasniti neke stvari, pa nastaviti dalje.

 

Takodje za normalne ljude ne bi trebao biti problem ni da je neko za Sandersa, legitimni politicki predstavnik Demokratske partije koji ima jako uporiste Latino populacije u Kaliforniji, sto je potpuno legitimno,, osim akose ne zeli reci kako su Latinosi maloumni pa im treba neki tutor da im kaze za koga da glasaju.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Rekoh ti vec ...... ne bih ja s tobom "pricao", zaobidji me.

 

Vise od 50% ilegalnih u USA ..... NISU iz Meksika.

 

Mada to ne menja stvar, ali ti svakako ne bi razumeo, ovo je za druge forumase, koji shvataju.

Kakvo je misljenje hiljada Srba sirom USA?

`oceli za Trampa ili opoziciju?

Jbg. nije svejedno.:classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Kakvo je misljenje hiljada Srba sirom USA?

`oceli za Trampa ili opoziciju?

Jbg. nije svejedno.:classic_ninja:

 

Nemam pojma. Slabo nesto Teump vraca cbeto Kocobo, a nadali su se, tako da cenim da su razocarani.

 

Mene to ne interesuje, pa samim tim ne bih znao ko im je sada najmiliji. Verovatno Sanders, posto to znaci propas' Amerike, a to je stari srbski san.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nemam pojma. Slabo nesto Teump vraca cbeto Kocobo, a nadali su se, tako da cenim da su razocarani.

 

Mene to ne interesuje, pa samim tim ne bih znao ko im je sada najmiliji. Verovatno Sanders, posto to znaci propas' Amerike, a to je stari srbski san.

Kad si vec dokon - kakvo je misljenje Vas po Trudoom u Kanadi?

Jbg, nije lepo non-stop gledati preko komsijske tarabe - zapusti se svoje dvoriste.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2020 at 5:10 PM, Denis Jasharevic said:

A sta je sa Pocahontas ...... ona bi se jos igrala sa lutkicama i haljinicama? Nije kadra shvatiti da je ispala glupa u drustvu??

 

:lol_2:

 

On 3/4/2020 at 5:16 PM, mrd said:

Ona moze Bidenu da bude VP i da protiv DT, pokupi Sandersove glasove zbog nje.

 

kaze da joj je potrebno da joj daju malo vremena da odluci,

 

jer na vagu je stavila sa jedne strane bidena a sa druge bernija pa sada premislja izmedju zemaljskog i nebeskog carstva

 

trump nije ziv dok ne cuje njenu odluku...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Kakvo je misljenje hiljada Srba sirom USA?

`oceli za Trampa ili opoziciju?

Jbg. nije svejedno.:classic_ninja:

 

Moje misljenje je da je vecina Srba, sto se tice demokratskih kandidata trenutno za Sandersa, ne zbog idiotske nebuloze da je to propast Amerike, nego cisto zbog njegove retorike.

Medjutim ako je u pitanju Biden i Tramp, tu nema dileme, Tramp, dok je situacija izmedju Sandersa i Trampa sa srpskog stanovista totalna nejasna.

Ako se to desi onda ce direktne debate da odlucuju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...