Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 minutes ago, Helena said:

Ne znam šta je skandalozno kad država poštuje svoje zakone-to prvo.

Drugo, zašto bi važnija bila osećanja oca od osećanja deteta, sigurno nisu ušli u ceo taj komplikovan i skup proces olako.

 Od sudijskog objasnjenja presude do zatvorske kazne za roditelja….

Sve u vezi ovoga je skandalozno. Daleko im lijepa kuca!

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Što se pak tiče broja dece u US kojoj je ustanovljena gender disforija, sam sebi ličim na medveda koji je utonuo u zimski san pre pandemije koronavirusa, a onda se probudio u novim okolnostima.

 

Zato sam i začuđen tolikim skokom dijagnostifikovanih slučajeva, koje je obradio i Rojters:

 

5555.thumb.jpg.99814bee2450cba59625dacd56ebd32c.jpg

 

Dakle, očigledan je priliičan skok od 2017. do 2021. godine, od skoro 200 odsto, a u poslednje dve izmerene godine imamo oko 67.000 dece kojoj je u US ustanovljena predmetna dijagnoza.

 

Takođe, skok je zabeležen i u hiruškim zahvatima, jer na ptanje How many gender reassignment surgeries are there in the US, Gugl odgovara:

According to the 2020 Plastic Surgery Statistics provided by the ASPS, trans females had 6,368 gender confirmation surgeries performed in the US compared to 5,616 in 2019.

 

Jednostavno, putanja je uzlazna i to je činjenica koja mi je, priznajem, ranije bila nepoznata.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Valensija said:

 Od sudijskog objasnjenja presude do zatvorske kazne za roditelja….

Sve u vezi ovoga je skandalozno. Daleko im lijepa kuca!

 

 

Skandalozno je kad sin Željka Mitrovića pregazi devojku, pobegne i bude osuđen na nanogicu 9 meseci.

Skandalozno je kad nestane par minuta snimka nadzorne kamere gde gine čovek dok je u autu političar.

Sprovođenje zakona nije skandalozno.

Što se pak tiče filma onog bradatog nesrećnika, on  pun klišea i predrasuda u prvih 60 secc.

Počinje sa loptom američkog fudbala u dečakovim rukama i prelazi na stavljanje tijare devojčica na glavu.

Dečaci u plavom, devojčice u roze boji.

Izdržala sam dok nije pomenuo plaćanje venčanja.

Stereotipi da ne mogu biti veći.

Ne pada mi na pamet to da gledam.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Valensija said:

Interesantan skok. Rekao bih pandemican…

 

Nije baš pandemičan, ali skok svakako jeste. I to ozbiljan...

 

Zato sam, zahvaljujući dokumentranom filmu koji pominjemo, prvi put bio u mogućnosti da čujem šta kažu bitni protagonisti procesa, poput pomenute šefice klinike koja u US realizuje najviše operacija trans gender osoba, specijaliste pedijatrije koja ima najviše rada sa decom i ustanovljene dijagnoze ili terapeuta kome se prvo javlja veliki broj roditelja i dece kada ustanove problem.

 

Oni, za razliku od onih kanadskih stručnjaka čija imena sudskom odlukom nisu smela da se pominju, imaju imena i prezimena, i kao veoma bitni pojedinci u celom procesu imaju naravno stav o svemu tome.

 

Ta lica, taj stav i ti argumenti sada su mi veoma dostupni zahvaljujući njihovim iskazima u dokumentarnom filmu.  

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Promjene pola djeci u tinejdzerskim godinama svakako da trebaju biti moguce ali iskljucivo ako se doista utvrdi da se radi o transeksualcu, a ne o nekom pubertetskom hiru. Jako nezgodna tema svakako i ekstremi s bilo koje strane po tom pitanju mogu samo napraviti dodatnu stetu i jos vise zakomplikovati zivot toj djeci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Valensija said:

Zaobidji me sa Zejkom i slicnim bitangama. 

Ako ti je lakse, zakon je skandalozan. Poslati roditelja u zatvor jer je neka bitanga izmjerila njegovu ljubav prema djetetu… Fuj!

Da, stereotipi…:ajme:

 

 

 

Verovatno nije bitanga.

Jedna je stvar što ti smatraše zakon skandaloznim, a druga da li on to stvarno jeste.

Šta i kako se mere socijalne kategorije?

Ko je izmerio 18 godina za punoletstvo? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Promjene pola djeci u tinejdzerskim godinama svakako da trebaju biti moguce ali iskljucivo ako se doista utvrdi da se radi o transeksualcu, a ne o nekom pubertetskom hiru. Jako nezgodna tema svakako i ekstremi s bilo koje strane po tom pitanju mogu samo napraviti dodatnu stetu i jos vise zakomplikovati zivot toj djeci. 

Vidis, moze i bez glupih smajlija.

Slazem se sa dobrim dijelom upisa. Interesuje me, ko je taj strucnjak, koji ce odvojiti pubertetski hir od stvarnog stanja? Kako ekstremi, tako i prerana operacija moze izazvati ogromnu stetu djetetu.
Isto pitanje i za @Helena

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Valensija said:

Vidis, moze i bez glupih smajlija.

Slazem se sa dobrim dijelom upisa. Interesuje me, ko je taj strucnjak, koji ce odvojiti pubertetski hir od stvarnog stanja? Kako ekstremi, tako i prerana operacija moze izazvati ogromnu stetu djetetu.
Isto pitanje i za @Helena

Rade ljudi koji su se školovali za to.

I ne verujem da radi jedna osoba, sigurna sam da su uključeni timovi lekara različitih specijalnosti.

Pa ni Baj pas se ne radi bez konzilijuma, a ne ovo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Valensija said:

Vidis, moze i bez glupih smajlija.

Slazem se sa dobrim dijelom upisa. Interesuje me, ko je taj strucnjak, koji ce odvojiti pubertetski hir od stvarnog stanja? Kako ekstremi, tako i prerana operacija moze izazvati ogromnu stetu djetetu.
Isto pitanje i za @Helena


Pa imas dovoljno psihologinja i psihologa specijalizovanih za djecu koji su sigurno strucniji i od mene i od tebe, a i od vecine roditelja da prepoznaju sta je pubertetski hir, a sta stvarno problem. Transeksualnost je stvarna i nije nikakav poremecaj koji se moze lijeciti. Postoji takodjer i seksualni poremecaj gdje se osoba seksualno uzbudjuje tako sto se oblaci kao da je suprotnog pola al za to postoji naziv. Metod “ja najbolje znam sta je dobro za moje dijete” je jako cesto ekstremno los i takvi roditelji trebaju snositi posljedice jer svojim postupcima mogu djetetu unistiti zivot na mnogo nacina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Valensija said:

Sve 5. Ipak, pricamo o djeci od 10, 12 ,14 god. Nema tog tima strucnjaka koji moze sa 100% sigurnosti to znati.

...tom logikom, nisu 100% u pravu i kad tvrde da dete greši.

Gledaj, imaš situaciju gde dete želi da prilagodi telo svom rodu-ono.zna, stručni tim dao pozitivno mišljenje, u većini slučajeva oba roditelja daju saglasnost.

 

Gde ti tu vidiš problem?

A glede onih dvesta posto porasta slučajeva-određene godine u USA je jedne godine dvadesetoro crnih ljudi selo na mesta za belce.

Sledeće godine taj broj se povećao za dve hiljade posto.

...razumete poentu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Valensija said:

Skandalozno je najblaza rijec…

 

 

 

Procitah par tekstova u novinama. Elem, dete je pravilo problem u petom razredu i pocelo da ide kod savetnika i islo tako dve godine. Odjednom doslo kuci i odseklo kosu i reklo da je musku (parafraziram). Navodno, iako nema nikakvog dokaza da je savetnik poslao kod lekara koji je dao blokatore. Naravno, da sam roditelj, ja bih odlepila da maloletnom detetu daju bilo sta bez ne mog pristanka, nego mog znanja. 

 

E sad, roditelji su razvedeni. I izgleda da majka koja zivi sa detetom se slozila ili slagala, ili razumela problem. 

Spoiler

At the beginning of ninth grade, A.B. had her first appointment with G.H., an endocrinologist at British Columbia Children’s Hospital, to receive testosterone injections. But when E.F., the mother, contacted Hoogland during the appointment to ask for his consent, he withheld it. Four months later, in December 2018—by which time A.B. had turned 14—G.H. told Hoogland that her treatment would go forward, that Hoogland had no say in the matter, and that he’d no longer have access to her medical records. In defense of this decision, G.H. cited a 1993 amendment to the British Columbia Infants Act—which permits doctors to prescribe birth control for, and perform abortions on, young people whom those doctors judge to be “mature minors,” and to do so without parental knowledge or consent. Now, this amendment was being used to allow the medical treatment of gender dysphoria in “mature minors,” also without parental consent.

Kada je izgubio sud, koji je striktno rekao da detetov identitet ne moze da razvlaci po socijalnim medijima i medijima, otac nije ispostovao. 

 

Onda se ja pitam, ko u toj prici treba da je odrastao? Pa on ne moze da kontrolise svoja osecanja, a ocekuje od petnaestogodisnjak da kontrolise svoja. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Helena said:

Gde ti tu vidiš problem?

A glede onih dvesta posto porasta slučajeva-određene godine u USA je jedne godine dvadesetoro crnih ljudi selo na mesta za belce.

Sledeće godine taj broj se povećao za dve hiljade posto.

...razumete poentu.

 

Kakve veze ima borba protiv rasizma (civilizacijsko postignuce) sa borbom protiv nakazne trans agende?

 

Sramotna relativizacija.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VladimirB said:

 

Kakve veze ima borba protiv rasizma (civilizacijsko postignuce) sa borbom protiv nakazne trans agende?

 

Sramotna relativizacija.

Ovde je sramotan samo tvoj ton i svako odbijanje prihvatanja ljudi sa rodnim poremećajem.

Civilizacijski dostignuće je i to-kad se neki problem otkrije i neki tabu razbije, naravno da će doći do skoka, u ovom slučaju i prepoznavanja i priznavanja stanja i njegovog rešavanja.

Postoji npr polidaktilija, ljudi sa viškom prstiju.Rešava se (samo) hirurški.

Nekada su takvi ljudi bili mučeni jer su smatrani đavolima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

Što se pak tiče broja dece u US kojoj je ustanovljena gender disforija, sam sebi ličim na medveda koji je utonuo u zimski san pre pandemije koronavirusa, a onda se probudio u novim okolnostima.

 

Zato sam i začuđen tolikim skokom dijagnostifikovanih slučajeva, koje je obradio i Rojters:

 

5555.thumb.jpg.99814bee2450cba59625dacd56ebd32c.jpg

 

Dakle, očigledan je priliičan skok od 2017. do 2021. godine, od skoro 200 odsto, a u poslednje dve izmerene godine imamo oko 67.000 dece kojoj je u US ustanovljena predmetna dijagnoza.

 

Takođe, skok je zabeležen i u hiruškim zahvatima, jer na ptanje How many gender reassignment surgeries are there in the US, Gugl odgovara:

According to the 2020 Plastic Surgery Statistics provided by the ASPS, trans females had 6,368 gender confirmation surgeries performed in the US compared to 5,616 in 2019.

 

Jednostavno, putanja je uzlazna i to je činjenica koja mi je, priznajem, ranije bila nepoznata.

 


 

6368 ukupnih slucajeva u jednoj godini- za odrasle osobe. 56 genital surgeries za tri godine za uzrast od 13-17 godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...