Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 
Naravno da ne mogu da razumem, jer ne videh kamion bez prikolice a da nije kombi... 
Eto vidiš. Danas si saznala nešto novo. Eh, da dam ja te sreće da od vas čujem nešto novo, onako, naučim.
Ima ne netu o tome se da i pročitati.
:)

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 
Ok, ali ja ti nista ne vjerujem. Nemoj se ljutiti, ali to je tako.
Naravno da ne veruješ. Mi smo dva različita sveta. :) Ne možeš ti to poverovati.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Naravno da ne veruješ. Mi smo dva različita sveta. 🙂 Ne možeš ti to poverovati.

 

Pa ne mogu, jer koliko sam vidio iz tvog pisanja, tokom svih ovih godina, ne spominjes da si ikada ista radio, osim sto radis kao nastavnik.

Posto si rekao da si masinski inzinjer, cudno mi je da u Americi nisi mogao da se zaposlis sa tom strukom. Nisam ja pao s Marsa, dobro mozda sam pao sa kruske, ali znam dosta sta se moze sa nasom skolom, a sta ne. Inzinjeri se relativno lako zaposljavaju, bez dodatnog skolovanja, ako imaju radno iskustvo i nesto znaju da rade.

Ove kamiondzije koje ja poznajem su bilo kamiondzije i prije ili su imali neko zanimanje koje ovde ne pije vode, npr pravnik, profesor marksizma :lol_2: i tako to.

Mislim nemoj da se ljutis, to sto smo dva razlicita sveta, ne znaci da treba da se mrzimo. :shake:

Evo ja ti sada halalim sve sto si radio protiv mene, cinkario me kod moderacije, stalkovao itd, sve sam zaboravio. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Pre bih vozio kamion u US, nego bio inzenjer u Srbiji. Naravno to sam ja i svako ima misljenje kao i straznjicu. 

 

Tako ti je to kada si ziveo na siromasnom Istoku a ne ubosni, koja je bila na Zapadu i gde je standard bio barem 10X bolji.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DJORDJE said:

Tako ti je to kada si ziveo na siromasnom Istoku a ne ubosni, koja je bila na Zapadu i gde je standard bio barem 10X bolji.

Bez zezanja, mozda to stvarno jeste problem. Ne mislim naravno da je u Bosni bio 10x bolji standard, ali nekima mozda jeste bilo dovoljno dobro. Pogotovo ako ne primecujes one koji zive losije, zato sto jednostavno nisu u njihovom krugu. I imas drugacije zahteve od zivota.

Znam vise ljudi u BG koji imaju iste stavove. Ljudi koji su moja generacija, I uvek ziveli relativno udobno koje ni 90te nisu potresle.

Amiga ovde je rat naterao u odlazak, to je razlicito od nas koji smo hteli bolji zivot, I normalno je da se malo ne razumemo.

 

2 hours ago, Baby said:

 

Nista ti meni novi nisi rekao osim da izmisljas stvari, a ni to cak nije nesto posebno novo... 

Ovo nije kulturna komunikacija, iako je svojstven MO, da propitujes tudje zivote I trazis da te neko privatnim podacima ubedjuje u svoju pricu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

 

 

Ovo nije kulturna komunikacija, iako je svojstven MO, da propitujes tudje zivote I trazis da te neko privatnim podacima ubedjuje u svoju pricu. 

 

Jel tebi dobro?

 

Lupetate a onda se vadite na privatnost... Prvo, on je rekao da je vozio kamion (ponekad sa prikolicom)... Mislim wtf?! Gde je vozio kamion bez prikolice?! Sa parking mesta na parking mesto. Ili on nesto sto nije kamion zove kamionom. 

 

Pa kada mu se kaze da lupeta, e onda odjenom postaje privatnost... Smanji malo dozivljaje. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

 

Jel tebi dobro?

 

Lupetate a onda se vadite na privatnost... Prvo, on je rekao da je vozio kamion (ponekad sa prikolicom)... Mislim wtf?! Gde je vozio kamion bez prikolice?! Sa parking mesta na parking mesto. Ili on nesto sto nije kamion zove kamionom. 

 

Pa kada mu se kaze da lupeta, e onda odjenom postaje privatnost... Smanji malo dozivljaje. 

Da, kamion, ponekad sa prikolicom, ako ne znas da postoji vise vrsta kamiona u US, koje mi zovemo sve jednim imenom "kamion" mozes da pitas.

Ja ne znam sta je on vozio, ali sam razumela sta je hteo da kaze. Mozda je bio flatbed, mozda box truck, mozda refrigerator....a mozda je mislio unit track with trailer...

Sve to moze da se nazove "kamion, ponekad sa prikolicom" u prevodu. Znaci ti smanji dozivljaj.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Da, kamion, ponekad sa prikolicom, ako ne znas da postoji vise vrsta kamiona u US, koje mi zovemo sve jednim imenom "kamion" mozes da pitas.

Ja ne znam sta je on vozio, ali sam razumela sta je hteo da kaze. Mozda je bio flatbed, mozda box truck, mozda refrigerator....a mozda je mislio unit track with trailer...

Sve to moze da se nazove "kamion, ponekad sa prikolicom" u prevodu. Znaci ti smanji dozivljaj.

 

Ajd polako 

 

Amigo prica kako je zivot kamiondzija tezak, naravno misleci na one sto voze kamione za koje treba LCD (a) dozvola i koji vuku teret do 80k lb. jer su ljudi odsutni od kuce nedeljama a ponekad i mesecima, zive sami u dva kvadratna metra... da ne nabrajam ostalo.

 

Onda upada mrd da pametuje kako je to ekstra i sta bi on pre radio, vozio kamion nego bio inzinjer u Srbiji. Naravno, svi imaju prava da biraju sta ce sa svojim zivotom.

Na to dodaje kako je eto on ziveo teskim zivotom (tj. implicira) jer zna o cemu prica posto je on vozio kamion 401 dan, ponekad sa prikolicom

 

E pa draga moja, sta sve spada pod truck ja znam, a to sto mrd prica nema veze sa onim sto prica Amigo. Jer to su kamioni ili gvwr ili kombiji koji nemaju sleeper sto ne iziskuje da odsustvujes od kuce toliko dugo. 

 

Ja sam mrda pitala kakav je to kamion bez prikolice jer u prikolicu ide teret, a ti mi pises o privatnosti i objasnjavas sta sve Ameri zovu pod kamionom. Tako da, smanji malo dozvljaje. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Ajde polako

Pa polako, nit je Amigo specificirao model kamiona, nit je mrd implicirao tezak zivot, to su sve tvoje interpretacije. Isto kao sto je xa,xa kakav je to kamion bez prikolice...a da ne razumes da je truck uobicajeno unit truck, a prikolica trailer. Sto ce reci da je mogao da vozi 18 wheeler with a trailer.

 

Uostalom, potpuno je nebitno sta je on mislio, nego sto ti uskocis kao advokat da mu objasnis da ne zna sta prica, iako covek rece vozio kamion 401 dan. Koliko dana si ti vozila kamion da znas o cemu prica? Ja nijedan, pa ipak znam da se izraz kamion u US koristi za razlicite konfiguracije kamiona. Isto kao sto u UK lorry znaci vise stvari. Pa kad neko kaze vozio sam lorry niko se ga ne ismeva I kaze nije to lorry to je semi

 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Nagadjam, box truck with trailer? Ili u prevodu "kamion sa prikolicom" ovako sa slike bi rekla da je to.
Totalno je nebitno. Ja rekoh da bih pre vozio i kamion, nego tamo živeo. Neverne tome se uključile u priču da ne postoji kamion sa prikolicom.
Stvarno nije ni bitno. Lepo sam napisso da sam to radio 401 dan. Koga je briga.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I dalje drobite sta hocete... [mention=93]mrd[/mention], tezak posao sto rece [mention=778]Amigo[/mention] ni u jednom kamionskom recniku ne znaci voziti day truck... Ali posto ti moras da mu oponiras sta god napise, onda se dese dve tupave strane rasprave.... 
Kao pevo, nauči engleski, kao drugo kad onnečemu diskutuješ, prouči makar malo o tome.
Težak posao je individualna stvar. Zamisli da moraš da radis neki posao koji zahteva 2+ promenljive.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mrd said:

Lepo sam napisso da sam to radio 401 dan. Koga je briga.

 

401 dan je zaista mnogo, kako ga samo izbrojao, kao vojnici kada broje dane u vojsci  :lol_2:  dobar posao, ne radis nista, samo drzis volan i gledas ispred sebe :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

401 dan je zaista mnogo, kako ga samo izbrojao, kao vojnici kada broje dane u vojsci  [emoji38]_2:  dobar posao, ne radis nista, samo drzis volan i gledas ispred sebe biggrin.png

 

 

Jeli bubba, a gde sam ja rekao da mi je to bio posao? Da idbrojao sam 401 dan.

Da prestanemo da trolujemo temu! Ja sam, da ponovim, napisao da bih taj posao pre radio nego živeo u Srbiji, a ti si jrenuo u micromanagement i počeo da se čudiš, kao i uvek, kad čiješ nešto što ne razumeš.

Ja završio ovde!

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

Kao pevo, nauči engleski, kao drugo kad onnečemu diskutuješ, prouči makar malo o tome.
Težak posao je individualna stvar. Zamisli da moraš da radis neki posao koji zahteva 2+ promenljive.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

 

Da naucim kao sto si ti naucio i engleski i sprski? Pa najebala sam onda nacisto 😄

 

Znaci kakve ti debilane pises samo da bi se suprotstavio nekom a nemas sta da kazes to svet nije video. Ali nastavi, ako nista drugo da ispunis dnevnu kvotu... 

 

Ali evo da ispravim engleski 'day truck cabin' 

 

Dobro sada? Doduse, ti ne shvatas ni celu formu napisanu, a ne skraceno... 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Jel to Tramp podržao Putina ? 🙂

 

Kakve su vesti iz RS ? Ima li još istomišljenika Trampa ?

Ne paliti se na medijske manipulacije. Niko u US nije podrzao Putina, osim indirektno Biden pre 4 nedelje, kad mu je rekao da se US nece mesati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...