Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

8-godisnjeg POTUSA Sjedinjenih Americkih Drzava

 

Po obicaju pretjerujes ali razumijem sentiment. Ja bih rekao da Trump cesce pokazuje (ne)zrelost jednog trogodisnjaka nego osmogodisnjaka ali neka ti bude. Ocigledno je da se odlicno zabavljas sudeci po cerekajucim smajlijima i meni je jako drago radi toga.

 

Uopste ne sumnjam da ce uzeti i drugi mandat, tako su losi ovi na drugoj strani i ja uopste ne razumijem zasto otpisujes meni kada se ja po tom pitanju s tobom slazem. Ono u cemu se ne slazem je ocigledno i nekriticko odobravanje svega sto Trump radi i nazivanje druge strane komunistima, libtardima i slicnih debilizama koji ti ne prilice, a ne prilice ni ovom (novom) forumu. Tamo na pokojnom je postalo vise nego smorno, valjda ce ovdje moci malo drugacije da se diskutuje.

 

Edited by Honey Badger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Honey Badger said:

 

Po obicaju pretjerujes ali razumijem sentiment. Ja bih rekao da Trump cesce pokazuje (ne)zrelost jednog trogodisnjaka nego osmogodisnjaka ali neka ti bude. Ocigledno je da se odlicno zabavljas sudeci po cerekajucim smajlijima i meni je jako drago radi toga.

 

Uopste ne sumnjam da ce uzeti i drugi mandat, tako su losi ovi na drugoj strani i ja uopste ne razumijem zasto otpisujes meni kada se ja po tom pitanju s toTamo na pokojnom je postalo vise nego smorno, valjda ce ovdje moci malo drugacije da se diskutuje.

 

 

Pa nije valjda da ja 1 "kvarim srecu" na novom forumu? Ne znam kako nisi primetio, ali ja "pogrdne" izraze za "progresivce" vise i ne upotrebljavam. Nisu oni ni komunisti, komunisti su ipak bili ozbiljni ljudi, samo malo religiozno zatucani i krvolocni ......  ovo su neki sharlatani, sibicari, prevaranti.

 

A tebi otpisujem zato sto si razdragano izvestavao o anti-trump protestima u Londonu, kao da se neko zbog njih pa uzbudio.

 

Eto, neka 3 momka odlucili da naprave u Bostonu paradu heteroseksualnih, samo 1 dan ..... U mesecu koji je proglasen za LGBT mesec ...... 1 od 31 dan za heteroseksualne ....... I eto milionske ocekivano neinteligentne reakcije, ustali "progresivni" Obamisti ..... Kako im to zabraniti?!? No pasaran!!! K'o u Teheranu ili kod druga Kima ybt.

 

Gradonacelnik Bostona im lepo covek kaze "Kako da zabranim? Na osnovu cega?". Oni ne mogu da shvate, nemaju kapacitet.

 

Jel se od mene ocekuje da i ja vristim protiv neke, bilo koje parade, da bih bio "u duhu" bilo cega, pa i nekog foruma?

 

Sto bi rek'o onaj bucmasti tamburas "Racunajte na nas" ........ samo bez mene molicu lepo.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

A tebi otpisujem zato sto si razdragano izvestavao o anti-trump protestima, kao da se neko zbog njih pa uzbudio.

 

Izvini, ali mislim da si napravio gresku ovdje. Ne mogu da se sjetim da sam tako nesto uradio, niti sam bio na protestima, niti sam izvjestavao. Sjedio sam ovdje cijelo vrijeme. Osim ako sam poceo da senilim. Napisao sam da Sadiq Khan nije trebao da se upusta sa Trumpom i da je Corbyn degen nejakog glasa. Tako nekako.

 

Ti si sebi izgleda projektovao nesto, ubijedio se da je to istina pa krenuo u istragu libtarda i komunjara pardon - sharlatana, sibicara i prevaranata, a da ubijedis forum kako Trump nije nista od toga. Pa nemas za to nikakav argument osim onog valjajuceg smajlija.

 

Ne vidim ja problem u anti-trumpovskim demonstracijama, sve je to demokratski bogougodno. Bilo je toga, vidio je Trump, samo laze da nije. Sta nije vidio to su mase koje su ga radosno docekale. Nije ni mogao jer ih nije bilo. Kao onda kad je HuSSain dolazio, da vidis guzve.

 

Ponavljas Jashare jedno te isto ad nauseam vec dvije godine, smorio si za sve pare. De malo saraj kad pisas, da se ne razbjeze i odavde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Bane said:

Dole libtardizam! Ipak mislim da ce Trump da izmisli neki manevar pa da ostane i duze od tih (formalnih) 8 godina na vlast! 

Moze nakon tih 8 godina da bude Podpredsednik 4 godine, pa da se opet vrati kao POTUS.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Pa nije valjda da ja 1 "kvarim srecu" na novom forumu? Ne znam kako nisi primetio, ali ja "pogrdne" izraze za "progresivce" vise i ne upotrebljavam. Nisu oni ni komunisti, komunisti su ipak bili ozbiljni ljudi, samo malo religiozno zatucani i krvolocni ......  ovo su neki sharlatani, sibicari, prevaranti.

 

A tebi otpisujem zato sto si razdragano izvestavao o anti-trump protestima u Londonu, kao da se neko zbog njih pa uzbudio.

 

Eto, neka 3 momka odlucili da naprave u Bostonu paradu heteroseksualnih, samo 1 dan ..... U mesecu koji je proglasen za LGBT mesec ...... 1 od 31 dan za heteroseksualne ....... I eto milionske ocekivano neinteligentne reakcije, ustali "progresivni" Obamisti ..... Kako im to zabraniti?!? No pasaran!!! K'o u Teheranu ili kod druga Kima ybt.

 

Gradonacelnik Bostona im lepo covek kaze "Kako da zabranim? Na osnovu cega?". Oni ne mogu da shvate, nemaju kapacitet.

 

Jel se od mene ocekuje da i ja vristim protiv neke, bilo koje parade, da bih bio "u duhu" bilo cega, pa i nekog foruma?

 

Sto bi rek'o onaj bucmasti tamburas "Racunajte na nas" ........ samo bez mene molicu lepo.

Sta si hteo ovde da porucis - ni ti ne znas.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Honey Badger said:

 

 

Ponavljas Jashare jedno te isto ad nauseam vec dvije godine, smorio si za sve pare. De malo saraj kad pisas, da se ne razbjeze i odavde.

 

Imas brate ignore ...... valjda ima .... ja nisam nikada to koristio.

 

Svako se cese gde ga svrbi ...... Evo tebe svrbi Brexit vec 3 godine, a mene recimo ne interesuje, kako god oni hoce mada su se vec izjasnili ali hoce opet, ako ..... Njihova stvar.

 

Samo ja tebi ne kazem da smaras sa brexitom, ja sam fin covek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Sta si hteo ovde da porucis - ni ti ne znas.

 

Kako ja da znam kad ne znaju ni ovi sto im pena na usta ide juce i danas hoce da zabrane paradu ...... Sto mi to nesto poznato :s_d:

 

Svako ima svoje probleme ..... U Srbiji onaj bager sto prebacuje djubre preko mosta, a ovde nesto sasvim drugo.

 

Samo sto sam ja na topiku o USA ...... A to je vest dana ovde ...... Ukazi mi gde gresim?

 

Sta ti mislis o toj paradi, treba li to zabraniti i pohapsiti more?

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Kako ja da znam kad ne znaju ni ovi sto im pena na usta ide juce i danas hoce da zabrane paradu ...... Sto mi to nesto poznato :s_d:

 

Svako ima svoje probleme ..... U Srbiji onaj bager sto prebacuje djubre preko mosta, a ovde nesto sasvim drugo.

 

Samo sto sam ja na topiku o USA ...... A to je vest dana ....... Ukazi mi gde gresim?

Za USA smo i ti i ja  stranci i potencijalni "imigranti" - ti preko jezera, ja odovud.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Moze nakon tih 8 godina da bude Podpredsednik 4 godine, pa da se opet vrati kao POTUS.

 

 

Mislim da ne moze. Mogao bi u slucaju da kao potpredsednik dodje na mesto predsednika i tada valjda ako je preuzeo to mesto i bio na njemu manje od dve godine, moze da se kandiduje dva mandata, ako je bio duze od dve godine zamena, moze samo jedan mandat. U pitanju je redosled. Posle 8 godina ne moze da menja predsednika u slucaju da postane potpredsednik. 

 

Tramp kako stoji sa memorijom ako dogura i do kraja drugog mandata, pod uslovom da bude izabran, bice super za njega. Covek se bori sa demencijom. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Mislim da ne moze. Mogao bi u slucaju da kao potpredsednik dodje na mesto predsednika i tada valjda ako je preuzeo to mesto i bio na njemu manje od dve godine, moze da se kandiduje dva mandata, ako je bio duze od dve godine zamena, moze samo jedan mandat. U pitanju je redosled. Posle 8 godina ne moze da menja predsednika u slucaju da postane potpredsednik. 

 

Tramp kako stoji sa memorijom ako dogura i do kraja drugog mandata, pod uslovom da bude izabran, bice super za njega. Covek se bori sa demencijom. 


 

The Twenty-second Amendment to the United States Constitution was an addition to the United States Constitution that put a limit on how many times a person could be elected to be President. A person is limited to eight (and possibly ten) years as president. Congress passed the amendment on March 21, 1947. It was ratified on February 27, 1951.

link

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

 

 

link

 

Sada si me terao da gledam, ali ok:

 

Quote

Section 1. No person shall be elected to the office of the President more than twice, and no person who has held the office of President, or acted as President, for more than two years of a term to which some other person was elected President shall be elected to the office of President more than once. 

 

 

Znaci, ako je prvi put bio predsednik krace od dve godine (sto sa Trampom nije slucaj jer ce biti 4), moze biti izabran jos dva puta, sto bi bilo tih 10 godina. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

 

Sada si me terao da gledam, ali ok:

 

 

Znaci, ako je prvi put bio predsednik krace od dve godine (sto sa Trampom nije slucaj jer ce biti 4), moze biti izabran jos dva puta, sto bi bilo tih 10 godina. 

Mislim da samo 2 puta moze da bude predsednik. Samo 2 izbora. To je Washington hteo da promeni, ali su posle Roosevelt-a promenili da moze samo 2 puta da bud. FDR je bio 4 puta.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Baby said:

 

Sada si me terao da gledam, ali ok:

 

 

Znaci, ako je prvi put bio predsednik krace od dve godine (sto sa Trampom nije slucaj jer ce biti 4), moze biti izabran jos dva puta, sto bi bilo tih 10 godina. 

mmm ne, samo dva mandata. Ove druge opcije su za slucaj kao kod L. Johnson.

Da DT hoce da ostane vise, morali bi da menjaju Ustav, novim amandmanom, a za to bi bas mnogo mnogo amerikanaca trebalo da zarko zeli DTja, pa da Kongres i Senat glasa za to.

A ako bi se to desilo a u PM kad vec svi hoce....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, e4_guy said:

Velika šteta, takav državnik a max dva mandata ko retardirani obama. Kako je samo jadni Karter izgubio prve sledeće izbore, mora da nije mnogo ratovao ?

:smiley26: Uvek me iznenadjuje kad ljudi postavljaju pitanja za koje odgovor mogu naci na googlu.

Iskreno receno, mnogo ljudi je mislilo da je Karter retardiran, pa da je Regan retardiran (svaki put se setim one recenice iz Back to the Future), pa Bush stariji, pa Klinton, pa Bush mladji, pa Obama..... cemu tolika emotivnost po pitanju Trampa, da je zasluzio cak i Sindrom....

Link to comment
Share on other sites

@Angelia 

Pa dvije godine do izbora medijska mašinerija je ispirala američke (vidim i mnogo šire) mozgove, rasista, desničar, sarađuje sa rusima (uuuuuuuuaaaa), šta drugo očekivati ?

Prosto je nevjerovatno šta su sve na CNN-u lupali i kako bezočno su lagali.

I opet ih oduvao.

Nego, baš večeras vidim drugar iz Izraela piše kako je Trump manijak i da će upropastiti svijet, kontam da troluje jer ne vidim zbog čega bi se Jevreji žalili. Nije mi se dalo pratiti šta su dalje diskutovali, momče je inače neki "hotel manager" u onom gradu na crvenom moru, nikad ne mogu da se sjetim imena. El nešto.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

mmm ne, samo dva mandata. Ove druge opcije su za slucaj kao kod L. Johnson.

Da DT hoce da ostane vise, morali bi da menjaju Ustav, novim amandmanom, a za to bi bas mnogo mnogo amerikanaca trebalo da zarko zeli DTja, pa da Kongres i Senat glasa za to.

A ako bi se to desilo a u PM kad vec svi hoce....

 

Pa to ja govorim, ne znam zasto me stalno ispravljate. 

 

Ono sto je @mrd citirao sto kaze 10 godina, to je u slucaju da preuzme potpredsednik ulogu predsednika i u slucaju ako je tada pri preuzimanju bio na duznosti manje od dve godine, ima prava da se kandiduje dva puta ponovo, u slucaju da je duze od dve godine bio na prvoj duznosti, onda moze jos jednom da se kandiduje.

Znaci, da bi bio duze od 8 godina predsednik tj. 10, prvo kao potrpedsednik mora da preuzme duznost (sto bi recimo mogao Pence sada, ali Tramp ne)

 

Tramp je naravno trazio da se Muellerovo vreme istrazivanja i "nepravda" koja mu je naneta u ovih po njemu fantasticnih i nevidjenih uspeha njegove dve godine vlasti, ipak produzi na jos dve. Ali dobro, on ne zna ni kakva je procedura impicmenta, pa sto bi znao ovo... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, e4_guy said:

@Angelia 

Pa dvije godine do izbora medijska mašinerija je ispirala američke (vidim i mnogo šire) mozgove, rasista, desničar, sarađuje sa rusima (uuuuuuuuaaaa), šta drugo očekivati ?

Prosto je nevjerovatno šta su sve na CNN-u lupali i kako bezočno su lagali.

I opet ih oduvao.

Nego, baš večeras vidim drugar iz Izraela piše kako je Trump manijak i da će upropastiti svijet, kontam da troluje jer ne vidim zbog čega bi se Jevreji žalili. Nije mi se dalo pratiti šta su dalje diskutovali, momče je inače neki "hotel manager" u onom gradu na crvenom moru, nikad ne mogu da se sjetim imena. El nešto.

Elat. Nista neobicno, imas ti extremnih levicara u Izraelu kao sto ih ima svuda.

Ne nisu 2 godine ispirali, u stvari tek zadnjih par meseci (mozda 6) je to postalo agresivno. Zato sto niko nije verovao da jedan Tramp, opstepoznat kao medijski klovn - moze dobiti izbore, mene ukljucujuci.

Medjutim kad je ostao sam sa Hilari, bilo je uuuuu jbte.

I tu valjda lezi zec o DTS-u. Poraz je bio tako katastrofalan, da ljudi jos uvek ne mogu da se opamete. Da je izbore dobio bilo koji Republikanac sve bi lepo leglo.

CNN je zbog takve politike, izgubio kredibilitet u US.

Medjutim, ja uvek gledam sa pozitivne strane, mozda je bio potreban jedan Tramp da vidimo koliko se zastranilo pod Obamom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Tramp je naravno trazio da se Muellerovo vreme istrazivanja i "nepravda" koja mu je naneta u ovih po njemu fantasticnih i nevidjenih uspeha njegove dve godine vlasti, ipak produzi na jos dve. Ali dobro, on ne zna ni kakva je procedura impicmenta, pa sto bi znao ovo... 

Nisam videla da je to trazio, nemam pojma odakle ti to. Ako i jeste, to mora da je neko njegovo zajebavanje na twiteru.

Uglavnom vecina ljudi zna da se radi samo o dva mandata.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Nisam videla da je to trazio, nemam pojma odakle ti to. Ako i jeste, to mora da je neko njegovo zajebavanje na twiteru.

Uglavnom vecina ljudi zna da se radi samo o dva mandata.

 

Pa jasta na tviteru, on tamo vodi politiku, ma sta god ti mislila o tome. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Pa jasta na tviteru, on tamo vodi politiku, ma sta god ti mislila o tome. 

:classic_biggrin: On tamo samo stvara medijsku paznju, i kontraverzu, politika se desava kad mi ne vidimo.

Ako ne postoji zahtev za amandman, sve su to bapske price. Vise i ptice na grani znaju da te twitove uglavnom pise njegov PR team

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

:classic_biggrin: On tamo samo stvara medijsku paznju, i kontraverzu, politika se desava kad mi ne vidimo.

Ako ne postoji zahtev za amandman, sve su to bapske price. Vise i ptice na grani znaju da te twitove uglavnom pise njegov PR team

 

Ahm, u 5 ujutro krece sa presingom sta kongres ili senat treba da prihvati tog dana... 

 

Mozda da pocnes da ga pratis, pa ce ti biti jasnije, a pticama ostavi da pevaju pesmu koju one hoce... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Ahm, u 5 ujutro krece sa presingom sta kongres ili senat treba da prihvati tog dana... 

 

Mozda da pocnes da ga pratis, pa ce ti biti jasnije, a pticama ostavi da pevaju pesmu koju one hoce... 

 

Stagod da radi, kako god da radi, sudeci po CNN-u od pre 2 dana 54% Amerikanaca smatra da ce pobediti 2020, a samo 41% misli da ce izgubiti.

 

To je vise nego procenat koji je smatrao da ce Obama uzeti druge izbore …... 50%, pa sad ……. da li on twituje ili neko iz njegovog tima ……. zar je uopste bitno i ako jeste - kako je to bitno??

 

https://www.cnn.com/2019/06/05/politics/cnn-poll-trump-prediction-economy-issues/index.html

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Baby said:

 

Ahm, u 5 ujutro krece sa presingom sta kongres ili senat treba da prihvati tog dana... 

 

Mozda da pocnes da ga pratis, pa ce ti biti jasnije, a pticama ostavi da pevaju pesmu koju one hoce... 

Daleko su vece sanse da se ujutru probudis i vidis Srbiju u EU, nego da se doda amandman o bilo cemu. Ne samo da je potrebna dvotrecinska vecina, nego mora najmanje 38 drzava da verifikuje isti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...