Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Nego ovaj virus sto hara svu trojicu favorita za 46 presednika bi mogao da smaze, jedino cetvrti kadidat je otporan jeste da ima samo jednog delegata ali iz malo srece mogla bi da ostane jedini kandidat u trci 😄

 

 

Nego jel se u Americi pominje situacija Bajden dobije nominaciju pa se povuce, sta onda biva? Jel on odlucuje ko ce da preuzme nominaciju, stranka ili je to drugo plasirani?

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Nego ovaj virus sto hara svu trojicu favorita za 46 presednika bi mogao da smaze, jedino cetvrti kadidat je otporan jeste da ima samo jednog delegata ali iz malo srece mogla bi da ostane jedini kandidat u trci [emoji1]
 
 
Nego jel se u Americi pominje situacija Bajden dobije nominaciju pa se povuce, sta onda biva? Jel on odlucuje ko ce da preuzme nominaciju, stranka ili je to drugo plasirani?
 
 
Nema tih špekulacija, zna se samo da Sandersa neće bod tčkom razno. :) Nemaju dems šanse. Sad kad DT pobedi _irus, niko nećemoći da mu prismrdi. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Denis Jasharevic said:

Trump je juce testiran. Sada bi bilo posteno da Sanders uzme IQ test i da se rezultati objave

 

Tramp je rekao da se u petak uveče testirao i da očekuje da će rezultati biti gotovi za dan-dva,  ---- Ma daj, jbte, pa u Srbiji budu gotovi za nekoliko sati :lol_2: Njemacka i Juzna Koreja rade testove za 10 minuta.

 

Svim osobama koje dolaze u blizak kontakt sa Donaldom Trampom i Majkom Pensom biće merena temperatura radi zaštite od zaraze koronavirusom, najavljeno je iz Bele kuće.  --- Sto bi im mjerili ako ova dvojica nisu zarazeni? :classic_blink:

 

Predsednik SAD već je bio u direktnom i indirektnom kontaktu sa osobama za koje je potvrđeno da su zaražene koronavirusom, piše Rojters.  --- Znamo to vec.

Prošlog vikenda, u svom privatnom klubu na Floridi, Tramp je bio u društvu tri osobe za koje je sada potvrđeno da su zaražene koronavirusom.  --- I to znamo, vjerovatno ih je Tramp i zarazio.

 

Cirkus. :ajme:

 

 

Edited by Atreid
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Atreid said:

 

 

 

Svim osobama koje dolaze u blizak kontakt sa Donaldom Trampom i Majkom Pensom biće merena temperatura radi zaštite od zaraze koronavirusom, najavljeno je iz Bele kuće.  --- Sto bi im mjerili ako ova dvojica nisu zarazeni? :classic_blink:

 

 

Cirkus. :ajme:

 

 

 

Pre nego dodju u kontakt.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Rezultati testa su vec objavljeni, tako da ovo ima smisla.

 

Naravno da ima smisla, da predsjednik Amerike dodje u kontakt sa zarazenima, pa se onda ceka i nedelja dana da bi bio testiran, pa se ceka jos nekoliko dana za rezultate testa, pri tome on licno spada u razicnu grupu. Mislim da je to skandalozno za jednu silu kakva je USA, to je pretjerano veliki nivo nonsalancije koji pokazuje izuzetno lose funkcionisanje sistema i salje izuzetno losu poruku.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MeanMachine said:

Nego ovaj virus sto hara svu trojicu favorita za 46 presednika bi mogao da smaze, jedino cetvrti kadidat je otporan jeste da ima samo jednog delegata ali iz malo srece mogla bi da ostane jedini kandidat u trci 😄

 

 

 

 

 

Image result for so you're telling me there's a chance

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

 

Naravno da ima smisla, da predsjednik Amerike dodje u kontakt sa zarazenima, pa se onda ceka i nedelja dana da bi bio testiran, pa se ceka jos nekoliko dana za rezultate testa, pri tome on licno spada u razicnu grupu. Mislim da je to skandalozno za jednu silu kakva je USA, to je pretjerano veliki nivo nonsalancije koji pokazuje izuzetno lose funkcionisanje sistema i salje izuzetno losu poruku.

Da li je stvarno dosao u kontakt sa zarazenima? Ili se to proverava stalno?

 

Inace ovde je dva dana cekanja na rezultate - standardno za sada.

1 hour ago, nonick said:

 

Kakve veze ima sa rezultatom? I pre rezultata su merili danas nekima koji su imalli neki meeting sa njim.

Sorry, ja sam se slozila s tobom da proveravaju one koji dolaze u kontakt s njim, a ne predpostavljaju da je on zarazen. Mozda nisam bila jasna.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Da li je stvarno dosao u kontakt sa zarazenima? Ili se to proverava stalno?

 

Da, bio je u nekoliko navrata u kontaktu sa zarazenima. I kako se provjerava? Mjerenjem temperature? :lol_2:

 

Evo ovdje svi nabrojani: https://www.ft.com/content/25da58e6-6565-11ea-b3f3-fe4680ea68b5

 

A, i Ivanka je zarazena isto: https://www.foxnews.com/politics/ivanka-trump-worked-from-home-after-official-positive-for-coronavirus

 

 

 

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Atreid said:

 

Da, bio je u nekoliko navrata u kontaktu sa zarazenima. I kako se provjerava? Mjerenjem temperature? :lol_2:

Ne znam, mozda ti znas protokol Bele Kuce za obezbedjenje predsednika. Ako znas, obavesti nas.

 

Edit: i ako mozes potvrdi da je bio u kontaktu sa zarazenima, izuzetno sam znatizeljna da mi to potvrdis, posto imas bolje informacije nego lekari koji brinu o predsedniku i njegovi security details 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Ne znam, mozda ti znas protokol Bele Kuce za obezbedjenje predsednika. Ako znas, obavesti nas.

 

Pa ostavio sam ti link gore od The Financial Timesa na koji nisi kliknula, a gdje su oni fino nabrojali kad je Trump bio u kontaktu sa zarazenima i ko su oni. Ne moram ja da znam protokole Bijele kuce, eno, imaju novinari koji znaju i ciji je posao da znaju.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Atreid said:

 

Pa ostavio sam ti link gore od The Financial Timesa na koji nisi kliknula, a gdje su oni fino nabrojali kad je Trump bio u kontaktu sa zarazenima i ko su oni. Ne moram ja da znam protokole Bijele Kuce, eno, imaju novinari koji znaju i ciji je posao da znaju.

A ja treba da verujem novinarima sada?

 

Posto su se pokazali toliko istinitim....

 

Cekaj - jel si ti bese tvrdio da test kosta $1,400 od novinara ili sam te pomesala sa nekim?

 

Edit: a i ako te nisam pomesala, ili jesam, znaci Bela Kuca objavila da je test negativan a evo na ovoj strani ti tvrdis da on siri virus i da je zarazen.... :smiley60: razmisljam kome da verujem... tebi?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

A ja treba da verujem novinarima sada?

 

Posto su se pokazali toliko istinitim....

 

Pa nije zurnalistika isto sto i teologija, pa da je to pitanje vjere. Valjda postoje neki dokazi, a i ako su objavili nesto sto nije tacno, valjda ce neko demantovati. Ovo prvi put u zivotu cujem da se teologija i zurnalistika izjadnjacavaju. :ajme:

 

1 minute ago, Angelia said:

Cekaj - jel si ti bese tvrdio da test kosta $1,400 od novinara ili sam te pomesala sa nekim?

 

Pomjesala si me sa nekim, premda je ta informacija bila tacno. Bilo je i da nisu imali testova, pa nisu cak ni vrsili testiranja za koja se sumnjalo da su zarazeni cak ni za pare, a kamo l' besplatno. A sad su krenuli besplatno da vrse od kad su posiljke krenule is Kine da stizu. Povece rasulo tamo vlada trenutno.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Atreid said:

Ti naravno razumes engleski, i razumes da ona radi u izolaciji preventivnoi, a ne da je zarazena.

 

Pa ja radim od kuce iz istih razloga a nemam ni jedan simptom niti razloga da sumnjam da imam virus.

 

1 minute ago, Atreid said:

 

 

 

Pomjesala si me sa nekim, premda je ta informacija bila tacno. Bilo je i da nisu imali testova, pa nisu cak ni vrsili testiranja za koja se sumnjalo da su zarazeni cak ni za pare, a kamo l' besplatno. A sad su krenuli besplatno da vrse od kad su posiljke krenule is Kine da stizu. Povece rasulo tamo vlada trenutno.

Premda je ta informacija potvrdjena kao lazna :classic_biggrin:

3 minutes ago, Atreid said:

 

Pa nije zurnalistika isto sto i teologija, pa da je to pitanje vjere. Valjda postoje neki dokazi, a i ako su objavili nesto sto nije tacno, valjda ce neko demantovati. Ovo prvi put u zivotu cujem da se teologija i zurnalistika izjadnjacavaju. :ajme:

 

Ti si onda ocigledno posebna vrsta, ona sto veruje da sta god je napisano u medijima mora da je tacno, tipa dete sa krilima, krava sa tri glave, Vatikanska zavera, i slicno.

 

Posto ja imam licno iskustvo kako mediji funkcionisu, ne bi im verovala nista. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Ti naravno razumes engleski, i razumes da ona radi u izolaciji preventivnoi, a ne da je zarazena.

 

Pa ja radim od kuce iz istih razloga a nemam ni jedan simptom niti razloga da sumnjam da imam virus.

 

Pa i Trumpa treba staviti u preventivnu izolaciju, takav je medicinski protokol ako si bio u kontaktu sa zarazenim, zasto za njega vaze jedna pravila a za tebe i Ivanku druga?

 

Quote

Premda je ta informacija potvrdjena kao lazna

 

Koja informacija? Da naplacuju testiranja? Da nije uopste bilo moguce testiranje? Ili da ih sad ima besplatnih od kako su stigli iz Kine? Sve ovo je tacno.

 

 

 

-----------------------

Evo sta ti je USA danas pod Trumpovom vlasti i ovih alt-rajhista:

 

 

Nestalo tariguza, a smijali su se Venecueli onomad, a vidi sad frke :lol_2:

 

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atreid said:

 

Pa i Trumpa treba staviti u preventivnu izolaciju, takav je medicinski protokol ako si bio u kontaktu sa zarazenim, zasto za njega vaze jedna pravila a za tebe i Ivanku druga?

 

Zato sto mozda nije bio u kontaktu sa zarazenima, zato sto mozda ne postoji medicinski razlozi. Niko ni od mene ne zahteva samo-izolaciju, ja sam to odlucila sama. Znaci niko mi ne namece pravilo, tako je i Ivanka odlucila da odgovorno izoluje sebe.

 

2 minutes ago, Atreid said:

 

 

Koja informacija? Da naplacuju testiranja? Da nije uopste bilo moguce testiranje? Ili da ih sad ima besplatnih od kako su stigli iz Kine? Sve ovo je tacno.

Nema naplate testiranja, nemam pojma sta pricas o testovima iz Kine, ali testovi nisu naplacivani. Postoji nestasica, nema ih dovoljno - ali sve ostalo je glupost, i pokusaj da se napravi politicka poenta.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Zato sto mozda nije bio u kontaktu sa zarazenima, zato sto mozda ne postoji medicinski razlozi. Niko ni od mene ne zahteva samo-izolaciju, ja sam to odlucila sama. Znaci niko mi ne namece pravilo, tako je i Ivanka odlucila da odgovorno izoluje sebe.

 

Ali BIO je u kontaktu sa zarazenima, eno FT nabroja sve kad i gdje i sa kim. Medicinski protokol koji je preporuka WHO nalaze 14 dana izolacije ukoliko si bio u kontaktu sa zarazenim. OK, to je preporuka, ali se ocigledno ne postuje. Druga stvar, to sto niko od tebe nije trazio znaci da tebi nadlezni ne postuje preporuke WHOa a i Americkog CDCa koje su iste kao i WHOove. Imas sajtove, mozes i sama pogledati nije nikakva tajna.

 

Quote

Nema naplate testiranja, nemam pojma sta pricas o testovima iz Kine, ali testovi nisu naplacivani. Postoji nestasica, nema ih dovoljno - ali sve ostalo je glupost, i pokusaj da se napravi politicka poenta.

 

Jesu testovi naplacivani, i jos i danas se negdje naplacuju, uzmi google pa pogledaj. Ne znam, meni ovo kao da pricam sa ovim ravnozemljasima koji nece da prihvate cinjenice:

https://www.washingtonpost.com/opinions/2020/02/26/coronavirus-makes-case-medicare-for-all/

https://www.businessinsider.com/coronavirus-treatment-medical-bill-hospital-costs-2020-3

https://www.businessinsider.com/miami-man-doesnt-have-coronavirus-but-could-now-owe-thousands-2020-2

https://fortune.com/2020/03/03/coronavirus-testing-price-covid-19-test-cost/

https://www.independent.co.uk/news/world/americas/coronavirus-test-medical-bill-china-us-miami-osmel-martinez-azcue-a9358146.html

... itd.

 

Sta je sljedece, pricat ces da je zemlja ravna ploca, a ja da kacim linkove fotki iz svemira i matematicke formule da bi dokazao?

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...