Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Marko said:

 

Znaš kako, pobeda na izborima je pobeda na izborima. Ali ja nisam čuo/pročitao još nigde da bi DT izgubio te izbore u normalnim uslovima, nakon uobičajene kampanje i ciklusa. Namestilo se i to je to (Kakav god da je Joe Biden sam po sebi).

 

Ne bi Tramp izgubio samo 2016 kada i nije, dok nije zatrovao Ameriku. Virus je tu samo jos malo dolio njegovih budalastina da se vidi koliko je nedolicno da bude tu gde jeste. 

Sada i kamen moze protiv njega, pokrenuce i one koji nikada nisu isli da glasaju protiv.

Jo je omanuo ili zaboravio da je na postolju pa pao sa njega. Sto on siroma vise pada, sve vise ga forsiraju da se pentra, vozi bajs, trci kao da dokaze da je u dobroj kondiciji. On treba da izgura jos godinu i po, sto ja iskreno ne vidim kako, a on se kandidovao za sledece izbore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko said:

 

Znaš kako, pobeda na izborima je pobeda na izborima. Ali ja nisam čuo/pročitao još nigde da bi DT izgubio te izbore u normalnim uslovima, nakon uobičajene kampanje i ciklusa. Namestilo se i to je to (Kakav god da je Joe Biden sam po sebi).

 

A jel si cuo/procitao da bi Joe izgubio u normalnim uslovaima? (sta god to znacilo - malo je besmisleno, ili bas suprotno, handikap advantage bio treabo da ide dedi, on je sedeo u podrumu dok je DT harao na mitinzima)

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

My 5 year old had the same plan. When we explained why that couldn't work, he understood.

 

“ Trump said he saw the escalation of the Ukrainian crisis on TV “and I said: ‘This is genius.’ Putin declares a big portion of the Ukraine … Putin declares it as independent. Oh, that’s wonderful.” “ ( 2/23/22)

 

 

 

Edited by Dragan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nonick said:

 

A jel si cuo/procitao da bi Joe izgubio u normalnim uslovaima? (sta god to znacilo - malo je besmisleno, ili bas suprotno, handikap advantage bio treabo da ide dedi, on je sedeo u podrumu dok je DT harao na mitinzima)

 

Nisam. Moja poenta se odnosila na kompletnu histeriju tada u medijima, ne samo zbog korone i svega oko toga, nego i zbog tog medijskog ludila oko policijskog ubistva u Minneapolisu. Logično je da je ishod izbora bio kakav je bio. Imajući u vidu koliko su okolnosti i situacija bile sve samo ne normalne, kako bi sve to izgledalo bez tih i tolikih faktora, je veliko pitanje, ali bi svakako bilo mnogo drugačije. U kategoriji šbbkbb je ipak sve ovo, pa nema smisla previše o ovome...

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dragan said:

 

 

My 5 year old had the same plan. When we explained why that couldn't work, he understood.

 

“ Trump said he saw the escalation of the Ukrainian crisis on TV “and I said: ‘This is genius.’ Putin declares a big portion of the Ukraine … Putin declares it as independent. Oh, that’s wonderful.” “ ( 2/23/22)

 

 

 

 

Ajd sto je on debil, kao da prica sa petogodisnjim Donaldom jr i Erikom dok se cerupaju oko igracke, nego ovi sto su u studiu odusevljeni i misle da to tako ide. 

Kad malo bolje razmislim, sve mi vise bliza ona, da ljudi imaju vlast koju zasluzuju

10 minutes ago, Marko said:

 

Nisam. Moja poenta se odnosila na kompletnu histeriju tada u medijima, ne samo zbog korone i svega oko toga, nego i zbog tog medijskog ludila oko policijskog ubistva u Minneapolisu. Logično je da je ishod izbora bio kakav je bio. Imajući u vidu koliko su okolnosti i situacija bile sve samo ne normalne, kako bi sve to izgledalo bez tih i tolikih faktora, je veliko pitanje, ali bi svakako bilo mnogo drugačije. U kategoriji šbbkbb je ipak sve ovo, pa nema smisla previše o ovome...

 

Kad imas nekog ko kolo vodi a igra brejkdens, nista od kola. Za nenormalne uslove medalju moze da dobije ovaj gore koji bi zaustavio rat u 24 sata.

 

Istina je, i cekic bi pokvario. 

Link to comment
Share on other sites

Da slusamo Maska ili gledamo video sto je postavio Daily wire? Mislim, da je bitan video, postavio bi njega, zar ne? Umesto sat i po o tome sta je zena, sta muskarac, gledamo sa koliko neprijatnosti i transfobije se susrece autor dokumentarca. 

 

Gledam danas na twitteru neki video, zena zvala policiju zato sto je covek sa detetom u parku. Covek je naravno crn, a razlog je navodni da je community park. Skupilo se policije kao da je masovno ubistvo izvrsio. Neko zakljuci da se da je beo to ne bi desilo i onda drugi zakljuci kako eto je taj uveo rasu u pricu, a nije prica rasna. Ma jok... nego onako, svi znaju ko kojem javnom parku pripada... Majstori spinovanja svojih strahova. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dragan said:

Dovoljno je bilo videti 1 minut i shvatiti kakve kolosalne bedastoce slede.

Ustedeh si truda i zivotnog vremena.

 

Znas sta mi je najcrnje od svega toga. Mahom su u pitanju ili religiozni ili ovi natovareni propagandom. Njima smetaju ljudi koje vecina od njih uzivo nije videla, ali zato popovi koji siliju decu, a nije da ih manjka, to niko od njih ne pominje, sve cool, idu i dalje nedeljom u crkvu. Cak zmure na oba oka kad glasaju za politicke predstavnike. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bohumilo said:

Apsolutno.

 

 

 

Pogledao sam dokumentarni film ne zato što sam roditelj koji veruje Masku koji kaže da bi svaki roditelj trebalo da ga pogleda, već zato što me zanimalo kakav je to sadržaj koji je za manje od jednog dana privukao 71 milion ljudi da ga pregleda (jer toliko ih je bilo u momentu te moje odluke).

 

I malo je reći da sam zatečen informacijama i iznetim stavovima dva tabora...

 

Ipak, najviše me je zatekao način na koji dva tabora argumentuju vlastite stavove i jasno oivičene agende, kao i elementi koji determinišu oštru podelu, budući da su sa obe strane eminentni predstavnici tih strana, naučnici, psiholozi i psihijatri, sociolozi, lideri udruženja, doktori, senatori/kongresmeni, univerzitetski profesori...

 

Nivo tih debata zapravo je u neku ruku fascinantan do mere u kojoj ni u snu nisam moga da očekujem tako nešto.

 

Ne znam kako da opištem to stanje, ali stavovi svih tih eminentnih ljudi u SAD koji se bave transgender tematikom, od onih koji deci prepisuju hormonske terapije i koji nekim mladim ljudima hiruškim putem uklanjaju neželjene delove tela da bi odgovorili njihovom željama, a koji su bili učesnici u intervjuima, pa do onih koji se tome protive, bacaju potpuno novo svetlo na čitav fenomen.

 

Pa iako se stiče utisak da se dve strane uopšte ne razumeju, nekako ih pojedinačno sada ipak možda bolje razumem jer ispred reči i dela stoje ljudi koji ih promovišu i praktikuju u realnom životu, a ne neka internet piskarala...

 

I ne pada mi na pamet da odlučujem ko je u pravu i govorim u ime 71 miliona ljudi, koji su odgledali barem deo ili ceo dokumentarni film i sve te njihove intervjue, čuli sve stavove i na osnovu tih stavova formirali zaključak.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nek grmi jako said:

 

 

I ne pada mi na pamet da odlučujem ko je u pravu i govorim u ime 71 miliona ljudi, koji su odgledali barem deo ili ceo dokumentarni film i sve te njihove intervjue, čuli sve stavove i na osnovu tih stavova formirali zaključak.

 

 

 

Znam da me ignorises, but anyway...

 

Gde si video 71 milion, pise 17 miliona jer video je jedino postavljen u naredna 24 sata na twitteru? Kako znas sta su zakljucili? Kako znas da je i tih 17 miliona pogledalo ceo film? 

 

Elem, sto se tice woke, veca je galama oko woke, nego sam woke. Sada je i walmart woke i starbucks i target, i pilici, i pivo... nema vise sta nije woke. Dosta je nesto da ti se ne svidi izgleda i da proglasis woke. Tolika galama oko po procenta stanovnika... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2023 at 4:59 PM, Dragan said:

The Most Surprising Tv Violence Statistics And Trends in 2023

 

The impact of television violence on children is a serious issue that has been studied for decades.

Recent statistics show just how pervasive and damaging this type of media can be, with American children watching an average of 4 hours per day and seeing 8,000 to 16,000 murders by the time they finish elementary school.

Studies have linked TV violence to increased aggressive behavior in kids as well as higher rates of bullying among adolescents who watch violent shows frequently. Furthermore, only 4% of violent programs emphasize anti-violence themes while 65% percent Hollywood executives believe too much TV violence contributes to real-life aggression. This blog post will explore these alarming statistics further and discuss their implications for parents and educators alike.

...

Interesantno je koliko upisao o trans, LGB... i kako je woke stilizovan kao najveci svetski problem,

a nijedne reakcije na ovu statistiku koju sam gore naveo (ili nisam primetio).

 

Child accidentally kills another child with father's gun (1.6.2023.)

A child accidentally shot and killed another child in River Grove, Illinois, on Wednesday, according to police. The gun used in the incident belonged to the father of the deceased child, police said.

River Grove police said the child was severely injured and later succumbed to their injury. Both children lived in the same household.

There have been at least 122 accidental shootings by children in the U.S. this year, as of May 16, according to Everytown for Gun Safety. Fifty-three of those have been fatal. The total number of accidental shootings -- 0.9 per day -- is down slightly from last year, when there were 0.97 per day, according to data from Everytown.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Pogledao sam dokumentarni film ne zato što sam roditelj koji veruje Masku koji kaže da bi svaki roditelj trebalo da ga pogleda, već zato što me zanimalo kakav je to sadržaj koji je za manje od jednog dana privukao 71 milion ljudi da ga pregleda (jer toliko ih je bilo u momentu te moje odluke).

 

I malo je reći da sam zatečen informacijama i iznetim stavovima dva tabora...

 

Ipak, najviše me je zatekao način na koji dva tabora argumentuju vlastite stavove i jasno oivičene agende, kao i elementi koji determinišu oštru podelu, budući da su sa obe strane eminentni predstavnici tih strana, naučnici, psiholozi i psihijatri, sociolozi, lideri udruženja, doktori, senatori/kongresmeni, univerzitetski profesori...

 

Nivo tih debata zapravo je u neku ruku fascinantan do mere u kojoj ni u snu nisam moga da očekujem tako nešto.

 

Ne znam kako da opištem to stanje, ali stavovi svih tih eminentnih ljudi u SAD koji se bave transgender tematikom, od onih koji deci prepisuju hormonske terapije i koji nekim mladim ljudima hiruškim putem uklanjaju neželjene delove tela da bi odgovorili njihovom željama, a koji su bili učesnici u intervjuima, pa do onih koji se tome protive, bacaju potpuno novo svetlo na čitav fenomen.

 

Pa iako se stiče utisak da se dve strane uopšte ne razumeju, nekako ih pojedinačno sada ipak možda bolje razumem jer ispred reči i dela stoje ljudi koji ih promovišu i praktikuju u realnom životu, a ne neka internet piskarala...

 

I ne pada mi na pamet da odlučujem ko je u pravu i govorim u ime 71 miliona ljudi, koji su odgledali barem deo ili ceo dokumentarni film i sve te njihove intervjue, čuli sve stavove i na osnovu tih stavova formirali zaključak.

 

 

Meni je najupečatljivija bila efektna ekspozicija bolesne postmoderne doktrine negiranja objektivne realnosti (nezavisne, dakle, od kolektivnihi identiteta, "struktura moći", "hijerarhije opresije" i ostalih marksističkih gluposti) i centralne prosvetiteljske ideje da ju je (dakle, objektivnu realnost) moguće saznati razumom - a jedna od najizraženijih manifestacija ovoga je negiranje biologije i njenog uticaja na ljudsku kulturu. Ona je nužno morala da dovede do ove agresije i nasilja, do paljenja američkih gradova, radnji i crkava, do isparavanja (što bi rekao Orvel), prebijanja, izbacivanja sa posla, sa univerziteta iz škola ljudi koji su odbili da kleknu - jer je, budući da je razum odbačen, klečanje pred totalitarnom ideologijom jedini preostali način mirne komunikacije.

 

S druge strane, ovo jeste jedan od dosadašnjih hajlajta kontra-revolucije Ilona Maska i velika je privilegija biti živ u singularnom trenutku ljudske istorije gde je ovakav otpor Dvoru moguć. Mat Valš, autor filma koji u ovom trenutku ima skoro 110 milona pregleda je pre godinu dana bio isparen sa Tvitera. U ovome postoji i duboka pouka za Srbiju, gde svako treba da razmisli šta je sve potrebno, koje funkcionalne društvene i kulturne institucije su potrebne da bi nešto ovako moglo i tu da se desi (dakle, da imigrant nezavisnim radom postane toliko bogat da kupi jednu od najuticajnijih platformi na svetu (institucije treba da omuguće i njen nastanak i slobodnu kupovinu) uz ogromnu konsternaciju kompletnog dvora koji ju je smatrao sopstvenom polugom moći).

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Postoji nekoliko bitnih činilaca koji su meni bili potpuno li donekle nepoznati pre nego što sam odgledao dokumentarni film.

 

Prvo, broj mladih ljudi koji se suočava sa tim problemom je mnogo veći nego što sam mogao i da pomislim, kao i razmere biznisa koji je proistekao iz svega toga, od savetodavnog karaktera, preko klinika, pa sve do farmakoindustrije i raznih organizacija u koje se slivaju finansije i donacije.

 

Takođe, za neke stvari sam prvi put čuo kada je reč o legislaturi, a naročito me je iznenadila sudska praksa u Kanadi i slučaj oca maloletne devojčice koja je primala blokatore puberteta bez znanja roditelja, pa kad se otac pobunio protiv njene odluke, morao je da se suoči sa tužilaštvom i krivičnim postupkom kao da je reč o porodičnom nasilju.

 

Pri tome, svi su u dokumentarnom filmu mogli da čuju i vide aktere koji su na najdirektniji način involvirani u transgender tematiku u SAD (što dosad nisam video ni u jednom formatu), od doktorke koja realizuje najviše operacija trans osoba, preko specijaliste pedijatrije koja najviše radi sa decom koja imaju gender problem, pa sve do psihijatara, profesora univerziteta i senatora ili kongresmena.

 

Oni imaju lica i reči, a budući da nisu neki bezveznjaci već eminentni predstavnici onoga čime se bave, ta lica i te reči svakako imaju veliku težinu... I kad se sve to uzme u obzir, dakle njihova lica, reči, stavovi, položaj u društvu (...), meni je sve to prilično fascinantno, naročito što ranije nigde nisam mogao da sve to vidim i čujem kao kompaktnu celinu, pa još i suočenu sa drugim taborom.

 

I sad zista ne bih da plediram na generalnu spoznaju razloga zbog kojih je više od sto miliona ljudi za jedan dan kliknulo na video, ali za mene to što sam odgledao dokumentarni fllm pre svega znači da sam bio u prilici da prvi put budem u kontaktu sa nekim veoma bitnim stavovima i gledištima veoma važnih pojedinaca koji iz raznih uglova zastupaju transgender osobe, kao i onih koji imaju delikatne primedbe u odnosu na aktuelne procese. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

Postoji nekoliko bitnih činilaca koji su meni bili potpuno li donekle nepoznati pre nego što sam odgledao dokumentarni film.

 

Prvo, broj mladih ljudi koji se suočava sa tim problemom je mnogo veći nego što sam mogao i da pomislim, kao i razmere biznisa koji je proistekao iz svega toga, od savetodavnog karaktera, preko klinika, pa sve do farmakoindustrije i raznih organizacija u koje se slivaju finansije i donacije.

 

Takođe, za neke stvari sam prvi put čuo kada je reč o legislaturi, a naročito me je iznenadila sudska praksa u Kanadi i slučaj oca maloletne devojčice koja je primala blokatore puberteta bez znanja roditelja, pa kad se otac pobunio protiv njene odluke, morao je da se suoči sa tužilaštvom i krivičnim postupkom kao da je reč o porodičnom nasilju.

 

Pri tome, svi su u dokumentarnom filmu mogli da čuju i vide aktere koji su na najdirektniji način involvirani u transgender tematiku u SAD (što dosad nisam video ni u jednom formatu), od doktorke koja realizuje najviše operacija trans osoba, preko specijaliste pedijatrije koja najviše radi sa decom koja imaju gender problem, pa sve do psihijatara, profesora univerziteta i senatora ili kongresmena.

 

Oni imaju lica i reči, a budući da nisu neki bezveznjaci već eminentni predstavnici onoga čime se bave, ta lica i te reči svakako imaju veliku težinu... I kad se sve to uzme u obzir, dakle njihova lica, reči, stavovi, položaj u društvu (...), meni je sve to prilično fascinantno, naročito što ranije nigde nisam mogao da sve to vidim i čujem kao kompaktnu celinu, pa još i suočenu sa drugim taborom.

 

I sad zista ne bih da plediram na generalnu spoznaju razloga zbog kojih je više od sto miliona ljudi za jedan dan kliknulo na video, ali za mene to što sam odgledao dokumentarni fllm pre svega znači da sam bio u prilici da prvi put budem u kontaktu sa nekim veoma bitnim stavovima i gledištima veoma važnih pojedinaca koji iz raznih uglova zastupaju transgender osobe, kao i onih koji imaju delikatne primedbe u odnosu na aktuelne procese. 

 

Odgledao film -meni je najupectljivije da je autor morao da leti sa kraja na kraj americkog kontinenta da bi nasao dovoljan broj primjera koje bi mogao koristiti za svoj film, kao i to da morao otici na visoravni Kenije da bi nam pokazao ono sto on smatra zdravim drustvom koje ne razmislja o gender issues - naravno da ne razmisljaju kada je u pitanju "hunter-gatherer" zajednica koja gotovo svu energiju - i mentalnu i fizicku trosi na pitanja fizickog opstanka...

 

Otac iz Kanade nije hapsen radi protivljenja odluci, nego radi visestrukog krsenja odluke suda da ne smije objavljivati privatne podatke svog djeteta - imao je potpuno pravo pricati o slucaju, protiviti se, razgovarati sa medijima - bez navodjenja privatno identificirajucih podataka za dijete, sto on nije zelio ispostovati.

 

Reuters (https://www.reuters.com/investigates/special-report/usa-transyouth-data/). kaze da je US u 2021 bilo 282 "top surgeries" u uzrastu od 13-17 godina, i ukupno 56 genitalnih operacija u periodu od 2019-2021. PEDESET SEST za TRI godine. U zemlji koja 350 miliona stanovnika.  

 

Takodje, prica o pacijentkinji koja nije bila informisana o posljedicama svoje odluke mi je na staklenim nogama - svako ko iole poznaje sjevernoamericki zdravstveni sistem zna koliko  i ljekari i farmaceuti insistiraju na informisanju pacijenata o svim mogucim posljedicama medicinskih odluka - da bi pokrili sebe. Za svaki prepisani lijek ili proceduru, ljekar ti isprica  posljedice, i da ti gomilu informacija u pisanom obliku koje trebas procitati - i veoma cesto potpisati da si razumio i da prihvatas tretman (na primjer https://www.1clinic.ca/docs/consent-medical-procedure.pdf) . Za proceduru uklanjanje bradavice na prstu, a o ozbljnijim stvarima da ne pricamo. A onda ides kod farmaceuta koji te ponovo ispita da li sve razumijes, i onda ti takodje isprinta 2-3 stranice sa instrukcijama za upotrebu lijeka, plus dobijes uputstvo za upotrebu koje izlistava "side effects" koje proizvodjac prilaze uz lijek.

 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Odgledao film -meni je najupectljivije da je autor morao da leti sa kraja na kraj americkog kontinenta da bi nasao dovoljan broj primjera koje bi mogao koristiti za svoj film, kao i to da morao otici na visoravni Kenije da bi nam pokazao ono sto on smatra zdravim drustvom koje ne razmislja o gender issues - naravno da ne razmisljaju kada je u pitanju "hunter-gatherer" zajednica koja gotovo svu energiju - i mentalnu i fizicku trosi na pitanja fizickog opstanka...

 

 

I na kraju je dobio ono sto stalno trazi, da neko glasno kaze 'zena radja, muskarac ne' Nisam cula pitanje da li zena koja ne moze da radja je manje zena ili sta je ona, pile mozda. Njega ustvari uopste ne interesuje ni zena, ni zensko pravo, ni sva ona pitanja koje je postavljao, jednostavno gura politicku agendu (on je ultra desnicar).

 

To je samo nastavak na ovaj bulsitizam da se utemelji tvrdnju, 'zena radja' i tacka. 

Kaze, ne, zena nema pravo, niko nema apsolutno pravo... a ja ne vidim koje bi to njemu apsolutno pravo bilo uskraceno. 

 

 

 

Odlazi iz Kenije i jos na kraju zakljucak eto, kako je moguce da se zapadnjacka kultura toliko izvitoperila.  😴

 

Spoiler

94058_v0_large.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

I na kraju je dobio ono sto stalno trazi, da neko glasno kaze 'zena radja, muskarac ne' Nisam cula pitanje da li zena koja ne moze da radja je manje zena ili sta je ona, pile mozda. Njega ustvari uopste ne interesuje ni zena, ni zensko pravo, ni sva ona pitanja koje je postavljao, jednostavno gura politicku agendu (on je ultra desnicar).

 

To je samo nastavak na ovaj bulsitizam da se utemelji tvrdnju, 'zena radja' i tacka. 

Kaze, ne, zena nema pravo, niko nema apsolutno pravo... a ja ne vidim koje bi to njemu apsolutno pravo bilo uskraceno. 

 

 

 

Odlazi iz Kenije i jos na kraju zakljucak eto, kako je moguce da se zapadnjacka kultura toliko izvitoperila.  😴

 

  Hide contents

94058_v0_large.jpg

 

 

 

Ne, žena koja ne može da radja je žena sa disfunvionalnim reproduktivnim sistemom, muškarac koji radja nije muškarac.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Baby said:

 

I na kraju je dobio ono sto stalno trazi, da neko glasno kaze 'zena radja, muskarac ne'

  Reveal hidden contents

94058_v0_large.jpg

 

 

 

Zvuci poznato: Ona da radja - on da brani (i otvara tegle)... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LazarusMNE said:

 

Ne, žena koja ne može da radja je žena sa disfunvionalnim reproduktivnim sistemom, muškarac koji radja nije muškarac.

 

Mislim da ce medicina doci mozda i do toga u toku naseg zivota da pobije ove tvoje tvrdnje. Danas mozes da odes i izaberes pol deteta pre rodjenja, pre 50 godina je bilo nezamislivo, stavis plasticni kuk, menjas srce... i sve sto nekada nije moglo. 

 

A mozda nas dotle AI zameni 😉 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Mislim da ce medicina doci mozda i do toga u toku naseg zivota da pobije ove tvoje tvrdnje. Danas mozes da odes i izaberes pol deteta pre rodjenja, pre 50 godina je bilo nezamislivo, stavis plasticni kuk, menjas srce... i sve sto nekada nije moglo. 

 

A mozda nas dotle AI zameni 😉 

 

 

Moguće, uopšte nisam isključiv, nego pričam iz današnje perspektive.

Možda i bolje da nas AI zamjeni...

Link to comment
Share on other sites

Da priča o ocu maloletne devojčice koji je krivično gonjen ne ostane nedorečena, i da ne bi bilo da je optužen i osuđen zbog ovoga ili onoga, evo kako je išao tok te priče.

 

Dakle, otac je saznao da je njegova ćerka podvrgnuta hormonskoj terapiji pošto, kako samo dete kaže, od 13. godine istražuje prelazni tretman i identifikuje se kao muško od 11. godine.

 

Detetov tata je prvi put otišao na sud 2018. godine, kada je obavešten o namerama svoje biološke ćerke. On je tada tvrdio da tretman treba da bude zasnovan na odobrenju oba roditelja, koji su razdvojeni, a treba napomenuti da majka devojčice podržava tranziciju. Apelacioni sud je presudio da otac ne može da izrazi  protivljenje odluci svoje ćerke i upozoren je da bi se svaki pokušaj pritiska na njegovo dete da promeni kurs smatrao oblikom porodičnog nasilja, kažnjivog po zakonu. 

 

Glavni sudija Robert Bauman i sudija Barbara Fišer rekli su da je tatino odbijanje da prihvati izbore svoje maloletne ćerke problematično, dodajući da je njegov neuspeh da u potpunosti podrži želju svog deteta za nepovratnim transrodnim tretmanima izazvao bol koji je rezultirao prekidom onoga što obe strane nazivaju odnosom između roditelja i deteta, koji je inače pun ljubavi.

 

Imajući to na umu, sudije Bauman i Fišer naredili su ocu da svoju biološku ćerku naziva samo muškim zamenicama i zabranili mu da razgovara sa predstavnicima medija.

 

Devojčičina tranzicija je počela u školi, a pošto je patila od osećanja disforije, u školi su krenuli da je nazivaju muškim imenom i čak je stavila to novo ime u svoj godišnjak za sedmi razred - sve bez prethodnog znanja njenih roditelja.

 

Školski zvaničnici su dobili informacije od psihologa Volasa Vonga, koji je ohrabrio devojčicu da uzima testosteron, uputivši je na odeljenje za endokrinologiju u obližnjoj bolnici.

 

Na kraju je otac, koji je neuspešno pokušao da spreči svoju 14-godišnju ćerku da pređe na medicinsku tranziciju polova, osuđen na 6 meseci zatvora jer je podelio informacije o terapeutu i lekarima koji leče njegovu ćerku i nastavio da izražava zabrinutost u vezi sa lečenjem. To je bilo kršenje zabrane objavljivanja u sudskom sporu u kojem su imena profesionalaca koji leče njegovo dete bila zaštićena od otkrivanja i on nije bio ovlašćen da govori o slučaju ili okolnostima oko slučaja.

 

Otac je, dakle, osuđen za to za šta ga je tužilaštvo teretilo, ali mu je takođe zaprećeno kaznom koja je mnogo teža ako pokuša da utiče na odluku maloletne 14-godišnje ćerke, jer bi se to smatrao oblikom porodičnog nasilja.

 

Eto, tako je to bilo.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Mislim da ce medicina doci mozda i do toga u toku naseg zivota da pobije ove tvoje tvrdnje. Danas mozes da odes i izaberes pol deteta pre rodjenja, pre 50 godina je bilo nezamislivo, stavis plasticni kuk, menjas srce... i sve sto nekada nije moglo. 

 

A mozda nas dotle AI zameni 😉 

 

Pa to malo teze, jer pored toga sto ćeš morati da instaliraš jajnike i matericu, sto mozda i bude moguce, žene isključivo nose XX hromozome, a muskarci XY.

To dovodi do pitanja kako će uopste da se proizvode jajne ćelije, a sobzirom da one nastaju mejozom:

-Nisam siguran da uopste bilo kakva operacija i hormonalna terapija to moze da resi.

-Sve i da se proizvode jajne celije, sta cemo kad se susretnu Jajna celija koja nosi Y i spermatozoid koji nosi Y?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...