Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Sto bi rekao jedan moj blizak rod iz Berana (kad mi je bio u poseti pre xy godina): "Ada,odje da posadis sjeme naopako,opet bi niklo" :classic_biggrin:

Inace,mogu samo da ponovim ono sto sam napisao jos na starom forumu. Ovde se institut dvojnog drzavljanstva zloupotrebljava tako da krimi bagra utekne pred zakonom iz jedne 'domovine' u drugu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Sto bi rekao jedan moj blizak rod iz Berana (kad mi je bio u poseti pre xy godina): "Ada,odje da posadis sjeme naopako,opet bi niklo" :classic_biggrin:

Inace,mogu samo da ponovim ono sto sam napisao jos na starom forumu. Ovde se institut dvojnog drzavljanstva zloupotrebljava tako da krimi bagra utekne pred zakonom iz jedne 'domovine' u drugu.

beze oni i bez drzavljanstva, lako im prikače značku i cepaj!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad da se održe izbori moglo bi se bez DPSa i DFa [emoji16]e55a54d0e70172913f30bfff5a782f0b.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk



Nešto propuštam... Gde tu spada Krivokapić?
Toliko skraćenica, pogubio sam se sa leve strane pite [emoji33]

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

Nešto propuštam... Gde tu spada Krivokapić?

Toliko skraćenica, pogubio sam se sa leve strane pite [emoji33]

 

Sent from my phone using their app

 

Krivokapić ima bezrezervnu podršku Prave iz koalicije ZZB (Krivokapić bio nosilac) i rezultat toga je rast Prave sa 2% na skoro 9%. U stranke koje su generalno stale iza Krivokapića spada i SNP, kao i Demos, UCG, radnička itd.

 

Poenta je da je DF na svega 12% (NSD, DNP i PZP), a DPS, SD i BS na cca 32%

 

SD kao najklijentelističkija stranka u CG i najvjerniji DPS saveznim ide brzo ispod cenzusa, čim se smijeni rukovodstvo JP Aerodromi Crne Gore (tamo su uhljebljeni masovno i tu firmu je SD skroz kontrolisao).

 

Bitni su trendovi. DPS ide silaznom putanjom, DF strmoglavo dolje zbog napada na Zdravka, svi ostali djelovi koalicije ZZB sem DFa dobijaju rast povjerenja jer su generalno uz vladu, a rastu jako posebno Dritanova URA i nešto manje Bečićeve Demokrate.

 

Zdravko je negdje na 15-20% (kad bi ovi ostali iz ZZB napravili listu koja bi stala iza Zdravka) i to je sasvim dovoljno da sa manjinama (nisu htjele u vladu zbog DFa), Demokratama i URA sačine vladu. Trendovi su neumoljivi a počela su hapšenja i prljavštine da izlaze na vidjelo.

 

RTCG je još kao DPS glasnik, a kad ostanu bez njega tek onda slijedi pad DPSa (penzioneri).

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vec je krenula hajka na njega preko tabloida.

 

Ne trci u Beograd, nego prva poseta Briselu kako dolikuje drzavi clanici  nato pakta i kandidatu za evropsku uniju.

 

Mandic i Knezevic bi kao da ruse vladu, a svesni su da ako je sruse nakon narednih izbora idu na marginu.

 

I zapadu odgovara ova vlada, daleko vise od povratka dps-a na vlast. Suvise su kompromitovani.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vec je krenula hajka na njega preko tabloida.
 
Ne trci u Beograd, nego prva poseta Briselu kako dolikuje drzavi clanici  nato pakta i kandidatu za evropsku uniju.
 
Mandic i Knezevic bi kao da ruse vladu, a svesni su da ako je sruse nakon narednih izbora idu na marginu.
 
I zapadu odgovara ova vlada, daleko vise od povratka dps-a na vlast. Suvise su kompromitovani.
 
 
Mandič i Knežević su najavili da neće moći da podržavaju vladu koja ne smijeni Katnića (specijalni tužilac). Ovo može da prođe samo kod idiota koji ne znaju kako funkcioniše država i podjela vlasti. Jedini ko može da napravi promjene u tužilaštvu je parlament, a nikako vlada, a DF sjedi u parlamentu.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ras kass said:

Vec je krenula hajka na njega preko tabloida.

 

Ne trci u Beograd, nego prva poseta Briselu kako dolikuje drzavi clanici  nato pakta i kandidatu za evropsku uniju.

 

Mandic i Knezevic bi kao da ruse vladu, a svesni su da ako je sruse nakon narednih izbora idu na marginu.

 

I zapadu odgovara ova vlada, daleko vise od povratka dps-a na vlast. Suvise su kompromitovani.

 

 

 

povremeno mi iskoci na telefonu neka vijest srpskih tabloida, obicno novosti.rs

 

redovno pljuckanje Krivokapica i Abazovica...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ras kass said:

Vec je krenula hajka na njega preko tabloida.

 

Hajka je krenula od kako je Krivokapic promovisan u lidera da kazemo pro-srpske opozicije na predhodnim izborima...

Kada je video da mu pokusaj formiranja Crnogorske verzije "Srpske liste" klizi iz ruku Vucic je preko svojih medija sve radio da ih kompromituje i spreci formiranje vecine koja ce oboriti DPS,radi to i sada.

Doduse ono glatko pustanje niz vodu Djukanovica od strane EU prvenstveno,strasno mu suzava manevarski prostor, valjda je racunao da ce DPS odbiti da preda vlast,a njemu konfliktne situacije odgovaraju da bi se predstavio i kao zastitnik Srba i kao covek kompromisa...

Posto se to nije desilo ostaje mu samo da sikce i laje preko  svojih svinjoida...

Doduse on i dalje kontrolise ove svoje cirkuyante,Knezevica pre svega,ali jasno mu je da bi obaranje vlade znacilo definitivni politicki kraj njegovih pulena dole i gubljenje i poslednje mrvice uticaja...

Ukratko receno - Ispusio ga je domacinski ... 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Meanwhile, Milo organizovao jos jedan protest.

 

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/498725/kolone-automobila-iz-vise-gradova-krenule-ka-podgorici/komentari

 

U ovoj grupi tuznih i zatucanih gradjana, moze da se vidi i po koja zastava SAD. :lol_2:

 

Prilicno jak skup, po ovim snimcima i slikama optimisticno bih rekao maksimalno 2 000 ljudi...Javlja mi kum iz Budve da je tarifa bila 20 evra i pun rezervoar, ne znam dal je tacno.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Constantin said:

A jel može neko da mi nauči koja fora sa zelenom zastavom Crne Gore, pa i skoro nekakva bejaše utakmica protiv Srbije (rukomet valjda) sa zelenim dresovima ?

 

 

Valjda tu zastavu zovu "gaetusa" po gradu Gaeti u Italiji gde su "zelenasi" bili u egzilu posle 1918 ...

Sada... Ne drzi me za rec,ali negde sam procitao da je ova zastava nastala mnogo kasnije posto su "zelenasi" kao svoju zastavu koristili zastavu Kraljevine Crne Gore ...

 

 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Constantin said:

A jel može neko da mi nauči koja fora sa zelenom zastavom Crne Gore, pa i skoro nekakva bejaše utakmica protiv Srbije (rukomet valjda) sa zelenim dresovima ?

 

spacer.png

 Zelenaši su pokret posle velikog rata za očuvanje kraljevine Crne Gore, a  bjelaši su preteče Rukoljuba Krivokapića. Tipično za Niš, bez okolinu

Link to comment
Share on other sites

Valjda ni ova crvena nije dovoljno crnogorska pa se nekom zapala za oko zeljena. Zanima me samo reakcija nekih humanista, boraca za ljduska prava, analiticara iz CG i regiona na ovaj današnji skup i kako ga oni ocenjuju. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mare80 said:

 

Valjda tu zastavu zovu "gaetusa" po gradu Gaeti u Italiji gde su "zelenasi" bili u egzilu posle 1918 ...

Sada... Ne drzi me za rec,ali negde sam procitao da je ova zastava nastala mnogo kasnije posto su "zelenasi" kao svoju zastavu koristili zastavu Kraljevine Crne Gore ...

 

 

Ima dobro objašnjeno u knjizi Tamare Nikčević "Goli otoci Jova Kapičića" Tamo je rođen čini mi se Jovo Kapičić, nek mu je večna slava.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...