Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Kakve naočare?

 

Postoji narodna zastava i postoji državna zastava.

 

Narodnu zastavu može da nosi pripadnik tog naroda gde god poželi, bez da ga tereti zakon o zastavi.

 

Klot trobojka je zastava srpskog naroda.

 

Primer..

 

Zastava bošnjačkog naroda..

 

sandzak-obiljezen-11-maj-dan-bosnjacke-n

 

 

 

DSC-9599.jpg

 

 

Levo zastava države BIH

Desno prva je zastava države Srbije a pored nje je zastava bošnjačkog naroda.

 

 

 

Ja ne sumnjam da su litijaši nosili i zastavu države Srbije po litijama, ali to u poslednjoj slici nije slučaj.

 

Ima samo zastava SPC i zastava srpskog naroda.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SD rolja said:

Kakve naočare?

 

Postoji narodna zastava i postoji državna zastava.

 

Narodnu zastavu može da nosi pripadnik tog naroda gde god poželi, bez da ga tereti zakon o zastavi.

 

Klot trobojka je zastava srpskog naroda.

 

Primer..

 

Zastava bošnjačkog naroda..

 

sandzak-obiljezen-11-maj-dan-bosnjacke-n

 

 

 

DSC-9599.jpg

 

 

Levo zastava države BIH

Desno prva je zastava države Srbije a pored nje je zastava bošnjačkog naroda.

 

 

 

Ja ne sumnjam da su litijaši nosili i zastavu države Srbije po litijama, ali to u poslednjoj slici nije slučaj.

 

Ima samo zastava SPC i zastava srpskog naroda.

 

Da izvines ova zastava Sandzaka je kurcina, a ne zastava bosnjackog naroda. Jedna od najbesmislenijih i najapsurdnijih zastava koje postoje. 

Link to comment
Share on other sites

Da izvineš, nije to zastava Sandžaka, nego zastava bošnjačkog naroda.

Možda je ujedno koriste i kao zastavu Sandžaka, jer ništa bolje nisu mogli da smisle, ali je to prvenstveno zastava bošnjačkog naroda.


 

Novi Pazar: Obeležen 11. maj, Dan bošnjačke nacionalne zastave

 

Quote

Bošnjačku nacionalnu zastavu na jarbol podigli član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Šefik Džaferović i predsednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća Esad Džudžo

 

 

thumbs-b-c-2a56291a6c792cd6e272fe66a1119

 

 


 

https://www.aa.com.tr/ba/politika/novi-pazar-obeležen-11-maj-dan-bošnjačke-nacionalne-zastave/1476104


 

Edited by SD rolja
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Valjda ja kao Bosnjak ipak malo bolje znam da to nije zastava bilo kakvog naroda, a pogotovo ne bosnjackog. U BiH je apsolutno nijedan Bosnjak ne dozivljava kao zastavu naroda. Takvom je samo dozivljavaju Bosnjaci iz Sandzaka. 

 

 

 

Ne znam šta vi u BIH doživljavate, ali ovo je zastava bošnjačkog naroda.

 

I oni imaju puno pravo da je ističu u Srbiji gde god požele, i kad god požele, kao što i pripadnik srpskog naroda može(i ne samo da može, nego i ima pravo) da ističe svoju narodnu zastavu, gde god i kad god poželi, a to je klot trobojka.

 

Isto kao što ima pravo i na svoj jezik, svoju kulturu, itd, itd.

 

 

Dok isticanje zastava drugih država nije dozvoljeno.

 

Npr..

Lovćenac-Srbija

 

images.jpg

 

 

 

Završavam sa off-om.

 

 

Edited by SD rolja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prema rezultatima jednog nedavno objavljenog istraživanja rasploženja birača u Crnoj Gori podrška  koaliciji okupljenoj oko DPS  pala je na oko 27 %.Ako se  rezultati pokažu tačnim i na izborima,to bi moglo značiti da naredna vlada neće rizikovati veće nemire i otpore ako očisti pravosudne institucije od Milovih ljudi i pravosudnom sistemu dostavi dovoljno materijala za krivični progon M.DJ..U  tom slučaju Milo bi se našao u ne baš slatkim mukama to jesta u dilemi   da li da  emigrira pre nego što se to dogodfi  a što nosi rizik od izručenja ili da se suoči sa pravdom.Crnogorskom pravdom,pravdom države koju je stvarao.I bekstvo i ostanak koji bi neminovno značio osudu na dugogodišnju robiju za političku opciju koju predstavlja značio bi dodatno slabljenje političke opcije koju personifikuje.U svakom slučaju ako se opredeli za Spuž,morao bi da sebi nadje neki hobi jer robija posebno tako duga ume da bude dosadna.

Edited by Carlos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SD rolja said:

 

 

 

Ne znam šta vi u BIH doživljavate, ali ovo je zastava bošnjačkog naroda.

 

I oni imaju puno pravo da je ističu u Srbiji gde god požele, i kad god požele, kao što i pripadnik srpskog naroda može(i ne samo da može, nego i ima pravo) da ističe svoju narodnu zastavu, gde god i kad god poželi, a to je klot trobojka.

 

Isto kao što ima pravo i na svoj jezik, svoju kulturu, itd, itd.

 

 

Dok isticanje zastava drugih država nije dozvoljeno.

 

Npr..

Lovćenac-Srbija

 

images.jpg

 

 

 

Završavam sa off-om.

 

 

 

E nek si me vala naucio da Zukorliceva travestija predstavlja zastavu citavog naroda. Kakve gluposti majko mila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Zar to nije bila zastava BiH do 1998.

 

Nije. Zastava Sandzaka je modifikacija te stare zastave, na kojoj je grb Kotromanica.

Posto je ta zastava proglasena zastavom BiH bez konsensuza, te je tako i odbacena i usvojena je nova zastava, tzv Varta.

 

800px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg

 

Link to comment
Share on other sites

 

Nije. Zastava Sandzaka je modifikacija te stare zastave, na kojoj je grb Kotromanica.

Posto je ta zastava proglasena zastavom BiH bez konsensuza, te je tako i odbacena i usvojena je nova zastava, tzv Varta.

 

800px-Flag_of_Bosnia_and_Herzegovina.svg.png

 

Ja video lično u Foči...mislio sam da je to onda bila oficijelna zastava, sa ljiljanima valjda, a da je ova kasnije tj.98 usvojena...ta Varta.

 

Link to comment
Share on other sites

Zastava sa ljiljanima je bila zvanicna zastava Republike BiH i pod tom zastavom je BiH primljena u UN. Kasnije je usvojena ova danasnja. Ova zastava Sandzaka je apsurd nad apsurdima, zivo me zanima kojoj je budali takva ideja pala na pamet. 
Aha...sad kapiram da su to dve različite zastave???
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Carlos said:

Prema rezultatima jednog nedavno objavljenog istraživanja rasploženja birača u Crnoj Gori podrška  koaliciji okupljenoj oko DPS  pala je na oko 27 %.Ako se  rezultati pokažu tačnim i na izborima,to bi moglo značiti da naredna vlada neće rizikovati veće nemire i otpore ako očisti pravosudne institucije od Milovih ljudi i pravosudnom sistemu dostavi dovoljno materijala za krivični progon M.DJ..U  tom slučaju Milo bi se našao u ne baš slatkim mukama to jesta u dilemi   da li da  emigrira pre nego što se to dogodfi  a što nosi rizik od izručenja ili da se suoči sa pravdom.Crnogorskom pravdom,pravdom države koju je stvarao.I bekstvo i ostanak koji bi neminovno značio osudu na dugogodišnju robiju za političku opciju koju predstavlja značio bi dodatno slabljenje političke opcije koju personifikuje.U svakom slučaju ako se opredeli za Spuž,morao bi da sebi nadje neki hobi jer robija posebno tako duga ume da bude dosadna.

Može li izvor za jednog nedavno objavljenog istraživanja rasploženja birača u Crnoj Gori? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ova anketa veze s' mozgom nema, slali su je mejlovima ovi iz DFa ko propagandni pamflet.

Kako imam neke informacine iz više stranaka otprilike je ovakva situacija....zavisno od istraživanja

Demokrate 10-15%
URA 9-14%
DF+SNP+Prava+ostali sitni tipa Ujedinjena, Radnička itd oko 25%
DPS 25-28%
SDP 2.5-5%
SD ispod cenzusa
Bošnjačka 4%
Albanci 3-4%

I to je to...

Poenta je da URA jača i u Demohrišćanima sa Spajićem kao liderom koji nadam se da mogu otkinuti i od DFa i od Demokrata i da se nadamo da će te budale dozvoliti da se Katnič na čelu SDTa smijeni, da padnu prva hapšenja i da DPS padne još malo, da DF bude ispod 15% i da se onda pokuša sa vladom bez DPSa i DFa. U suprotnom se nastavlja mučenje.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...