Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

13 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

1.Pišeš bez ikakvih činjenica, zato i kažem gluposti.

 

2.Kakve propagande? Objasni.

 

3. Ima u svaku zemlju doseljenika, ko je to sporio?

 

4. Ko je živio u CG nego naši preci? Imao si Staru Crnu Goru i Brda. Odatle potiče i veliki broj današnjih građana CG.

Koji su preci?

Koliko se vredi uzdati u te pretke?

Je l` vodio neko tefter cija je baba  s kim zanocila na katunu?

Bez tih overenih statistickih podataka se ne moze nista tvrditi i postavljati kao istina.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

@mmajstor

Da ne kvotujem...

Ako je nekom predizborni program, a za koji sam i ja btw glasao, da u vladu neće ući profesionalni političari na mjesto ministara več ljudi iz struke, svako rješenje koje bi podrzaumijevalo Mandu, Meda i Kneževića u vladi bi bila klasična izdaja od strane Dritana.

Da to urade vjeruj mi da bi nas dostina ih tražili po ulicama, a izvršili bi i političko samoubistvo jer bi se pozdravili sa cenzusom.

Možeš ti da misliš šta hoćeš, a vaše iskustvo je vaše iskustvo, ali naši političari su nesposbna gowna svi odreda. Nikad ništa nisu radili u životu bez bavili se politikom. A i to što su radili bili su "uspješni" (Slaven Radunović npr iz DFa firma u stečaju a njemu oprošteno 140k€ itd.).

To što je na Balkanu normalno da najvažnije funkcije u državi pokrivaju partijski demagozi i neznalice, a ne ljudi koji su se prvo ostvarili u poslu pa tek onda ušli u politiku, to je posebna tragedija.

Partitokratija nas ubi i sitni stranački interesi.
I ovo što je dato partijama da imenuju to je teško zastiđe, sve familije stranačkih prvaka i/ili portparoli stranaka i funkcioneri bez ikakvog radnog iskustva. I tu je DF najgori što se tiče nepotizma i stranačkog zapošljavanja, mada ni Demokrate ne zaostaju puno.

Dok narod loše živi oni goje svoja partijska dupeta i primaju penzije plus poslaničke plate od po 1.5k eura. Ma ograničio bi ja njima svima platu na prosječnu u državi, pa kad dignu prosjek na 800€ nek sebi daju 1200€.

Tako da od mene puna podrška ministrima kakvi su Srzentić, Spajić, Milatović....







Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vidim da vas ima para koji kao ne podržavate ali u stvari idete sa spinovima koji su u skladu sa SNS politikom. Legitimno, nije problem.

Samo mi nije jasna ta politika "mrski zapad ovo ono" a kad pokažeš da možeš da od zapada dobiješ nešto povoljnije nego od Kineza onda nastaviš i dalje sa "mrski zapad bla bla suverenitet"... a ovamo uz kineske i ruske kredite kao ne ide njihov uticaj.

Dalje što mi nije jasno, zvaničnici i podržavaoci SNSa se opučiše da objasne kako zapadne ambasade kroje subinu Crne Gore, a onda muk na vijest da je Srbija uvela sankcije Bjelorusiji.

https://nova.rs/vesti/politika/srbija-tajno-uvela-sankcije-lukasenku/

Možda ovi naši klimaju u cilju ulaska u EU, naročito jer moraju zbog dijela nove većine koja ima potpuno opravdanu hipoteku antizapadnih snaga, ali ovi vaši vode baš neku šizofrenu politiku, ni tamo ni vamo, pa ko najviše stisne popuštaj.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kimmi said:

@mmajstor

Da ne kvotujem...

Ako je nekom predizborni program, a za koji sam i ja btw glasao, da u vladu neće ući profesionalni političari na mjesto ministara več ljudi iz struke, svako rješenje koje bi podrzaumijevalo Mandu, Meda i Kneževića u vladi bi bila klasična izdaja od strane Dritana.

 

Ja tebi verujem i razumem sa aspekta biraca URE, ali sa aspekta svrsishodnosti rada vlade na bazi rezultata izbora, onda je situacija malo drugacija. I Demokrate i URA i DF su imali neki svoj predizborni program na bazi kojeg su dobili poverenje glasaca. 

 

Ako hoces da imas kvalitetnu vladu onda sva 3 partnera moraju da nadju najmanji zajednicki sadrzilac koji ce prihvatiti sve 3 strane, jer je alternativa povratak bivse vlasti. Znaci ne moze se niko drzati 100 postotno svog programa jer to nije vlada jedne partije nego su u pitanju tri razlicita predizborna programa, tako da je jedino resenje kompromis. Da li se slazes?

 

A sta je to uradjeno u praksi? Postizborni sporazum u nekoliko tacaka - u kom procentu je program URA a u kom procentu Demokrata ili DF-a? Ako je ekspertska vlada program URA, koji je kompromis napravila URA pa da prihvati stavke iz predizbornih programa svoja 2 partnera? Sastav vlade - koliko je 'eksperata' na kljucnim pozicijama predlozila URA, koliko Demokrate a koliko DF? Pa uzmimo u obzir poslednja desavanja koje su prelile casu, jer je cinjenica da URA a delimicno i demokrate namecu svoje predloge kao da su jedini cinioci vlasti, a ne da imaju jos jednog ravnopravnog cinioca, pa cak im je normalno da onda svoje partnere preglasaju sa poslanicima bivse vlasti.

 

To nikako nije normalno, i takva vlada nema sanse za uspeh sve dok se ne uzmu interesi i programi sva 3 cinioca koji cine vecinu u skupstini. Meni je to jedino logicno, i jasno se vidi ko nije spreman ni za kakav kompromis, i jasno se vidi ko je najvise zaba progutao da bi ova vlada nekako funkcionisala a da se prethodni rezim ne bi pokondirio. 

Link to comment
Share on other sites

Alo, djetici , odluciste ste se, onomad, na referendumu da smo dve odvojene drzave.l

Sa moje strane, srecno vi bilo - moje prijateljstvo sa Crnogorcima ne zavisi od toga vec kako se postujemo, pogotovo sto smo smo razlicite vere i nacije.

Postujem ja njih i njihove obicaje, postuju oni moje - nema problema!

Link to comment
Share on other sites

Srzentićka se čula, bila je na RTCG i potpuno korektno pričala. Problem je kod nje što razmišlja na engleskom i onda prevodi na naš, a i zarđala je malo sa jezikom. Uvela je neke opensource platforme i dosta toga je dosta dostupnije i jasnije. Koliko čujem uveliko radi na reformi javne uprave (kad se snašla na tom poslu u Kaliforniji dako se snađe i u CG) kao i na ovoj strategiji privlačenja digitalnih nomada.

Za Mitrovića se slažem. Što se mene tiče najveći Zdravkov kiks do sada je upravo Mitrović. Sprdnja od ministra. Al to je uticaj crkve i njegovog brata upravitelja hrama.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Alo, djetici , odluciste ste se, onomad, na referendumu da smo dve odvojene drzave.l

Sa moje strane, srecno vi bilo - moje prijateljstvo sa Crnogorcima ne zavisi od toga vec kako se postujemo, pogotovo sto smo smo razlicite vere i nacije.

Postujem ja njih i njihove obicaje, postuju oni moje - nema problema!

Kakve razlicite vjere? Malo si se pregrijao 😂

@Betolingar Misdongard

Odakle ti snaga da se macujes sa malim budom?

Edited by Valensija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kimmi said:

Srzentićka se čula, bila je na RTCG i potpuno korektno pričala. Problem je kod nje što razmišlja na engleskom i onda prevodi na naš, a i zarđala je malo sa jezikom. Uvela je neke opensource platforme i dosta toga je dosta dostupnije i jasnije. Koliko čujem uveliko radi na reformi javne uprave (kad se snašla na tom poslu u Kaliforniji dako se snađe i u CG) kao i na ovoj strategiji privlačenja digitalnih nomada.

Za Mitrovića se slažem. Što se mene tiče najveći Zdravkov kiks do sada je upravo Mitrović. Sprdnja od ministra. Al to je uticaj crkve i njegovog brata upravitelja hrama.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

 

Ja sam zadovoljan i Vesnom Bratić. Ona i Borovinić su trpjeli najviše kritika, neke su bile i opravdane, ali dobro rade. Sekulović mi je previše mlak, nedorečen. Stijović je pričao dosta dobro, ali izgleda da u praksi nije toliko dobar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa i u Singapuru su 75% Kinezi pa im na pamet ne pada da se odusevljavaju Kinom niti dopustaju da im komunisti iz Kine tamo rovare. Ovi pojedini u CG kako god sebe videli treba da su zadovoljni sto su se rodili u zemlji koja se odlucila da napreduje, sto je "u regionu" ocigledno moguce samo kad se ideologija srbendizma sabije u misju rupu, a ne da se bune sto im zemlja civilizacijski napreduje. Malo je doduse tu ideologiju povampirio onaj Amfilohije, pa na kratko napravio haos tamo, ali i to se zavrsilo, pa ce proci i posledice. Bitno je da se nastavlja napred, i da se ne vraca nazad, kao neki sto bi hteli.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Valensija said:

Kakve razlicite vjere? Malo si se pregrijao 😂

@Betolingar Misdongard

Odakle ti snaga da se macujes sa malim budom?

LM, ja postujem moje prijatelje Osmana, Aziza, Mladena, Juru - svi se vode kao Crnogorci po opredelenju, a po veri su Muslimani, Katolici i Pravoslavci.

To nam ni najmanje ne smeta kad se sastavimo - zasmetaju hanume kad nas opominju posle. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da da sve tacno... taman posla da vladu rusi onaj koji smenjuje ministre i izglasava zakone sa bivsom vlascu. Da se normalan covek zapita ko ovde cini vecinu. 

Prvo, Demokrate nisu glasale za smjenu Leposavića, iako su po meni trebale. Razumijem zašto nisu, evo se iovako spinuje ko da su uzeli i strijeljali Srbe.

 

Drugo, koji zakon su zajedno izglasali?

Misliš na rezoluciju, sličnu onoj koju je usvojio parlament Srbije, a za koju je btw. glasala i jedna poslanica DFa a četiri poslanika DFa bila uzdržana???

 

Treće, jedini ko je sa sadašnjom opozicijom spriječio odobravanje prepakivanja kineskog duga povoljnijim evropskim je DF.

 

Dalje...

 

Jel znaš ko bojkotuje skupštinu? DPS i DF.

 

Jel znaš ko je prvi prekinuo bojkot "sinđinog parlamenta? DF.

 

Proguglaj zajedničko glasanje DPSa i DFa protiv moratorijuma na kriminalne DUPove Budva Centar i Bečići..

 

Evo nekih pikanterija o DF prvacima

 

[/url]

 

Jel se sjećate kad je DF pravio proteste protiv ulaska u NATO? Ne naravno jer ih nije ni pravio jer je tako obećao ambasadama (kucati u pretragu: wikileaks andrija mandić)

 

Za divno čudo kad su pregledali pozive Andrije Mandića i njegovog vozača, našli komunikaciju njih dvojice sa Lukom Bulatovićem načelnikom u ANBu.

 

https://old.dan.co.me/?nivo=3&...clanak=665899&datum=2018-10-06

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kimmi said:

Prvo, Demokrate nisu glasale za smjenu Leposavića, iako su po meni trebale. Razumijem zašto nisu, evo se iovako spinuje ko da su uzeli i strijeljali Srbe.

Drugo, koji zakon su zajedno izglasali?
Misliš na rezoluciju, sličnu onoj koju je usvojio parlament Srbije, a za koju je btw. glasala i jedna poslanica DFa a četiri poslanika DFa bila uzdržana???
 

 

 

Da na to sve mislim. Ne ulazim u opravdanost ili neopravdanost tih odluka vec gledam sa politicke strane ko je taj ko rusi koaliciju a samim tim i vladu. 

 

Dva koaliciona partnera je znalo da nemaju vecinu u okviru koalicije za ovakve odluke, i pored toga su isli do kraja - to je ono sto je oborilo vladu teranjem treceg partnera u bojkot. Razumljivo je da ce ih od sada DF bojkotovati jer se ne pitaju ni za sta, dok ih njihovi 'partneri' zaobilaze i izglasavaju odluke sa bivsom vlascu. 

 

Quote

Jel znaš ko bojkotuje skupštinu? DPS i DF

 

Objasnio sam zasto mi je razumljivo sto ce ih DF od sada bojkotovati, a DPS valjda bojkotuje od pocetka iz svojih razloga. Oni cekaju upravo ovo sto su 2 partnera iz vlasti isprovocirale, i na sledecim izborima ce biti jos jaci. Jedino su oni odgovorni za to sto DPS nije lustriran. 

 

Quote

Treće, jedini ko je sa sadašnjom opozicijom spriječio odobravanje prepakivanja kineskog duga povoljnijim evropskim je DF.

 

Ne znam nista o ovome. Sta je podrazumevao evropski reprogram... i to su u novom sazivu vlade izglasali DF-ovci zajedno sa DPS-om uprkos URA i demokratama? 

 

Quote

Jel znaš ko je prvi prekinuo bojkot "sinđinog parlamenta? DF.

 

Ne znam nista ni o tome... nisam nikada napisao niti mislim da su ti u DFu neke cvecke. 

 

Quote

Proguglaj zajedničko glasanje DPSa i DFa protiv moratorijuma na kriminalne DUPove Budva Centar i Bečići..

 

Hocu. Mislim, ne zelim da ispadnem njihov advokat, niti podrzavam nekog specijalno, cak su mi Dritan i Krivi uvek bili simpaticniji, ali kada razmislim svojom glavom, i saberem 2i2 sta se sve desavalo, jasno mi je da oni nisu usli iskreno u koaliciju sa DF-om, i da su cekali prvi pravi trenutak da ih nasankaju i izbace iz vlade, jer smetaju da se sprovodi politika koju im ocigledno neko diktira sa strane. Pa dal je moguce da u ovoj situaciji je njima prioritet neki Leposavic, a znaju vrlo dobro da ce guranje te price dovesti do krize vlasti? Znaci imali su nameru da bas ovo isprovociraju. Sve smo cekali da vidimo tu lustraciju bivseg rezima koju su obecali, ali umesto toga vidimo izbacivanje treceg partnera iz vlade a koji bi im bio saveznik u toj lustraciji. Ovako od toga nece biti nista, i svedoci smo daljih podela u narodu, i zaostravanju odnosa sa susedima, a prvi je Dritan rekao da zeli poboljsanje odnosa sa Srbijom, a evo jos ni ambasadora ne ume da vrati, niti se time uopste bavi. To ne mozemo a da ne konstatujemo. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Karijeristi iz DF-a nisu skapirali da oni nisu dobili izbore. Da su Dritan i Bečić prihvatili masne ponude DPS-a oni bi i dalje bili opozicija tj glumili istu. Pokojni Amfilohije im je obebedio koaliciju sa Dritanom i Demokratama i jasno pokazao šta misli o njima baš kao što to misli i velika većina građana CG. Da je imao poverenja u njih ne bi izgurao Krivokapica na čelo liste.Uz sve to svoju politiku ne vode samostalno vec su slepi poslušnici rezima u BG.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Leposavić je smijenjen zbog ove izjave. Nije negirao genocid, rekao je da ne može da prihvati odluke suda u Hagu kad je taj sud izgubio svoj legitimitet zbog dobro poznatih događaja. Problem je što ne postoji sloboda govora, čim ne klimaš glavom odmah letiš. Ovom Nikoliću je bitno inače do Srebrenice kao do lanjskog snijega, ali mora da se huška kad stigne naredba.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Karijeristi iz DF-a nisu skapirali da oni nisu dobili izbore. Da su Dritan i Bečić prihvatili masne ponude DPS-a oni bi i dalje bili opozicija tj glumili istu. Pokojni Amfilohije im je obebedio koaliciju sa Dritanom i Demokratama i jasno pokazao šta misli o njima baš kao što to misli i velika većina građana CG. Uz sve to svoju politiku ne vode samostalno vec su slepi poslušnici rezima u BG.

 

Neka bude da je tako, i ne iskljucujem da je to sve istina.

Medjutim, koji su razlozi za sledece:

- Zasto DPS nije lustriran? 

- Zasto politicki deo mafije nije pohapsen? 

- Zasto se kohabitira sa predsednikom umjesto da se izbace sve karte na sto tuziocu, a koje su im bila puna usta u toku kampanje? Jel uhapsen bilo ko od velikih zbog korupcije? 

- Zasto drzava nije potpisala ugovor sa SPC? 

- Zasto se i dalje potenciraju podele u narodu? 

- Zasto se niko na bavi time sto Srbija nema ambasadora u CG? 

- Sta je konkretno uradjeno na poboljsanju odnosa sa Srbijom - ne Vucicem, a sta za prava Srpskog naroda u CG?

 

I jedno pitanje koje u isto vrijeme moze biti i odgovor na sva prethodna pitanja:

- Da li ostatak tj vecinski deo vlade radi po nalogu stranih sila... ima li ova vlada CG neki suverenitet ili to uopste nije bitno, nego je bitno samo da li je neko poslusnik rezima u BG, a ko u sustini i nema nikakvu izvrsnu moc u CG? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

 

Leposavić je smijenjen zbog ove izjave. Nije negirao genocid, rekao je da ne može da prihvati odluke suda u Hagu kad je taj sud izgubio svoj legitimitet zbog dobro poznatih događaja. Problem je što ne postoji sloboda govora, čim ne klimaš glavom odmah letiš. Ovom Nikoliću je bitno inače do Srebrenice kao do lanjskog snijega, ali mora da se huška kad stigne naredba.

 

Daj molim te nemoj da se pravimo ludi, iz samog njegovog odgovora je vrlo jasno sta misli o genocidu u Srebrenici. To sto ga je "lijepo" upakovao ne znaci apsolutno nista. Nije niko glup pa da ne skonta.

 

Nekoliko pogresnih presuda sigurno ne znace da je kompletan sud nelegitiman ili da su presude raznoj gamadi tipa Karadzica, Mladica, Tolimira i slicnih montirane. Uostalom taj sud nikad i nigdje nije osudio i stigmatizovao kompletan srpski narod genocidnim il zlocinackim. Upravo su srpski politicari ti koji presude pojedincima zele predstaviti kao presude kompletnom narodu ne bi li na taj nacin dirnuli u srce polupismenih patriJota.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Neka bude da je tako, i ne iskljucujem da je to sve istina.

Medjutim, koji su razlozi za sledece:

- Zasto DPS nije lustriran? 

- Zasto politicki deo mafije nije pohapsen? 

- Zasto se kohabitira sa predsednikom umjesto da se izbace sve karte na sto tuziocu, a koje su im bila puna usta u toku kampanje? Jel uhapsen bilo ko od velikih zbog korupcije? 

- Zasto drzava nije potpisala ugovor sa SPC? 

- Zasto se i dalje potenciraju podele u narodu? 

- Zasto se niko na bavi time sto Srbija nema ambasadora u CG? 

- Sta je konkretno uradjeno na poboljsanju odnosa sa Srbijom - ne Vucicem, a sta za prava Srpskog naroda u CG?

 

I jedno pitanje koje u isto vrijeme moze biti i odgovor na sva prethodna pitanja:

- Da li ostatak tj vecinski deo vlade radi po nalogu stranih sila... ima li ova vlada CG neki suverenitet ili to uopste nije bitno, nego je bitno samo da li je neko poslusnik rezima u BG, a ko u sustini i nema nikakvu izvrsnu moc u CG? 

Naravno da je bitno čiji si poslušnik, da nije tako ni tvoj omiljeni diktator ne bi harao Srbijom i dan danas.Ostala pitanja su ovde već stotinu puta objašnjena pa ti je moja preporuka da čitaš pažljivo a ne da provociraš neprestano.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

 

Daj molim te nemoj da se pravimo ludi, iz samog njegovog odgovora je vrlo jasno sta misli o genocidu u Srebrenici. To sto ga je "lijepo" upakovao ne znaci apsolutno nista. Nije niko glup pa da ne skonta.

 

Nekoliko pogresnih presuda sigurno ne znace da je kompletan sud nelegitiman ili da su presude raznoj gamadi tipa Karadzica, Mladica, Tolimira i slicnih montirane. Uostalom taj sud nikad i nigdje nije osudio i stigmatizovao kompletan srpski narod genocidnim il zlocinackim. Upravo su srpski politicari ti koji presude pojedincima zele predstaviti kao presude kompletnom narodu ne bi li na taj nacin dirnuli u srce polupismenih patriJota.

On mora da razmišlja kao pravnik.  Ne mislim ni ja da je nešto montirano, ali su se tamo u Hagu dešavale čudne stvari, neki svjedoci su ubijani tokom suđenja. To sve ugrožava legitimitet suda. 

 

Leposavić je izvrstan pravnik i pošten čovjek. Više on ima osjećaja za žrtve nego 99% ovih koji su ga napadali tokom nekoliko poslednjih mjeseci. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...