Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Se zna ko je ciji...vidim da Srbi u CG pljuju po premijeru opasno, aktivirali su se na mrezama. Treba Dritan,Beci i Krivokapic da se ujedine...deluju mi jedino normalno od ovih sto vidjam po medijima 🙂

 

Izvini, ovo mi lici na generalizaciju. "Moji" Srbi odozdo se gade DF-a. Znam masu ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi a glasali su za Becica ili Dritana. Verujem da si ti ovim u stvari na DF mislio, ali ovako napisano malo grubo zvuci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Izvini, ovo mi lici na generalizaciju. "Moji" Srbi odozdo se gade DF-a. Znam masu ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi a glasali su za Becica ili Dritana. Verujem da si ti ovim u stvari na DF mislio, ali ovako napisano malo grubo zvuci.

Pa mozda bi bila da nemam dole imanje i da ne idem od rodjenja svake godine dole. Slazem se da sam u principu mislio na DF, ali ti sto su glasali za Becica,posebno za Dritana je jako mali broj.Oni zajedno imaju 70k glasova. sto nije malo za CG..ali poznavajuci ljude dole i iz price,mislim da se nisu ovajdili od srpskih glasova...koji bi pre isli Milu nego njima.

 

Kad kazem pljuju, pratim te sto su radli za izborei bili aktivni da padne DPS..malo sam se zacudio kako ga napadaju, tipa da je neki Mirko Cvetkovic i da je u vladu stavio neke DPS ljude ili mozda blizi njima...

 

Vidim i da ima dosta zle krvi...nisam siguran da ce ovo na dobro da izadje, ali da vidimo..

Link to comment
Share on other sites

Krivokapic je i danas odvalio šamarčinu medoju i pipunu i sve više pokazuje da neće biti poalušnik AV i njegovih sluggu. Naravno mora žestoko da se pripazi i poražene strane koja vešto podmeće priču da Srbe u CG "brani"AV i da im zato ne treba dati prava koja im pripadaju baš kao što ta prava imaju Crnogorci, Bošnjaci i Albanaci u CG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Izvini, ovo mi lici na generalizaciju. "Moji" Srbi odozdo se gade DF-a. Znam masu ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi a glasali su za Becica ili Dritana. Verujem da si ti ovim u stvari na DF mislio, ali ovako napisano malo grubo zvuci.

Istina je da su Srbi prilično podijeljeni po pitanju trenutne situacije. Jedan dio žestoko napada Krivokapića. Prozivaju ga zbog nametanja svojih stavova crkvi, kao i zbog nepotpisavanja ugovora. Drugi blok mu daje bezrezervnu podršku. Oni smatraju ekipu iz DF-a kao klasične Vučićeve poslušnike, a njega samog odavno ne gotive. 

 

Onaj rezultat DF-a sa prošlogodišnjih izbora se treba posmatrati u kontekstu određenih političkih i društvenih događaja iz poslednje nekolike godine. To je bio u velikoj mjeri rezultat litija i protesta koji su nastali nakon donošenja zakona. Zdravko je tu postavljen kao uravnoteženija osoba od lidera DF-a. Nije imao nikakvog iskustva u politici, ali je postavljen kao ugledan profesor i građanin. Na tim izborima je sigurno 85-90% Srba u CG podržalo DF, ali situacija se dosta promijenila. Demokrate su preuzele ogroman broj glasača DF-a, izbori u NK i HN to dobro pokazuju. Demokrate su i ranije imale pristojan broj srpskih birača, a sada je to još dosta veći broj. URA nema podršku Srba iz raznih razloga, ali svakako da se nađe određeni broj glasača koji ih podržava.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Budha said:

Odnosi izmedu Srba i Crnogoraca su nepovratno naruseni.

 

Crnogorski Srbi ce na kraju izvuci deblji kraj, žao mi je samo normalnih ljudi koji su prosvjedovali i borili se za bolji zivot i promjene. 

 

Ova telad što su bezuslovno uz Žvaljavog i SCP - 🤢

Zašto da izvuku deblji kraj ako je u pitanju građanska država gde se pre svega gleda pojedinac?  Ili nas Milo opet laže kad kaže da je Crna Gora građanska i ravnopravna za sve. Šta to negativno rade Srbi u CG?  Čime ugrožavaju samo Crnu Goru ali samo činjenično a ne ratnohuškački da pojasniš tvoju tezu da će izvući deblji kraj. Naravno ne bi bilo zgoreg da se vidi šta su to do juče ili do danas imali Srbi u CG. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2021 at 10:40 AM, Perkos2 said:

Zašto da izvuku deblji kraj ako je u pitanju građanska država gde se pre svega gleda pojedinac?  Ili nas Milo opet laže kad kaže da je Crna Gora građanska i ravnopravna za sve. Šta to negativno rade Srbi u CG?  Čime ugrožavaju samo Crnu Goru ali samo činjenično a ne ratnohuškački da pojasniš tvoju tezu da će izvući deblji kraj. Naravno ne bi bilo zgoreg da se vidi šta su to do juče ili do danas imali Srbi u CG. 

Sjaši malo sa Mila(kriminalca), uzjaši na Mandića, Kneževića, Carevića, Katića... sam biraj na kojeg ćeš magarca...

 

U gradovima po primorju su seljoberski za Dan Nezavisnosti svuda stavili trobojku, eto može im se. Pa ce sutra isti kenjati o CG nacionalizmu.

 

Deblji kraj? Nikad nije pametno forsirati nacionalizam u zemlji koja ti nije "matica", pogotovo ne ovako izravno provocirati Crnogorce koji su, vjeruj mi, 10 x luđi kad su u pitanju 'niske strasti'.

 

Srbi s kojim radim, normalni ljudi, su isfrustrirani zbog DF-a i njihovih pristalica.

Link to comment
Share on other sites

Sa Mila kriminalca nikad necu sjahati, to je pitanje higijene a o slugama AV pisao sam poodavno ali tad nisi bio dezurni na času pa si to izgleda propustio. Srbi su u Crnoj Gori u svojoj matičnoj državi pošto su osnivači iste i ne moze im je niko uzeti ili pretvoriti u neku nakazu koja mrzi sve što počinje na slovo S. Za zastave se raspitaj koliko je dugo trobojka bila drzavna zastava Crne Gore pa onda prosipaj mrznju. Srba ima sasvim dovoljno u CG da imaju pravo da kao i Albanci istič svoju zastavu ili si mozda mišljenja da im to treba ukinuti?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...čitam djelove intervjua Krivokapića i zapelo mi kao jedan od razloga nepotpisivanja Temeljnog Ugovora navod"....određeni pravni elementi koji su definirani u tom ugovoru nisu u skladu sa Ustavom i Zakonom Crne Gore(izvor B92)".Može li netko ovo pojasniti? Ako je to točno,onda bi potpisivanjem takovog Ugovora,on vjerojatno pao na Ustavnom sudu,ako netko to pitanje postavi na dnevni red.

Link to comment
Share on other sites

Ma jasno je sve oko ne potpisivanja ugovora ne treba tu sad mnogo misitifikovati. Pokojni Amfilohije i Joanikije su bili "jedna ekipa" a pošto je Krivokapić njihov čovek on je sada insistirao da Joanikije zameni Amfilohija kako ne bi izgbuio tu podršku koja će mu itekako trebati kako se ovaj koflikt sa vučićevim strankama u CG pojačava. U zamenu za to će da potpiše ugovor sa SPC i svi "zadovoljni". Vučić je najverovatnije hteo novog čoveka da dovede tamo kako bi time izbacio iz igre Amfilohijevu ekipu i oslabio Krivokapića.

Link to comment
Share on other sites

Moze se konstatovati da je Joanikije trenutno najveci autoritet u Crnoj Gori. Jedino on izgleda moze da ohladi ove vruce glave medju Srbima, i privuce umerene Srbe i veliki broj umerenih Crnogoraca. Rekao bih da je trenutno mnogo mocniji od Mila. 

Link to comment
Share on other sites

Razocarenje je slaba rijec za ove tzv promjene u CG.

Posebno za nas koji smo cekali toliko da se nesto promjeni.

Promjenilo se nije nista, sad samo poslove dobijaju vojnici sa litija, prije su dps vojnici.

Na sledecim izborima ce se desiti povratak dps.

Srbi su sad puni sebe, bahacenja pod utiskom da su sami pobjedili, iako su obaranje dps omogucili upravo ljudi koji nisu izlazili na izbore a koji nece izaci na sledece. Velika izlaznost je oborila dps.

Ali dobro, od nepismenog i ogranicenog naroda u CG, ocekivano je da pati, ovako ili onako.

Sa stokom treba samo grubo, tako se ispostavilo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Perkos2 said:

Sa Mila kriminalca nikad necu sjahati, to je pitanje higijene a o slugama AV pisao sam poodavno ali tad nisi bio dezurni na času pa si to izgleda propustio. Srbi su u Crnoj Gori u svojoj matičnoj državi pošto su osnivači iste i ne moze im je niko uzeti ili pretvoriti u neku nakazu koja mrzi sve što počinje na slovo S. Za zastave se raspitaj koliko je dugo trobojka bila drzavna zastava Crne Gore pa onda prosipaj mrznju. Srba ima sasvim dovoljno u CG da imaju pravo da kao i Albanci istič svoju zastavu ili si mozda mišljenja da im to treba ukinuti?

Nemam se ja sta raspitati, ja zivim tu i sigurno imam bolje informacije od raznoraznih velikosrpskih internet advokata.

 

Trobojka je postavljena zbog provokacije, sto je nisu za Dan nezavisnosti prije stavljali?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Budha said:

Nemam se ja sta raspitati, ja zivim tu i sigurno imam bolje informacije od raznoraznih velikosrpskih internet advokata.

 

Trobojka je postavljena zbog provokacije, sto je nisu za Dan nezavisnosti prije stavljali?

Mozda zato što im je bilo zabranjeno da je ističu ili nisi čuo da su mnogi građani CG privođeni i maltretirani zbog isticanja trobojke prethodnih godina?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Perkos2 said:

Mozda zato što im je bilo zabranjeno da je ističu ili nisi čuo da su mnogi građani CG privođeni i maltretirani zbog isticanja trobojke prethodnih godina?

Pa su izabrali bas Dan Nezavisnosti Crne Gore da je istaknu gdje god su na lokalnoj vlasti?

 

I onda se glavonje koje su to naredili sprdaju, kazu i u Francuza je trobojka i u brace Rusa...

 

Uglavnom, radi se o klasicnom provociranju na nacionalnoj osnovi a kad ovi odgovore bit ce ovo ono - kokos ili jaje...

 

Sto se tice tih zabrana ja bi ti predlozio jednu turneju po CG, srpskih simbola, bilo zastava, grafita i sl. ima na x mjesta i tako stoje godinama. ali ne uklapa se u narativ, jbg. //

Link to comment
Share on other sites

Ne odgovori da li je bili hapšenja i maltretiranja građana CG zbog trobojke. I zašto smeta trobojka koju barem trećin građana CG računa kao svoju zastavu? Uskraćuju li im  se tako prava koja imaju građani CG kojima je draga CG zastava ili zastava Albanije

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

Znači ne vidiš, ok. Nisam ni mislio drugačije. A da ti ja objašnjavam nešto što i sam znaš samo se praviš Englez... imam pametnija posla.

Eto ne vidim a bogami ovde nisam pročitao ni jedan komentar koji to potkrepljuje, sve se svodi na sitne provokacije i vešto plasiranu netrpeljivost prema značajnom broji građana CG.

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Srbima u CG se pruzila neverovatna, neocekivana i svakako nezasluzena

sansa da prigrle Krivokapica, unormale retoriku i politiku, budu realna opcija.

Ali Mandic i ostali su mnogo blizi pravoj srpskoj politici,

olicenoj u Vucicu i Dodiku i hrle pod Vucicev topli i vonjavi gunj.

 

Malo treba Srbi da se brecne, uvredi, zainati, kada cuje da su negde 

uskracena prava drugom Srbinu i da potone u nasu standardnu retoriku

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Ne odgovori da li je bili hapšenja i maltretiranja građana CG zbog trobojke. I zašto smeta trobojka koju barem trećin građana CG računa kao svoju zastavu? Uskraćuju li im  se tako prava koja imaju građani CG kojima je draga CG zastava ili zastava Albanije

Trećina? Malo li je! 💪

 

Praviš se sad glup, ali ako te to veseli...

Link to comment
Share on other sites

Ne ulazim u to da li bi trebalo ili ne da Srbi u Crnoj Gori ističu trobojku (i na koji način), ali je evidentno da su Srbi u Srbiji strašno osetljivi kad Bošnjaci i Albanci u Srbiji ističu zastave BiH i Albanije ili čak glasno slave uspehe "svojIh" reprezentacija na sportskom takmičenjima...

Sent from my phone using their app

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz duzno postovanje, ali nije bas za uporedjivanje srpske zastave u CG i albanske u Bujanovcu. Srpska u CG, bosnjacka u Pazaru... Sve mogu da razumem, ali turske u Sandzaku i ruske po Srbiji. Vrhunac idiotizma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...