Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

37 minutes ago, Foster said:

Vec smo,culi,videli,doziveli,preziveli...podrske Beograda raznoraznim protestima u drugim drzavama, sa katastrofalnim posledicama.,

to je narafski za pohvalu

Rečenice koje si boldovao odnose se na tvoj djetinjasti pokušaj da ukažeš na sličnost imena Rastko i Ratko sa jasnom aluzijom na generala Ratka Mladića i što se ponavlja u više poruka.Rastko je staro srpske ime.Poznato još u 12 vijeku.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rastko said:

Rečenice koje si boldovao odnose se na tvoj djetinjasti pokušaj da ukažeš na sličnost imena Rastko i Ratko sa jasnom aluzijom na generala Ratka Mladića i što se ponavlja u više poruka.Rastko je staro srpske ime.Poznato još u 12 vijeku.

 

 

boze svasta kakvi postovi....pa ne postoji tako nesto kao da se pomesa ime ratko mladic sa imenom svetog save

 

posebno je neobicno sto se kaze da je rastko staro srpsko ime bla bla,

a ne kaze se da je to ime svetog save koji je jos poznatiji i od ratka i od rastka

 

 

boze sva-sta.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, laki perkos said:

Nista se ovde novo u mom odsustvu ne desava. I dalje se tema zasipa raznim glupostima koji blage veze.sa polozajem SPC u CG imaju ali je sad vec očito da je to simpatično AV a njega ne sme niko da naljuti.

Moj je utisak da je SPC  već odbranila svoju imovinu  i da je režimu M.Đ. jasno da od otimanja imovina SPC još dugo nema ništa.Pregovori koji se vode odnosiće se na nalaženje modaliteta kojim bi to odustajanje bilo garantovano a da ne bude suviše ponižavajuće po režim.Model koji se nameće jeste ugovoror sa Patrijaršijom iz Beograda koji bi imao karakater međunarodnog ugovora koji bi bio sličan sa ugovorom koji je režim M.Đ.potpisao sa Rimokatoličkom crkvoj kojoj je nepovredivost imovine garantovana tim ugovorom.Time bi famozni zakon na zaobilazan način  bio faktički stavljen van snage i prestali bi razlozi za proteste.U suprotnom,M.Đ.ne može ni da računa na turističku sezonu jer tamo gdje su nemiri,turisti ne dolaze.Uostalom on svom vjerskom poglavaru Mirašu može da zida objekte koliko hoće.

10 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

boze svasta kakvi postovi....pa ne postoji tako nesto kao da se pomesa ime ratko mladic sa imenom svetog save

 

posebno je neobicno sto se kaze da je rastko staro srpsko ime bla bla,

a ne kaze se da je to ime svetog save koji je jos poznatiji i od ratka i od rastka

 

 

boze sva-sta.

Važi Mia.

Link to comment
Share on other sites

 
A to potlačenom srBskom življu u CG koristi tačno kako?  Ili uopšte narodu u CG?
 
 
I srbija sutra neće da prizna Kosovo pa šta ti imaš tačno od toga?
 
 
Qrčićemo se do smrti šta?
Zeno, povukli su zakon, daj donesi nesto da proslavimo.
Ali nemamo nista.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rastko said:

Moj je utisak da je SPC  već odbranila svoju imovinu  i da je režimu M.Đ. jasno da od otimanja imovina SPC još dugo nema ništa.Pregovori koji se vode odnosiće se na nalaženje modaliteta kojim bi to odustajanje bilo garantovano a da ne bude suviše ponižavajuće po režim.Model koji se nameće jeste ugovoror sa Patrijaršijom iz Beograda koji bi imao karakater međunarodnog ugovora koji bi bio sličan sa ugovorom koji je režim M.Đ.potpisao sa Rimokatoličkom crkvoj kojoj je nepovredivost imovine garantovana tim ugovorom.Time bi famozni zakon na zaobilazan način  bio faktički stavljen van snage i prestali bi razlozi za proteste.U suprotnom,M.Đ.ne može ni da računa na turističku sezonu jer tamo gdje su nemiri,turisti ne dolaze.Uostalom on svom vjerskom poglavaru Mirašu može da zida objekte koliko hoće.

Važi Mia.

Znaš li ti šta uopšte lupetaš bre? Da država Crna Gora potpisuje međunarodni ugovor sa Patrijaršijom???  Crna Gora ima sporazum sa Vatikanom, a Vatikan je država. A za Patrijaršiju nisam znao da je država. Mislim  daj i meni malo te  trave koju koristiš da probam.

Edited by Pristevac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Znaš li ti šta uopšte lupetaš bre? Da država Crna Gora potpisuje međunarodni ugovor sa Patrijaršijom???  Crna Gora ima sporazum sa Vatikanom, a Vatikan je država. A za Patrijaršiju nisam znao da je država. Mislim  daj i meni malo te  trave koju koristiš da probam.

 

Pa ne, u clanovima ugovora lepo pise Katolicka crkva i drzava Crna Gora a ne drzava Vatikan i drzava Crna Gora. Dalje kad je ugovor potpisan tadasnji premijer je bio jasan da ce se isti ugovori potpisati i sa drugim VERSKIM zajednicama dakle ne DRZAVAMA. Pa je tako 2012 potpisan slican ugovor sa Jevrejskom verskom zajednicom dakle nije potpisan sa Izraelom na primer.

 

Jednostavno Milu je trebao nekakav sukob sa Srbijom klasicna njegova finta pred malte ne svake izbore (ove godine su izbori u CG) pa da ne bi bilo providno ko za oruzani puc bez oruzija  u danu izbora doneo je zakon ranije i to bas pred pravoslavni Bozic, ocekivao je da ce Vucic (i dalje ga podbada) da odreaguje besno ali se preracunao jer ovaj nas lisica, i prakticno ga je iskulirao.

 

Umesto da mu se desi Vucic desava mu se narod.

 

I na kraju Beba Popovic ga je savetovao pre mnogo meseci da se mane politike jer mu pada rejting, narodu ali i zapadu je Mila preko glave, ali jbg Milo ne moze da batali vlast jer ako je strpao siru porodicu Marovic u zatvor sta tek ceka njega i njegove kad ne bude vise vlast?!?

 

E sad jbg sto je Milo ovim vratio Amfilohija u igru to je druga prica ali nije kriv Amfilohije sto mu je Milo nabacio zicer. Vucic je prilicno uspeo da neutralise Amfilohijev uticaj u SPC i sad ga Milo svojoj gluposcu bustuje.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Valensija said:

Podgorica oborila sve rekorde!!

Desetine hiljada ljudi na protestu...

 

Kad god gledam vidim neke rupe i praznine u masi i uvek se kaze oboreni rekordi. Video sam snimke iz pticije perspektive meni je sve to jako slicno sa nekim maksimumom koji sam vec video. Mozda gresim... 

Napisi neke slojevitije utiske od veceras. Prvi put sam veceras cuo da je Stari Aerodrom imao organizovni hod do hrama, za Zetinjane znam da su i ranije isli organizovano. Jako lepo izgleda onaj transparent Stari Aerodrom ispred hrama.  

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, suptil said:

Kad god gledam vidim neke rupe i praznine u masi i uvek se kaze oboreni rekordi. Video sam snimke iz pticije perspektive meni je sve to jako slicno sa nekim maksimumom koji sam vec video. Mozda gresim... 

Napisi neke slojevitije utiske od veceras. Prvi put sam veceras cuo da je Stari Aerodrom imao organizovni hod do hrama, za Zetinjane znam da su i ranije isli organizovano. Jako lepo izgleda onaj transparent Stari Aerodrom ispred hrama.  

 

Ne znam koliko poznajes PG?
Vecerasnja litija se kretala rutom:

Bulevar Svetog Petra Cetinjskog, preko mosta Blaza Jovanovica, ulicom Slobode, preko mosta Milenijum, i dosla opet kod Hrama. Prvi put su bile popunjene sve 4 trake... kolona duga oko 4 km. Malo je falilo da se napravi prsten. 
Sve ovo sto rezim radi ide u prilog MCP.

Bukvalno, svakim svojim potezom povecavaju masovnost litija. 
Sada je vec svima jasno da ovaj zakon pada.... za ostalo cemo vidjeti.
 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Valensija Pominjalo se i ranije tih 4 km rute.  Malopre video najavu da se za subotu najavljuje skup svi u Podgoricu na litiju koju ce predvoditi mitropolit kijevski i cele Ukrajne. Posebno se sprema organizovan prevoz iz Niksica koliko sam procitao. 

Moj utisak je da ne postoji koordinacija oko prezentacije masovnosti u drugim gradovima. Sporadicno i spontano se objavljuje ali nema organizovane prezentacije. 

Link to comment
Share on other sites

Cenim da je sledeci Scenario u pitanju.

Vucic ne die u prilog da protestanti iz Srbije idu u CG, te koristi onog balbana iz Bosne, Dodiga da se

iz BiH ljudi, jelte, spontano organijuju i krecu ka CG.Zna on da ce policija reagovati, to i jeste cilj da se voda sto

vise zamuti i u haos ukljuci i BiH.To treba BiH polocija razjebati pre nego sto dodju i blizu CG granice

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Repriza Balvan revolucije.

 

cak i da su okolnosti slicne (a nisu, ni medjunarodne ni domace), treba uvijek pratit trag novca. balvan revolucija je bila u potpunosti financirana. netko je dakle placao one silne autobuse iz Crne Gore i sa Kosova do Novog Sada i Knina. da su isli pjeske kao ovi, i na vlastiti trosak, nista ne bi bilo od balvan revolucija.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vjekoslav said:

 

cak i da su okolnosti slicne (a nisu, ni medjunarodne ni domace), treba uvijek pratit trag novca. balvan revolucija je bila u potpunosti financirana. netko je dakle placao one silne autobuse iz Crne Gore i sa Kosova do Novog Sada i Knina. da su isli pjeske kao ovi, i na vlastiti trosak, nista ne bi bilo od balvan revolucija.

 

 

Cenis da je (su) revolucije pa i balvan finansirane? 🙂 : ) 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Vjekoslav said:

 

cak i da su okolnosti slicne (a nisu, ni medjunarodne ni domace), treba uvijek pratit trag novca. balvan revolucija je bila u potpunosti financirana. netko je dakle placao one silne autobuse iz Crne Gore i sa Kosova do Novog Sada i Knina. da su isli pjeske kao ovi, i na vlastiti trosak, nista ne bi bilo od balvan revolucija.

 

 

pomesao si jogurt revoluciju i balvan revoluciju.

Link to comment
Share on other sites

ako ne znas, ili si bio premlad da se sjecas, pitaj. jogurt i balvan revolucija su identicna stvar, napravljeno po istom obrascu, u istoj organizaciji, s istim ciljem, samo se dogadjalo na raznim mjestima. niti jedan Crnogorac nije dopjesacio, ili se dovezao o vlastitom trosku u Novi Sad da rusi pokrajinsku vladu, ili godinu dana kasnije, u okolicu Knina, da brani ugrozeno srpstvo od hrvatskih komunista.

 

 

...

 

dakako, balvan revolucija je sljedece ljeto ukljucila i oruzje, ali ovako je pocelo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Vjekoslav said:

 

cak i da su okolnosti slicne (a nisu, ni medjunarodne ni domace), treba uvijek pratit trag novca. balvan revolucija je bila u potpunosti financirana. netko je dakle placao one silne autobuse iz Crne Gore i sa Kosova do Novog Sada i Knina. da su isli pjeske kao ovi, i na vlastiti trosak, nista ne bi bilo od balvan revolucija.

 

 

pa tako je i počelo u Kninu...

 Prvo lokalci, pa popovi, pa topovi, pa lopovi...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...