Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Gledao sam malo ovu debatu pred izbore u Nikšiću. Daka Davidović je totalno pukao, lik baš nema blage veze sa politikom, ne znam što će mu ova javna blamiranja. Oće na silu da pokupi glasove, a realno samo tone sa ovim pričama. Koprivica nastavlja da gazi po Branu Mićunoviću. Damjanovićka iz DPS-a izgleda kao da je na heroin. DF na pogon Vučića ide do pobjede. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Gledao sam malo ovu debatu pred izbore u Nikšiću. Daka Davidović je totalno pukao, lik baš nema blage veze sa politikom, ne znam što će mu ova javna blamiranja. Oće na silu da pokupi glasove, a realno samo tone sa ovim pričama. Koprivica nastavlja da gazi po Branu Mićunoviću. Damjanovićka iz DPS-a izgleda kao da je na heroin. DF na pogon Vučića ide do pobjede. 

Imas li neki link sa predizbornom anketom?  Kako stoje svi otprilike

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kosjan Willavić said:

Imas li neki link sa predizbornom anketom?  Kako stoje svi otprilike

Bilo je raznoraznih anketa. Na gotovo svakoj DF i Demokrate u % imaju preko 50%. Mogu napisati ako te zanima moj doživljaj izborne kampanje i neke projekcije.

 

Demokrate će da ostvare baš dobar rezultat. To je partija sa dosta jakom infrastrukturom, bili su dosta aktivni i obilazili su razna naselja po Nikšiću. Koprivica je na ovim debatama bio ubjedljivo najbolji od svih kandidata, dobar je retoričar i ima hrabrosti. Uz njih je stao i Plenum 083- to je skup uglednih univerzitetskih profesora i intelektualaca. Zdravko Krivokapić im je otvoreno pružio podršku. Tokom kampanje su konstantno udarali na Brana Mićunovića, pominjali su često i ono čuveno ubistvo. 

 

DF se na anketama kotira kao najjača partija. Oni su isto imali jaku kampanju. Nije tajna da im je Vučić pružio snažnu podršku, to je i Mandić više puta isticao. Njihov kandidat je Marko Kovačević. Sa njima je SNP, Radnička partija i još nekoliko manjih partija. Daka im je uzeo jedan dio glasača i bili su u konfliktu sa njim tokom kampanje 

 

DPS je postavio Sanju Damjanović na čelo liste. Neki kažu da je dobra naučnica, ali kao političar je dosta skromna. Nikakva harizma, skromna retorika. SD izlazi zajedno sa njima, oni su imali u Nikšiću na državnom nivou 2%. Tako je da ovaj potez logičan. Izgubili su kontrolu u određenim strukturama i jasno je da sada nemaju toliku kontrolu nad glasačkim tijelom. Vidim ih na oko 30%. 

 

URA neće ostvariti neki rezultat na ovim izborima. Vodili su pretežno online kampanju, slabo su izlazili na teren. To je u neku ruku logično u ovakvoj situaciji, ali kada vidiš koliko su ostali konkurenti radili onda je jasno da će se to osjetiti. Drugi razlog je prilično skroman kadar koji su okupili. Dobiće sigurno neke glasove zbog Dritana, preći ce vjerovatno cenzus, ali ništa više od toga.

 

SDP- ne znam kakvo je njihovo glasačko tijelo. Otprilike su to neki crnogorski nacionalisti koji nijesu poltroni kao DPS i SD. Ne mogu da predvidim njihov rezultat, vjerovatno neka borba za cenzus.

 

Na kraju ostaje Narodni pokret i njihov lider Daka Davidović. Pratio sam najviše njegovu kampanju, čovjek je presmiješan, podsjeća me na Katnića sa retorikom i nekim seoskim vokabularom. Targetirao je Vučića kao nalogodavca atentata na njega, samo je čudno što to priča nakon godinu dana i baš pred izbore. Daka je sproveo baš jaku kampanju. Svi znaju na koji način se obogatio, ali je vodio dosta nekih preduzeća i generalno je dobro isplaćivao radnike. Na tu je priču je išao tokom kampanje i dobio je određeni broj glasača sa tom pričom, njega jedan dio glasača prepoznaje kao gazdu i vjeruje da će biti posla sa Dakom, to je pretežno bivša radnička klasa Nikšiča i neki ljudi sa sela. Na debatama je izgledao diletantski, izgledalo je kao da se ne nalazi u istoj emisiji sa ostalim učesnicima. Donese na papir sve zapisano i ne može ni to da izgovori kako valja. Pored svega toga, ja sam ubijeđen da će on lagano preći cenzus i da će imati više glasova od URE.

  • Like 2
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Ako DPS i DF budu zbirno ispod 60% u skoro 100% pravoslavnom Nikšiću to bi bio ogroman uspjeh.

 

DPS će da doživi debakl, po prvi put u nazivu liste nemaju čak ni ime Mila Đukanovića.

 

DPS nakon ovih izbora ide na marginu, potpuno zasluženo da se razumijemo, zbog lopovluka silnih i zbog desničarenja nakon poraza na parlamentarnim izborima.

 

DF je sledeća najveća opasnost za CG. Sem toga što su desničari koji promovišu nacionalne podjele (isto ko i DPS) pod kontrolom su A. Vučića.

 

U boga se nadam da će koalicija oko Demokrata i URA imati više glasova nego ZBNK. Jer ako je to trendu u pravoslavnoj sredini, onda na nivou CG gdje ima 25% manjina DF nema što da traži.

 

SNS sistem vlasti (prekopirani DPS sistem sigurnog glasa uz punu medijsku kontrolu) ne može ništa dobro donijeti Crnoj Gori.

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Krivokapic je otvoreno podrzao Demokrate a i neki ministri su podrzali Moma Koprivicu (kog bih i ja glasao da sam niksicanin). 

 

Medjutim puno je u NK glava koje ce glasati za dps na jednoj ili df na drugoj strani kako god da okrenes. U svakom slucaju ne smeta meni ni df bas toliko, samo da ovi sjasu. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Zvezdarac said:

Pa ovde se na forumu do skora pricalo da DF bez Krivokapica nema sta u buducnosti da trazi,da ce se boriti da budu dvocifreni.

Izgleda da nece biti bas tako

To je bila baš promašena priča. Voljeli ih ili ne, činjenica je da DF ima veliko glasačko tijelo, to nema nikakve veze sa Zdravkom Krivokapićem. On je pametno postavljen od strane crkve kao osoba koja nema neke političke mrlje, a realno je i ljudima u tom trenutku bilo više muka od Mandića i kompanije. Poenta priče je da je DF i bez njegove podrške dosta jaka koalicija.

Link to comment
Share on other sites

Da li je PZP jos u DF?

 

ZBCG nije samo DF, tu su i SNP i jos neke partijice koje zajedno imaju oko 10%. Sam DF je izgubio smisao postojanja - PZP bi trebalo da ide na svoju stranu, a NSD (Nova) i DNP na svoju. Prava Crna Gora bi takodje mogla da uzme odredjen deo njihovog birackog tela.

Link to comment
Share on other sites

Пребациће УРА... Изгледа прво долазе резултати из мањих средина, руралних. Како буду пристизали из градских средина тако ће и они напредовати. Неких 4-5% ће сигурно имати. 

 

Едит: Добро би било да ЗБНК не замакне пуно, да се не осиле. Ипак је Здравко донио доста на државном нивоу ЗБЦГ, а и подршком Демократама сада на општинском. 

Edited by Big Ticket
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Cemi je objavio podatke na osnovu 53.3 odsto obrađenih glasova - Evropski tim za Nikšić podržalo je 39.4 glasača (17 mandata), Za budućnost Nikšića 26.5 (12), Mir je naša nacija 23.9 (10), Crno na bijelo 4.1 (jedan mandat), Narodni pokret 3.2 (jedan mandat).

SDP je glasalo 2.8 odsto birača i trenutno je ispod cenzusa. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najavio sam da će Demokrate da naprave ozbiljan rezultat. Aktivni su dosta na terenu, nadograđuju stalno partiju sa ozbiljnim ljudima, ima dosta poštenih intelektualaca i uglednih ljudi iz Nikšića. Momo Koprivica nastupa bez kompromisa, nadam se da će tako djelovati i kad dođe na vlast. Hvali malo više nego što bi trebalo vladu, ali to je donekle i razumljivo. Oni i DF imaju dovoljno da formiraju vlast, ne moraju URU da zovu.

 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...