Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

26 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

 

n

 

 

cek malo, polako. to sto je Milo Djukanovic bio na strani Slobodana Milosevica ne znaci da je prvi dio recenice netocan. Vlada Crne Gore ponudila je RH i ispriku i ratnu odstetu. Amfilohije to nije nikada napravio. stovise, Amfilohije i dalje smatra da je njegova politika devedesetih bila ispravna.

 

Amfilohije nije imao komandu nad Vojskom, policijom niti paravojnim jedinicama kao što je imao Milo Đukanović pa nije nikog mogao da šalje u rat čak da je to i hteo. Iz istih razloga nema on šta kome da se izvinjava ili plaća ratnu štetu, nije Hrvatska ratovala sa SPC nego sa državom Jugoslavijom čiji je jedan od čelnika bio milo Đukanović. on neka plaća štetu i neka se izvinjava, ima i para a ni jezik mu nije opečen od izvinjenja. prvo bi trebao svojim građanima da se izvine za sve što im priređuje od "žute grede" do danas.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Наша Црква је још 2012. године предала Влади Нацрт уговора и званичним актом је изразила вољу да са државом закључи уговор на исти начин као што је учињено са једном црквом и двије вјерске заједнице. Имам доказ о томе. До данас нисмо добили никакав одговор. Постоји пресуда Суда у Стразбуру у случају Хрватске по којој је држава обавезна да без одлагања закључи споразум са сваком црквом или вјерском заједницом која је заинтересована. Зар неко ко је припремио и Влади доставио Примједбе на Предлог закона на 92 стране тиме показује да није за разговор и постизање консенсуса? У питању је тенденциозна замјена теза.

Ovo je izjava V.Dzomica, kordinatora pravnog saveta MPC. Ugovor nije potpisan jer nije ni napravljena konacna verzija. A kada bi postavio skrin ugovora, odmah binlse reklo da to ne postoji i da je naknadno pravljeno.

Ko kome veruje, neka veruje. Milo i kompanija su vazda bili.poznati kao casni pa da im verujemo.

 

Edited by berti
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jadan mitropolit i ostali patrijarsi, ne bi oni, nego eto, takvo vreme bilo, pa morali da blagosiljaju oruzje i slave koljace, naterali ih.

 

Meni ih je mnogo zao.

 

I ovih 20 i kusur godina posle ratova smo videli da je to moralo da bude tako, a oni su tako bogougodni, samo salju poruke mira, zive isposnickim zivotom i pravi su primer religioznoj omladini.

 

To im je bio jedini greh iz mladosti i bljutavo je to pominjati. Jadni, jadni oni 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Наша Црква је још 2012. године предала Влади Нацрт уговора и званичним актом је изразила вољу да са државом закључи уговор на исти начин као што је учињено са једном црквом и двије вјерске заједнице. Имам доказ о томе. До данас нисмо добили никакав одговор. Постоји пресуда Суда у Стразбуру у случају Хрватске по којој је држава обавезна да без одлагања закључи споразум са сваком црквом или вјерском заједницом која је заинтересована. Зар неко ко је припремио и Влади доставио Примједбе на Предлог закона на 92 стране тиме показује да није за разговор и постизање консенсуса? У питању је тенденциозна замјена теза.

 

 

 

a ovo je rekao tačno ko?  i gde je ovaj argument IKAD iznet?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Pa citaj, pise editovano ko je to rekao.

 

 

 

Quote

PODGORICA - Dok pravni zastupnik Mitropolije crnogorsko- primorske Vladimir Božović tvrdi da crnogorska Vlada i Mitropolija razgovaraju o budućem sporazumu, odnosno konkordatu, protojerej Velibor Džomić, koordinator Pravnog saveta Mitropolije, za "Novosti" kaže da on sa tim razgovorima - nije upoznat.

 

- Koliko znam, ništa konkretno se još ne dešava, iako najave postoje. Zasad nikakva zvanična inicijativa nije došla u Pravni savet - kazao nam je u ponedeljak Džomić nakon što su pojedini mediji objavili da se takav ugovor priprema.


IAKO, po Džomićevim rečima, ne postoji zvanična inicijativa nadležnih državnih organa za potpisivanje konkordata sa MCP, pitanje državno-crkvenog ugovora moguće da je bila jedna od tema nedavnog susreta mitropolita Amfilohija i ministra inostranih poslova Milan Roćena, uz kafu u jednom podgoričkom kafeu.

 


NEMA PRAVNOG OSNOVA

DŽOMIĆ smatra da konkordat koji je premijer Igor Lukšić potpisao sa Vatikanom nema pravno utemeljenje u crnogorskim zakonima i Ustavu. I pojedine odredbe konkordata nemaju pravni osnov u crnogorskim zakonima, poput katoličke veronauke u javnim školama, svešteničke službe u oružanim i policijskim snagama, uvođenje rimokatoličkog praznika Svih svetih, restitucije imovine u roku od deset godina.

izvor

 

 

jel ovaj Džomić Velibor ili  neki drugi  V. Džomić?    jer ovaj moj V. Džomić kaže: 

 

Quote

Koliko znam, ništa konkretno se još ne dešava, iako najave postoje. Zasad nikakva zvanična inicijativa nije došla u Pravni savet

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

slabo vidiš, da ne kažem selektivno gledaš i pokušavaš da mi učitaš nešto šta god da sam pristrasan ili kako god, a ja stvarno nemam problem da saspem svima ono što mislim i da branim moje stavove.
 

Sad ja da kažem "pošteno" ako su to samo tvoji lični stavovi, meni se na čas učinilo da ti ipak zastupaš stav da budeš neutralan i objektivan. Izgleda da i kod tebe ima navijačke logike

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, laki perkos said:

Sad ja da kažem "pošteno" ako su to samo tvoji lični stavovi, meni se na čas učinilo da ti ipak zastupaš stav da budeš neutralan i objektivan. Izgleda da i kod tebe ima navijačke logike

 

Sad već ulazimo u lik i delo forumaša (na politici) @Stoned Laki21, a ne pišemo o temi pa me izvini molim te što ri ne odgovaram na pitanje.

Link to comment
Share on other sites

Sinocnje gostovanje na javnom tv servisu je zaista bilo najgore Milovo izdanje.Svojevrsni monolog sa mnostvom izrecenih nebuloza. Zaista ga ne pamtim u ovakvom izdanju. Red nebuloza, red prijetnji...Opet se sjetio Radovana Karadzica, Milosevica... opet je ugrozena drzava.... 

Zeli gradjansku drzavu, ali mu je prioritet osnivanje jedne crkve u CG. Upozorio je policiju da mora prepoznati anti-drzavno djelovanje i represivno reagovati na isto.
Najbolesnije od svega je poruka njegovim glasacima i zaposlenima u DP koji setaju u litijama: "ukoliko želite da budete beskonačno nezavisni, nemojte da radite u tim državnim organima i najbolje - nemojte da živite u ovoj državi”.

Covjek je potpuno izgubio kompas.
 

Danas je otisao i korak dalje.

Uprava policije CG  vise nece obezbjedjivati litije. Mitropolija je odmah zatrazila hitan sastanak koji je direktor policije Veljovic odbio.

Ovim potezom Djukanovic je zaista krenuo po samoj ivici...

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

Policajci su umorni, kaze Veljovic.😂. Dalje kaze: sa bezbjednosnog aspekta policija cijeni da kriminogene strukture mogu iskoristiti u određenom trenutku zauzetost policije budući da je značajan dio njenih kapaciteta bio angažovan na obezbjeđivanju litija, te iskoristiti momenat za vršnje nezakonitih radnji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Koliko vidim, ovo je iz 2011.godine, je li tako?

 

 

Tako je bzkvalno prvi ikad link na guglu kad ukucaš V. DŽOMIĆ, PRAVNA SLUŽBA...

 

 

pravi tekst iz prave godine i baš onako lepo opisuje situaciju, ex dSS kadar kao nešto piše ugovor, Amfilohi pije kaficu s Ministrom, a frajer zadužen za pravne poslove saznaje info iz sedme ruke u fazonu: valjda se nešto radi, ja nemam pojma 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Tako je bzkvalno prvi ikad link na guglu kad ukucaš V. DŽOMIĆ, PRAVNA SLUŽBA...

 

 

pravi tekst iz prave godine i baš onako lepo opisuje situaciju, ex dSS kadar kao nešto piše ugovor, Amfilohi pije kaficu s Ministrom, a frajer zadužen za pravne poslove saznaje info iz sedme ruke u fazonu: valjda se nešto radi, ja nemam pojma 🙂

Samo sto on rekao da je nacrt zakona predat 2012. godine...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vjekoslav said:

cek malo, polako. to sto je Milo Djukanovic bio na strani Slobodana Milosevica ne znaci da je prvi dio recenice netocan. Vlada Crne Gore ponudila je RH i ispriku i ratnu odstetu. Amfilohije to nije nikada napravio. stovise, Amfilohije i dalje smatra da je njegova politika devedesetih bila ispravna.

 

 

Amfilohije moze da smatra sta hoce, ali on nikad nije bio vlast niti je mogao bilo koga da mobilise i da salje u rat. Sa druge strane Djukanovic je mogao i radio.  Nije sad meni namera da ja nesto branim Amfilohija, samo sam morao da se osvrnem na nebulozu koju je Jerkov iznela. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Amfilohije moze da smatra sta hoce, ali on nikad nije bio vlast niti je mogao bilo koga da mobilise i da salje u rat. Sa druge strane Djukanovic je mogao i radio.  Nije sad meni namera da ja nesto branim Amfilohija, samo sam morao da se osvrnem na nebulozu koju je Jerkov iznela. 

 

To je bio old Milo, al je ovo sad New and Impruved Milo. 🙂

 

 

Odigrao pametno tamo 96. distancirao se ko Miloševića, pokazao se kao lojalan partner zapadu, poslušan, nee pravi sranja, evo ga u NATO... sad što je malko dittatore jbga ne može sve, al opet ne može ni u EU tako lako iako su saradljivi i ispunjavaju poglavlja.

 

 

e sad treće pitanje je zašto, kao i u Srbiji, nema tog nekog opozicionog takmaca koji bi ga uzdrmao i što laganica mu se rejting kreće oko 50% uz sve afere, korupcije, kruminale,...  dođu izbori lagano 50%

 

prošle godine Duško knežević pusti u etar snimke potkuplhivanja, milovih kredita, znači snimak kako se neko zali da mu (valjda Katnić nije dao proviziju jer mu je pare nosio), kako je Milo kredite "vraćao" Atlas Banci.... opozicija izvede 10k max. Amdilohije peške izvede 100k. Problem je šta sutra kad se zakon ukine. Amfilohije da bude opozicioni lider, a SPC stranka 🙂

Link to comment
Share on other sites

Magična formula “Svi su oni isti”

 

Jednačenje zločinaca po zvučnosti

 

Jednačenje svega i ničega prisutno je u svim sferama društva. U politici se objavljuje kroz nadaleko čuvenu frazu “Svi su oni isti”. U slučaju srpske političke scene, ta fraza ponekad nije ni daleko od istine, mada bi tačnije bilo reći “Svi su oni slični”, jer nije baš isto biti običan korumpirani političar i učesnik udruženog zločinačkog poduhvata. Ta rečenica kojom se izjednačavaju svi akteri političke scene može se čuti na svakom koraku, pa se stiče utisak da većina građana želi nekog drugačijeg političara, nekog ko ne bi bio demagog i lopuža, već bi radio za dobrobit stanovništva i povukao zemlju napred. Kad bi se takav političar pojavio, svi bi listom glasali za njega, a Srbija bi se u kratkom roku izvukla iz moralne i materijalne bede i pridružila evropskoj porodici naroda.

 

Međutim, takav utisak nema veze s realnošću. U prethodnih nekoliko decenija pojavljivali su se drugačiji političari i organizacije, pa su prolazili kao bosi po trnju. Recimo, na izborima u decembru 1990. godine Slobodan Milošević je, kao kandidat SPS-a, osvojio 3.285.799 glasova (65,34 posto), dok je sama SPS dobila nešto preko 2.300.000 glasova. S druge strane, pravi intelektualac, istoričar, univerzitetski profesor Ivan Đurić, zajednički kandidat Udruženja za jugoslovensku demokratsku inicijativu i Saveza reformskih snaga Jugoslavije Anta Markovića, osvojio je 5,5 posto glasova.

 

Za Savez reformskih snaga u Srbiji je glasalo nešto manje od 72.000 birača (1,43 posto), a nisu bolje prošli ni u drugim republikama. Između prosperiteta, ekonomskih i političkih reformi, očuvanja Jugoslavije, uključivanja u svetske civilizacijske tokove i rata, nasilja, mržnje, šovinizma, razbijanja Jugoslavije, ksenofobije, nacionalizma, zločina, sramote, zatvaranja u sebe, izolacije od sveta – građani su nepogrešivo izabrali ovo drugo. Valjda zato što su “svi isti”.

 

Kasnije smo imali Građanski savez, jedinu istinski antiratnu partiju, koja je imala zanemarljivu podršku građana. Na kraju, tu je i Zoran Đinđić koji je pokušavao da izvuče Srbiju iz blata, dok ga nisu streljali. Svi ti političari nisu bili popularni među biračima, već su izazivali masovni prezir, nipodaštavanje, smatrali su ih izdajnicima, stranim plaćenicima, izrodima i neprijateljima srpstva. Kad god bi se pojavio neko potpuno drugačiji, neko ko je iskakao iz matrice sveopšte urvanilovke „svi su oni isti“, ko je nudio šansu za izlazak iz masovne sluđenosti i samoobmanjivanja – redovno je bivao popljuvan, satanizovan, odbačen i eliminisan.

 

Sveopšta relativizacija dovela je do nestanka svih orijentira koji nam mogu pomoći da shvatimo svet oko sebe i sebe u tom svetu, da se pronađemo u koordinatnom sistemu, da odredimo svoj položaj, pa da onda vidimo šta nam je činiti. U tako kreiranom svetu, koji su stvorili zločinci i njihovi pokrovitelji među intelektualcima, više ništa nije stvarno. Kad ovako predstavimo tu novostvorenu realnost, izgleda kao da je većina građana omađijana činima zlih čarobnjaka koji u svojim rukama drže poluge političke, finansijske i medijske moći. A zapravo se radi o dobrovoljnom pristanku masa na sve ono što im rade moćnici, koji je nastao kao rezultat želje da se skine odgovornost sa sebe za sopstveni život. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

44 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kad ovako predstavimo tu novostvorenu realnost, izgleda kao da je većina građana omađijana činima zlih čarobnjaka koji u svojim rukama drže poluge političke, finansijske i medijske moći. A zapravo se radi o dobrovoljnom pristanku masa na sve ono što im rade moćnici, koji je nastao kao rezultat želje da se skine odgovornost sa sebe za sopstveni život. 

 

Slazem se. Kad je ono Milo vodio u "oslobadjanje Dubrovnika", koji je procenat mobilizacije bio u CG, nesto preko 100 posto cini mi se?

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Slaviti ulične procesije koje predvode sveštenici SPC po mnogim gradovima Crne Gore kao veličanstveni događaj, „živu crkvu“ i ostale neumjerenosti, pokazuje da smo previše daleko od od evropskih, civilizacijskih vrijednosti. Umjesto da slavimo progres, nauku, obrazovanje, uspjehe na međunarodnim kompeticijama, mi se ponosimo srednjovjekovnim društvenim obrascima. Oprostite, ali ono što se događa po Crnoj Gori ni po čemu se ne razlikuje od islamskih revolucija na Bliskom Istoku. Suština je ista, da crkva postane dominantni subjekt u državi, a njeni predvodnici najveći autoriteti.

 

U beogradskom Danasu je izašao tekst koji iznosi podatke o broju Srba u Crnoj Gori od 1948. do danas. Najveći broj komentara na portalu je izražavao ogorčenost što Danas ustupa prostor „Milovim plaćenicima“. Mnogi su zaprijetili da će prestati da čitaju Danas. Danas važi kao najgrađanskiji list u Srbiji, pa se ravnajte prema tome kad razmišljate da je kompromis sa ludilom moguć.

 

More "ko u devet godina vodi četiri rata i ko tako pragmatično gradi groblja kao gradove, do takvoga se ne može dopreti rečima" - Herta Miler

 

Kao malo kada većinska, nacionalistička Srbija, se upravo na “slučaju” Herte Miler ogolila Samoidentifikacija današnje Srbije sa onom Miloševićevom, sa svim zločinima i teritorijalnim ekspanzijama, čini se potpunom... Od poricanja i zaborava, društvo u Srbiji opisalo je pun krug i stiglo do nepodnošljive glorifikacije nacionalističke ideologije i njene ratne politike. Naravno, Srbija ne bi smela da ima iluziju da će njena autoviktimizatorska politika samosažaljenja obavezivati bilo koga osim nju samu...

 

...i to u vidu primanja u bulju povelikog sebastijana obmotanog bodljikavom žicom. Ne znam za druge, ali recimo to ovako. Kad se na kraju to desi (ponovo) , ja neću plakati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Slaviti ulične procesije koje predvode sveštenici SPC po mnogim gradovima Crne Gore kao veličanstveni događaj, „živu crkvu“ i ostale neumjerenosti, pokazuje da smo previše daleko od od evropskih, civilizacijskih vrijednosti. Umjesto da slavimo progres, nauku, obrazovanje, uspjehe na međunarodnim kompeticijama, mi se ponosimo srednjovjekovnim društvenim obrascima. Oprostite, ali ono što se događa po Crnoj Gori ni po čemu se ne razlikuje od islamskih revolucija na Bliskom Istoku. Suština je ista, da crkva postane dominantni subjekt u državi, a njeni predvodnici najveći autoriteti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...