Jump to content

Recommended Posts

@Referent i ostali zainteresovani,
otvorene su prijave za nekoliko kurseva na bootcamp-u:
https://itbootcamp.rs/2022/09/26/pocele-su-prijave-za-zimski-ciklus-kurseva-2022-godine/

Ima i Python osnove i verovatno će biti online, što je dobro. Pošto neke kurseve rade isključivo za određene gradove, pa ljudi ne mogu da postignu.

Mislim da su ovo dobri kursevi, imaju dobar proces selekcije iz nekoliko krugova, plus čim ih podržavaju neke kompanije (Symphony) znači da imaju i neku saradnju da vrbuju najbolje polaznike.
Takođe, mislim namenjeni su i zaposlenim ljudima, odnosno njima su prilagođeni, jer je u stvari cilj prekvalifikacija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Тек сам сад видео пост, хвала ти на информацији. Нисам још кренуо са курсевима, само сам направио базу курсева и књига које ћу користити. У децембру стартујемо, имам неко лудило на послу, али ће све ускоро да легне на своје. Дао сам себи рок до јуна да нешто научим или одустајем од било каквог програмирања.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Један апдејт који никог не интересује. Ништа од пајтона, од програмирања, од милионских плата и живота на мору. Свака вама част кад можете толико да будете испред компјутера. И стварно треба да волиш то и да будеш баждарен на тај принцип размишљања, да не кажем паметан.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polako, nemoj da se nerviraš, frustracija je normalna, pogotovo kada si pod pritiskom spolja (posao, familija). Kreni lagano, isprati neki kraći tutorijal za Flask ili Django, napravi neki jednostavan sajt za oglase ili neki blogić tako što ćeš samo malo da modifikuješ kod iz tutoriala. Samo polako i lagano.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Referent said:

Један апдејт који никог не интересује. Ништа од пајтона, од програмирања, од милионских плата и живота на мору. Свака вама част кад можете толико да будете испред компјутера. И стварно треба да волиш то и да будеш баждарен на тај принцип размишљања, да не кажем паметан.

 

To je tako u svakom poslu. Ne mislim da tu treba neka velika pamet, ali entuziazam svakako.

Nisam prije zapazio tvoj post da zelis da pocnes da ucis Pajton, sto je mislim bilo pogresno od pocetka. Osnove programiranja bi trebale da bude C jezik, da se nauce neke osnovne stvari, petlje, IF stejtments, varijable itd. Kada se to savlada, nije tesko preci na Javu, Javascript i C#. Sintaksa je jako slicna. E tek onda pocinje ucenje, koje je konstatno do kraja karijere. Stvarno ko to radi samo zbog novca, a ne voli, onda imamo problem.

Osim toga IT nije samo programiranje, tu je i posao administratora, gdje prakitcno ne treba neko posebno znanje programiranja, a trazeno je i dobro placeno, zavisno opet od nivoa znanja, serveri, mreze, backup-i, security, vec odavno konfiguracija virtuelnih masina, switch-evi itd, itd. Samo mislim da tu treba dase upise neki kurs, jer je tesko kod kuce obezbjediti sav taj hardware samo za ucenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

"momcadijo" iskusna trebala bi mi jedna pomoc oko Dec C++

Prilicno sam nov na ovom polju.

Imam problem u radu sa grafikom.

Prvi problem je bio da mi je poslije kompajla izbacilo gresku kako mi ne moze pronaci zadanu radnju u direktorijum.

Skinuo sam "komplet" Winbgim.h i zalijepio ga u include.

Prekopirao sam libbgi i zalijepio u folter lib.

Sad kad idem na komplajl vise mi ne izbaci tu "gresku", ali izbaci sledecu.

Nadam se da mi moze neko skratiti muke, ali bukvalno. 

 

Snimka zaslona 2024-02-02 114850.jpg

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2024 at 11:50 AM, Abizolirni said:

"momcadijo" iskusna trebala bi mi jedna pomoc oko Dec C++

Prilicno sam nov na ovom polju.

Imam problem u radu sa grafikom.

Prvi problem je bio da mi je poslije kompajla izbacilo gresku kako mi ne moze pronaci zadanu radnju u direktorijum.

Skinuo sam "komplet" Winbgim.h i zalijepio ga u include.

Prekopirao sam libbgi i zalijepio u folter lib.

Sad kad idem na komplajl vise mi ne izbaci tu "gresku", ali izbaci sledecu.

Nadam se da mi moze neko skratiti muke, ali bukvalno. 

 

Snimka zaslona 2024-02-02 114850.jpg

Otiđi tamo gde je definisana funkcija setcolor i ove promeljive/konstante BLACK, WHITE itd. i vidi je li sve kompatibilno, koji tip argumenata ona očekuje, kako su kod tebe definisane ove konstante itd. Podozrevam da je to u ovoj poslednjoj biblioteci koju si dodao (winbgim), i da tamo imaš funkciju koja traži argumente tipa kojeg nisu BLACK i WHITE, možda oni čak nisu ni deklarisani u njoj.

 

Kada odem na stranicu biblioteke i proverim tu finkciju, tamo kaže da treba da dodaš i biblioteku graphics.h, moguće da su u NJOJ deklarisane BLACK i WHITE, a funkcija setcolor očekuje cele brojeva kao argumente. Ubaci i ovu biblioteku, ili umesto BLACK i WHITE koristi brojeve (0 za BLACK 15 za WHITE), ili ih sam tako deklariši...

 

Nisam koristio nikad C++ niti radio sa grafikom, ali trebalo bi da ova heuristika da neke rezultate, to je prvo što treba proveriti...

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, bohumilo said:

Otiđi tamo gde je definisana funkcija setcolor i ove promeljive/konstante BLACK, WHITE itd. i vidi je li sve kompatibilno, koji tip argumenata ona očekuje, kako su kod tebe definisane ove konstante itd. Podozrevam da je to u ovoj poslednjoj biblioteci koju si dodao (winbgim), i da tamo imaš funkciju koja traži argumente tipa kojeg nisu BLACK i WHITE, možda oni čak nisu ni deklarisani u njoj.

 

Kada odem na stranicu biblioteke i proverim tu finkciju, tamo kaže da treba da dodaš i biblioteku graphics.h, moguće da su u NJOJ deklarisane BLACK i WHITE, a funkcija setcolor očekuje cele brojeva kao argumente. Ubaci i ovu biblioteku, ili umesto BLACK i WHITE koristi brojeve (0 za BLACK 15 za WHITE), ili ih sam tako deklariši...

 

Nisam koristio nikad C++ niti radio sa grafikom, ali trebalo bi da ova heuristika da neke rezultate, to je prvo što treba proveriti...

Problem je bio sa graphics.h

Iskreno 5 dana sam se ubijao da rijesim problem. xy razlicitih nacina i naravno mozda i tek posledjni je djelovao u mom slucaju. Pored kopiranja 2 graficka fajla u include i 1 u lib, trebalo je u C++ kad se pokrene ispisati linkere, odabrati 32 bit-a release i u sistemskim podesavanjima kucati PATH + cijelu putanju prekopirati gdje se nalazi mingw32. Ovo poslednje me je satralo.

Hvala na odgovoru i savjetu. Zamjenicu imena boja za brojeve jer sigurno ce biti lakse i brze za raditi.

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...