Jump to content

Zdravlje i medicina - pitanja o svemu i svačemu


Eddard

Recommended Posts

2 hours ago, Mama_mia said:

...najnovija vest kod mene

Izvrnula sam stopalo i drzim led. Oteklo mi je to mesto (nije skocni zglob) i boli. 

 

Ne nositi papuce na nauljene klizave noge.

Papuce su opasne po zivot, cak i bez ulja na stopalima. Nosi po kuci baletanke ili idi bosa.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

...najnovija vest kod mene

Izvrnula sam stopalo i drzim led. Oteklo mi je to mesto (nije skocni zglob) i boli. 

 

Gde je tačno oteklo? Sa spoljašnje strane stopala? 

Link to comment
Share on other sites

Meni tako tast polomio stopalo ove godine nažalost. Trebalo bi neko da pregleda.

 

 

EDIT: Koliko sam lose napisao ovu recenicu, ubio bi me Vasa. Nije meni tast polomio, nego je moj tast polomio stopalo kada mu se izvrnula noga dok je na brzinu izasao u papucama da nesto unese iz dvorista.

Edited by 40Wins
Sintaksa.
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 40Wins said:

Meni tako tast polomio stopalo ove godine nažalost. Trebalo bi neko da pregleda.

 

 

EDIT: Koliko sam lose napisao ovu recenicu, ubio bi me Vasa. Nije meni tast polomio, nego je moj tast polomio stopalo kada mu se izvrnula noga dok je na brzinu izasao u papucama da nesto unese iz dvorista.

Pozdravi tasta i kazi mu da ce da prodje, al da bude strpljiv.

Papuce su stvarno mnogo zayebane i za unutra i za napolje, cak su u stanu i gadnije jer se sapletes o tepih, na ulici valjda

vise pazimo.

A za boldovano🧡

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Eddard said:

 

Gde je tačno oteklo? Sa spoljašnje strane stopala? 

 

To je prednja strana stopala, ris. Juce me je bolelo nisam mogla nista, a danas samo otok bez bolova. Ustvari ja sam kad sam pocela da isklizavam iz papuca pokusala da ne padnem i tako sam izuvrtala celo stopalo. Drzala sam led a pre spavanja sam namazala neku kremu koja daje osecaj hladnoce i jutros nema bolova, mali otok tako da necu ici da snimam (nadam se da je to to).

 

Da li ta krema moze da ima veze sa poboljsanjem?

 

Selina je u pravu bar kad sam ja u pitanju. Najbolje je da nosim martinke cvrsto usnirane i zimi i leti - cuj papuce ko ih stvori - sigurno neki ubica manijak

 

 

Link to comment
Share on other sites

To zna da bude vrlo nezgodno, verovatno si povredila neke od ligamenata stopala u tim malim zglobovima. Ja bih otišao da snimim, za svaki slučaj, može da ima ozbiljne posledice ako se previdi.

Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2024 at 9:47 PM, 40Wins said:

Meni tako tast polomio stopalo

 

Videla sam tvoj post ali sam bila preokupirana svojim stopalom pa nisam komentarisala da ti ne stajem na muku zbog tasta.

 

Inace da prijavim stanje 2Eddard

 

Nisam snimila, ali vidim da mi je to stopalo nestabilno bez obzira da li imam obucu ili nemamn nekoliko puta zamalo opet da se povredim. Sada sam odlucila da se primirim malo i bandazirala sam onako kako treba i super mi je tako, mogu na balet. A kad opet budem izlazila necu da skinem bandaz.

 

Ali koja je to sreca i za forum i za mene mogu po ceo dan da visim ovdi i kukam :smiley58:

 

Citat iz jedne danasnje kolumne, sigurno znate na koga se misli. Ne na mene vec na.................pogodicete:

 

Kako nazvati nekoga ko sažaljenjem traži naklonost? Koju dijagnozu staviti na njegov fajl kada kukanjem o sebi samom moli za pažnju? :thumbup:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Idemo dalje sa simptomima

 

... bila okruzena kijavicavim i bolesnim prijatelj/ima/icama. Imali su su sve simptome korone ali misle da je to bio grip ili nazeb, ili ambrozija. Danas se meni nesto javilo kao grlo, glava, kijanje......bez temperature a neki su imali visoku, preko 38...Cuvajte se takvih, prvo vas izljube pa posle kazu da im nije dobro 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...