Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

20 hours ago, Brian Setzer said:

QF Vimbldona 2018, Nadal-Del Potro, isto odličan meč.

---

Visoko open 2022: manje-više, NĐ (preko Obmanagovića) napravio sebi jedan betonski i jedan šljakasti teren, da vežba pred odgovorajuće slemove, malo istezanje, malo joga, malo piramide pa onda treninzi.

Mislim, ne znam šta da mislim, uvek ima ono godine i to, samo što su NĐ (i Nadal (i Federer)) srušili sve teniske zakone vezane za gornju starosnu granicu uspešnog igranja tenisa, sve nešto mislim da ćemo opet da se nerviramo zbog toga što će NĐ da igra OI 2024 i time smanji šanse da osvoji US Open...

 

Videćemo..

Ali onda cemo se 2028 opet nervirati jer Novak iako u super formi i opusten  jer je vec osvojio 30+ GS ova kao i sva cetiri iste godine dva puta  i dalje kao nevakcinisan nece moci da udje u USA (ako se ne varam posle Pariza OI su u Kaliforniji) iako smo vec svi i zaboravili covid ali usa zakon nije :wicked::59:

Link to comment
Share on other sites

Pa do 2028 ako igra po 2 GSa godisnje znaci ima ih jos desetak a u medjuvremenu ce i tri godine bana na AO proci a tamo mozda zaigra i pre jer su ukinuli uslov vakcinisanosti, znaci recimo igra 14 GS ova od toga osvoji devet minimum sto da ne - ima 6 Wimbldona do OI 2028 plus osvoji dva - tri AO i par RGa - sto da ne :classic_smile:

 

Edit : karijerni nece moci zbog USO tu si u pravu

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Mozda se i Mc Enroe nudi da bude Novaku trener ? Bas ga hvali ( i vrlo lobira u drugim tekstovima da ga puste da ucestvuje na USO kao i mnogi drugi poznati sportisti)

 

Google prevod :

 

"Novak nije dobio zasluge koje zaslužuje, on je klasa. Ne slažem se s njegovom odlukom da se ne vakcinise, ali je poštujem. On je jedan od najspremnijih ljudi na svijetu i pomno prati sve što unosi u svoje tijelo. Šteta je što je došao u situaciju da bude žrtva  nesrećne situacije. Totalni debakl. Do te mjere da su ga izbacili iz Australije, Neverovatno. Način na koji se sve odvijalo bio je jednostavno grozan, pa ga još više poštujem što je prešao preko tih stvari. On mora biti mentalno najjači igrač kojeg sam ikada video na teniskom terenu. (Rafael) Nadal je zvijer sto se tice fizickih napora, ali Đoković je mentalno neverovatan. Neverovatno je to sto je on u stanju da savlada i još uvijek uspeva na ovom izuzetnom nivou. »

 

https://www.welovetennis.fr/atp/mcenroe-djokovic-doit-etre-le-joueur-le-plus-fort-mentalement-que-jai-jamais-vu-nadal-est-une-bete-deffort-mais-djokovic-est-incroyable-sur-le-plan-mental

Edited by ciao
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa imao je on i pre godinu dana onaj spot "tennis is not a popularity contest".

Nisam sigurna koliko je pametno da se diže tolika frka po medijima oko Novakovog učešća, samo mu još fali da postane moneta za političko potkusurivanje i u Americi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da se u Americi stvarno vodi poprilicna diskusija na tu temu, licno nemam nista protiv, ne vidim sta Novaku moze jos gore da se desi po tom pitanju, vec ga ne pustaju tamo, ako se nekim cudom predomisle moze samo da bude bolje

 

Neki poznati kardiolog Peter McCullough , inace je protiv vakcine, se izjasnio kako je Novak napravio dobar izbor nevakcinacijom jer vakcina moze da izazove srcane probleme kod sportista ...

 

https://www.welovetennis.fr/us-open/docteur-peter-mccullough-djokovic-a-fait-le-bon-choix-en-ne-voulant-pas-se-faire-vacciner

 

Senator Drew Springer proziva Bidena sto ne dozvoljava Novaku da udje u USA a dozvoljava nevakcinisanim ilegalnim imigrantima ...

 

https://firstsportz.com/tennis-news-us-senator-drew-springer-slams-president-joe-biden-for-banning-novak-djokovic-and-allowing-unvaccinated-illegal-immigrants-to-enter-the-usa/?fbclid=IwAR0B1lnnTSz7X1Nj00zNYAXqzyHubTMJZ5ihEp7_uk9rpt8d2tFJ2F1537c

 

To im izgleda ide nekako kao ponovna zabrana abortusa - smanjenje sloboda generalno sto nije bila karakteristika demokratske amerike ranije

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

ne vidim sta Novaku moze jos gore da se desi po tom pitanju, vec ga ne pustaju tamo, ako se nekim cudom predomisle moze samo da bude bolje

Spoiler

Ovo tako liči na tebe :heart: a na mene liči da i te kako vidim šta može da bude još gore po pitanju njegovog opšteg imidža kao globalnog antivaksera broj jedan. Nikoga od ovih koji se kao zalažu za njega (s izuzetkom Mekinroa za koga verujem da ima u vidu interes tenisa generalno) nije briga ni za njega ni za sport generalno, svi samo hoće da proguraju neku svoju agendu a Novak je taman dovoljno poznat da bude idealan žrtveni jarac za suprotnu stranu i da Rotenberg ne mora sam da generiše narativ o antivax poster boyu. Plus će to biti prilika da neko i u njihovoj vladi po ugledu na australijsku izreklamira rules are rules princip, a Novak da opet ispadne razmažena zvezda koja hoće poseban tretman, pustili ga ili ne.

Inače odavno nisam čula nešto gluplje od ovoga da se nekome zamera da pušta ilegalne migrante. Mislim, definicija ilegalnog je da nije dozvoljeno, da je ilegalnim migrantima dozvoljen ulazak ne bi bili ilegalni, a Bajden ionako ne zna gde je.

Stavila sam u spojler pa ko nije raspoložen za mračenje ne mora da čita :classic_biggrin: imam očajan dan na poslu trenutno pa možda utiče i na postovanje. Verovatno bi trebalo da izmerim pritisak  :classic_dry:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da kazem ni ja, kod mene je danas 40°C temperatura spoljna pa mozda i ja ne razmisljam ali stvarno ne vidim cemu ova zabrana da Novak udje sada u usa, sta to smeta Bidenu i sta mu je uopste trebalo da on licno uvodi to pravilo koje je sada van bilo kakve logike i medicinske i politicke i sta god hoces.

Sad i ja malo u spoiler

Spoiler

sad cu ja u spoiler - jedino vidim da mozda Bil Gejc insisitra na vaznosti vakcine i dalje ali da ne idem u teoriju zavere na mojih 40°C.

Naravno nema dileme da ce razni pokusati da iskoriste kako kome odgovara, s druge strane sto se tice teniske politike i uopste sportske Novak se po meni stvarno zalagao od sveg srca i za Peng, i PTPA za losije rangirane, i za Osaku i za Black live matters iitd itd za ne znam sta ali uvek je rekao sta je trebalo pa nek sada i neko kaze nesto za njega kad je njemu potrebno makar ga i koristili i za sebe. nekako mi je to ipak lepse nego da svi cute i prave se blesavi

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Nek ih sad Novak lepo odere za pare, a ako ga ameri ne puste na USO jednog dana kada Biden bude otisao sa vlasti nek odere za pare i amere sto su ga sprecavali da se bavi svojim poslom a bez nekog bitnog razloga u datom momentu

Link to comment
Share on other sites

Verovatno po osnovu da je sin nebeski.

 

Velika sreca da vecina ljudi nisu razni novaci jer bismo sada ulazili u neki 30. mesec karantina uz desetine miliona vise mrtvih.

Mozda u ovom trenutku ima manje logike drzati uslov vakcine za ulazak u zemlju ali uvek je lepo kad se nadje tako neka drzava da cusne po glavuci razne antivax prevarante i postavi ih na svoje mesto... da je srece da vise drzava/ustanova imaju takve uslove, svima bi bolje bilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sto debil, to je njegovo pravo

Za nas njegove navijace nije veselo. Samo mi nije jasno sto se ovi fedal fanovi nerviraju oko toga, zahvaljujuci njegovom nevakcinisanju je Rafa osvojio AO a vrlo moguce je i USO - oni da slave njegovo nevakcinisanje

Inace mnogo vise volim nevakcinisanog igraca nego nekog ko se po svojim izjavama bode sa milion inekcija tokom jednog meca da bi mogao da ga odigra.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...