Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

3 minutes ago, CheshireCat said:

 

Potpis (iz iskustva).

 

Sa Filipincima milina raditi support. Ne smaraju nikakvim pitanjima. Često nisu ni na audio :lol_2:

Moj drug koji s njima radi psuje ih stalno, kaže da su strašno lenji i neorganizovani :classic_biggrin:

 

1 hour ago, ciao said:

Mislim da se ovo kvalifikuje po epitetima :classic_biggrin:

https://www.france24.com/fr/info-en-continu/20210611-roland-garros-djokovic-terrasse-nadal

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su u japanu savetovali da ako se izgubim napisem na papiru na engleskom sta hocu, gde idem i slicno jer oni iako znaju engleski ne razumeju nas izgovor kao ni mi njihov, nemamo iste "zvuke". Imam jednu koleginicu zivi u Parizu vec nekih 30 godina, muku mucimo dan danas sa njom koliko god se trudimo i ona i mi ona govori i francuski i engleski dobro ali i dalje prilicno nerazumljivo za nas, ali mnogo bolje pise :classic_laugh:

 

A to za ne je muka ziva, one ne mogu da kazu ne jer je to nepristojno. Znaci pozoves recimo na veceru japance oni ti kazu na sto nacina to je jako ljubazno od vas zao mi je da vas uznemiravam i kaze ti nekih deset recenica u tom smislu ali ti ne znas da li ce da prihvati poziv ili ne, pokusas ponovo direktnije - da li to znaci da ili ne ? - nema sanse da dobijes odgovor, jedino na kraju (tako sam naucila) nekako su malo eksplicitniji ako je odgovor da, zahvali se milion puta i nekako stavi do znanja da hoce a ako nece zahvali se milion puta i nista konkretno ne kaze jer nece da kaze ne. ma zivi su humor. A usput sto svaku drugu rec koju izgovore nisi siguran da si dobro razumeo uopste

Edited by ciao
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

kad se desavalo grljenje sa onim klincem i davanje kacketa?
na klipovima koje su ljudi iznova kacili se videlo samo da daje reket i odmah odlazi
jel se to on posle ponovo vratio do klinca?
stvarno predivan trenutak, da se i on sam i svi ostali podsete da pare i slava nisu jedine bitne stvari u celoj prici

 

i sta bi jos bilo bas kul - da onoj yoliti plati avionsku kartu, smestaj i ulaznicu na neko gs finale i da je pusti u svoj box
citao sam malo njen twitter, onoliko ga ne vole ni majka, otac, djole, ciao i semir zajedno

  • Like 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aloviti said:

na klipovima koje su ljudi iznova kacili se videlo samo da daje reket i odmah odlazi
jel se to on posle ponovo vratio do klinca?

Deluje mi da mu je reket dao odmah posle kraja meča, a verovatno se vratio do njega kasnije, kad se završila ceremonija, inače bismo to videli i mi u prenosu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aloviti said:

kad se desavalo grljenje sa onim klincem i davanje kacketa?
na klipovima koje su ljudi iznova kacili se videlo samo da daje reket i odmah odlazi
jel se to on posle ponovo vratio do klinca?
stvarno predivan trenutak, da se i on sam i svi ostali podsete da pare i slava nisu jedine bitne stvari u celoj prici

 

i sta bi jos bilo bas kul - da onoj yoliti plati avionsku kartu, smestaj i ulaznicu na neko gs finale i da je pusti u svoj box
citao sam malo njen twitter, onoliko ga ne vole ni majka, otac, djole, ciao i semir zajedno

 

kad je krenuo ka klupi posle valjda proslave s boxom on je prisao decaku i zagrlio ga (odatle slike s dodirnutim glavama), potom je krenuo ka klupi, pa zastao i vratio se ka decaku i dao mu reket (to sam videla na nekom videu, samo nemam pojma ko ga je kacio, pa sad ne mogu da nadjem i stavim ovde).

 

inace, Yolita je bila u Londonu na WTF par godina (udata za Britanca), nije bila u Akapulku kad je ono Novak jednom igrao. Ja je "znam" jos s foruma tennis.com od pre 15-tak godina.

Pored nje Amerikanka (rumunskog porekla) Cristina (neki inzenjer, mozda IT-ovac) odradjuje fenomenalan posao s pregledom stampe (ne moras uopste da se mucis i trazis po internetu, samo sacekas da ona nadje najzanimljivije i postavi, pa Britanka Cindy (ona radi dosta analiza podataka), Kanadjanka Jane, ima i jedna Britanka Indijskog porekla (valdja pisac decijih knjiga, ako sam dobro skapirala), pa Francuskinja koja radi u UK Julie (ona je bila i u Bg, Novak je sad zna i regularno joj se javlja kad je vidi), pa jedna Amerikanka s Floride (indijskog porekla), pa jedna juznoafrikanka (i ona je bila u Bg valjda na nekom DC mecu)...

Ima ih jos koji ozbiljno konkurisu ciao i Milici kao posveceni fanovi. Mi ostali da se postidimo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Carole Bouchard mozda najveci fan Novakov - procitah onu njenu knjigu o Novakovom osvajanju proslog RG a i ostadoh zapanjena. Ja i nisam fan u odnosu na nju :classic_laugh::classic_laugh:

7 minutes ago, aloviti said:

to vracanje i ponovna interakcija s klincem cini ceo gest jos kulijim

nije ga samo "odradio", vidi se da je i njemu znacilo

priznajem i da mi nije jasno da li mu je to njegovo (od klinca) bilo prijatno ili neprijatno - u principu kad se on naprimer sprema da servira i muk je na stadionu cesto se nadje neko iz publike da vikne - sad mu idi na forhend (naprimer) i to je uzasno iritantno po meni pogotovo za igraca koji pokusava da se koncentrise a cak i za publiku tako da ako je taj klinac non stop nesto pricao i davao mu savete po meni to vise nervira ali ko zna

Edit : a sad ga je po meni nadrljao, tek sad kad pocnu da mu dobacuju savete tokom meca nadajuci se reketu :classic_laugh:

Edited by ciao
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

pretpostavljam da je ovaj video snimio neko iz publike pa nisu mogli da ga skinu jer nije njihovo "vlasnistvo".

 

ali koji idiotizam da skinu taj video, koji je neki NFL igrac (ili ko vec) retwitovao (a taj ima 5+ miliona pratilaca - kakva reklama za tenis u USA!) - kakav autogol! I to je taj prvi video neko snimio svoj tv svojim mobilnim, losijeg kvaliteta, znaci nije im ukrao video snimak. :twak:

 

 

Sad citam da je raniji prvak u formuli jedan Alan (o)Prost(i) poredio Luisa Hamiltona s Novakom (u svetlu neke borbe za prvaka F1 s jednim drugim igracem koji prvi put juri tu titulu) i njegovim F protiv Stefanosa.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Boxy said:

Ovo za Kinu sam cula sa vise strana, da klinci prilaze strancima i pitaju ih da pricaju na engleskom, da ih ohrabruju to da rade, da bi vezbali.

Evo da potvrdim. Desavalo mi se nekoliko puta. Najjaci fazon - zamolim domacina Kineza da me nauci kako da narucim par stvari u restoranu da ne bi morao da ga zovem, objasnjavam mu sta hocu i onda dajem telefon konobarici/konobaru, kad on nije tu.

Elem, sedimo za istim stolom i sad cu ja da isprobam sta sam naucio i da narucim (ni manje ni vise nego) koka kolu. Ponavljam 5 puta, konobarica me gleda belo. Reko ne vredi, Yang preuzmi. On kaze bukvalno, ali bukvalno isto sto i ja. Konobarica u fazonu, pa sto odmah niste rekli...

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Samo je pitanje kada ce neko  ovaj dogadjaj sa davanjem reketa onom klincu da predstavi kao jos jedan u nizu pokusaja Novaka da se dopadne svima. Da je sve to usiljeno, vestacki... Da je sve uzalud i da nikada nece biti voljen...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Da je sve uzalud i da nikada nece biti voljen... 

Da, nikada nece biti voljen, ali od strane Fedal fanova, sto je sasvim normalno, ali nije normalno da se predstavlja kao da su oni ceo svet. 

Ima Novak svoje fanove i mislim da je, u ovoj fazi karijere, sasvim zadovoljan time koliko ih je. 

Edited by Milica
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milica said:

Da, nikada nece biti voljen, ali od strane Fedal fanova, sto je sasvim normalno, ali nije normalno da se predstavlja kao da su oni ceo svet. 

Ima Novak svoje fanove i mislim da je, u ovoj fazi karijere, sasvim zadovoljan time koliko ih je. 

Bas tako. Iskreno, meni je zao sto nije bitanga koja ih kulira, prezire. Tako bih voleo ponekad da pozajmi od brljivog kengura ponešto.

Link to comment
Share on other sites



Da, nikada nece biti voljen, ali od strane Fedal fanova, sto je sasvim normalno, ali nije normalno da se predstavlja kao da su oni ceo svet. 


To si beše oni koji kažu da može Novak da, pored svih rekorda koje je poobarao, boljeg H2H protiv ostalih iz velike trojke, osvoji i 25 GS - on za njih nikad neće biti GOAT? Koga briga da li ga takvi vole...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...