Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

probala sam da nadjem originalni izvor izjave, ali nisam uspela. mozda je google prevod izjave na danskom, ali to mi je teze da nadjem pomocu googla.

 

negde sam procitala da je Rune imao neki video chat s nekim (mozda s Matsom) i da je tu neke stvari rekao a koje nije rekao na KZS, mozda je odatle.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

 

McKendry: "Novak Djokovic, big story of the tm, and he continues to gain momentum and gain the crowd

BG: "I liked what he did (with the ear) he took it from Francis (:)) and it was a start of the fans embracing him Evert: "He was a showman today, was really teasing the crowd

Evert: "... trying to get a response from them, the crowd did respond and I think they're warming up to him a little bit."

Evert: "I don't think Novak has played his best tennis yet, he's been in and out as far as focus, but he hasn't needed to. (UFEs)

BG: "The beauty in tennis: you only got to be a little bit better than the person on the other side of teh net. That's exactly what he's looking for.

Evert: "You know it means trouble if you peak in the 1st week and if you play 100% every match in the 1st week. He has enough energy and enough good tennis for next week."

BG: "I really like his mindset after making 1st serve and his court positioning. Beautiful (%s) "And he does the same thing on the return!" Evert:"He's more aggressive on the first 3 shots of a point. He does want to shorten the points."

Returns made: 86%

BG talking about the serve: "Now he's going out there with way more purpose and clarity" (tx Ivanisevic) "and he's also getting these fed-like services where he's holding in a minute and a half, you've never saw him doing things like that"

Evert: "He keeps improving, coming to the net, volleying, drop-shotting now he's showing touch shots, That's just great to see. BG: His game now is built to getting better than (Tsi, Z, Med). He's chased Fedal forever, he says now Im gonna build my game to be better than (NextG)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koreca i Mats su fino analizirali Novakov mec, ukratko svidja im se ono sve sta su videli do kraja, malo imali rezerve posle prvog seta, ali zapravo Novak se za sada sve pita, i ovaj mec sa Kejom dobro dosao da ispita malo kondiciju, malo udje u ritam, posle dva protivnika koji su ipak druga liga (to ja prafraziram).

Ismejao se Novak slatko na ovu montazu

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

hvala bogu da neko iz teniskog sveta konacno kaze sta misli, stvarno .toliko sujete ima i interesa svakojake vrste da ljudi ni javno ne smeju da progovore a da ne skoce svakakvi borci za ne znam koja prava .

(nesto mi pade na pamet . kad bi neko od tenisera (jeste da nije isti sport kao atletika npr. i da nema slicne mogucnosti ) uradio kao sto je onaj skakac u vis na olimpijadi i  ladno pitao dali mogu da dele prvo mesto. ovi bi morali prvo za bilo kakvu fer, ljudsku .... odluku da pitaju tate,mame,menadzere,sponzore i ko zna koga jos.)

Edited by vanjabarsa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vanjabarsa said:

https://t.co/MeoV3dy4vP?amp=1

 

ciao, prevodi 🙂

Pitali su znaci Skocka sta misli o publici tj odnosu publike prema Novaku, ona kaze da misli da je potpuno nefer i neopravdano da on ima takav tretman, po njoj kad se on pojavio vec su postojala dva heroja Fed i Rafa i u srcima navijaca nije bilo mesta za treceg, a Novak je poceo da opste iznenadjenje cak da potiskuje ovu dvojicu sto niko nije ocekivao; Kaze jos da se moglo ocekivati od usa publike da ce voleti obaranje rekorda i slicno medjutim da to izgleda nije slucaj bar po do sada vidjenom ali misli da to Novaku nece smetati da ipak osvoji GS je on zna da se nosi sa tim.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.usopen.org/en_US/news/articles/2021-09-05/novak_djokovics_biggest_records_by_the_numbers.html

 

The Records

337: Weeks at No. 1, more than any other male player in history

20: Grand Slam singles titles won, tied for most with Roger Federer and Rafael Nadal

9: Masters 1000 tournaments each year, and Djokovic is the only player to have won them all (in fact, he has won them all twice)

36: Total Masters 1000 titles won, tied for most with Nadal

9: Australian Open titles, the most ever by a man or a woman

30: Head-to-head victories over one opponent (Nadal), a men's Open-Era record

2015: The year Djokovic defeated all Top 10 players in a season, a men's record

2018: Djokovic finished as the year-end No. 1 after being ranked outside the Top 20 in the same season

16,950: Most points accumulated in an ATP Tour season (2016)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, wwww said:

https://www.usopen.org/en_US/news/articles/2021-09-05/novak_djokovics_biggest_records_by_the_numbers.html

 

The Records

337: Weeks at No. 1, more than any other male player in history

20: Grand Slam singles titles won, tied for most with Roger Federer and Rafael Nadal

9: Masters 1000 tournaments each year, and Djokovic is the only player to have won them all (in fact, he has won them all twice)

36: Total Masters 1000 titles won, tied for most with Nadal

9: Australian Open titles, the most ever by a man or a woman

30: Head-to-head victories over one opponent (Nadal), a men's Open-Era record

2015: The year Djokovic defeated all Top 10 players in a season, a men's record

2018: Djokovic finished as the year-end No. 1 after being ranked outside the Top 20 in the same season

16,950: Most points accumulated in an ATP Tour season (2016)

 

spacer.png

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Posle RG sam napisao zbog toga koliko Novak voli i koliko vrednuje W da bila neka karma da tamo izjednaci rekord a da zbog svega njemu licnog vezanog za AO u Melburnu prebaci brojku 20. 
Da nije u igri godisnji slem apsolutno mi ne bi bilo zao da iskulira ovu sabansku publiku u NY i na mnogo lepsi nacin stigne do #21 tamo gde ima odlican tretman.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da se Novak jos jednom zapljune na US Openu, ipak bi bilo previse da izgubi jos jedno finale ........................ mada kada proradi inat i ako ga povrede budu zaobisle, ne treba iskljuciti barem dva slema i naredne godine.  Ici ce ova prica sve teze i teze na betonu, a za Vimbldon stvarno postoji sansa da ga osvoji jos 2 puta. 

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ridji said:

Posle RG sam napisao zbog toga koliko Novak voli i koliko vrednuje W da bila neka karma da tamo izjednaci rekord a da zbog svega njemu licnog vezanog za AO u Melburnu prebaci brojku 20. 
Da nije u igri godisnji slem apsolutno mi ne bi bilo zao da iskulira ovu sabansku publiku u NY i na mnogo lepsi nacin stigne do #21 tamo gde ima odlican tretman.

 

Australijanci (mediji) su poceli da prednjace u mrznji prema Novaku, a nesto se primilo i kod publike (ne znam da li se secas od ove godine). Doduse, tamo mnogo vise ljudi naseg porekla uspe da dodje do karata pa se cuje i njihov glas na stadionu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, jevrem69 said:

Bilo bi lepo da se Novak jos jednom zapljune na US Openu, ipak bi bilo previse da izgubi jos jedno finale ........................ mada kada proradi inat i ako ga povrede budu zaobisle, ne treba iskljuciti barem dva slema i naredne godine.  Ici ce ova prica sve teze i teze na betonu, a za Vimbldon stvarno postoji sansa da ga osvoji jos 2 puta. 

Na WB će biti jedan od favorita otprilike koliko bude igrao tenis. Malo ko zna da igra na travi, sem Beretinija i donekle Zvereva.

 

Što se tiče turnira na tvrdoj podlozi, mislim da će biti spreman još sledeće godine za ozbiljno šibanje, već sledećih godina za veliki uspeh bi morao malo i žreb da ga gleda kroz prste.

 

Što se tiče RG, ako ga žreb pogleda, tj. ako Nadal, Cicinjo, Tim, Zverev odu na drugu stranu žreba, može da se priča o tituli. :57:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...