Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Drugi set protiv Medvedeva juce fantastican. Igrao je bukvalno protiv zida i morao je nesto da menja. Mada za razliku od prvog seta mnogo je bolje ubacivao servis pa je mogao i da igra komotnije i napadne, u prvom se vise branio na svojim servisima od riterna Medvedeva nakon drugog servisa. TB isto odlicno odigran, onaj lob po paraleli je bio cudesan. Strasan intezitet i visok nivo koncentracije, bas sam bio pozitivno iznenadjen, pa mi ni poraz ne bi tesko pao jer ga obicno Medvedev "oduva" kada ga dobije, a juce je drugi set bio egal i odlucen u foto finisu.

 

Danas je vec bilo pravo rutiniranje, steta sto promasi onaj forhend u poslednjem gemu kod 40-15, mogao je sve da zavrsi bez dodatnog stresa, mada je vredelo videti onu bekhend paralelu za trecu ML. Otprilike danas je Novak bio Medvedev od juce, a Cicpas nije uspeo da nadje odgovor na takvu igru. Verovatno je zato i stalno tu negde, ali ne stize nigde.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milutinov Tata said:

Drugi set protiv Medvedeva juce fantastican. Igrao je bukvalno protiv zida i morao je nesto da menja.

Videla sam da je rekao da se osećao kao ranije drugi igrači kad igraju protiv njega :classic_biggrin:

Cicipasu je očigledno ritern i dalje problem i tu nema napretka. Mada deluje da kod njega nema napretka ove sezone ni generalno.

Link to comment
Share on other sites

Medo u zoni je ultimativna teniska masina. opak nivo je drzao tokom citavog turnira, da bi na kraju jednostavno pregoreo.
grese neki koji ga smatraju dosadnim botom jer je u pitanju jedan od retkih koji po teniskoj inteligenciji moze parirati Novaku.

nije puka slucajnost sto se samo on od igraca rodjenih u poslednjoj deceniji stoljeca uspeo domoci 1. mesta atp liste i tako ce verovatno i ostati.

 

nego da se mi vratimo ovom nasem i postignucima doticnog 🙂

 

90 titula, briljantno rasporedjenih (48 outdoor hard, 16 indoor hard, 18 clay, 8 grass)
sad vec polako moze da krene,boze zdravlja, i sitno odbrojavanje ka jos stenovitijim milestonima

 

2 titule u 2 nedelje, prvi put jos od cuvene 2015. kad je u dve sedmice vezao Peking i Sangaj.
ocito mu Azija veoma prija, pisao sam vec o tome

 

neverovatna 17. uzastopna sezona sa dvocifrenim brojem pobeda i na hardu i na sljaci.
ozbiljan podvig, obzirom sta se sve izdesavalo u poslednjih nekoliko god.

 

to be continued

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U najgorem slucaju Novak ce da osvoji svoj otprilike 25 slem u Australiji kroz par godina kada ga budu pustili, posle osvojene zlatne olimpijske medalje u Parizu 😎

Ne zuri se toliko ni njemu ni nama, lepo je rekao da je obnovio i podmladio svoje telo zahvaljujuci ovoj godini gde je bitno manje igrao :classic_smile:

Samo u jednu stvar sam sigurna da ako bude sada usao u Australiju na bilo koji nacin tj sa normalnom dozvolom, izuzecem ili sl, a na granici mu budu pravili bilo kakav problem, ovog puta ce samo da se okrene i sedne u prvi avion za nazad

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ciao said:

Samo u jednu stvar sam sigurna da ako bude sada usao u Australiju na bilo koji nacin tj sa normalnom dozvolom, izuzecem ili sl, a na granici mu budu pravili bilo kakav problem, ovog puta ce samo da se okrene i sedne u prvi avion za nazad

Ne znam odakle ti ta sigurnost, volela bih da je tako ali ne verujem. To je trebalo i prošli put da uradi. Ovaj put se samo nadam da će se znati unapred pa da ni ne putuje ako ne može.

 

Edit: neke lepše teme da ubacim :classic_smile:

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Eto zašto je Tajli trebalo da ćuti kad su ga o tome pitali pre nekog vremena, a ne da daje svoje mišljenje šta je verovatno a šta nije.

Ma neko bi se već će našao i bez Tajlija, pogotovo u politici, premda ja inače tog ne volim zato što je Fedfan otvoreni.

 

Link to comment
Share on other sites

Sam tekst mora ovde

 

Quote

Bivša ministarka unutrašnjih poslova Australije i opozicioni poslanik, Keren Endrjus, izjavila je danas da bi ukidanje zabrane izdavanja vize Novaku Đokoviću bio "šamar u lice" Australijancima koji su se vakcinisali protiv kovida.

Đoković je prošle godine deportovan iz Melburna, iako je prvobitno dobio dozvolu da uđe u tu zemlju, i nije igrao prvi grend slem u godini, Australijan open.
 

Srpskom teniseru je zabranjeno da uđe u Australiju do 2025. godine, ali postoji mogućnost da mu vlada u Kanberi ukine tu zabranu.

Australija je u julu ukinula pravilo prema kojem se od međunarodnih putnika traži da obelodane svoj vakcinacioni status, a Đoković je rekao da se nada "pozitivnim vestima" povodom njegove želje da igra na sledećem Australijan openu.

Endrjus, međutim, kaže da promena pravila ne bi trebalo da važi u Đokovićevom slučaju, preneo je Rojters.

"Onda bi se pojavili drugi ljudi u sličnim okolnostima kojima su vize ukinute. Dakle, ako Imigraciono sada odluči da napravi izuzetak za Đokovića, postavlja se pitanje - šta će da urade za ostale koji su u sličnoj situaciji", rekla je ona za radio "Ej-Bi-Si".

Đoković nije komentarisao izjavu Endrjus, a ministarstvo unutrašnjih poslova Australije ponovilo je da ne komentariše pojedinačne slučajeve.

Bivša ministarka policije je rekla da bi ukidanje zabrane Đokoviću bio "šamar u lice onima koji su uradili pravu stvar i vakcinisali se".

"Zašto bi se Đokoviću dozvolilo da se vrati u zemlju? Samo zato što je visoko rangirani teniser sa milionima dolara? Ne bi smelo da za njega važi jedno pravilo, a drugo pravilo za ostale", dodala je Endrjus.

Pisao sam jos pre par meseci da je Novakov dolazak u Australiju sve samo ne gotova stvar. Moje misljenje je da on tamo (kao teniser) vise nece krociti. Osim ako ne zavrne rukav..mada..nisam vise siguran ni da bi sa vakcinom bio pusten..

Os svega sto mi ova politicarka ovde naprica,najmanje mi je jasno kakve veze Djokovic ima sa imigracionom sluzbom? Pa,nije on imigrant,niti mu je namera da emigrira u Down Under.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Drug Crni said:

Sam tekst mora ovde

 

Pisao sam jos pre par meseci da je Novakov dolazak u Australiju sve samo ne gotova stvar. Moje misljenje je da on tamo (kao teniser) vise nece krociti. Osim ako ne zavrne rukav..mada..nisam vise siguran ni da bi sa vakcinom bio pusten..

Os svega sto mi ova politicarka ovde naprica,najmanje mi je jasno kakve veze Djokovic ima sa imigracionom sluzbom? Pa,nije on imigrant,niti mu je namera da emigrira u Down Under.

Odakle ti sad ovo? Oni su promenili sada te zahteve nema vise veze vakcinacija i zavrtanje rukava

 

 

From 9 September 2022, masks are no longer required on flights travelling to Australia.

From July 6 2022, the way you travel to and from Australia has changed. All travellers should be aware that:

People entering Australia do not need to provide evidence of vaccination status

People entering Australia do not need to complete the Digital Passenger Declaration or Maritime Travel Declaration

People leaving Australia will not be asked to provide evidence of their vaccination status

Unvaccinated visa holders do not need a travel exemption to travel to Australia.

 

Znaci vakcinisao se sada ili ne je potpuno nevazno, njemu je jedini problem da li ce mu skinuti onu trogodisnju zabranu a ko to moze da garantuje i da li ce ili nece to ne znam ko odlucuje i u kom momentu

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije sada više pitanje vakcine nego te trogodišnje zabrane. On ne bi bio tretiran drukčije nego svi ostali koji ulaze u Australiju jer ni ostali više ne moraju da budu vakcinisani. Problem je što je on jedini za koga se sigurno zna da se nije vakcinisao, drugim rečima opet percepcija javnosti. Znači glavno je kako će da političari na vlasti u tom trenutku ocene da bi im ukidanje zabrane uticalo na rejting. A pošto je uvek lakše ići linijom manjeg otpora, bojim se da će zaključiti da je najbolje da ne rade ništa, ionako zabranu nisu doneli oni, a sad samo treba da guslaju o poštovanju zakona itd.

 

Edit: brža ciao

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Pa, zato sam i napisao:

1 hour ago, Drug Crni said:

nisam vise siguran ni da bi sa vakcinom bio pusten..

Misleci upravo na to da je njegov najveci problem zabrana ulaska. Koja nece nestati cak i ako primi neku vakcinu (a nece). Grdne probleme je sebi napravio. Sto sam,sto njihova vlada,koja ga je (do)cekala na zicer.
Mada,to njega ocito ne uznemirava previse..mene jos manje da bude jasno. Cisto komentarisem desavanja.

Bacih malopre pogled na njihovu zvanicnu stranicu..ni na jednoj promo slici nema Djokovica. To,naravno,jos uvek ne znaci da nece i zaigrati,ali govori o trenutnom statusu koji je sve sem povoljan za njega.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brian Setzer said:

Koji bi bio razlog da mu odbiju ukidanje trogodišnje zabrane ulaska u Australiju?

Ala si ga zakomplikovao :classic_biggrin:stvar je obrnuta, zabrana je važeća, ne treba im nikakav razlog da je ne ukinu, nego moraju svojoj javnosti da pravdaju nečim ako je ukinu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Ala si ga zakomplikovao :classic_biggrin:stvar je obrnuta, zabrana je važeća, ne treba im nikakav razlog da je ne ukinu, nego moraju svojoj javnosti da pravdaju nečim ako je ukinu. 

 

Aha, znači jednostavno mu odgovore, odbijen vam zahtev za ukidanje zabrane ulaska u Aus i tol'ko. Recimo napišu nisu se stekli uslovi (i dalje mož' da napraviš plimu antivakcionalnog sentimenta).

 

Mislim, OK.

 

Kakva smejurija, nemam reči. Jedino mi nije smešno što je to sad postalo potpuno novonormalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ista smejurija kakva je bila u januaru. Nije im ni onda trebala neka logička argumentacija za tu zabranu, a odluka je doneta tada i pojeo vuk magarca. Sad frku imaju razloga da dižu samo opozicioni političari koji su tada bili vlast, ako se zabrana ukine. Sadašnja vlast će samo gledati da frku izbegne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brian Setzer said:

Ako ništa drugo, NĐ sigurno neće mnogo da se potrese ako ga ponovo ne puste. A i ne treba.

 

4 hours ago, Brian Setzer said:

Ako ništa drugo, NĐ sigurno neće mnogo da se potrese ako ga ponovo ne puste. A i ne treba.

O da, potrešće se sigurno, odatle je uvek sve kretalo, cela sezona...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...