Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ma tih 378 je glupost realno, kao sto je i broj nedelja potpuna glupost.

 

Vise smisla ima Decugis, iako smo se svi smejali Stevi zbog toga.

 

Inace, zaboravio sam da se "pohvalim" time jos pre vise od godinu dana, dok sam isao na pab kvizove obavezna su bila i pitanja iz tenisa, i postala je fora da nadju pitanje iz tenisa koje ne znam i bilo je pitanje posle Nadala koji teniser ima najvise titula u muskom singlu na Rolan Garosu. Ovi malo pismeniji pisali Borg, ja napisao Decugis, hteo kvizmaster da me izbaci napolje, zato hvala Stevi xD

 

Inace da ne shvatite pogresno, 90% ovog foruma bi znalo sva pitanja iz tenisa, to su pitanja tipa ko je osvojio koji slem i ko je odigrao na Vimbldonu najduzi mec u istoriji i slicno, i uvek pola ljudi ne zna.

 

Cisto koliko je tenis bitan srbljima 😛

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Na našem pab kvizu samo sam ja znala ko ima najviše titula, svi drugi su rekli Federer :classic_biggrin:

To mi realno najviše nedostaje od svih okupljanja u pandemiji :cry:

 

Mi smo igrali malo preko discorda, al realno nije to to.

 

izvinjavam se na spamu svete teme. xD

Link to comment
Share on other sites

jedan clanak iz austrijskog Kurira, preko https://www.pressreader.com/

(ne znam da li ce link da se prenese)

iz nekog razloga su neke reci malcice iseckane i premetnute (pa je i gornji prevod malcice neidealan), ali moze da se razume.

 

U sustini, Mirad Odobasic kaze da u njegovim grudima u duelima Fed-Novak kao da biju 2 srca: jedno bije za teniskog virtuoza Federera, a drugo za neumoljivog borca Novaka. Na kraju nekako gotovo uvek prevagne za Novaka. Da li je to zbog zajednickog sufiksa (-ic) kod  prezimena? Prvenstveno je to osecaj da mora da podrzi usamljenog borca. Dok finog Svajcarca stalno podrzava gotovo sva publika, "arogantni" Srbin je uvek sam.

Inace, arogantnost Noletu (koga niko u domovini ne zove Djoker) niko ne prebacuje jugoistocno od Trsta. Na celom Bakanu Beogradjanin je veoma omiljen, sto je, zbog ratnih rana, sve samo ne podrazumevajuce. Njegove izdasne donacije su upucene svima u regionu koji su u oskudici i na tome su mu i Srbi i Hrvati i Bosanci vrlo zahvalni. Jedno svi znaju: koliko je tesko iz vecito nerazvijenog i nemirnog Balkana doci na vrh sveta. Novak to nije postigao (samo) svojim talentom. To je bila nesalomiva volja, udruzena s ogromnom mentalnom snagom i jednom na Balkanu veoma bitnom osobinom - inatom. To ga je pokretalo do najvecih uspeha.

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kad se nisam srusila s stolice kad sam ovo procitala...

(elem, mora da se plati da se procita tekst, ni naslov nije idealan, ali sadrzaj twita me je ... iznenadio)

 

jos jedan:

iz teksta ne vidim bas detalje na sta se odnosi ova Endijeva izjava, ali takodje jedna od retkih ovog tipa koje se mogu procitati o Novaku u poslednjih x godina.

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Pa i kažem da je apsurdno, ne bi Hrvati razumeli reč teniser pa eto :classic_biggrin: kako im nije palo na pamet psovku da sklone iz naslova kad već adaptiraju? :classic_tongue:

secas se Top liste nadrealista i njihovog zezanja s ovim nasim jezicima (i prevodjenjem s jednog na drugi)?

a bilo je i ono da su srpski filmovi titlovani u Hrvatskoj :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ali - “Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him. Because he can take it. Because he's not our hero. He's a silent guardian, a watchful protector. A dark knight.”

Zar nije upravo tako u zadnje vreme?

Uostalom bolje to nego Džoker :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, wwww said:
 

 

Ovaj tekst mi je baš onako bezveze, u smislu kao da je pun nekog idealizma, opštih mesta i neutemeljenih tvrdnji. Da ne bude da samo hejtujem, podvlačim meni nekoliko besmislenih delova teksta

 

Spoiler

 

"But while tennis’ traditions have their value, they can also hold the sport hostage. Whether you like Djokovic or not, the fact millions genuinely love him is inarguable evidence that there is not only a place for that in tennis, but indeed a thirst for it". 

-Jak mu inarguable evidence. Koga to ne bi voleli/cenili milioni, a da ima to što ima iza sebe, i da je No1? To se valjda podrazumeva da, u svetu od 7,5 milijardi ljudi i sa sadašnjim medijima, milioni vole šampiona i broja jedan, nevezano koja je njegova životna i sportska priča, kakvi su mu stavovi povodom ovoga ili onoga itd. U teoriji, kolika bi dijabola, totalni kreten bilo koji velik igrač morao da bude, da bi ga sveukupno više prezirali nego cenili, odnosno nego voleli. A ne neko sa Đokovićevim rezimeom. (Valja razlikovati kad je neko manje voljen i cenjen generalno od drugog, kao i koji utisak se stiče na osnovu nekih medija, što je sa Noletom svakako poseban slučaj). Kaže "There's a thirst for it", što je nategnuto, jer implicira kako ljudi imaju neke posebne želje za ovim ili onim u tenisu u tom pravcu, kao da je to od ne znam kakvog značaja, pogotovo u odnosu na dobar razvoj tenisa u globalu, nivo tenisa i kako to pre svega obezbediti. 

 

"Whether or not you share his views on where tennis needs to be politically, injecting some anti-establishment balance into an overwhelmingly pro-establishment argument can never be a bad thing either.

Neither argument can solve the problems tennis faces in terms of modernizing and equality and diversity alone."

-Lepo bi bilo kad bi sve zemlje, nacionalnosti/etniciteti, (a neko bi rekao i identiteti) mogli da budu zastupljeni u vrhunskom tenisu, i u svemu vrhunskom uopšte. Ekstremna utopija. Zato možda zvuči i naivno, a sa ovim equality and diversity, može da zazvuči i smarački. Pobogu ima li išta bitnije nego gurati diversity agendu svugde? 

 

"But he has also made tennis accessible to kids who might not have thought it possible before him, and fans who might not have been able to relate to tennis without him. For those reasons, while he probably isn’t the hero tennis wants right now, he is almost certainly the hero tennis needs".  - Malo ga pretera sad sa proročkim šta treba tenisu a šta ne, kao i sa rilejtovanjem fanova koji pre njega nisu imali sa kim da se rilejtuju u tenisu. Fazon daj da kažem nešto veliko samo da kažem. "Heroj kog tenis ne želi, ali kojeg tenis treba". Ovo isto je meh, jer tenisu trebaju igrači koji znače tenisu, što više to bolje, ne znam za heroje i mesije, u ovom ili onom delu sveta.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marko said:

 

Ovaj tekst mi je baš onako bezveze, u smislu kao da je pun nekog idealizma, opštih mesta i neutemeljenih tvrdnji. Da ne bude da samo hejtujem, podvlačim meni nekoliko besmislenih delova teksta

 

  Hide contents

 

"But while tennis’ traditions have their value, they can also hold the sport hostage. Whether you like Djokovic or not, the fact millions genuinely love him is inarguable evidence that there is not only a place for that in tennis, but indeed a thirst for it". 

-Jak mu inarguable evidence. Koga to ne bi voleli/cenili milioni, a da ima to što ima iza sebe, i da je No1? To se valjda podrazumeva da, u svetu od 7,5 milijardi ljudi i sa sadašnjim medijima, milioni vole šampiona i broja jedan, nevezano koja je njegova životna i sportska priča, kakvi su mu stavovi povodom ovoga ili onoga itd. U teoriji, kolika bi dijabola, totalni kreten bilo koji velik igrač morao da bude, da bi ga sveukupno više prezirali nego cenili, odnosno nego voleli. A ne neko sa Đokovićevim rezimeom. (Valja razlikovati kad je neko manje voljen i cenjen generalno od drugog, kao i koji utisak se stiče na osnovu nekih medija, što je sa Noletom svakako poseban slučaj). Kaže "There's a thirst for it", što je nategnuto, jer implicira kako ljudi imaju neke posebne želje za ovim ili onim u tenisu u tom pravcu, kao da je to od ne znam kakvog značaja, pogotovo u odnosu na dobar razvoj tenisa u globalu, nivo tenisa i kako to pre svega obezbediti. 

 

"Whether or not you share his views on where tennis needs to be politically, injecting some anti-establishment balance into an overwhelmingly pro-establishment argument can never be a bad thing either.

Neither argument can solve the problems tennis faces in terms of modernizing and equality and diversity alone."

-Lepo bi bilo kad bi sve zemlje, nacionalnosti/etniciteti, (a neko bi rekao i identiteti) mogli da budu zastupljeni u vrhunskom tenisu, i u svemu vrhunskom uopšte. Ekstremna utopija. Zato možda zvuči i naivno, a sa ovim equality and diversity, može da zazvuči i smarački. Pobogu ima li išta bitnije nego gurati diversity agendu svugde? 

 

"But he has also made tennis accessible to kids who might not have thought it possible before him, and fans who might not have been able to relate to tennis without him. For those reasons, while he probably isn’t the hero tennis wants right now, he is almost certainly the hero tennis needs".  - Malo ga pretera sad sa proročkim šta treba tenisu a šta ne, kao i sa rilejtovanjem fanova koji pre njega nisu imali sa kim da se rilejtuju u tenisu. Fazon daj da kažem nešto veliko samo da kažem. "Heroj kog tenis ne želi, ali kojeg tenis treba". Ovo isto je meh, jer tenisu trebaju igrači koji znače tenisu, što više to bolje, ne znam za heroje i mesije, u ovom ili onom delu sveta.

 

Uzmi u obzir da je autor teksta Britanac, pa onda kako tamosnja stampa pise o Novaku, plus kako tamosnja elita, koja ide na CC Wimbldona, posmatra tenis.

 

a ova posednja fraza je valjda aluzija ne naki Betmen film (pretpostavljam onaj ciji je kip prethodno postavljen).

 

Mozda tekst nije neki vrhunac novinarstva, psihologije ili cega vec, ali je (po mom misljenju) fin pokusaj da se odredjenim slojevima "ljubitelja tenisa" kaze da malcice smanje dozivljaj i pogledaju "tenisera Djokovica" iz druge perspektive. Definitivno nije namenjen publici u Srbiji.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...