Jump to content

Baštovanstvo


Kronostime

Recommended Posts

Neki cvetovi se sretnu samo na kratko, žuti noćurak se zatvara čim sunce odskoči, ljubičasra magnolija se otvara kad sunce izađe i otvoreni su cvetovi ceo dan. Zajedno ih vidim u ovim jutarnjim satima.

IMG-20190808-061413.jpg

 

IMG-20190808-061508.jpg

 

IMG-20190808-061513.jpg

 

A, ove godine je i smokva lepo rodila.

 

IMG-20190808-063506.jpg

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

Neki cvetovi se sretnu samo na kratko, žuti noćurak se zatvara čim sunce odskoči, ljubičasra magnolija se otvara kad sunce izađe i otvoreni su cvetovi ceo dan. Zajedno ih vidim u ovim jutarnjim satima.

 

 

 

 

 

 

IMG-20190808-063506.jpg

Smokva ti je super. Ja evo 5 godina pokusavam da je zapatim, ali mi se uvek u Avgustu osusi. Ove godine se cin da nece. Nije rodila, ali je prezivela. Bice iduce godine. :)

Link to comment
Share on other sites

Smokvu sam posadio pre 6-7 godina, odmah se primila, ima plodova svake godine, ali, svake godine tokom zime joj se stablo, grane smrznu, ostane koren, iz njega izbiju novi izdanci, donesu rod i u zimu sve ispočetka, Pokušaću da je narene zime zaštitim, neki mini plastenik ili tako nešto.

Kod tebe bi trebalo da je klima povoljna za smokvu, nema mrazeva, moguće da joj zemljište ne odgovara. Ne znam ništa o gajenju smokve osim da joj odgovara tola klima, to ne mogu da joj obezbedim, bar dok ovo globalno zagrevanje ne uradi svoje.

Držimo palčeve da ti smokvapreživi.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Div said:

Smokvu sam posadio pre 6-7 godina, odmah se primila, ima plodova svake godine, ali, svake godine tokom zime joj se stablo, grane smrznu, ostane koren, iz njega izbiju novi izdanci, donesu rod i u zimu sve ispočetka, Pokušaću da je narene zime zaštitim, neki mini plastenik ili tako nešto.

Kod tebe bi trebalo da je klima povoljna za smokvu, nema mrazeva, moguće da joj zemljište ne odgovara. Ne znam ništa o gajenju smokve osim da joj odgovara tola klima, to ne mogu da joj obezbedim, bar dok ovo globalno zagrevanje ne uradi svoje.

Držimo palčeve da ti smokvapreživi.

 

Kod stare kuce u dvorisu sam posadio smokvu koja je porasla za 3 godine na 3 metra. Problem ovde je sto je usamljena i stalno je na suncu. Avgust je 4 mesec bez kise, jadna smokava, samo opadne i skapa. Ove sam joj godine nabacao dosta piljevine na zemlju i povremeno joj dodam vode. 

Ta tvoja je super. Naucio sam od stare komsinice za mraz. prekrijes drvo providnom folijom, ali tako da ostavis sa obe strane da cirkulise vazduh. Kad se mraz spusti, on ide frontalno i kako god naleti na foliju, on promasi drvo.

Probaj mozda joj sacuvas stablo.

One su zilave i super.

Link to comment
Share on other sites

Prva berba bamije, za jedan ručak, desetak plodova. Mahuna? Možda sam trebao ranije da ih berem, deluje mi da su tvrde, nemam iskustva sa bamijama, ono što sam ja sejao pre 15-20 godina je izgledalo drugačije, znatno manje.

 

bamija-cvet.md.jpg

 

Ali, biće toga još, ima cvetova, malih, tek zametnutih plodova.


bamije.md.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Div said:

Prva berba bamije, za jedan ručak, desetak plodova. Mahuna? Možda sam trebao ranije da ih berem, deluje mi da su tvrde, nemam iskustva sa bamijama

 

To je to otprilike. Kad ih kupujem, tako izgledaju. Prosle godine na pijaci u Walthamstow, vidio sam jednog starog indijca, kako ih bira iz gomile, pa sam ga pitao i objasni mi da trazi one kojima se ne osjete 'rebra' pod prstima. A da smanjis sluzavost, isjeckaj je na 1-1,5cm duzine i lagano proprzi.

 

Kod mene ima pupoljaka ali jos nema cvjetova.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

... prva berba bamije, za jedan ručak, desetak plodova ... mahuna?

... možda sam trebao ranije da ih berem, deluje mi da su tvrde ...

 

 

Trebao si ranije da ih beres.

Ako ti je ruka prosecne velicine - ove na slici su su do 12-13 cm, a trebao si ih brati kad su bile 8-10 cm.

 

Sto se tice 'sluzi' - pa to i jeste sustina ovog ploda - to je kao emulgator da 'poveze' jelo!

Zbog te osobine koristi se i u prehrambenoj industriji.

 

Ja je najvise volim samo isprzenu na maslinovom ulju, malo posoljenu i sa malo limuna i zdrobljenog belog luka.

Bela zrnca - mljac!

:thumbsup:

 

A dobra je i u raznim janijama / gulashima.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Bamija

 

jedan poveci fajl o bamiji sa Osijeckog poljoprivrednog fakulteta

 

https://repozitorij.fazos.hr/islandora/object/pfos:462/preview

 

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kinik said:

 

 

Trebao si ranije da ih beres.

Ako ti je ruka prosecne velicine - ove na slici su su do 12-13 cm, a trebao si ih brati kad su bile 8-10 cm.

 

Sto se tice 'sluzi' - pa to i jeste sustina ovog ploda - to je kao emulgator da 'poveze' jelo!

Zbog te osobine koristi se i u prehrambenoj industriji.

 

Ja je najvise volim samo isprzenu na maslinovom ulju, malo posoljenu i sa malo limuna i zdrobljenog belog luka.

Bela zrnca - mljac!

:thumbsup:

 

A dobra je i u raznim janijama / gulashima.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Bamija

 

jedan poveci fajl o bamiji sa Osijeckog poljoprivrednog fakulteta

 

https://repozitorij.fazos.hr/islandora/object/pfos:462/preview

 

...

 

Izmerih jednu koju nismo spremili u današnji ručak, 14 cm. Trebalo ih je, možda, brati pre dan-dva, ali ne čini mi se da im išta fali, nisu tvrde, mekane su i mesnate.

Probaću sa maslinovim uljem, belim lukom i limunom, mada sa maslinosvim uljem, belim lukom i limunom i list Politike da propržim, bio bi ukusan.

 

Prekjuče smo probali pohovani zeleni paradaiz, odlično, šta nam je sve pred očima, da ne kažem nosem, a propuštamo.

Eto, ove godine, takođe prvi put, kuvali smo džem od zove, to sam znao da se radi ali nikako da pogodim trenutak kad bi smo isprobali, sad smo pogodili, zanimljivo, a to je korov koji raste sam, od kad znam za sebe ujvek je ima tu, oko kuće. Do sad smo pravili sok, dogodine, nadam se, i pohovani cvet.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Div said:

džem od zove

 

Od bobica?

 

To sam uvijek htio probati ali mi se (jos uvijek) nije posrecilo. Zova raste nedaleko od mene, u jednom od ovih parkova gdje trcim i nekada ranijih godina sam znao nabrati nesto cvjetova za sok i pohovanje ali se nikada nisam vratio kada uzriju bobice. U dva dvorista od mene ima ogromna zova koja kad procvjeta mirise i do mene i na njoj i oko nje uvijek ima ptica.

 

Bamju bi ti preporucio da iskoristis sto prije nakon branja u slucaju da je prestarila, mozda je spasi sto je svjeza. Prije 20ak godina sam kupio zilavu bamju i izbjegavao sam je sve do skoro, bilo je to lose iskustvo. Otkako sam presao na malo zdraviji nacin ishrane, pa sam svasta od neobicnog povrca probao, bamja se nekako i odomacila pa kupim 20ak plodova svake sedmice i to mi bude za dva ili tri rucka/vecere. Nikada mi nije glavni sastojak ali odlicno ide kao dodatak ostalom povrcu uz indijsku, persijsku i druge azijske kuhinje. Mada nisam iskljuciv pa ubacim 5-6 proprzenih u bilo sta sto spremam, nije neobicno ni u risotto ili neki djuvec, corbu i sl.

Link to comment
Share on other sites

Da, od bobica. Bilo ih je ove godine na tone, jedini napor je bio pranje, čišćenje. Prijatnog je ukusa, meni je lep preliv za sladoled, jer, ustvari je po strukturi, pre slatko nego džem, ostanu posle kuvanja bobice u gustom sirupu.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Div said:

Da, od bobica. Bilo ih je ove godine na tone, jedini napor je bio pranje, čišćenje. Prijatnog je ukusa, meni je lep preliv za sladoled, jer, ustvari je po strukturi, pre slatko nego džem, ostanu posle kuvanja bobice u gustom sirupu.

 

Pune su pektina, pa se zacas upekmeze i ne mora se puno secera stavljati u njih. Mislim da bi jedan takav elderberry jelly odlicno isao uz meso divljaci i slicne djakonije.

 

Ako se sjetim, pogledacu preko vikenda jesu li prosle, mada to najvjerovatnije obrste ptice, to je njihova hrana.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Div said:

Neki cvetovi se sretnu samo na kratko, žuti noćurak se zatvara čim sunce odskoči, ljubičasra magnolija se otvara kad sunce izađe i otvoreni su cvetovi ceo dan. Zajedno ih vidim u ovim jutarnjim satima.

IMG-20190808-061413.jpg

 

 

 

 

Tek kad sam opet pogledao ove slike, skontam da mi je ovaj ljubicasti cvijet poznat odnekud i sjetim se da mi je komsija Paul jednom poklonio jednu ovakvu biljku prije 3 ili 4 godine, mozda i vise. Ustvari, to je bila jedna ostrickana grancica sa velikog grma koju je on zabio u saksiju pa se primila. Paul kasnije nije znao sta ce s tim i dao je meni. Ja sam pokusao zasaditi ali se nije primilo na novo mjesto ali je Paulov glavni grm bio dovoljno veliki pa se to lisce i cvjetovi preljevalo preko ograde pa smo i mi uzivali gledajuci lijepe ljubicaste cvjetove. E sad, zasto je interesantno? Pa evo: ti kazes da je to ljubicasta magnolija, a Paul je to zvao Mallow. Magnolija je drvo, a ovo je grm. Mallow je sljez, kao sljez iz Baste sljezove boje, Branka Copica. Interesantno, jel de? A ima jos. Sljez je takodje iz porodice hibiskusa, kao i bamja i ako pogledas ovaj ljubicasti cvijet i uporedis ga sa cvijetom bamje, vidjeces da su jako slicni. Cak i list ima slican oblik. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Honey Badger said:

 

Tek kad sam opet pogledao ove slike, skontam da mi je ovaj ljubicasti cvijet poznat odnekud i sjetim se da mi je komsija Paul jednom poklonio jednu ovakvu biljku prije 3 ili 4 godine, mozda i vise. Ustvari, to je bila jedna ostrickana grancica sa velikog grma koju je on zabio u saksiju pa se primila. Paul kasnije nije znao sta ce s tim i dao je meni. Ja sam pokusao zasaditi ali se nije primilo na novo mjesto ali je Paulov glavni grm bio dovoljno veliki pa se to lisce i cvjetovi preljevalo preko ograde pa smo i mi uzivali gledajuci lijepe ljubicaste cvjetove. E sad, zasto je interesantno? Pa evo: ti kazes da je to ljubicasta magnolija, a Paul je to zvao Mallow. Magnolija je drvo, a ovo je grm. Mallow je sljez, kao sljez iz Baste sljezove boje, Branka Copica. Interesantno, jel de? A ima jos. Sljez je takodje iz porodice hibiskusa, kao i bamja i ako pogledas ovaj ljubicasti cvijet i uporedis ga sa cvijetom bamje, vidjeces da su jako slicni. Cak i list ima slican oblik. :classic_smile:

 

 

Što se imena tiče, izgleda da sam opet pogrešio, prihvatio sam onako kako sam čuo, sad sam pogledao na Google, ipak je ovo moje neka vrsta hibiskusa, kažu da se zove Sirijska ruža.

Imam je u tri različite boje, možda i četiri. Ova ljubičasta, bela i roze, a za jednu nisam siguran da li se malo razlikuje od drugih ljubičastih ili se tako čini zbog položaja, osvetljenosti.

 

Link to comment
Share on other sites

Odliča je bamija, nema znakova da je matora, a o ukusu je teško reći nešto konkretno, ipak je bila samo dodatak, skoro kao začin u djuveču, naredne berbe ću koristiti da stavljam malo više bamije, da bude možda i glavni sastojak, a kopka me i ono što Kinik reče, maslinovo ulje, beli luk, limun i bamija. Proveriću.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Div said:

Odliča je bamija, nema znakova da je matora, a o ukusu je teško reći nešto konkretno, ipak je bila samo dodatak, skoro kao začin u djuveču, naredne berbe ću koristiti da stavljam malo više bamije, da bude možda i glavni sastojak, a kopka me i ono što Kinik reče, maslinovo ulje, beli luk, limun i bamija. Proveriću.

 

Ako ces da je pravilno okusis, samo je isjeckaj, lagano proprzi na obicnom ulju i posoli. Tako ces najbolje osjetiti njen pravi ukus. Na to onda mozes dodati i maslinovo ulje, bijeli luk i kad skines sa vatre, iscijedi par kapi limuna, pa ces vidjeti koliko su ostali sastojci popravili ili zamaskirali ukus i svakako ces imati potpuniju sliku profila ukusa. Ja jos ne mogu moju bamju da probam jer jos nije ni procvjetala, a ova koju kupujem i nema neki ukus, vise je u pitanju sluzava tekstura koja joj daje karakter. Mozda ova koju uzgajam bude drugacija, bolja, ako je suditi po paradajzu, koji je nesto fantasticno. Danas sam ubrao jedan, jos topao od sunca i padne mi napamet da je to u stvari pravi ukus paradajza, a ne ovo sto godinama kupujem i jedem i sto se sad cini kao da je od plastike.

 

Sljedecih nekoliko sedmica ce biti najbolje jer sve pocinje da zrije i jedina mana je sto traje kratko. :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vjekoslav izgleda opet sjeo na biciklo ili u spaceka i otisao se pentrati po najvisim planinskim vrhovima Slavonije, nema ga ovih dana. 

 

Nesto prebirem po slikama na telefonu i naletim na ovu sliku:

 

piIs5hE.jpg

 

Ovo je kada sam prvi put kupio bamju nakon vise od 20 godina, a usput sam pokupio nekoliko ovih bitter melons, da probam. Bile su odvratne. 

 

Ispod je rocoto paprika, nadam se da je prestala da raste i da ce poceti da zrije:

 

wVXBAze.jpg

 

Stvarno ne treba veca, i ovo je poveliko, mogu komotno da ih filujem sirom i kiselim u tursiji. Jedva cekam da ih okusim, morale bi biti jako ukusne.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Honey Badger said:

Ispod je rocoto paprika, nadam se da je prestala da raste i da ce poceti da zrije

Pisi kakog je ukusa. Za sada kod mene, ivanredna, nasa ljutina kod Garden Salsa. Prijatna za grickanje i salatu.

Cowhorn je isto ljutkasta, ali da se kuva. Nisam nesto zadovoljan ukusom u salati, ni grickanjem.

Paradajz beefsteak, je ukusan, ali mi nije porasao na pravu velicinu. Mozda ovi koji slede budu veci. Jako ukusan u salati, s'debelom korom.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Pisi kakog je ukusa. Za sada kod mene, ivanredna, nasa ljutina kod Garden Salsa. Prijatna za grickanje i salatu.

Cowhorn je isto ljutkasta, ali da se kuva. Nisam nesto zadovoljan ukusom u salati, ni grickanjem.

Paradajz beefsteak, je ukusan, ali mi nije porasao na pravu velicinu. Mozda ovi koji slede budu veci. Jako ukusan u salati, s'debelom korom.

 

Imam 4 vrste ovih rocoto i za njih sam najvise zagrijan ove sezone. Odlicno podnose hladnocu i nije im smetalo sto su maj i pocetak juna bili hladni, sto je prilicno devastiralo super-hot varijante.

 

Moj paradajz je poceo, Black Russian i ovaj zuti, ne znam sigurno je li Azoychka ili Old German ali ukusniji paradajz nisam jeo u zivotu. Fenomenalno. Juce uberem jedan i pojedem ga kao jabuku, jos je bio topao od sunca.

 

JSGJawj.jpg

 

WyMxfVZ.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...