Jump to content

Tržište vozača


alpiner

Recommended Posts

Drugari zaboravljate jednu vrlo bitnu stvar. Ako Olja Kalenijus odluči da Mercedes ide direktno iz F1 no svi Totoi ovog sveta neće značiti Ama baš ništa za ikakav spomena vredan rezultat.

Toto, Luis i ostali su samo šrafovi u jednoj ogromnoj mašini kojoj život daje upravni odbor Daimlera.

Bez toga, sav RD, novac, know how jednostavno nestaje.

Toto koga izuzetno cenim i koji je megacar u svom poslu ako tu silu zameni nekim konzorcijum sa Strolom na čelu nema nikakvu šansu pored RB, Ferarija, pa čak i Meklarena.

A ako se Reno konačno sredi, onda je to tek ćao.

Link to comment
Share on other sites

Hm, treba tu vise ne-italijana. Svi znamo o trouglu Tod-Bron-Sumaher sa pocetka milenijuma i “price” da niko od menadzmenta nije smo da pozove bilo koga od njih trojice a da druga dvojica nisu pristuna. Jer je samo to garantovalo da nece krenuti politcke igrarije. Prosto atmosfera je toliko zatrovana i da su samo na tih par godina uspeli koliko-toliko zahvaljujuci ovoj strategiji da urade nesto.

Skoro sam citao itervju Prosta iz davnih dana kada je jos vozio za Ferrari. Bukvalno kao da objasnjava situaciju danas. Tamo mediji i prijatelji porodice imaju ogoman uticaj i vuku poteze, preko svojih ljudi u fabrici. Mini pobune, tracevi, ogovaranja ma opsta katastrofa.

Nama treba tamnicar. Bukvalno neki kontrol freak koji ce da ima shoot to kill dozvolu. E takvog nikada nece dovesti. Znaju oni to dobro. Ne mogu da manipulisu takvim.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iako ne verujem da Daimler hoće da povuče Mercedese iz F1 ipak postoji ta mogućnost. Toto može ići u AM ili pak Vilijams, Hamilton bi se povukao a Bottas najverovatnije F1.5. Endi Kovel ih je već napustio, čovek koji je tamo još od Brona GP.

 

Mercedes je jedna neverovatna fabrika, oni će preživeti izmene iz 2022 uveren sam, biće opet prvi. Jedino ih možda slomi promena PJ 2026.

 

Ono što je Džoni napisao potpisujem, bilo je uvek u F1 privatnika koji su kupovali/kopirali šasije ali to meni ubija draž F1 u kojem konstruktori dođu sa svojim dizajnom i natiču se. Ja samo mislim na to gde bi RP bio da su samo evoluirali RP19? Reno i Meklareni bi ih pojeli.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nisu ni Magnusen ni Grozan pojedinacno toliko losi ali zajedno nikako ne funkcionisu. Deluje mi da se ne podnose medjusobno i otud se cesto na stazi saplicu jedan o drugog jer nijedan ne zeli da ostavi ni minimum prostora ovom drugom. Usput obijica pate od "zute minute" kad kao da im se na momenat iskljuci mozak pa za cas naprave sranje. Grozan je u pocetku karijere bio i jako neoprezan, ponasao sa kao da nista sto nije u njegovom trenutnom vidnom polju ne postoji ali prerastao je to. Videli smo i mnogo gorih vozaca od njih dvojice u F1 ali slazem se da su ovako zajedno bas nesrecna kombinacija za tim.

Link to comment
Share on other sites

Hulka treba platiti, Hasu trebaju vozaci koji donose novac. Trenutno od takvih izbor je izmedju Pereza (gura ga Karlos Slim i meksicki telekom), Magnusena (kome su upravo urucili otkaz tako da otpada) i nekog tajkunskog deteta. Sa druge strane, Mika Sumahera gura Ferari i pitanje je bilo samo hoce li ga staviti u Alfa Romeo umesto Djovinacija ili ce da podrze zemljaka jos godinu dana pa onda Mik ide u Has.

Sad kad je RBR potvrdio da Gasli ostaje u B-timu, u slucaju da Albon ponovi kriminalno lose izdanje iz Portugala Red Bul ce mozda potraziti zamenu, a tu su po meni egal sanse za Hulka i Pereza. Mada su sanse da Albon ipak ostaje bez obzira na sve, Tajland je jako bitan za Red Bul brend.

 

U Aston Martin ce naravno Strol, Hamilton ostaje u Mercedesu (pitanje je samo 2 ili 3 godine) a u Alfa Tauri veruvatno dolazi Cunoda.

Link to comment
Share on other sites

Ted Kravitz:

“Red Bull and Helmut Marko are not convinced that Perez is the right candidate for Albon’s seat. The team believes that Hülkenberg will mentally be much better able to deal with being defeated by Verstappen.

As it is inevitable in the team’s eyes that this will happen, Nico will get the seat. Red Bull thinks Perez will be significantly less able to cope with being defeated by Verstappen. With him it will mess with his mind too much, that’s not what the team wants.”

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...