Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Radonjic je sa najmanjim budzetom u Evroligi skockao bukvalno kaznenu ekspediciju. Ne pamtim da je neki klub sa tolikom disproporcijom u budzetu bio toliki strah i trepet za evroligase koliko je bio Radonja u sezoni kada smo igrali sa CSKA i u onoj kada smo ispali od Darusafake i zavrsili kao deveti.

 

  • Like 9
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vepar said:

Kod mene je ispucao kredit jos kad se obrukao protiv Cibone kad su pisali po nama usred Beograda

 

Ovo posle je za pohvalu, mada s obzirom na roster i konkurenciju, stvarno se ne moze smatratiti nekim cudom sto smo vladali godinama

 

Voleo bi da se vrati Radonja, samo da pokaze kakav je trener sad kad ima protiv koga da igra u aba

 

Usledio bi nam Bajern scenario

Pin en MEMES & GIFS

  • Like 12
  • Thanks 8
  • Ha-ha 19
Link to comment
Share on other sites

slazem se da bi trebalo staviti akcenat na domace igrace, ali ako cemo dovoditi olupine tipa simonovic i dangubic onda to nista ne znaci. napisao sam vec, svi koji se pominju kao pojacanja su sada losiji igraci nego sto su bili i ne radi se da je to jedna losija sezona, vec o tome da niko od njih nije napredovao. dangu smo cekali tri sezone da konacno pocne da pokazuje svoj talenat, a on je se vratio na onog kamenjara iz prve druge sezone kod nas koji ne ume da iskoristi svoje fizikalije. na tri smo solidno popunjeni, a simon na cetiri ne donosi ono sto nam treba. mislim da se prvo treba resiti pitanje trenera a tek onda dovoditi igraci. pokusao bih na sve nacine da zadrzim berona ili puntera sto mislim da i nije toliko nemoguce kao sto se predstavlja. @Kankkunen je predlozio marcuasa fostera koji je slican tip igraca punteru. mislim da i gist u nekoj ozbiljnijoj postavci i sa pass first plejmejekrom moze pruziti dosta vise iako mi nikad ne bi bio prva opcija. pre svega prvo bi trebalo resiti pitanje trenera i pleja pa tek onda pricati o pojacanjima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dangubic nije olupina vec vrlo zahvalan timski igrac ali se slazem u potpunosti sa poentom posta.

 

Domaca baza uz 4 dobra stranca jeste pravi put ali ne na ovaj nacin. Simon u ovim godinama sigurno ne moze da ponovi nista priblizno iz posljednjeg mandata, Danguba je kao sto rekoh timski igrac a takvih imamo vec dosta. Luku stvarno necu ni da komentarisem, dobar je momak (zvuci poznato? :D) ali on i EL u istu recenicu, nemojmo. Vratili smo Kuzmica a treba da budemo srecni ako se vrati u formu za bek ap centra, i to je pitanje. Kalinic i Nedovic su nesto drugo ali za njih treba da se poklopi x stvari pa te traceve i ne treba uzimati za ozbiljno.

 

Generalno ovo prizivanje recikliranje tima od strane navijaca pred svaki prelazni rok mi ide na tuki zestoko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa da, realno gomila slicnih igraca, sto povratnika, sto vec sada u zvezdi, sto u fmp-u, nije toliko bitno koga ce struka da odabere. pod pretpostavkom da su nam ovi najbolji domaci nedostizni opet se sve svodi na to da li ce da nas usere neki mwill ili neki kvinsi, beron ili nesto slicno. na treneru je da od domace drvne gradje stvori kompaktnu celinu koja igra krvavih kolena. zato je najbitnije da dodje radonja, a manje je bitno da li ce da zadrzi dobrica ili vrati dangu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sector said:

Dangubic nije olupina vec vrlo zahvalan timski igrac ali se slazem u potpunosti sa poentom posta.

 

Domaca baza uz 4 dobra stranca jeste pravi put ali ne na ovaj nacin. Simon u ovim godinama sigurno ne moze da ponovi nista priblizno iz posljednjeg mandata, Danguba je kao sto rekoh timski igrac a takvih imamo vec dosta. Luku stvarno necu ni da komentarisem, dobar je momak (zvuci poznato? :D) ali on i EL u istu recenicu, nemojmo. Vratili smo Kuzmica a treba da budemo srecni ako se vrati u formu za bek ap centra, i to je pitanje. Kalinic i Nedovic su nesto drugo ali za njih treba da se poklopi x stvari pa te traceve i ne treba uzimati za ozbiljno.

 

Generalno ovo prizivanje recikliranje tima od strane navijaca pred svaki prelazni rok mi ide na tuki zestoko.

 

Mislim da prizivanje reciklacije tima nema puno veze sa nekom idejom da če to sad odjednom sve biti kao pre ako njih dovedemo. Nego kad se realno pogleda, nemamo puno izbora, kad govorimo o toj nekoj bazi igrača, koja bi mogla da nam posluži u EL za neke šljakerse uloge, a da nam je cenovno dostupna.

 

Kad bi podjelili domače igrače u tri grupe iz ugla KK Crvena Zvezda:. Onaj top domači kvalitet kojeg mi priželjkujemo je u evropi još uvek na ceni i stvarno treba mnogo stvari da se poklopi kako bi barem jednog od njih uspeli da dovedemo. Jednostavno nemamo dovoljno municije da se utrkujemo sa Armanijima i Khimkijima. Ona največa (donja) grupa igrača nema kvalitet da nam pomogne u EL. Tako da nam ostane samo ona sredina iz koje mi prebiramo, gde nije čudno da se recikliraju imena, jer u toj srednjoj grupi jednostavno nema puno igrača.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sector said:

Generalno ovo prizivanje recikliranje tima od strane navijaca pred svaki prelazni rok mi ide na tuki zestoko.

 

Uopste nije neophodno recikliranje. Mora se napraviti baza domacih igraca iz jednog jedinog, ja mislim svima razumljivog, razloga. A to je NOVAC. Mi nemamo novac da se takmicimo sa stranim klubovima tako sto cemo svake godine da kupimo 7-8 kompletnih i igraca u najboljim godinama. Mi moramo da proizvodimo igrace.

 

Stoga je neki odnos 2 povratnika (recimo Dangubic, Nedovic), 3 igraca iz FMP, 3 starosedeoca i 4 stranca neka dobitna kombinacija. Znaci, nije to neko idealno resenje, ali je iz ugla odrzivosti najbolje.

 

Ali ajde ti sad objasni meni zasto Lazic ima cementirano mesto i zasto nije odradjena smena generacija, pa Radanov ide osmi put nazad u FMP.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki John Terry said:

Stoga je neki odnos 2 povratnika (recimo Dangubic, Nedovic), 3 igraca iz FMP, 3 starosedeoca i 4 stranca neka dobitna kombinacija. Znaci, nije to neko idealno resenje, ali je iz ugla odrzivosti najbolje.

To mi se čini realno.

Mislim da tako i Čović razmišlja, bar u startu. E sad, ako neki igrač(i) ne budu dostupni ili ne ispune očekivanja ili ako trener ima neka insistiranja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Golijat said:

Na pozicijama 1,4,5 moraju se dovesti kvalitetni igraci,stranci,koji ce biti starteri na tim pozicijama...

 

premalo je samo jedan strani bek. mislim da je guru pre izvesnog vremena lepo zakljucio da nije cudno sto smo mi prosle sezone imali cak 5 stranih bekova. jednostavno nismo imali domaca resenja za to sto bekovi treba da igraju. a sledece sezone cemo kao imati, pa nam je dovoljan samo 1 strani plej? mi imamo gomilu nekih krila sljakera, pa i krilnih centara, mogli bi cak i poziciju 5 da zakrpimo, ali bekove jednostavno nemamo. ako se ide na samo 4 stranca sledece sezone, onda neka sva 4 budu bekovi, a ostalo neka se reciklira od domacih igraca koji su vec tu, povratnika, iz fmp-a, sta god, ali dobre domace bekove nemamo.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kankkunen said:

Tu priču o domaćim igračima Čović vrti već godinama, samo je pojača kad je budžet tanji ... nači, u tom grmu leži zec. :classic_smile:

 

Jeste kad bismo pricali o Djordjevicu i Radanovu. Ali ako je rijec o Stimcu, Lazicu, Dangubi, Kuzmicu, Simonu, tesko da neko od njih pomislja da igra za manje od 200k.

 

Za 250k se moze iskopati ozbiljan stranac i to nije rijetkost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sector said:

 

Jeste kad bismo pricali o Djordjevicu i Radanovu. Ali ako je rijec o Stimcu, Lazicu, Dangubi, Kuzmicu, Simonu, tesko da neko od njih pomislja da igra za manje od 200k.

 

Za 250k se moze iskopati ozbiljan stranac i to nije rijetkost.

Bez obzira na sve, struka (trener) treba da bira igrače ... za EL je potreban kvalitet, dal je igrač domaći ili strani, to je nebitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nate said:

slazem se da bi trebalo staviti akcenat na domace igrace, ali ako cemo dovoditi olupine tipa simonovic i dangubic onda to nista ne znaci. napisao sam vec, svi koji se pominju kao pojacanja su sada losiji igraci nego sto su bili i ne radi se da je to jedna losija sezona, vec o tome da niko od njih nije napredovao. dangu smo cekali tri sezone da konacno pocne da pokazuje svoj talenat, a on je se vratio na onog kamenjara iz prve druge sezone kod nas koji ne ume da iskoristi svoje fizikalije. na tri smo solidno popunjeni, a simon na cetiri ne donosi ono sto nam treba. mislim da se prvo treba resiti pitanje trenera a tek onda dovoditi igraci. pokusao bih na sve nacine da zadrzim berona ili puntera sto mislim da i nije toliko nemoguce kao sto se predstavlja. @Kankkunen je predlozio marcuasa fostera koji je slican tip igraca punteru. mislim da i gist u nekoj ozbiljnijoj postavci i sa pass first plejmejekrom moze pruziti dosta vise iako mi nikad ne bi bio prva opcija. pre svega prvo bi trebalo resiti pitanje trenera i pleja pa tek onda pricati o pojacanjima

 

cuj, dangubic olupina a pokojni gist moze pruziti dosta vise

 

jedini problem sa dangubicem je stanje njegovog tela, prvo ono koleno pa ledja, sto se tice njegove igre mogu da kazem da je kod nas postao sigurno top5 defanzivac na pozicijama 2 i 3 u EL, a umeo je i elitne plejmejkere da istera iz hale (setiti se samo onog terora nad Ertelom u Vrscu)

od njega nam i nisu potrebne ofanzivne rapsodije, dovoljno je da nacuka 10-ak poena iz tranzicije, ali takav igrac moze esencijalno da utice na karakter i nacin igre jedne ekipe

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kankkunen said:

Da se svi vrate u svoj Tavankut ... :classic_smile:

 

Tu ih bas nema, ali bio je nekada projekat Yucom iz Tavankuta . Bio je jako dobar, nekoliko puta se trebao plasirati u tu neku Srpsku ligu ( bio je nekoliko puta prvak Vojvodine). 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Pa daj onda da vratimo Milka Grlicu.

 

Govorim o sledećoj sezoni. Imao je Štime respektabilnu karijeru, ali nema nikakve šanse da sledeće sezone igra EL u bilo kom timu osim Zvezde. Neki Turk Telekom je sad njegov realan domet. 

 

Ne kazem da treba i dalje da igra u Zvezdi, vec sam se samo osvrnuo na izjavu "da ne bi video EL da nije Zvezde"... 😉

Link to comment
Share on other sites

Nakon ove "pobede" i plasmana u Evroligu pukom srecom, potpuno se zaboravilo to sta je do pre par meseci gazda Cova radio sa nasim klubom, pocevsi od ubacivanja svog malog u Evroligu iako je bilo ocigledno da ne moze da igra tu, preko javnih pretnji lakiju, do toga da su svi navijaci koji su iskazivali nezadovoljstvo smatrani neprijateljima kluba, gde su se treneri i graci menjali kao na traci itd. Samim tim, vise nemam nikakvo poverenje da ce Covic pored svih lopovluka ranije raditi barem "u interesu kluba", a kako mu je Dejo stao na zulj, ne ocekujem nu da ce preci preko svoje sujete i vratiti ga nazad. Cak me ne bi cudilo  da Filip ponovo obuce nas dres.

Edited by marejosip
  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...