Jump to content

USO 2019 - poslednji GS sezone


wwww

Recommended Posts

Bio je solidan u nastavku, ali je lako graditi momentum protiv mucenog Marina koji jedva ceka da dobije priliku da se samounisti.

 

Ako izbegne Feda, verujem da osvaja, medjutim ne dajem mu vise od 40% u tom potencijalnom finalu.

 

Mora mnogo drugacije da se pozicionira kod Fedovih servisa, ovo od danas nece da radi sigurno.

Edited by Malkolm Brogdon
Link to comment
Share on other sites

Andresku dobi Tauzend, S/V sasecen u korenu, prisla liniji kod riterna i terala Tauzend da izvlaci vrlo teske voleje ili je prolazila (mada nema Tauzend servis i brze noge kojima moze da igra pravu S/V igru). Nakon lako dobijenog prvog seta, potcenila protivnicu, Tauzend promenila pristup, pocela vise da igra duze poene i brzo napravila brejk, publika poludela, Kanadjanka se ipak vratila u set, ali kod 4-5 vrlo lose odigrala i duplom dala set Amerikanki. U trecem odmah napravila brejk i preuzela kontrolu, pocela ponovo da ona diktira ritam i sigurno dobila set i mec. Ima igru za velika dela, ali treba tu jos podesavanja, drugi servis dosta skripi, previse duplih i plitkih servisa koje je Tauzend odmah pretvarala u direktne poene. Ali puca od samopouzdanja, moze da opali sa obe strane, prvi servis je jako oruzije, oseca i kad treba napred.

 

Tesko je sada zamisliti da je prosle godine u prvom kolu kvalifikacija ovde porazena od Olge Danilovic.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Darth Steva said:

 

Sta buncas? 2 od 3 US opena je osvojeno preko Djokovica u finalu... jedino mu je USO 2017 rogerovski GS

 

 

Vauu.. Preko Djokovica 2013. koji je u polufinalu igrao 5 setova protiv Vavrinke dok je Nadal dosao do polufinala bez da se sreo sa igracem iz top20, a u polufinalu ga je cekao Gaske :classic_laugh: Preko Djokovica 2010. kome je to daleko najgora sezona u karijeri ne racunajuci 2017. koju je prekinuo na polovini sezone.. 2010. do finala preko kvarteta Istomin - Lopes - Verdasko - Juznji.

 

To je kao da ja sad kazem da je Djokovic imao mnogo tezak zreb na Vimbldonu, jer je morao da ga osvoji pobedom protiv Federera. A to sto je u prvih 6 kola imao smejurije od protivnika nema veze...

Link to comment
Share on other sites

Ko prica o tezini celog zreba? Igras protiv najveceg rivala [nekog iz big3] u finalu GS-a, ja stvarno ne znam sta ti drugo ocekujes... da prvi/drugi nosilac na GS-u konstantno igra protiv 4 TOP20 igraca na putu do titule?

Takodje, tu pricu o trajanju polufinala mozes da okacis macku o rep... ajde da sam ja trcao 5 sati danas pa da moram opet za dva dana da izjadem na teren, onda bi to imalo uticaja ali u njihovom slucaju tesko. Ne kazem, lepo dodje kao izgovor u slucaju poraza da fanovima bude lakse ali mec polufinala sigurno nije razlog zbog cega se gubi finale.

Tako da, ako su ti slucajevi koje si spomenuo u svom postu identicni kao osvajanje GS preko Marina Cilica [pardon, dva GS 😶] nemamo vise nas dvojica o cemu da pricamo na ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Đoković je doslovno poklonio Nadalu ovu sezonu i bezveze izgubio broj 1. Sa onim tankovanjem Indian Wellsa i Miamia je izgubio 2000 bodova šta će Nadal imati prednost kad osvoji Us open. Mislim da ovaj plan da igra sam grand slamove se pokazao pogrešan. Na Rg je duvao vetar, sada povreda, a ni wimbledon nije igrao dobro u finalu, samo je imao sreće. Znači samo je Australiju odigrao dobro ove sezone. Masterse tankovao, 500 nije ni igrao.

 

Pamet u glavu za naredne sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nugetlija said:

...Mislim da ovaj plan da igra sam grand slamove se pokazao pogrešan. Na Rg je duvao vetar, sada povreda, a ni wimbledon nije igrao dobro u finalu, samo je imao sreće. Znači samo je Australiju odigrao dobro ove sezone. Masterse tankovao, 500 nije ni igrao.

 

Pamet u glavu za naredne sezone.

 

 

Pobediti u taj-brejku 5. seta nakon 12-12 ama baš nikako ne može da se podvede pod termin sreća, molim lepo.

 

Takođe, kako može biti pogrešan plan da se u sezoni igraju samo slemovi (i turniri koji im prethode) ako to dovede do osvajanja 2 slema?

 

Edited by stray_cat
slovca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...