Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

8 hours ago, Plavi Golub said:

Ajde sto ste na kraj srca, samo smo malo birali medju Constantinovim Nislijama rokerima sta je kome blize nekad bilo. Sto bi rekli zal za mladost.
Opasne su i ove diskusije o muzickom ukusu, mogli bi da se podzapamo ko na politici i religiji. 😂

Zanimljivo da je deo nas (srednja osamdesetih i studije veselih devedesetih) voleo zagrebacke bendove novog talasa, kao sto su se tamo slusali beogradski. Meni je jedan od drazih koncerata bio zadnji beogradski Haustora u Filmskom gradu na Avala festu. Valjda je to bilo kraj leta ‘90. Tad je i Tina Tarner bila na tada Galenikinom stadionu u Zemunu. Sjajan provod, sto kaze narod k’o pred zlo. 
 

Devedesete su mi ostale u secanju po klupskim svirkama DLM ali sa starim pevacem. Imali su odlicnu duvacku sekciju. No, to vise nije bila SFRJ.

a Klepton?

Meni su sjajni Azrin u Pozarevcu krajem 80tih i Smakov 92.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrd said:

Zlatni prsti.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Bili su m poprilično simpatčni Zaječarci...i kao Zlatni prsti i kao Nokaut. Pesma "Zbogom ostaj, mila moja" se u mojoj memoriji vrlo visoko kotira.

Imaju neki dilemu kakve su grupe bile Kerber i Galija, solidne ? Kad imaš iza sebe 15-ak studijski albuma i gomilu posećnih koncerata godinama, teško je da si samo "solidan"...otiša si tu daleko od solinosti proseka. Na početku karijere Galiju su poredili i nazivali srpskim Džetro Talom, kerber je opet, punio Hale, Stadione i pogotovu su Gale i ekipa prevazišle lokalne nivoe. Verujem da su bili band iz prestonice, ako ništa drugo, bili bi prisutniji u medijima, mada ni ovako ne manjkaju, odnosno nisu manjkali.

 

U to vreme, nisi baš lako mogao da snimiš LP za Jugoton, PGP....morao si da prođeš određeni put. Pobediš na Gitarijadi u Zaječaru, Boom festival u Subotici pa tek onda ulaziš u Studio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

 

 Za "Lebi i Sol" se ne slažem, oni su bili "prva liga" što se tiče rok muzike u ex YU. Ja sam odrastao u društvu gomile muzičara, e sad mi ih nismo slušali ali su svi imali ogroman respekt za njih.

The Best na prostorima Ex-Yu od Rezolucije IB do danas :smiley2:

16 hours ago, Plavi Golub said:

Ajde sto ste na kraj srca, samo smo malo birali medju Constantinovim Nislijama rokerima sta je kome blize nekad bilo. Sto bi rekli zal za mladost.
Opasne su i ove diskusije o muzickom ukusu, mogli bi da se podzapamo ko na politici i religiji. 😂

Zanimljivo da je deo nas (srednja osamdesetih i studije veselih devedesetih) voleo zagrebacke bendove novog talasa,

Novi talas mi je bio nekako "šminkerski" ali Parni Valjak, Azra, Atomsko sklonište, Buldožeri....iha

15 hours ago, Kronostime said:

Ispricaj kako si Kornelija Kovaca ucio prvim akordima.:classic_laugh:

Grešio mnogo..."ispadao" :classic_biggrin:

1 minute ago, Beonegro said:

Ceca, Dragan, Brena, Shaban, Shaban, Keba:smiley33:

Pričamo o muzici, ne o kafansko-svadbarskim naricanjima...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Beonegro said:

I ja kazem 😛 

 

EDIT: Leb i sol nisu najbolji bend ni u Skoplju, a ne u bivsoj Jugoslaviji.

Ok. Možemo da pričamo o tome, šta i ko nam se sviđa, ali mislim da bi složili da su Vlatko, Bodo, Koki, sam vrh ex-yu muzičara. Treba mnogo muke da se znanje pretoči u komercijalu.

 

Inače, ko je najbolji skopski band ?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Ok. Možemo da pričamo o tome, šta i ko nam se sviđa, ali mislim da bi složili da su Vlatko, Bodo, Koki, sam vrh ex-yu muzičara. Treba mnogo muke da se znanje pretoči u komercijalu.

 

Inače, ko je najbolji skopski band ?

Vlatko Stefanovski je sigurno vrhunski muzicar, ali prosjecan autor u najboljem slucaju. Anastasija, Mizar, Arhangel i Padot na Vizantija su originalniji i interesantniji bendovi.

 

EDIT: cak i Bastion je bio savremeniji bend od Leb i sol.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

Vlatko Stefanovski je sigurno vrhunski muzicar, ali prosjecan autor u najboljem slucaju. Anastasija, Mizar, Arhangel i Padot na Vizantija su originalniji i interesantniji bendovi.

Arhangel je počeo devedestetih, a Padot na Vizantija su pankeri....nemoj ih porediti sa L&S.....jbg upadoh ja u zamku i priču šta se kome sviđa :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

Ok. Možemo da pričamo o tome, šta i ko nam se sviđa, ali mislim da bi složili da su Vlatko, Bodo, Koki, sam vrh ex-yu muzičara. Treba mnogo muke da se znanje pretoči u komercijalu.

 

Inače, ko je najbolji skopski band ?

 

Prvo da se Zdogovorimo kako se to mjeri:default_coffee:

Ali Leb i sol je sigurno najuspjesniji makedonski bend. Po meni je i najbolji.

Ako cemo da prosirimo na cijelu SFRJ, onda je Bijelo Dugme najuspjesniji jugoslovenski bend. Sad sto ima ljuborne raje iz Srbije :wicked:, sta ja tu mogu.

Uspjesnost se moze nekako mjeriti, najvise prodali albuma, imali najvece turneje, najvece koncerte, itd.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, FrediB said:

 

Da je bila super, ne bi odmah nakon smrti Tita pocela da uzurbano propada i ne bi se raspala.... 

Auuuu, ko bi rekao. Jel možeš malo da nam obrazložiš i razbiješ ovde neke koji misle da je Jugoslavija bila jača od EEZ ?

46 minutes ago, ObiW said:

U trenucima kao što je ovaj, kad se raspravljate o tome koji bend je bolji, žao mi je što nema Kinika da vas rastera kao mačke sa jebarnika.

Nije Kinik jedini google-majstor na ovom forumu. 

3 minutes ago, Amigo said:

 

Prvo da se Zdogovorimo kako se to mjeri:default_coffee:

Ali Leb i sol je sigurno najuspjesniji makedonski bend. Po meni je i najbolji.

Ako cemo da prosirimo na cijelu SFRJ, onda je Bijelo Dugme najuspjesniji jugoslovenski bend. Sad sto ima ljuborne raje iz Srbije :wicked:, sta ja tu mogu.

Uspjesnost se moze nekako mjeriti, najvise prodali albuma, imali najvece turneje, najvece koncerte, itd.

Ma, Amigo....muzika-ukus-muzički ukus...a o ukusima ne treba raspravljati. Koliko sam u životu sreo perfektnih muzičara koji nisu dosegli dalje od "tezge", a koliko tek njih koji imaju uspešne karijere, a malo više su od muzički nepismenih likova. Ko šta voli, to nek sluša...a sad ko je najbolji....nikad kraja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Auuuu, ko bi rekao. Jel možeš malo da nam obrazložiš i razbiješ ovde neke koji misle da je Jugoslavija bila jača od EEZ ?

 

 

Od kog EEZ-a je bila bolja? Cak su i najsiromasnije clanice tipa Grcke i Portugalije imale bolji standard i veci BDP po glavi stanovnika od SFRJ. Ostale da ne spominjem. 

 

To sto je SFRJ bila bolja od sssr pomijare, te od Rumunije, Bugarske i Albanije ne znaci nista. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FrediB said:

 

Od kog EEZ-a je bila bolja? Cak su i najsiromasnije clanice tipa Grcke i Portugalije imale bolji standard i veci BDP po glavi stanovnika od SFRJ. Ostale da ne spominjem. 

 

To sto je SFRJ bila bolja od sssr pomijare, te od Rumunije, Bugarske i Albanije ne znaci nista. 

Ma to propaganda samo....a SSSR nije bila pomijara, nego respektabilna svecka sila, teško su sa njima izlazili i Nemci i Brazilci, a i Italijani.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

 

Od kog EEZ-a je bila bolja? Cak su i najsiromasnije clanice tipa Grcke i Portugalije imale bolji standard i veci BDP po glavi stanovnika od SFRJ. Ostale da ne spominjem. 

 

To sto je SFRJ bila bolja od sssr pomijare, te od Rumunije, Bugarske i Albanije ne znaci nista. 

 

SFRJ je bila bolja od Nemacke, to smo se svi slozili.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...