Jump to content

Cincinnati masters 2019 - nastavak letnje North American HC sezone


wwww

Recommended Posts

Meheheee.. sta bi sto ga ispusti u drugom, to samo Novak zna. Umesto da rutinski zavrsi, totalno naglo izgubio fokus, a bar da je delic imao onaj sa W.

 

Rusu svaka cast, opravdao epitet nezgodnog protivnika, igra idlicno, klepetao po drugom servisu -.- pa nisam dzabe prizeljkivala da ispadne ranije -.-

Nadam se da osvaja ovo sutra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ocekujem da sutra rutinira Davida.

To cemo videti, Gofan ga je u poslednjem mecu na Vimbldonu dobio. 

 

A i Medvedev ovu noc nece moci lepo da spava, jer je dobio svetskog broja 1. kao onda u Monte Karlu, pa je sutradan izgubio od Lajovica u SF. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da mu je retern i pozicioniranje kod istog donelo puno titula, ali kad neko ovako servira, povuci se malo prema nazad jbt. Odglumi Nadala na nekim poenima.  Plan a, plan b, plan c, po potrebi promeni on puno toga u svojoj igri u toku jednog meca, samo na reternu je tvrdoglav kao mazga.

Link to comment
Share on other sites

Sta ste svi zapeli za to prvo mesto na kraju godine. Ja bi odmah potpisao da Novak uzme US open a da ne bude prvi na kraju godine. Mnogo ste optereceni sa 311, neka osvaja slemove a prvo mesto ako dodje dodje. Ovde se postavlja kao aksiom da mora da zadrzi prvo mesto do jula 2020. zbog 311.

 

Novak jos dosta zaostaje sa slemovima za ovom dvojicom i slemovi su apsolutni prioritet.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prespavah nocas pa sam jutros gledala reprizu. Neobican mec, odavno se nije desilo da onako dobro krene i da ostane bez kontrole. Ali nije drama, najbitnije tek dolazi a sad ce sigurno povecati stepen opreza. Ima nesto i do Sinsija, neke vradzbine :classic_biggrin:

 

Ozbiljno postovanje za Medvedeva, tri nedelje u kontinuitetu igrati odlicno i stvarno se nadam da ce zaokruziti titulom.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Borko said:

Ako Novak uzme USO, sanse da ne bude prvi na kraju sezone su 1%. Nadal se zeni. A i obicno ne igra Pariz i WTF i kada se ne zeni :classic_biggrin: Osvojen USO = YE No 1 i preticanje Samprasa po broju nedelja na prvom mestu.

Ko od njih dvojice uzme USO bice br. 1 na kraju godine, a ako uzme neko treci, Novak ce biti br. 1. 

 

Nema sanse da Nadal odigra bolje Aziju, Pariz i WTF od Novaka.

Link to comment
Share on other sites

Ume da smara, jer pre svega vraca svaku, moze on da namuci Novaka (secam se u DC), moze i da salje one mrtve loptice kao Endi ili Simon, zato i ne odgovara bas mnogo ovom nasem, ali ono sinoc je bilo vise kirjovski bombasticno iz svih pozicija.

No, sumnjam da bi ovako nesto ponovio, pogotovu drugi servis. Rizikovao je max i isplatilo mu se.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Wook said:

Ko od njih dvojice uzme USO bice br. 1 na kraju godine, a ako uzme neko treci, Novak ce biti br. 1. 

 

Nema sanse da Nadal odigra bolje Aziju, Pariz i WTF od Novaka.

 

Ja mislim (a možda i grešim) da ni Đoković ni Nadal neće zapinjati da se "bore" za prvo mesto na kraju godine.

Kada je to ujesen, Nadal jurio i igrao turnire da bi osvojio što više poena i bio prvi na kraju (osim 2017.)? Proveravao sam na ATP sajtu, a i po sećanju, kada je bio prvi na kraju godine, uvek je završavao posao zaključno sa US openom. Jedino je 2013. igrao kompletnu tenisku jesen. U Pekingu ga Novak pobedio u finalu, u Šangaju DelPotro u SF-u, u Parizu Ferer u polufinalu i na završnom, opet Novak u finalu. Tih 2020 poena i prvo mesto na kraju sezone su ga, ja mislim (a možda i grešim) vrlo skupo koštali: u sledeće 3 godine, osvojio je manje slemova, manje mastersa, manje turnira nego u toku 2013. godine.

Kada se 2016. Novak "primio" i krenuo da jurca za poenima da ne bi dozvolio da ga Mari stigne na kraju godine, šta se desilo? Sledećih godinu ipo nije ništa osvojio i mislim (a možda i grešim) da je odložio operaciju za godinu dana (da nije jurio prvo mesto, da je odmah posle OI ili bar posle US opena batalio tenis i krenuo da leči teniski lakat). Kako je Mari prošao, bolje da ne komentarišem.Jeste konačno bio prvi, jeste da ga je operacija kad tad čekala, ali mislim (a možda i grešim) da bi osvojio još nešto bitno pre operacije, još neki slem. Da je Novak ranije napravio pauzu, ne bi ni Mari igrao sve moguće turnire, manje bi zamorio kukove, ko zna ko bi dobio slemove u 2017. godini.

Sada je 2019., Rafa i Novak su, siguran sam, dovoljno pametni da, nakon što daju sve od sebe na US openu, ne forsiraju do kraja godine i da se čuvaju. Biće još slemova, Rođa uopšte nije daleko.

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

Žešće smara David. Nikakava konzistentnost... skoro pa negledljivo. 

Plus ovi badmintonski kompleti koji vređaju ukus. 

Daniil kad mu daš polu-skraćenu ne zna gde udara... Dobro, on je turnir osvojio juče i danas nervozno daruje poklone a mogao je da uzme prvi sa 6:2

 

+ još se i ovaj linijski indijanac našao pozvanim da deli FF na drugi servis :lol_2:

Finale M1000 

Edited by GlennGould
+
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...