Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

@GlennGould

Školski primer relativizacije školskog primera generalizacije je školski primer podrivanja dobre atmosfere na temi.

Gore nisam uvredjeno skočio pa nestao nego nisam hteo da remetim atmosferu ( kakva god da je)  i ostale kolege u iznošenju stavova.

Treba još neko preciznije i jasnije pojašnjenje?

Edited by CLakiSH
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da treba. No za to očito nisi voljan/sposoban. Zalepiš etiketu i ćao! 
(ja ne bih trebao biti tema tvojih upisa ovde)

 

Ti na ovom PDFu nemaš neki legitimitet da daješ ocene atmosfere, jer nedovoljno učestvuješ. Koliko vidim, kolega kojem je moj post bio namenjen ne deli tvoju ocenu. Kao što ni admin nije gore video ‘školske primere’ koje smatraš umesto osobnog, posve subjektivnog dojma univerzalnim aksiomom. 
 

I još nešto. Naravno da remetiš, kao i gore što si remetio pa ukapirao da si se preračunao. No, to nije priča za ovde. 

Edited by GlennGould
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CLakiSH said:

Stondiša, ovo iz čista mira je nešto kao malo se popilo na slavi, pa nam dosadno , pa hajde malo da koljemo po komšiluku?

Nešto se ne sećam da je baš tako bilo, ali ajde evo i GG je objasnio da nije generalizacija pa je onda ok.

 

 

Slobodan si da mi pojasniš koji su to dobri razlozi da se  Hrvoje, Bošnoje i Srboje , do juče komšije, malo pokolju.

 

A ako ne možeš da nađeš tu dobar razlog, ti bilo gde na svetu mi nađi dobar i fin rat, poveden s vezom i nadasve dobrim i plemenitim razlozima.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Slobodan si da mi pojasniš koji su to dobri razlozi da se  Hrvoje, Bošnoje i Srboje , do juče komšije, malo pokolju.

 

A ako ne možeš da nađeš tu dobar razlog, ti bilo gde na svetu mi nađi dobar i fin rat, poveden s vezom i nadasve dobrim i plemenitim razlozima.

 

Stondi, ne znam odakle ti ova priča o dobrim razlozima za rat i ostalo što si napisao ovde da bi ti ja trebao pojasniti?

 

Jedino što ti još mogu reći vezano za tvoj post je da se nijedan rat nije desio iz čista mira od strane bilo kog naroda, bilo kada, bilo gde.

 

Nadam se da to ne treba dodatno pojašnjavati.

 

 

 


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GlennGould said:

Pa naravno da treba. No za to očito nisi voljan/sposoban. Zalepiš etiketu i ćao! 
(ja ne bih trebao biti tema tvojih upisa ovde)

 

Ti na ovom PDFu nemaš neki legitimitet da daješ ocene atmosfere, jer nedovoljno učestvuješ. Koliko vidim, kolega kojem je moj post bio namenjen ne deli tvoju ocenu. Kao što ni admin nije gore video ‘školske primere’ koje smatraš umesto osobnog, posve subjektivnog dojma univerzalnim aksiomom. 
 

I još nešto. Naravno da remetiš, kao i gore što si remetio pa ukapirao da si se preračunao. No, to nije priča za ovde. 

Ti uopšte nisi tema mojih upisa, ne razumem kakav je to bespotrebni egotrip.

Ja komentarišem tvoje postove ( kao i postove drugih forumaša ) a ne tebe ili druge forumaše.

Takodje bih zamoli tebe ( kao moderatora ili nekog drugog moderatora) da dobijem  neka kratka uputstva kako da steknem legitimitet da komentarišem nešto ovde.

Je li ima neki odredjen borj postova ili neki odredjeni stav ili  boja kose ili da navijam za odredjeni klub?

Najbolje da se pinuje to uputstvo,  da znam kako da postanem legitiman forumaš pa da se i ja mogu pohvaliti drugarima na basketu da sam dao neku relevantnu ocenu na ovom forumu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GlennGould said:


 

E sad, pravo pitanje je šta ti Obradoviću smeta u njegovoj kritici društva kojom objašnjava neki dnevnopolitički fenomen? Kakvo je tvoje objašnjenje? To bi bilo zanimljivo za diskusiju.

 

Ovako sečeš/cenzurišeš i diskusiju odvodiš u nešto potpuno treće. 
 

Hvala na pažnji. 

Zasmetalo mi je to sto zapravo i nije rec o kritici drustva,vec o njegovoj licnom stavu (za sta svakako ima slobodu da ga iznese) kojeg je predstavio kao cinjenicu. Pogresnu i opasnu. Opasnu u smislu da se njome stupa na vrlo klizavo tlo..dozvoljavam da ja nisam razumeo,pa ne bih pravio od buve slona.

Moje objasnjenje? Hmm...kompleksno koliko i cela situacija. Drzim da ima mnogo slojeva u prici i da svaki iziskuje posebnu paznju.
Tako postoji prica o:
- odgovornosti za politicku krizu/razbijanje drzave/krvavi rat.
-odgovornost za konkretna zlodela (ja sam na taj deo reagovao)
-reakcija jednog ili vise drustava na gorenavedeno (utvrdjivanje odgovornosti)
-trazenje "istine",razumevanja i pokusaja pomirenja

Kompleksna prica koja verovatno trazi i zaseban topik.

Link to comment
Share on other sites

Evo klasičnog primera sistematskog uništavanja smislene rasprave: Stond izbaci, hajde da kažemo, neopreznu rečenicu, da ne zalazimo dublje (Bombarder iznad mene objasnio - zaseban topic u najmanju ruku), a onda dolazi Profesor koji, da citiram:

 

Quote

Pa naravno da treba. No za to očito nisi voljan/sposoban. Zalepiš etiketu i ćao! 
(ja ne bih trebao biti tema tvojih upisa ovde)

 

Ti na ovom PDFu nemaš neki legitimitet da daješ ocene atmosfere, jer nedovoljno učestvuješ. Koliko vidim, kolega kojem je moj post bio namenjen ne deli tvoju ocenu. Kao što ni admin nije gore video ‘školske primere’ koje smatraš umesto osobnog, posve subjektivnog dojma univerzalnim aksiomom. 
 

I još nešto. Naravno da remetiš, kao i gore što si remetio pa ukapirao da si se preračunao. No, to nije priča za ovde. 

 

Hajde da budemo malo realni, kakav je ovo odnos prema petogodišnjaku!?

Link to comment
Share on other sites

A što ovako na kvarnjaka a posteriori vadiš iz konteksta, a ispratio si sled događaja in real time?  

Stondiša i Crni se nisu našli pod tlaštom nikakvog “Profesora”, Claš uskočio pa smo razmenili politesses i završili priču i sad ti ovde nešto/nekoga opet braniš na gorepomenuti način.
 

Idi do kraja - stisni report.

Ja te ovde javno optužujem za širenje dezinformacije sa namerom flejmovanja.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Natalija Vladimirovna Poklonskaja, zamenica predsednika Odbora za spoljne poslove Državne Dume Ruske Federacije, zajedno sa liderom opozicione političke partije u Srbiji „Dveri“ Boškom Obradovićem, pozirala je novinarima ispred zastave krimske oblasti u jednoj od zgrada Skupštine Srbije, u ulici Kralja Milana.

Poklonskaja je u Srbiju došla u pratnji zvaničnika Krima Georgija Muradova na poziv „Dveri“ i Obradoviću poklonila zastavu.

 

zašto li EU i MZ ne podržavaju opoziciju?

Link to comment
Share on other sites

Nisu...ali su deo zajednickog projekta zvanog SZS pa prema tome bi trebalo da koriguju svoje stavove u skladu sa celim pokretom...

Malo je licemerno pozivati EU da izvrsi pritisak na Vucica da obezbedi fer uslove za izbore,a onda im ovako gurati prst u oko...

Osim toga Ukrajna ne priznaje nezavisnost Kosova kao sto ni Srbija (barem formalno) ne priznaje aneksiju Krima,pa bi po logici Obradovic koji se zalaze za nepriznavanje Kosova trebalo da podrzava stav Ukrajne oko Krima a ne obrnuto...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mare80 said:

Nisu...ali su deo zajednickog projekta zvanog SZS pa prema tome bi trebalo da koriguju svoje stavove u skladu sa celim pokretom...

Malo je licemerno pozivati EU da izvrsi pritisak na Vucica da obezbedi fer uslove za izbore,a onda im ovako gurati prst u oko...

Osim toga Ukrajna ne priznaje nezavisnost Kosova kao sto ni Srbija (barem formalno) ne priznaje aneksiju Krima,pa bi po logici Obradovic koji se zalaze za nepriznavanje Kosova trebalo da podrzava stav Ukrajne oko Krima a ne obrnuto...

Tog proruskog fašistu ne treba ni konstatovati. Da SzS ima malo više mozga, odmah bi ga šutnuli k'o smrdljiv sir.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Quote

„Moje je viđenje da, ukoliko vlada želi da bude viđena kao legitmna, trebalo bi da osigura da izbori budu fer. Što više legitimiteta vlada bude imala, imaće i više autoriteta“, dodao je Godfri.

 

Posle par kila roštilja unazad par dana evo i prvih izjava novog američkog ambasadora. Obzirom da mnogi sumnjaju da Vučić neće izgubiti legitimitet bojkotom mislim da iz ove izjave mogu da vide koliko je tu stvarno sati. Iskreno me čudi ovako otvorena izjava jer ovako nešto je više za 4 oka nego da se javno izjavljuje i to od strane ambasadora. Interesantno je i da vlast ovo nije komentarisala a izjava je još od juče.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Klotzen said:

 

Posle par kila roštilja unazad par dana evo i prvih izjava novog američkog ambasadora. Obzirom da mnogi sumnjaju da Vučić neće izgubiti legitimitet bojkotom mislim da iz ove izjave mogu da vide koliko je tu stvarno sati. Iskreno me čudi ovako otvorena izjava jer ovako nešto je više za 4 oka nego da se javno izjavljuje i to od strane ambasadora. Interesantno je i da vlast ovo nije komentarisala a izjava je još od juče.

 

pa da seciramo ovu po vladu povoljnu izjavu

 

Quote

Moje je viđenje da, ukoliko vlada želi da bude viđena kao legitmna, trebalo bi da osigura da izbori budu fer

 

znači impliciramo da izbori nisu fer

 

Quote

Što više legitimiteta vlada bude imala, imaće i više autoriteta

 

znači pobedite na fer izborima da bi ste bili vlada sa autoiritetom.



kako ovo može da se upotrebi pro-sns i da o tome drve po medijima ja ne znam iskreno.  ovo je klasično: vodite računa oko izbora.

Link to comment
Share on other sites

Cudno mi je sto ga nisu napljuvali sto se mesa u nase stvari. Pljuvali su druge i za totalno nebitne stvari a ovo je poprilicno ozbiljna izjava obzirom od koga dolazi.

 

S druge strane ovo verovatno mediji sa nac. frek. nisu ni preneli pa mozda namerno ignorisu da sto manje ljudi cuje taj deo izjave ambasadora od juce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2019 at 6:10 PM, mare80 said:

Secam se pre par godina,neki odbornik opozicije pomenu Orvelovu  "Zivotinjsku farmu" za skupstinskom govornicom u kontekstu politickog stanja u zemlji...

Skocise svi SNSovci optuzujuci ga da uporedjuje gradjane srbije sa zivotinjama...

Ne mozes se na bilo koji nacin raspravljati sa njima kada oni i njihovi mediji svaku rec izokrenu pa makar rekao samo "dobar dan"....

 

 

On 12/4/2019 at 6:13 PM, Beonegro said:

Sajku ne treba prilika ni izgovor da se predstavlja kao zrtva, to je njegova patologija i ispoljila bi se i bez pomoci sa strane.

 

pa upravo to.

i ako sve to znas - znaci znas da ce av da izvrne nesto malo i benigno i pretvori u veliko

zar nije glupavost ako to ne zelis a ipak radis za njega time sto ces da mu pruzis priliku ni manje ni vise nego onakvom naslovnom stranom....

posle je sklonis, pa se izvinjavas, pa koraks crta metafore targete sledeci dan, pa objasnjava sta je metafora...

 

meni je to suludo.

 

Nikada Avu ne bih pruzila takvu priliku posebno ako znam da on tako nesto jedva ceka da iskoristi i pokaze dragom narodu - Eto kakvi su oni

a eto kakav sam ja radan, vredan, targetirani Drzavnik

 

 zbog toga kazem da su glupavi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj novi lik Jovo Bakic ima sada sasvim solidan swagger jednog trojanca. 

Prvo je isao po medijima godinama kritikovao opoziciju uglavnom,

dok su izjave prema vlasti bile uspavane bombe, tipa 'vi ste mafija, juricemo vas po ulicama'

Uspavane bombe u smislu da ova vlast ima mogucnost da to veoma jako spinuje

kad se bude ukazao trenutak (moze I sad nije problem)

+

Jovo podrzava nekakvog preletacevica, u trenutku kad postoji bolji kandidat i troluje i dalje.

Jovo se takodje pojavljuje u medijima pracen u komentarima svojim sopstvenim botovima,

koji ga velicaju kao beskompromisnog borca I sl.

+

Jovo dalje sad kao bitno istice da sad treba kroz institucije, izbore I da ce kreirati levicarsku stranku.

Levicarenje I bilo kakve ideologije tog tipa su u Srbiji isto samo spin, 

jer je vlast i levo i desno od Jove, i iznad i ispod, gde god da se okrene.

 

I onda odmah nakon toga, Jovo nije siguran da li ce na izbore (otkrio je da postoje I drugi u toj stranci

koju je preuzeo, neki mali ljudi po coskovima koji seru nesto.)

pa opet red trotoara i trcanja po kaldrmi… I sve tako.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...