Jump to content

Kakvi su danas ljudi


vilhelmina

Recommended Posts

26 minutes ago, slavisa said:

Ili 1. januara izidjem da prosetam psa, a meni u susret dolaze dvoje starijih i isto vode psa, kad su me videli okrenuli se i odu nazad, znam da ne bi morali da kazu sretna nova godina.

Ne znam, meni je to sve malo morbidno, da li je tako svuda u Francuskoj, ili samo ovde gde sam ja, ne znam. jako cudno ponasanje. 

 

Jesi li namunjen sto kazu kod mene u kraju?

 

Meni je jedan nas Bosanac sto radi u HR jedne poznate kompanije dao sledeci, po meni vrlo pametan, savet. Smej se. Kaze mi (Balkanci) njima delujemo ljuto (kao u Rusi u filmovima holivudske B produkcije), plase nas se.

Sad mi smo socijalizovani da se ne smejemo ko “budala na brasno.”

 

Smej se, javi se prvi, mozda se iznenadis.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kinik said:

...

 

Ah da, zaboravio sam.

 

Rece jednom prilikom Bulgakov: 'dokumenta ... ne gore'!

:roflmao:

To sve bilo uklesano u bronzane tablice i sakriveno pod slamaricom.

 

...

 

Ma kakvi, sve tikve bez korena. Samo se ti smej, duze ces ziveti 😀.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, ali ti ne primas srcu, ako te komsiluk iskulira, a slavisa da.

 

Za posao je realno dobar savet. Ne moras se zvalaviti, ali ne moras ni gledati narod kao iz streljackog stroja. U malim mestima gde god da se nadjes time ih razuveravas da nisi neprijateljski nastrojen i da im neces nauditi, a ne da su ti bog zna kako dragi. Tome sluzi taj fejk osmeh.

 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kinik said:

:classic_blink:

 

Mozda je unela drva da ne mora niko da joj pomaze, kad slave?

Obicno ponasanje vlasnika pasa, da im se psi ne podzeveljaju.

 

A sto im nisi dovikuno - sretna ... i sve ostalo?

Onda bi po njihovom ponasanju znao razlog.

:wink2:

 

Btw, a sto ti u svacijem ponasanju vidis neku maliciju?

Jel volis ljude? Volis.

Pa onda ih postuj i voli, nemoj ucekivati kontrauslugu.

 

...

 

Ne smeta to meni , neka su oni kakvi su, vec kad pisemo ovde, onda pisemo, zar ne. 🙂

BTW ta zena koja je unela drva je sestra ovog coveka kod kojeg sam podstanar, i sama je rekla da ce uneti drva za nekoliko dana da ne mora izlaziti napolje da kaze drugima sretna nova godina. Inace to je ista ona koja je bila sva sretna sto ce ici da slavi bozic kod sinova u selo, ali su je sinovi oterali i pre bozica, jer renoviraju kucu ba s na bozic 🤣

 

Ili npr ima jedno selo, dve porodice, zive u njemu, sve ukupno 5 stalnih stanovnika, dvoje iz jedne porodice, i 3 iz druge porodice. Druga porodica ima jos jednu cerku koja ima Gite u tom selu, i jedna Baronesa ima kucu. Ove 2 porodice ne pricaju medjusobno, a brat i ova sestra sto ima Gite, isto ne pricaju, kao ni majka. Onda se oni nesto posvodjajau a bratovljeva zena ode do baste od ove koja ima Gite i posere se, ( izvinjavam se sto pisem ovakvu rec ), da bi onda muz od ove koja ima Gite otisao sa batinom do ove koja se pos.ala da ih tuce. ahhhhhh Ni manjeg sela ni gorih ljudi, to je za neki roman za napisati 😥

 

Eto da ne bude da samo na Balkanu zive divljaci, plemena, itd 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Plavi Golub said:

Jeste, ali ti ne primas srcu, ako te komsiluk iskulira, a slavisa da.

 

Za posao je realno dobar savet. Ne moras se zvalaviti, ali ne moras ni gledati narod kao iz streljackog stroja. U malim mestima gde god da se nadjes time ih razuveravas da nisi neprijateljski nastrojen i da im neces nauditi, a ne da su ti bog zna kako dragi. Tome sluzi taj fejk osmeh.

 

 

 

Ne prima ni ja to srcu, stvarno, ja se uvek svima javim, i ne znam da li mozes da mi verujes jako sam pozitivan lik. Uvek spreman za zaj..anciju 🙂 Samo onako komentarisem  kakvi su danas ljudi.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Koliko sam ja proturio kroz ruke rukopisa / knjiga o 'poreklu' - tesko mi je da nabrojim.

 

Postoji i software za porodicno stablo, pa sam ubacujes podatke slicke - gde se vrlo brzo sudaris sa ogranicenjima.

Neka linija izumrla, neko nema slicke, za nekoga se ne zna gde je i sl.

 

Sto rece profesor Zec (1952. - skoro smo godisnjaci) - ja sam se jako iznenadio u vojsci kad sam video da mnogi nemaju dedu. Ma ne samo dedu, nego ni dedinu sliku!

:classic_laugh:

 

... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kinik said:

 

Sto rece profesor Zec (1952. - skoro smo godisnjaci) - ja sam se jako iznenadio u vojsci kad sam video da mnogi nemaju dedu. Ma ne samo dedu, nego ni dedinu sliku!

:classic_laugh:

 

Koji sam ja srecnik, a ja cak sliku babinih/dedinih babe i dede. I to cak sa ovim hajduckim poreklom 😀

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, A sad said:

Ima toga po celoj Srbiji. 

Ima to svuda u svetu. Ovde je obicaj da mladi naprave spisak stvari koje im trebaju i daju pozvanima. Tako da se tacno zna sta je ko uzeo. :) To je sada vec on-line.

Edited by mrd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Plavi Golub said:

...

 

 

Zao mi je.

To na ovaj provizorijum ni u kom obliku ne utice.

 

Svejedno mi je bilo cije poreklo, kao sto mi je svejedno za moje 'poreklo'.

 

A pisao sam na 'starom 4umu' - neko porodicno prezime krenulo iz hrisovulje Milutina (Jevto Dedijer), pa preko dubrovackog arhiva (neki tamo 'Beroje'), crkvenih arhiva po Kostajnici oko nekog 'mitropolita', hrvatskog plemenitasa sa titulom i grbom za 'virtu militaris' od M. Telezije, 'rvackog rijecnika (ima prezime), pa 'prezimenika' i spiska naselja gde likovi zive, prvog popisa u srbiji - i sve do Dortjola. Kakve to veze ima sa ovim realnim Kinikom? 

Sta sad, da porucim povoljno odstampane upaljace / olovke?

:classic_biggrin:

 

To mi je nezanimljivo kao i ona prica AV oko porodicnog porekla za koje su ga mnogi opoziciJonari zestoko ispljuvali.

Eto, sebe uzdizu, a ovoga bi da popljuju.

 

...

Link to comment
Share on other sites

@KinikTaman posla da ja imam ambicije da se takmicim sa tim tvojim plemenitim poreklom. Niti pisano ima veze sa bilo cim osim sa citiranim postom o dedinoj slici. Mada ja mislim da je to vise duhovita doskocica cenjenog profesora, nego realnost.

 

A za AV i opoziciJonare me zabole tek onoliko koliko se sekiram za one svoje sto zive u tom rezervatu. 

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

3 minutes ago, Plavi Golub said:

...

 

Ne radi se o takmicenju / niti ambicijama.

 

Radi se samo o tome da je neophodna odredjena korektnost u razmisljanju. A ovako, to je smejurija.

Cas 'zapisano u knjigama':ajme:, cas 'nema veze sa bilo cim'. 

Malo uredosti ne bi smetalo diskusiji, naprotiv.

Takodje , ne treba upadati u kontradiktornosti - pisati o vlasti i prezirati 'rezervat'.

:wink2:

 

...

Link to comment
Share on other sites

Aman ne pricam na pamet. Postoje pisani dokumenti koje cuvaju delovi porodice i koji se nasledjuju. Dokle se zna, zna se, odakle se ne zna, ne zna se. Osim toga postoji i ono sto je radjeno za celu Srbiju pa i sire sa skupljanjem dokumenata oko I svetskog rata i nesto ranije. Zna se po kucama, po krsnim slavama, po grobovima ako bas hoces.

 

Oni ga jesu napravili rezervatom, ja nisam. Ne prezirem, samo rezignirano konstatujem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kinik said:

...

 

Koliko sam ja proturio kroz ruke rukopisa / knjiga o 'poreklu' - tesko mi je da nabrojim.

 

 

... 

 

16 minutes ago, slavisa said:

Mene to nije nikad zanimalo, da istrazujem odakle mi je poreklo.

Za onoliko koliko znam , znam da smo starosedeoci, a od onih koje ne znam, ne interesuje me odakle su dosli 🙂

Meni je recimo sve to bilo interesantno, valjda zato sto volim istoriju, a mozda i zato sto volim da istrazujem porodicne legende.

Deo zivota sam imala srecu da provedem sa ljudima koji su pamtili sad vec neke stvari od pre 100 godina, pa sam volela da slusam te price.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

 

Meni je recimo sve to bilo interesantno, valjda zato sto volim istoriju, a mozda i zato sto volim da istrazujem porodicne legende.

Deo zivota sam imala srecu da provedem sa ljudima koji su pamtili sad vec neke stvari od pre 100 godina, pa sam volela da slusam te price.

Ma zanimljivo, kod mene sve avanturisti. 

1) Ubio pasu koji je hteo da mu odvede curu, pobegao preko Prokletija u Makedoniju.

2) Sledeci dosao u BG u pecalbu, a porodica bila u Makedoniji, Tajmiste.

3) Deda osta u BG sa porodicom, obezbedio pokolenja

4) Svabe bomabrovali najstariji poginuli

5) Komunjare proglasile 3 siroceta za burzuje i oduzeli im sve od ocevine. Malo ih prosetale po Golom Otoku

6) Opet odradili posao, stekli nesto komunisticke bed. Komunjare opet pokrali

7) Pametni se otisli u svet i rekli im da mogu da urade ono.

Toliko meni od istorije ostalo. Jedino sto pamtim od mog matorog je:"Sine ne brini, oni su uvek krali i trosili, a mi smo uvek radili i imali"

Gadno je to nase srpskoBalkansko stablo. :) Sto rece moj deda, sine ne brini svacija krv tece nasim venama. :)

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Plavi Golub said:

... 

 

 

Zaboravi. To je tresh.

U 'slavske knjizice' se svasta moze upisati / u grobljanski kamen uklesati.

 

Da mi je znati koja su se to dokumenta skupljala 'oko I svetskog rata'? Jel to dokumentovano u nekim raghivama? Nije?

Zaboravi.

 

A nesto oko Cvijiceve etnopsihologije - 'kojom dolinom ce bugari da navale na srbiju'?

Romanticarsko baljezganje - 'geopoliticko zakjlucivanje na osnovu rasporeda etnografskih elemenata'?

Ono - 'ispitivanje psihickih tipova'?

:ajme:

 

Zoran Stokić.

>> ... Ukoliko narodi koji su izašli iz vizantijskog kruga ne nauče da greške svojih predaka analiziranju kao nepristrasni posmatrači, tj. ukoliko ne budu u stanju da svoj emocionalni odziv odvoje od svoje analitičke kritike, oni će i dalje ostati gomile koje ne prave istoriju već joj dobro služe.

Ono što Zapad čini tako superiornim u odnosu na druge zemlje, a među njima nas ovde najpre zanimaju one koje su izašle iz vizantijskog kruga, jeste njegova tehnologija; snaga te tehnologije izvire iz snage zapadne nauke, a snaga te nauke - iz moći zapadne demokratije. ... <<

 

...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

Sve je trash. Ukljucujuci i grobove Ko zna kako smo i nastali, a mozda ni ne postojimo.

Posebno grobovi. Koliko je zla napravljeno, zbog groblja. Zbog toga sam ja vec definisao, da ima da me spale, a pepeo pospu u okean. :)

Dosta je vise vriske zbog grobova koji nicemu ne sluze. Sta ima neko od toga sto mu je porodicna grobnica na Novom Groblju poslednjig 150 godina?

Treba gledati napred, ostalo su samo reci na papiru. :)

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mrd said:

Ma zanimljivo, kod mene sve avanturisti. 

1) Ubio pasu koji je hteo da mu odvede curu, pobegao preko Prokletija u Makedoniju.

 

 

:lol_2: I ti imas jednog sto je ubio Pashu? Imam i ja - a jos je imao 13 godina ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, James Delaney said:

Da si zaista " napredan " ti bi trazio da ti posmrtne ostatke lansiraju u svemir ... post mortem kolonizacija 😁

Ma jok, ovo je iz sebcnih razloga. Okean ce me kao pesak rasprsiti svuda po svetu, to je svakako gradivna podrska u ovo tesko doba globalnog zagrevanja. :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

:lol_2: I ti imas jednog sto je ubio Pashu? Imam i ja - a jos je imao 13 godina ....

:roflmao:Ma 'teo da mu odvede curu u Stambol Grad. Nema to kod nas labavo, o'ma kubura pali. Te su nas kubure i rasule po svetu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...