Jump to content

In Vino Veritas


lekoviti

Recommended Posts

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

...

 

  Hide contents

 

klikom na sljedeci spoiler potvrdjujete da se s vaseg racuna skine 45 eura

 

  Hide contents

 

 

...

 

 

Zaradio si ih, posto me nateralo da pogledam malo i dalje.

Interesantan istorijat. Ne secam se kakvo je bilo vino

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

zaboravih reci (mada sam to vec rekao na starom boardu)

 

ja bih zamolio sve forumase koji ovdje postuju, nevezano za cijenu butelje koju otvore, da podijele i utiske o tom vinu. "dobro - lose", "svidjelo mi se - nije mi se svidjelo" je ok, medjutim ja bih volio procitati i malkic opsirnije recenzije. evo malene pomoci (iz Velike knjige o vinu Joanne Simon)

 

1.jpg 2.jpg

 

3.jpg 4.jpg

 

5.jpg  6.jpg

 

7.jpg  8.jpg

 

9.jpg 10.jpg

 

11.jpg 12.jpg

 

13.jpg 14.jpg

 

nismo profesionalci, daleko od toga, ali ne moramo biti bas ni tupavci.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sve me sramota da posle pomenutih Château d'Yquem,Lafite Rothschild & Petrus kazem da jedino vino koje pijem je Sangria ( made in Coka ) 😊

 

Ne volim ukus vina,ali Sangria mi je slabost ... 2-3 puta godisnje .

 

Ironija je da sam sakupio fin vinski podrum tokom godina .... neko hoce da me impresionira pa mi kupi neko skupo egzoticno vino uvek sam mislio u sebi .... e hebiga ide u podrum 😊

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
On 6/21/2019 at 4:41 PM, Vjekoslav said:

opet split na topic Vino? aj dobro. kupio sam u Vojvodini (u dva navrata, razna godista) taj famozni "pro corde", nije mi se svidio. previse kiselina, a bouquet isprazan. nesto kao hrvatska (dakle lose napravljena) frankovka. pretpostavljam da ide uz masnu janjetinu. al ja ne podnosim janjetinu. generalno imam problem i sa vrancem i sa frankovkom, jer to po meni nisu vrhunske sorte, odnosno sorte koje trebaju biti glavni nositelji nekog vina. no ko zna, mozda negdje uistinu postoji vranac vrijedan kusanja. Vili se stalno mota po tim juznim krajevima, hmmm... (kakav bih ja bio jugoslaven a da ne priupitam za uslugu, jel tako tako je).

 

u istocnoj Hercegovini, ispod Prenja, na Borackom jezeru, pio sam cijelu noc neko domace crno, hercegovacko vino. jako ko vrag. jedna (srpska) porodica iz Svicarske,  vidjeli OS registraciju i pozvali nas kod njih u goste (tj. vikendicu). pretpostavljam da je to bio ili vranac ili blatina. nakon druge (a posebno nakon trece) case bilo je odlicno. sta odlicno, fantasticno. uz puno meze i puno (uglavnom ugodnog) razgovora. problem je medjutim (s takvim vinima) u prvoj casi.

 

...

 

Otvori kartu i napravi romb gdje će ti točke spajanja stranica tog romba biti gradovi Mostar, Ljubuški, Neum i Stolac i dobit ćeš područje gdje uspijeva (kvalitetna) blatina. I u tom rombu vrijedi ona 'što južnije to tužnije' .😁

 

Tako da je to sigurno bio vranac, koji je kao sirovina ipak manje kvalitetan od blatine koja je pak inferiorna u odnosu na neke sorte iz južne Dalmacije, bar po mom ukusu.

 

Žilavke ima i na krajnjem istoku, okolica Trebinja, odlična! Ipak je najkvalitetnija iz vinograda južno od Mostara.

 

 

...

 

Ako pričamo o vinarijama iz regije koje imaju bar 100 000 svojih loza s normalnim pristupom vinogradu cijena vrhunskog vina ne bi trebala biti više od 10€ dok bi kvalitetno vino koje, ne da nije kvalitetno nego je smeće dobiveno od otpada odstranjenog s trake u procesu selektiranja grožđa za vrhunsko vino i šake šećera i otrova trebalo izbjegavati.

 

Uz mediteransku kuhinju odlično ide 'Grk' s otoka Korčule.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Bushman said:

Otvori kartu i napravi romb gdje će ti točke spajanja stranica tog romba biti gradovi Mostar, Ljubuški, Neum i Stolac i dobit ćeš područje gdje uspijeva (kvalitetna) blatina. I u tom rombu vrijedi ona 'što južnije to tužnije' .😁

 

blatina.jpg

 

:classic_smile:

 

...

 

mada, dzaba meni sve to, kad ja dosad nisam pronasao u HR marketima i vinotekama kvalitetno crno vino iz Hercegovine u kojem mozes uistinu uzivati. kao ni iz Crne Gore. ulazak BiH i Crne Gore u EU bi pretpostavljam malkic regulirao / olaksao tu problematiku.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Vjekoslav said:

 

blatina.jpg

 

:classic_smile:

 

...

 

mada, dzaba meni sve to, kad ja dosad nisam pronasao u HR marketima i vinotekama kvalitetno crno vino iz Hercegovine u kojem mozes uistinu uzivati. kao ni iz Crne Gore. ulazak BiH i Crne Gore u EU bi pretpostavljam malkic regulirao / olaksao tu problematiku.

https://www.vrutak.hr/filterSearch?q=Blatina&adv=true&adv=false&cid=7&isc=true&isc=false&mid=0&pf=&pt=&sid=true&sid=false#/pageSize=6&viewMode=grid&orderBy=11&pageNumber=1

 

Ja sam pio blatinu Zadro i Andrija, meni su odlične.

 

S tim da definitivno stoji ta da 'kvalitet ispliva' tek nakon druge ili treće čaše. 

 

Edited by Bushman
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

 

s oznakom vrhunsko ili kvalitetno?

Vrhunsko, ne vjerujem da bi uživao u kvalitetnom. 

 

'Blatina Zadro' je najskuplje ali i najbolje. To je vinarija 10-ak kilometara od moje kuće, imaju inžinjerku koja "zna posao" i vrhunsku sirovinu iz vinograda koji su prije rata bili u vlasništvu Hepoka.

 

https://www.vrutak.hr/BLATINA-ANDRIJA-0-75L-VRHUN-SKO-VINO-2013-61-15262

 

Ovo je isto odlično a i cijena je prikladna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

oki doki.

 

...

 

cek, imam jos pitanja. :classic_biggrin:

 

znam da davim, al taki je ovaj topik. koja je razlika Ronda (Crnjac Zadro) i Blatine (Crnjac Zadro)? obje su iz 2015. al pretpostavljam da je u necemu i razlika. i najbitnije pitanje, obzirom da mi je Blatina totalna nepoznanica. koji miris i okus trebam ocekivati? kakvo tijelo? kiseline? voce i zacini? aftertaste? ti si cesto u Prirodi kao i ja, plus imas i bastu, pretpostavljam da ti nece biti problem opisati Blatinu. subjektivno dakako. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Vjekoslav said:

oki doki.

 

...

 

cek, imam jos pitanja. :classic_biggrin:

 

znam da davim, al taki je ovaj topik. koja je razlika Ronda (Crnjac Zadro) i Blatine (Crnjac Zadro)? obje su iz 2015. al pretpostavljam da je u necemu i razlika. i najbitnije pitanje, obzirom da mi je Blatina totalna nepoznanica. koji miris i okus trebam ocekivati? kakvo tijelo? kiseline? voce i zacini? aftertaste? ti si cesto u Prirodi kao i ja, plus imas i bastu, pretpostavljam da ti nece biti problem opisati Blatinu. subjektivno dakako. 

 

Blatina se obično pravi od 85% blatine i 15% sorti koje se sade uz nju kao oprašivači.

 

Tako da je razlika u tih 15% - pretpostavljam da je 'Rondo' začinjen s nešto merlota i možda cabarneta, 'Blatina' je starija i tu je kao oprašivač najvjerovatnije korišten trnjak ili vranac.

 

Meni je okusom nešto između divljeg šipka i prezrele višnje.

 

Detaljnije nema smisla opisivati jer se razlikuje od proizvođača do proizvođača.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Amigo said:

@Bushman sta se desava sa Dingacom?

Kako misliš? 

 

Dingač je meni br 1 što se tiče vina s prostora bivše države.

 

@Vjekoslav, kad sam napisao divlji šipak mislio sam na nar a ne na plod pasje ruže.

 

Radi se o samoniklom šipku(naru) koji se u Hercegovini i Dalmaciji zove 'ljutunac' i nije baš ugodan za jesti. Ali se zato od njega običnim prešanjem dobiva vrhunski sirup koji okusom dosta podsjeća na blatinu.

 

Kod blatine ćeš definitivo "osjetiti hrast", prije flaširanja leži 18-24 mjeseci u hrastovim bačvama i pokupi i gorku i slatku notu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bushman said:

Kako misliš? 

 

Dingač je meni br 1 što se tiče vina s prostora bivše države.

 

Ma mislim da li je se i dalje prodaje, mozda neke novosti.

Nisam vinopija, ali to je jedino crno vino koje sam zaista volio da popijem i obicno bih to radio za Novu Godinu, kao i Zilavku, posto imam korjene u Stocu i moj djed je imao vinograd i pravio vino, ali to je bilo nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Bushman said:

 

@Vjekoslav, kad sam napisao divlji šipak mislio sam na nar a ne na plod pasje ruže.

 

Radi se o samoniklom šipku(naru) koji se u Hercegovini i Dalmaciji zove 'ljutunac' i nije baš ugodan za jesti. Ali se zato od njega običnim prešanjem dobiva vrhunski sirup koji okusom dosta podsjeća na blatinu.

 

nar je bog bogova za zdravlje, mi ga cesto imamo na meniju bas u zimskim mjesecima. eto, to mi je korisna informacija kad govorimo o ocekivanjima za neko konkretno vino. super. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

 

Ma mislim da li je se i dalje prodaje, mozda neke novosti.

 

 

ako se smijem ukljuciti...

 

Dingac je prije proizvodilo Istravino (Rijeka), zatim Dalmacijavino (Split), i na koncu Badel (Zagreb), a sve od iste Poljoprivredne zadruge Dingac iz Potomja. posljednjih 20-ak godina pojavilo se na trzistu pun klinac proizvodjaca Dingaca. i dakako, pun klinac muljaza, jer Dingac je vrlo maleno i ograniceno podrucje (svega 60 hektara) iznad Potomja na Peljescu, pa je i teoretski nemoguce da ih ima toliko (jer naprosto nema toliko grozdja). 

 

Dingach.jpg

 

Badel i dalje proizvodi Dingac, i drzi kvalitet. za ove ostale, tako-tako. oni uglavnom drze cijenu. dakle moze ti se hladno dogoditi da pljunes 250-300 kunica za nesto sto uopce nije "grand cru Dingac", odnosno mali plavac s polozaja Dingac, vec je to vino smiksano od malog plavca iz drugih vinograda i na Peljescu i u Dalmaciji.

 

meni se inace uvijek vise svidjao Postup. :classic_smile:

 

https://slobodnadalmacija.hr/maslina/vinogradarstvo/postup-princ-u-sjeni-dingaca-nekad-je-sluzio-za-varanje-kupaca-a-danas-je-jedno-od-najvecih-crnih-vina-hrvatske-492889

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zašto je loše piti samo jedno vino?

Zašto je loše piti samo jedno vino?

 

Budimo iskreni – svi imamo neko vino koje najčešće i najradije pijemo. To može da se odnosi na stil, sortu, region, pa čak i na tračno određeno vino jednog proizvođača. Iako je sasvim normalno da imamo lične preference, neretko se dešava da se previše ustalimo na istom i kada probamo neko novo vino koje odskoči od onoga na šta smo navikli, brzo ga i nezasluženo odbacimo. Oni koji profesionalno degustiraju vina nastoje da se oslobode ovakve subjektivnosti i ostanu otvorenog uma za različite ukuse, međutim to je takođe preporučljivo i za rekreativne ljubitelje vina. U engleskom jeziku postoji fraza cellar palateCellar se odnosi na vinski podrum, dok palate znači „nepce“. Ona opisuje stanje koje se pojavljuje kod vinara koji se previše naviknu na sopstvena vina ili vina iz svog regiona i veoma retko piju bilo šta izvan te svojevrsne zone komfora koju najbolje poznaju. Navikavanje nepca na veoma specifične ukuse i arome i izostanak bilo čega drugačijeg iz vaskolikog vinskog sveta veoma je ograničavajuće, pa se zato kod vinara može loše odraziti na proizvodnju sopstvenog vina.

zene i vino-omiljeno-vino

 

Ali, ovo nije „boljka“ koja pogađa samo proizvođače vina. Neretko se i kod konzumenata koji nisu u vinskoj profesiji mogu čuti izjave poput „pijem isključivo šardone“, „ne volim organska vina“ ili „ne pijem crvena vina, jer od njih dobijam glavobolju“ (što je zasebna tema o kojoj smo već pisali). Ono što bi svi koji često piju ista vina trebalo da razumeju jeste da time svesno kondicioniraju nepca na stalno isti ukus. Možda bi trebalo da se zapitaju da li se tako lišavaju nečeg podjednako dobrog ili možda čak boljeg iz široke vinske ponude. Zakoračiti na to nepoznato i svakako veliko prostranstvo može biti pomalo zbunjujuće, i lako je isprva se izgubiti u njemu. Međutim nagrada koja sledi vinoljupcu, kada se prepusti svim blagodetima vinskog sveta vredna je napuštanja sigurnosti istovetnog.

 

Tako da, kada sledeći put okusite neko vino koje vam se na prvi utisak učini čudnovatim i previše različitim od onoga što su vaša nepca navikla da očekuju, nemojte odmah sklanjati čašu. Dajte mu drugu šansu bez obzira što nije u pitanju ni stil, ni sorta koju preferirate! Možda vas na kraju ipak prijatno iznenadi.

 

...

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Ok, vrhunska sorta grozdja, ali to ne znaci nista, ne znaci da je vino vrhunsko. U Francuskoj sve vise vinari idu na ozivljavanje starih autohtonih sorti grozdja. Isto u Grckoj, na Kipru, u Gruziji, i mnogim drugim drzavama. Koja su skoro izcezla zbog najezde "vrhunskih" sorti. Naravno jer je to tako predstavljeno kao vrhunsko pa se ljudi pomamili. Tako i kod nas u EX YU uvek kasno reagujemo na svetske tokove. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 6/7/2020 at 8:45 PM, Slavisa iz Tavankuta said:

https://www.travelandleisure.com/food-drink/wine/serbian-wine-country akcenat na Francusku Vinariju

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Error Code: 500

Something went wrong.

An error has occurred with our servers and we’re working to fix it.
Please try refreshing the page, or returning back at a later time.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Stranica je ok, otvara se bez ikakvih problema.

U Kanadi se moze kupiti nekoliko Navipovih vina, Rizling, Kabernet Muskat kao i crnogorski Vranac.Tu su i neka malo skuplja hrvatska vina, ali je to tesko naci po prodavnicama kao Plavac mali po 50-tak dolara flasa.

Ja slabo pijem vino, uglavnom kupim neki Merlot, ako moze jeftini francuski, ipak to oni najbolje prave, meni je ta sorta nekako najpitkija.

Nekada sam uzimao i kalifornijska vina, kada je kurs bio na nasoj strani, moglo se uzeti pristojno vino za male pare, medjutim vise nije taj slucaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...