Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

Ne jedem testo, mogu li samo prilozi da se pojedu? :s_d:

Iskreno, mislim da bi bilo super easy jer je samo slatka... ako se ne varam, kad se Milky tek otvorio (sada ima sigurno vec 4-5 godina) challenge je bio i slana i slatka. Tada sam, dok jos nisam bio u ovom jetza djokovic modu, svojevoljno narucivao pohovanu slanu pa posle nje i slatku ali nisam radio challenge. 

 

37 minutes ago, alcesta said:

Meni mlevena plazma u palačinkama baš smeta, posebno u kombinaciji s Nutelom, katastrofa za zube, imam utisak da me već bole dok žvaćem :default_sofa:

 

Zato trazi plaza+mleko :innocent:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

 

Ne licno ali imas po YT gde su ljudi uspevali. Ali nije lako, ono izgleda kao zlooooo.

 

 

 

Gle ovo kod mene u komšiluku. Ali nije me radoznalost naterala još da posetim. Napljuvali mi drugari tu palačinkarnicu. Da su ih odrali na neiskustvo, jer kad su seli, nisu pažljivo gledali cene po prilozima već samo naručili (Računajući da su cene tu negde sa drugim palačinkarnicama, tako nešto mi pričali). Kako god, moraću sad da odem, barem jednom, dvaput da ispitam situaciju.

 

9 hours ago, alcesta said:

Deluje kao posao za Marka ili stevu :classic_cool:

 

Mogao bih da probam. Uz određene pripreme naravno.

 

8 hours ago, Darth Steva said:

Ne jedem testo, mogu li samo prilozi da se pojedu? :s_d:

Iskreno, mislim da bi bilo super easy jer je samo slatka... ako se ne varam, kad se Milky tek otvorio (sada ima sigurno vec 4-5 godina) challenge je bio i slana i slatka. Tada sam, dok jos nisam bio u ovom jetza djokovic modu, svojevoljno narucivao pohovanu slanu pa posle nje i slatku ali nisam radio challenge. 

 

Vala baš, slana+slatka je skroz druga stvar u odnosu na samo slatku. To ne znam da li bi se cimao da jedem i jednu i drugu u istom obroku

 

9 hours ago, Milica said:

Ja sam u Srbiji pre par godina pojela palacinku sa nutelom, plazmom i bananom i sad mi je muka kad se toga setim:smiley5:stomak mi se blokirao dva dana posle toga nisam mogla nista u usta staviti 🤢

 

 

Neke lekove uzmeš odmah za to, čim osetiš da je problem. Svi stariji/osetljiviji ljudi treba da znaju šta uzeti u takvim situacijama 

Link to comment
Share on other sites

Tu su oni. Rekao bi da su aktuelni, samo ne znam da li baš u onolikoj meri koliko su bili nekada, šta god podrazumevaš pod time (Možda na period pre 10+ god). A kad kažeš "pojam", tek tu je teško definisati kad se radi o tome ovde. Volim ja palačinke, ali mi nisu visoko na listi prioriteta, bilo kad sam kući, bilo kad jedem napolju. Fast food lokala, raznih nivoa/cena baš ima koliko god hoćeš u NS, mnogo više nego ranije. I nekako sam pod utiskom kao da im se broj udvostručio u poslednjih 5,6 god. Zato u principu ne volim da iznosim svoje stavove i opredeljenja na temu - Bilo da se radi o tome šta je dobra fast food hrana uopšte, bilo o odnosu cena/kvalitet, a pogotovo ne gde je nešto bolje nego negde drugde (Pizza najnezahvalnija hrana za tu priču). 

Link to comment
Share on other sites

@Marko
Bila je nesto novo onda kada se pojavila u gradu,bas negde u vreme kad sam ja studirao i ziveo u Novom Sadu. I odmah je postala "hit"; u tom smislu sam napisao izraz 'pojam'. 

Verujem ti na rec da je fast food/street food lokala mnogo vise,to cak i ja primecujem kad dodjem u Novi Sad,mada je po tom pitanju grad imao uvek ok ponudu (vise u smislu kvantiteta). 

Meni su od pizzerija "Toscana" i "Garden" mesta gde nema promasaja,ali evo,otvori mi oci i uputi ka jos nekom lokalu. Rado cu da poslusam i isprobam :classic_biggrin:
 

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2021 at 12:40 PM, Crni Bombarder said:

 

Eto, čak i brđani dole, (sa sve alcestom), imaju Milky, a ne mi u NS. Mislim, ajde molim te :classic_sleep:

 

Ovo što pominješ: Za Garden bi se složio u načelu, samo što solidno deru sa cenama. Bio sam pre par meseci, dobra je pizza, ali nije mi bila toliko dobra. U Toscani nisam bio dugo, pa nemam sveže utiske. Borsalino nam je dugo vremena bila jedna od omiljenijih pizzerija. Rođak voli u Adrijani tamo u Zmaj Jovinoj. Za burgere, osim neizbežnog Tostera, neki ljudi se kunu u Pomodorino. Burek volim da jedem (na merenje se kupuje) tamo u Vojvode Bojovića. Što se Kineza tiče, tu sam malo ispao iz forme. Toliko mogu da se setim na prvu.

 

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Otkrio sam juce (u Tescu,u Madjarskoj) da postoji Bounty cokoladica iz tri dela 

 

Mož' misliti. Šta je tu loše, (Neće se dijabetes sam od sebe dobiti). U tom tako dugo prisutnom kvartetu: Mars, Twix, Bounty i Snickers, meni je Bounty daleko najomiljeniji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad vec Marko ubaci burgere u pricu, ko se nadje u Beogradu ili ako je vec neko tamo a ne zna, obavezno smash burger da proba a posle moze i da mi se zahvali. :s_d: 

Ostavljam mogucnost da se nekom takav tip burgera ne svidja ali za mene je ono definicija kakav burger treba da bude (lepinja koja je skoro neprimetna i mnogo istopljenog chedara sto znaci da je burger mastan u pm). Iskreno, mozda i najbolji burger koji sam ikada jeo a jeo sam mnogo i svuda 😄 cak ne mogu ni nekog burgera iz USA da se setim da me je toliko ostavio mindblown kao kada sam prvi put probao smash burger. 

 

Ima samo jedna losa stvar, pokvario mi je sve ostale burgere 😞 sa zadovljstvom sam posecivao burger house, fat boys, submarine i slicne lokale ali od kako sam otkrio smash burger, za to vreme sam samo jednom, pod moranjem, otisao u BH i jeo sam piletine i krompira 😄 jer mi bilo zao da uzmem burger i ne budem srecan. 

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alcesta said:

Zanimljivo, nikad mi se ništa od toga nije sviđalo, em preslatko em se lepi, a posebno Snickers s onom karamelom, jedva vilice rastaviš :classic_biggrin:

 

Ne samo što očigledno ne znaš da jedeš slatko kako dolikuje (ajd' da ti je preslatko nego ti se još i lepi), nego si uz to dozvolila da ti vilica oslabi. Strašno šta ti od sebe radiš  

 

8 minutes ago, Crni Bombarder said:

Mozda nisam stavio adekvatan gif (ocito da nisam)

Hteo sam reci:zlo! Sad mi vise nekada nece biti dovoljan "obicni" :classic_biggrin:

 

Ono, više je do doze nego do forme u kojoj se kupi. Ja često umem da pojedem 3, a ponekad i 4 Bounty-ja kad se uželim, dakle 6 delova mi ne gine, e sad nebitno je bilo to u dve ili tri čokoladice 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, alcesta said:

Moram da pitam... šta je to diplomirala Jovana Jeremić? Evo celo veče mi iskače po forumu njena iskežena slika s nekom diplomom :classic_rolleyes:

Valjda pravo..(ne drzi me bas za rec,a i necu da guglam)

20 hours ago, Marko said:

Ovo što pominješ: Za Garden bi se složio u načelu, samo što solidno deru sa cenama. Bio sam pre par meseci, dobra je pizza, ali nije mi bila toliko dobra.

Garden je i fino izvikan lokal. Dolaze neke "face",pa verovatno i to utice na pricu o cenama,ali meni su pizze tamo vrlo dobre,a dopada mi se posebno i ambijent. 

Pizze su generalno skuplje u Novom Sadu nego u Somboru ili Subotici,sto je negde i za ocekivati. Pojma nemam kako se krecu cene u Beogradu. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2021 at 3:56 PM, Crni Bombarder said:

Garden je i fino izvikan lokal. Dolaze neke "face",pa verovatno i to utice na pricu o cenama,ali meni su pizze tamo vrlo dobre,a dopada mi se posebno i ambijent. 
Pizze su generalno skuplje u Novom Sadu nego u Somboru ili Subotici,sto je negde i za ocekivati. Pojma nemam kako se krecu cene u Beogradu. 

 

Da se ne lažemo: "Neke face" često budu "Sve moj do moga" 😁 Ambijent je ok, ne znam doduše koliko me je dojmio da bi ga npr uopšte pominjao. U Somboru i Subotici je po prirodi stvari ugostiteljstvo jeftinije, ali ne znam baš da li je tamo jeftinije nego u NS, onoliko koliko je ovde u odnosu na BG, nisam siguran. Gotovo svako, manje više, iz unutrašnjosti se fino iznenadi kad dođe u BG pa sedne u kafić/klub/restoran. Taksi ponajviše. Kad smo bili u Rumuniji za novu godinu, gde god smo išli, koji god grad ili doba dana, koliko god daleko da idemo, zvali smo taksi jer nam se moglo da tako razgledamo grad, i usput biramo gde ćemo da stanemo - Disko, restoran, neki TC ili kafić. Metroom smo se vozili par puta, jer se ništa ne vidi kao iz taksija 😄 Jedino što je koštalo kao u Srbiji je kupovina u nekom njihovom Maksiju (Zaboravio sam kako se zove, po logou sam video da je to, samo drugo ime), sve ostalo ni blizu BG pa i NS cenama. Hotel i restorani/bistroi pogotovo. Vala vredelo je svakog centa tamo

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Marko said:

Da se ne lažemo: "Neke face" često budu "Sve moj do moga"

Mislio sam na Novaka Djokovica,on je bio,a Srdjan je cesto gost. Uopste ne ulazim u pricu koliko su relevantni ili nisu kao gosti,tek spominjem kao cinjenicu. 

 

On 11/7/2021 at 7:45 PM, Marko said:

Za burgere, osim neizbežnog Tostera,

Meni su burgeri u Tosteru vrhuraj. Ozbiljno. 
Volim burgere i jeo sam ih maltene svuda gde sam bio..ukljucujuci SAD ili npr poznati Stacy's Diner u Kopenhagenu.. Toster burgeri su mi bez greske i uvek preporucujem,a Pomodorino mi nije poznat. :classic_sad:

 

 

On 11/7/2021 at 8:40 PM, Darth Steva said:

ko se nadje u Beogradu ili ako je vec neko tamo a ne zna, obavezno smash burger da proba a posle moze i da mi se zahvali. :s_d:

Hmm...ovo zvuci primamljivo. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Marko said:

 

Da se ne lažemo: "Neke face" često budu "Sve moj do moga" 😁 

 

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Mislio sam na Novaka Djokovica,on je bio,a Srdjan je cesto gost. Uopste ne ulazim u pricu koliko su relevantni ili nisu kao gosti,tek spominjem kao cinjenicu. 

 

 

 

206883.gif

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...