Jump to content

VN FRANCUSKE 22-24.07.2022


Recommended Posts

spacer.png

 

Nakon velikih uzbuđenja na velikoj nagradi Austrije i nakon jednog vikenda odmora, sledi nam trka na još jednoj od legendardnih staza formule 1, Velika Nagrada Francuske na stazi Paul Ricard.

 

Moja malenkost je za veliku nagradu Francuske oduvek preferirala stazu Magny-Course, ali svakako i ova spada u one koje su obeležile najbrži cirkus na svetu.

 

Otvorena je zvanično 1970. godine a od 1971 do 1990. je kontinuirano bila deo F1 karavana. Vratila se u novom ruhu 2018 godine, i od tada je ponovo zvanična staza francuskog GP-a.

 

Staza duga 5842 metra specifična je danas i po šarolikom "layoutu" koji je često predmet šala i mimova što možete videti ispod:

 

spacer.png

 

Pirelli se nakon fijaska sa procenom guma na velikoj nagradi Austrije odllučio za srednju varijantu, te će timovi imati na raspolaganju C2, C3 i C4 komponentu.

 

spacer.png

 

Satnicu ovogodišnje trke možete pogledati ovde.

 

Nadamo se još jednom zanimljivom vikendu. Nadamo se i kontinuiranom učešću Mercedesa u borbi za vrh i malo boljoj izdržljivosti Ferarija. Brzina je tu, samo još da poprave i pouzdanost. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

- Mercedes za ovu trku donosi znacajne aerodinamicke promene narocito na prednjem kraju
- Takodje i Alfa Tauri, dolaze sa "B" verzijom bolida
- Umesto Hamiltona FP1 ce voziti aktuelni sampion FE Nik deFris
- Timovi se pribojavaju toplog vremena i problema koje ono donosi za pouzdanost motora

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisam upoznat u F1 detaljno kao pojedine kolege, pa me zanima koja je poenta da Sainz i K Mag prolaze kroz svaki moguci Q, ako ce svakako da krenu sa 19/20? Zar nisu mogli u Q1 da izmere ko je brzi i tako im dodele pozicije?

 

Ili ima neko pravilo da, ako su brzi za Q3, da moraju uredno da odrade kvalifikacije po sluzbenoj duznosti?

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Nisam upoznat u F1 detaljno kao pojedine kolege, pa me zanima koja je poenta da Sainz i K Mag prolaze kroz svaki moguci Q, ako ce svakako da krenu sa 19/20? Zar nisu mogli u Q1 da izmere ko je brzi i tako im dodele pozicije?

 

Ili ima neko pravilo da, ako su brzi za Q3, da moraju uredno da odrade kvalifikacije po sluzbenoj duznosti?

Sainc je išao do q3 da bi pomagao Lekleru protiv Maksa. KMag nisam ni ja siguran koliko im je bitno ali su išli da izbacuju vozače u q1 i q2. Izbacili su Albona u q1 i Rikarda u q2 a imam utisak i da su obojica prošli dalje da bi se isto završile kvale.

 

U suštini, recimo da Kmag nije vozio q1 a Alonso npr bio 15. on bi se sigurno popravio u q2 a sa KMagom pao bi na 16. i pokvarili bi tako trku Alpini kao svojim protivnicima 

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Nije to Max baš dobio na tacni, njegov rani stop je naterao Leklerka da forsira na starim gumama.

 

Nakon onog što je Perez uradio u prvoj odbrani pozicije yaslušio je Rasel poziciju na kakav god način. Mora se striktnije uvesti parvilo, ako ti skratiš stazu iz bilo kog razloga, najkasnije 2 krivine dalje ti moraš vratiti sve što si time dobio do poslednje desetinke, u suprotnom sad već zaboravljena kazna, prođi kroz.Ti mali lopovluci su najgori i iritiraju najviše, a niko neće da ih kažnjava.

 

Takođe kazne za izazivanje udesa od 5 sekundi su presmešne, ako je neko kriv za udes to znači da je nekom nedužnom upropastio trku i umesto da ga klepe po ušima oni daju presmenšnih 5 sekundi, ali to je urađeno kako bi se kazne lakše delile i svi zadovoljni, a onako da su kazne ozbiljnije, minimum prođi kroz, sudije bi morale da budu sigurnije da je onaj ko je osuđen zaista i kriv.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Romantik said:

Nije to Max baš dobio na tacni, njegov rani stop je naterao Leklerka da forsira na starim gumama.

 

Nakon onog što je Perez uradio u prvoj odbrani pozicije yaslušio je Rasel poziciju na kakav god način. Mora se striktnije uvesti parvilo, ako ti skratiš stazu iz bilo kog razloga, najkasnije 2 krivine dalje ti moraš vratiti sve što si time dobio do poslednje desetinke, u suprotnom sad već zaboravljena kazna, prođi kroz.Ti mali lopovluci su najgori i iritiraju najviše, a niko neće da ih kažnjava.

 

Takođe kazne za izazivanje udesa od 5 sekundi su presmešne, ako je neko kriv za udes to znači da je nekom nedužnom upropastio trku i umesto da ga klepe po ušima oni daju presmenšnih 5 sekundi, ali to je urađeno kako bi se kazne lakše delile i svi zadovoljni, a onako da su kazne ozbiljnije, minimum prođi kroz, sudije bi morale da budu sigurnije da je onaj ko je osuđen zaista i kriv.

Ono kad je Rasel uleteo u Pereza i izbacio ga sa staze? Da mu Perez nije ostavio mesta Rasel bi dobio kaznu 1/1. Toto je morao da kaže Raselu da ućuti koliko nije bio u pravu sa svojim kukanjem nakon divebomba

 

2 hours ago, greenenvy said:

Opet mu se zaglavio gas izgleda. O moj Boze. 

 

2 hours ago, Sam B said:

Jebeni raspali ferari. Dokle bre jebete ovog dečka?

Sam je izleteo 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...