Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ta igra je bread and butter za razbijanje 3-2 zone. Spancima ne bi ni palo na pamet da igraju to jer bi Jokic kao centar sa strasnim pregledom igre odatle lako razmontirao odbranu. 

Moze naravno da bude oruzje i kod 2-3 zone za neke high-low pasove, cini mi se da smo jednom i odigrali takav napad. Zasto nismo pokusali jos neki put ne znam, ali generalno nije tu bio kljuc problema cini mi se. Lopta je ozbiljno sporo kruzila, igraci su previse razmisljali, komplikovali sebi situacije i umesto da mi sami diktiramo koje matchupove zelimo (jer kada cemo ako ne dok su u zoni) mi smo sami sebe stavljali tacno tamo gde nas zele. Bekovi su morali vise da probijaju, da pomeraju odbranu, a nama je lopta uglavnom isla oko linije trojke sporim pasovima koje su oni lako pokrivali

Edited by threepwood
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Što je najluđe prvi napad na zonu smo rešili u dva pasa, mislim da su pravili faul na otvorenoj poziciji za završetak. Taman sam se poradovao da i to razbijamo, kad ono mućak.

 

Jokiću je prirodna pozicija pet i tu nema zbora. Međutim, da bismo na tom mestu gledali kopiju njegovih igara iz Denvera neophodno je i da ostatak tima bude na nivou. I u Denveru se dešavalo da kada npr. Milsap zaluta u bespućima, a spreče pasove ka spoljnim igračima, igra tima se raspadne i svede na Jokićevo izmišljanje poena i često uzaludni TD. Sa kriminalnim i nezainteresovanim Bjelicom em nemamo podršku sa četiri em moramo da Jokića selimo tamo. Drugo, potrebno je i da bude zaštićeniji od sudija, jer on i u NBA dobija značajan broj faulova, ne pušta se ragbi na njemu. Sale tu mora mnogo jače da pritisne sudije, njegova greška, kao što je već napisano.

 

Naša igra sa Jokićem bi trebalo da bude savršenija verzija onog što smo igrali sa Raduljicom dok smo stizali razliku. Međutim, i to će biti uzaludno, kao što rekoh, ako mi promašimo otvorenu trojku/dva zicera/otvoren šut s penala/izgubimo dve lopte na glupost. Nadam se da je i on uvideo koliko nam je nedostajao na kraju jer bismo se s njim bar malo više vratili u igru.

 

Drugo, malo smo kotradiktorni sa upisima. Očekujemo da se neko drugi razigra pored Bogdana, a kukamo na to što se prave izmene. Koliko god bila neuobičajena trostruka izmena, ona se desila pred kraj 1/4, ne u sred neke situacije kada se lomi. Praktično smo drugu četvrtinu počeli sa novom petorkom koja je imala finu zalihu, a pritom je bilo neophodno odmoriti trojicu koji su izašli nakon deset vezanih minuta. Zatim, nisu ušli neki levati nego dokazane face na EL nivou. To što Vasa odmah baci kadetski pas u ruke, a Gudura se pogubi je pre svega njihova sramota. Već je to primećeno ovde pre nekoliko dana, naša spoljna linija je po imenima maltene ista kao 2017, a ispada da su se vratili u taj mod, s tim da je još i Lučić izgubio moći u napadu. Dakle, još gore nego tada, samo da Jovke bar ostane čitav. Meni je bilo sramotno da gledam kako naši igrači beže od lopte kad je razlika otišla na 15-20, gledaju kome će što pre da je dodaju a sami su na šutu.

 

Možda je i bolje da se pokoljemo sa Gaučosima, a ne da očekujemo laganu igru protiv Poljske pa da se iznenadimo kada se pomučimo. Igramo još tri meča, valjda možemo toliko da izginemo. Ne čekaju nas četiri runde plej ofa pa da moramo da se čuvamo. Borba, bre!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, slavisa said:

Spanci se lepo popisali po komentarima ovde na sajtu, a pored toga po Saletu i igracima.

Ne bih voleo da mracim, jer mi je zaista stalo da osvojimo ovo prvenstvo, glava me je zabolela od pracenja ovog meca i nerviranja, ali izgubila se nada da mozemo vise do kraja.

Bogdan je pokazao da moze vise i da ce biti od njega igrac u NBA, a Bijelica je pokazao zasto ugra epizodnu ulogu u NBA. 

 

Sramota je da jedna odrasla osoba u zrelim godinama bude forumaški trol i to kroz prizmu konstantnog omalovažavanja igrača. Jedno je da su u pitanju klinci od 17-18-20 godina, ali tebi to uopšte ne priliči. 

Link to comment
Share on other sites

Sale Djordjevic je obelezio moje detinjstvo (naravno sa drugima, ali verovatno vise od svih tih drugih). Njegov dosadasnji rezultat kao selektora je za ocenu 10, sto se tice rezultata. 

 

Medjutim, Saletov kompletan odnos prema Jokicu na ovom prvenstvu me poprilicno zabrinjava. Svako igranje Jokica na 4 duze od par minuta po utakmici (a i to moze da bude iskljucivo u paru sa Milutinovim) je greh. Poslusao sam jucerasnju izjavu, kao i posle Italije, i nije mi se dopalo sta je govorio o Jokicu.

 

Opet, zelim da verujem ono sto i svi, da su izjave plod nekog "plana", a ne nekog razdora izmedju Saleta i Jokica. Takodje, verujem da je Jokara na 4 zajebancija u revijalnim utakmicama, i da ove 3 tekme igramo sa njim na petici 30-ak minuta. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroUrban said:

 

Sramota je da jedna odrasla osoba u zrelim godinama bude forumaški trol i to kroz prizmu konstantnog omalovažavanja igrača. Jedno je da su u pitanju klinci od 17-18-20 godina, ali tebi to uopšte ne priliči. 

 

Sta je tu omalozavanje Bogdanovica u tom boldovanom tekstu? Napredovao je od kako je u NBA, nije jos na vrhuncu, i svakako da ce imati lepu karijeru u NBA. 

 

edit: kad se omalovazava Guduric, onda to nije problem? 

Edited by slavisa
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pantelia24 said:

Poslusao sam jucerasnju izjavu, kao i posle Italije, i nije mi se dopalo sta je govorio o Jokicu.

Pa dobro, imao je i lepih reči, nije sve bila samo kritika

Quote

Možemo da izgubimo sa njim, ali moraš da ostaneš na terenu i budeš jedan od lidera. Već smo pričali u svlačionici. Nema dugih sastanaka. On zna, on je čvrst momak, voleo bih da sam ga imao na parketu. To nije izgovor što naš najbolji centar nije tu. Možemo da igramo bez svakoga, jer moramo. To je situacija koja mora da se razume i nadam se da se neće više desiti. Ima sjajnu ličnost. Igrači rastu tokom cele karijere, ne samo do jednog trenutka. Oni rastu do poslednjeg dana. Želim da raste, da shvati kako se igra. On je veliko dete, razumeće - rekao je Đorđević.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 34Barkley said:

Pa dobro, imao je i lepih reči, nije sve bila samo kritika

 

 

Dobro, nisam ocekivao da izadje i tresne: somborsko krme nas je zakopalo, nema mu brace na terenu pa da se ovako kurci itd.

 

Kazem, kompletan odnos prema Jokicu lici na postojanje nekog problema. Stvarno se nadam da nije tako.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gudurić sam sebe omalovažava svakim svojim potezom. Ne znam kako uopšte možeš porediti njih dvojicu, a ovo ti kazem ja koji sam vatreni navijač zvezde i koji obožava tog malog. Sramota je kako taj dečko igra. Sramota jer znamo šta može.

 

Inače ako ima nešto dobro u ovom porazu, to je što se desio sada. Ukazao nam je na potencijalni problem koji Đorđević jeste kadar da reši.

Dobro je i što će spasti malo pritisak sa nas pa konačno možemo igrati sa zemlje, a ne sa glavama u oblacima. 

Link to comment
Share on other sites

Stekao sam utisak da je Micić sinoć želeo da preuzme odgovornost i samim tim je već delovao dosta bolje. Da li je do selektora, ili njega, ali možda on treba da ima malo veću ulogu od one koje je imao. Kažem, ne znam da li je to njega, ili mu selektor ne pruža dovoljno poverenja u napadačkim akcijama, pa se to odražava i na neke njegove besmislene poteze. 

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

Moderacija da ode i uplati neke lepe pare na Argentinu. Kvota 7. Da bar ima satisfakciju ako ispadnemo, nakon onoga što sledi na forumu :classic_biggrin:

 

Preterali ste braćo i sa čuvanjem vatre i sa mazanjem govnima. Istina kao i uvek bude negde između.

 

Ja odbijam da poverujem da je Sale bio u fazonu odrali smo sve stoka razlikom, lagano ćemo i ovo. Pre mi igrači deluju da su bili u tom fazonu (Bogdan excluded jer je on ionako podjednako napržen i lud i protiv jebene Angole i protiv Španije). Gde je Sale fulao očigledno...pa što nije pretpostavio da bi do toga moglo da dođe kod igrača. I oko Jokića. E taj deo ide samo njemu na dušu. Jebem mu mater, ako imaš takvog centra, probaš na 4, vidiš da ga Ribasi i ostala boranija pretrčavaju, menjaj odmah tovari sa 5. Dok je došlo do toga, Joka je već bio prenervozan jer su ga em tukli em je bio nemoćan protiv španskih bržih i spretnijih četvorki. Veliki Saletov fejl, realno. I Jokić isto, brate, vidiš kriterijum, imaš već dovoljno iskustva da znaš šta da radiš. Plus, napravi mu akciju, izvuci nek šutne za 3, isteraj Gasola iz reketa na sekund. Onda ona zona, pa sa Jokićem na kapici je razbijaš a ne Milutinom ili još gore Bobijem (majko mila :ajme:).

 

Ništa, nas do zlata i dalje dele 3 pobede. Kojim redosledom će 3 pobede doći...who gives a fuck...Plus, imamo širok roster, dovoljan da se pošibamo sa Argentincima da ne umremo i onda odmorni na Amere. 

 

Uzimamo ovo ljudi :classic_wink:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kao što sam na početku prvenstva rekao, Vasilije Micic će teško biti fokusiran na teren zbog bolesti njegove majke. Da je Teo mogao ici, Vasa vjerovatno ne bi isao na prvenstvo.

 

Upravo mu je majka danas preminula. 

 

Zato ne očekujte Vasu iz Efesa, nije prirodno da to bude pod ovakvim okolnostima.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Morao je biti jedan poraz, za naše dobro.

 

Nikako mi se nije svidjalo to unapred projektovano finale sa Amerima, gde ćemo se i jedni i drugi ispišati po svima i u medjusobnom obračunu rešiti stvar.

 

To ne ide tako, niti se ja sećam ijedne naše reprezentacije da je od početka priprema do finala sve redom istamburala.

 

Bolje je na kraju krajeva u polufinalu izgubiti od Amera, nego da nas tamo presretnu recimo Francuzi i neprijatno iznenade, kao onomad Litvanija 2017 godine. Ili kao što su Francuzi tuširali Špance u 1/4 finalu, koji su takodje pre 4 godine čekali finale i okršaj sa Drim Timom.

 

Valja se sad konsolidovati i pobediti Gaučose.

 

Pa onda, jbga...šta nam bog da.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...