Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Da ima malo mudrosti kod najveće  opozicione grupacije Đilas-Marinika trebalo bi da svoje ljude ubace i kao kontrolore nekih manjih stranaka. Čuo sam da zavetnici vec traze oko 200 ljudi za opštinu Čukarica i eto šanse da se popune i ta mesta a ne da ostanu prazna. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zdravo uvrnuto, planiramo da posmatramo izbore u aprilu. Ukoliko si zainteresovan da nam se pridružiš možeš da popuniš formu na našem sajtu pa će te kontaktirati neko od naših koordinatora https://crta.rs/prijava-za-posmatranje-izbora/. Hvala na interesovanju

 

Eto ga, ko bi hteo da se prijavi kao "nezavisan" kontrolor.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

  Rezultat izbora zavisi kolko ce se opozicija , makar oko osnovnog ujediniti... 2-3 kolone ali 1 predsednicki kandidat,...  ,  referendum je pokazao kolko je bitna pokrivenost biralista- jer gde god su imali kontrolore kako treba NE je pobedilo... tako da moraju pokriti sve...  sa time ce se i oni koji su ucenjeni mozda osloboditi, mozda barem uplasiti onoga "sta ako Djilas pobedi", hoce li odgovarati??

 

@Amigo  sami  izbori nece doneti neke promene i da Vucic padne...  poenta je da dodjemo do nulte pozicije..  a to je da vlast bude smenjiva,  da narod shvati da vlast moze biti smenjiva... da se oslobode i straha od ucena vlasti..

 

 Ali je i poenta, da se zavede odgovornost vlasti..  neki bi to nazvali revansizmom, ali sustina je da mora da se uvede odgovornost za predhodna dela..  Kako za predsednika drzave , pa ministara pa tako i za onog iz komisije na biralistu sto glasa umesto mog i vaseg pokojnog dede...  Ukoliko toga ne bude.. stvari ce ostati iste.. mozda ce u nekom trenutku izgledati da ide na bolje ... ali cemo opet za 12 godina imati novog Vucica ili Milosevica

Link to comment
Share on other sites

Sudeći po ovom "kandidovanju" izgleda da će NS dati kandidata za predsednika. Đilas hoće Ponoša koji ima ime i skoro sigurno nije pod uticajem Jeremića dok Jeremić hoće Aleksića koji je 100% dobar sa njim.

 

Po meni bolja varijanta bi bila neko iz SSS ali to se sve manje spominje. Opet možda je ovo i taktika da se SNS bavi Ponošem i Aleksićem a da na kraju ipak SSS da predsedničkog kandidata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa taktika je da narod ima mozga, ali nema. Vec su sami ispljuvali kandidate, tako da psihopatina masinerija ne zna da li mora da ulece. Nemam pojma nista o tom Ponosu, ali glasao bih i za sjebani gelender u mojoj zgradi protiv psihopate.

 

Vec sam citao kako je Ponos spijun, i ne znam sta vec. Valjda ovaj kriminal je dobar, grabimo krupnim koracima napred..ne moze niko da nas zaustavi, kupili smo voz koji ide 200km na sa izmedju Stare i Nove Pazove...gde nam je kraj, jos ako izrudarimo celu zemlju, ima bre da procvetamo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bolje je da odbace ideju o Ponoshu brzo, otrovno je sve to, jer Sundjer bob

pokazuje nenormalne razmere ega, pominju sve one ruzne reci tipa 'veto',

tipa 'spreman sam da trcim ovu trku' tipa 'culi smo iz novina'

 

Da je znao Djilas da je Jeremic takva Obradovicevska budala, 

trejdovao bi ga ranije za Zelenovica i Cutu.

 

Sad su toliko vec zamuljali sve da je najbolje da im kandidat bude Lutovac

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Zbog toga što je pristojan i vaspitan čovek koji je pošten i sve suprotno od (skoro) bilo kog političara aktuelnog. (i čovek koga privatno poznaju neki moji prijatelji pa znam stvari o njemu koje ne zna šira javnost - nisu od političkog značaja, samo mi govore o prvom delu prve rečenice).

A i racionalne razloge koje si naveo slobodno možeš da koristiš u odlučivanju ali su potpuno besmisleni u bilo kakvoj raspravi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

ima mnogo pristojnih ljudi u Srbiji, o poštenju ne polemišem. Sa njim kao kandidatom opozicija nece u Srbiji ništa uraditi, Mozda je bilo bolje da je kandidat za gradonačelnika BG, čim pređe Ralju nema glasa za njega. a lično kao što vec rekoh ne verujem oficirima jna ništa pogotovo kad uđu u politiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je cilj da se samo skine AV, nađite najgoru barabu koja priča kao Tramp (ili kao AV, isti qrac), koja se svađa sa svima okolo (u regionu) i eto ga.

Jednom je pokušaj prošao prilično loše i izgubili smo i premijera i još 20 godina na onih prvih 10. Plus nam je emigriralo još preko pola miliona ljudi.
Evo ja se iskreno nadam potpunoj propasti opozicije ili kolone ili liste u kojoj će opcija za biranje biti Jeremić/Obradović/Janković/Radulović/Trifunović ili neki sličan nacoš-hohštapler-lopov-egzibicionista.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To i nije nikakva opozicija nego obični nacionalisti gori od Vučića. Da je obavezno izlaziti na izbore radije bih glasao za Vučića nego za takve. Od njega nema šta da se očekuje, a od ove bulumente još manje. Oni samo hoće da se uglave pa oni da muzu, a na pamet im ne padaju nikakve reforme, da ne pominjemo završavanje priče sa Kosovom, NATO i slicne teme. Ili bar popove da zamamuzaju i da ih vrate u crkve.

 

Neki od te sorte su se tako osilili kao da traze da ih neko malo promesi. Dođu da odrze verski obred, a onda pocnu na groblju da kenjaju o nekakvim komunistima koji ne postoje vec 40 godina, ili o mrskom zapadu i slicno, kao da traze sut u dupe. I svuda guraju svoj nos. Cak sam kad sam setao kuče video popa kako je dosao da se muva gde neka deca treniraju atletiku. Slikao sam to, nego sam bio dalje pa se ne vidi lepo faca. To je bilo prosle ili pretprosle godine, kad su popovi naprasno poceli svuda da guraju nos.

 

Eto, da li ce neko od te "opozicije" zamamuzati popove? Na primer, Basara u kolumni pominje paljenje vatre u Kanadi, pa i ovde postoji zakon da je zabranjeno paliti otvorenu vatru, zasto ond popovi pale ono granje u sred grada? Ranije to nisu radili pa im nista nije falilo. Je li to moralni kompas jedne zemlje sto bi popovi trebalo da budu? Zasto se ne bave hrisćanstvom nego neprekidno kenjaju o politici, huskaju  protiv okruzenja i protiv sveta, i neprekidno rovare, i eto, ne pistuju ni zakone nego pale granje po ulicama u 21 veku. Taj ko je opozicija treba bar to da zamamuza, za pocetak.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Ako je cilj da se samo skine AV, nađite najgoru barabu koja priča kao Tramp (ili kao AV, isti qrac), koja se svađa sa svima okolo (u regionu) i eto ga.

Jednom je pokušaj prošao prilično loše i izgubili smo i premijera i još 20 godina na onih prvih 10. Plus nam je emigriralo još preko pola miliona ljudi.
Evo ja se iskreno nadam potpunoj propasti opozicije ili kolone ili liste u kojoj će opcija za biranje biti Jeremić/Obradović/Janković/Radulović/Trifunović ili neki sličan nacoš-hohštapler-lopov-egzibicionista.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Znaš nešto što najviše mrzim je partijska-stranačka disciplina i spremnost da se brani svaka papazjanija koju moja(naša) partija ili stranka naprave. Ovaj predlog Ponoša za kandidata je pucanj u noge opoziciji a ne režimu. Naravno da ima dovoljno mašinerije da se to sad podrži i da jedan politički anonimus postane glavni kandidat  sveukupne opozicije a tip ne moze skupiti ni 10000 glasova van Beograda. Ali ako je ideja da se samo bude prvi  u opozicionom korpusu onda neka ne računaju na moj glas. A odavno sam se izjasnio da moj glas ide Đilasovoj grupaciji.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

To i nije nikakva opozicija nego obični nacionalisti gori od Vučića. Da je obavezno izlaziti na izbore radije bih glasao za Vučića nego za takve. Od njega nema šta da se očekuje, a od ove bulumente još manje. Oni samo hoće da se uglave pa oni da muzu, a na pamet im ne padaju nikakve reforme, da ne pominjemo završavanje priče sa Kosovom, NATO i slicne teme. Ili bar popove da zamamuzaju i da ih vrate u crkve.

 

Neki od te sorte su se tako osilili kao da traze da ih neko malo promesi. Dođu da odrze verski obred, a onda pocnu na groblju da kenjaju o nekakvim komunistima koji ne postoje vec 40 godina, ili o mrskom zapadu i slicno, kao da traze sut u dupe. I svuda guraju svoj nos. Cak sam kad sam setao kuče video popa kako je dosao da se muva gde neka deca treniraju atletiku. Slikao sam to, nego sam bio dalje pa se ne vidi lepo faca. To je bilo prosle ili pretprosle godine, kad su popovi naprasno poceli svuda da guraju nos.

 

Eto, da li ce neko od te "opozicije" zamamuzati popove? Na primer, Basara u kolumni pominje paljenje vatre u Kanadi, pa i ovde postoji zakon da je zabranjeno paliti otvorenu vatru, zasto ond popovi pale ono granje u sred grada? Ranije to nisu radili pa im nista nije falilo. Je li to moralni kompas jedne zemlje sto bi popovi trebalo da budu? Zasto se ne bave hrisćanstvom nego neprekidno kenjaju o politici, huskaju  protiv okruzenja i protiv sveta, i neprekidno rovare, i eto, ne pistuju ni zakone nego pale granje po ulicama u 21 veku. Taj ko je opozicija treba bar to da zamamuza, za pocetak.

Isklučujući glasanje za njega jer su ostali "isto ali još gore", sve ostalo napisano stoji.

Samo mi nije jasno, kako to misliš da ovdašnje društvo odnosno "retki ali istaknuti pojedinci" to izvede odnosno izvedu bez da se ne lažemo nužne inostrane pomoći & upliva?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svako ko zakera za bukvalno sve u opoziciji i to sa famoznom rečenicom "svi su isti" mi se uopšte ne razlikuje od prosečnog glasača sns-a, isti su. Onaj ko ne glasa za opoziciju na izborima poručuje da mu nije dovoljno loše i da mu ne smeta sve ovo što se sada u zemlji događa. Meni je to porazno, ali dobro, svako prema svojim načelima.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ponos je ocajan kandidat. Sigurno necu glasati za njega, ne zanima me nikakva racionalizacija. Zasto bismo mi kao biraci na svakim bogovetnim izborima morali da se preracunavamo i glasamo tako da ne rasipamo glasove i tako prakticno radimo njihov posao, dok ce Oni da prave ovakve gafove? Mnogo me zabole.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2022 at 4:50 PM, goldberg said:

 

Pa ocigledno da nisu inteligentni ili da im Vucic na celu svake mesne zajednice toliko i ne smeta.

 

Da jesu, ne bi glasali za Sapica i razne druge opcije.

 

Pazi, pricamo o gradu u kojem je, nakon 4 godine mraka, samo 28-29% glasaca svoj glas dalo anti - SNS opcijama (ukljucujuci tu i "ne volimo ni SNS ni one zute" koaliciju). Preko 70% biraca u Beogradu je glasalo ili za SNS ili za SPS ili se sprdalo ili glasalo za strancice kojima je SNS skupio potpise i koje su javno najavljivale da glas za njih nije glas protiv Vucica.

 

Vucic i SPS ce svakako imati svojih 2+ miliona na predsednickim i 400+ hiljada na beogradskim izborima. Treba cudo da se desi pa da Moramo + SSP - NS- DS + Dveri skupe cak i 300+ hiljada, da ne govorimo o 400+ sto je potrebno za promene. 

 

Apsolutno tačno. Ima takvih koliko hoćeš. Možda sam već i pisao, pred izbore 2021. godine sam u firmi u kojoj radim bio svedok razgovora dve koleginice. Jedna je htela da glasa za Šapića, a druga za Miloša Jovanovića iz DSS. Za bojkot opoziciju nikad ne bi glasale, a SNS im uopšte nije toliki bauk, iako ne podržavaju sve što rade. Na moju opasku da zapravo glasaju za lažnu opoziciju, koja nema gotovo ništa protiv Vučića, gledale su me začuđeno. Fakultetski obrazovane, situirane, ne posebno zainteresovane za dnevnu politiku, ali uvek glasaju. Upravo zbog takvih Vučić i zaliva ovu lažnu opoziciju, jer zna da ne mogu baš svi da glasaju za njega, ali da bar ne glasaju protiv. A glas za Šapiće, DSS Jovanoviće, zavetnike i slične je 100% glas za Vučića. Zato i postoji ova medijska hajka na one koje režim percepira kao opasnost tj. "pravu opoziciju", a na ove podobne ne. Upravo da ove koji levitiraju između poda i plafona i kojima nije ni blizu toliko loše u okupiranoj SNS Srbiji, ne glasaju protiv Vučića... i to nažalost radi i posle 10 godina SNS terora, koga očigledno još mnogi nisu svesni...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ponos je ocajan kandidat. Sigurno necu glasati za njega, ne zanima me nikakva racionalizacija. Zasto bismo mi kao biraci na svakim bogovetnim izborima morali da se preracunavamo i glasamo tako da ne rasipamo glasove i tako prakticno radimo njihov posao, dok ce Oni da prave ovakve gafove? Mnogo me zabole.

 

Neću ni ja, definitivno nemam više razumevanja za ovakve budalaštine. Jedino objašnjenje je da znaju da nemaju šanse za drugi krug, pa neće da troše ljude. Mada i u tom slučaju se to ovako ne radi. Ako budem izašao da glasam, najviše zbog BGD izbora, možda usput zaokružim Škora ili još nekog cirkuzanta koji će da se kandiduje u međuvremenu, ali za Ponoša neću sigurno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Issey said:

 

Neću ni ja, definitivno nemam više razumevanja za ovakve budalaštine. Jedino objašnjenje je da znaju da nemaju šanse za drugi krug, pa neće da troše ljude. Mada i u tom slučaju se to ovako ne radi. Ako budem izašao da glasam, najviše zbog BGD izbora, možda usput zaokružim Škora ili još nekog cirkuzanta koji će da se kandiduje u međuvremenu, ali za Ponoša neću sigurno...

Kao da namerno rade u korist svoje propasti.

Iskreno, očekivao sam neku debatu, neku neukaljanu ličnost, nekoga ko nije poznato lice the opozicije...

Ovo istrčavanje SSP pre konsultacija sa ostalim delovima bloka mi je, pa ne znam kako bih nazvao....

Sundjer Bob mi je programski ogavan ali opet ovo je guranje prsta u oko i njemu a i ostalim činiocima the opozicije.

Djilas mi je iskreno odvratan zbog svega što je radio u Beogradu, i zbog stava. Znaš-Ti-Kosam-Ja.

Trenutno mislim da ću dati svoj glas zelenima, ovo sa Ponošem je izgleda otvorena zajebancije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponos je ocajan kandidat. Sigurno necu glasati za njega, ne zanima me nikakva racionalizacija. Zasto bismo mi kao biraci na svakim bogovetnim izborima morali da se preracunavamo i glasamo tako da ne rasipamo glasove i tako prakticno radimo njihov posao, dok ce Oni da prave ovakve gafove? Mnogo me zabole.
Pls, definiši razloge za to očajan.

Ako je zbog nemanja šansi, to je problem glasača koji realno vole samo one koji imaju karakteristike kakav sam ranije nabrojao.
I kakav bi to bio odličan kandidat protiv AV? Onaj koji u ovom trenutku ima realne šanse da ga pobedi? Pa takav je ništa drugo do AV sa drugim imenom i prezimenom.
Što bi rekao puzigaća (ako ga dobro razumem), ovde nije poenta skinuti AV-a nego reformisati narod i njegov ultravećinski nazadni mentalitet (iliti moderno: mindset) i sa time se slažem 100%.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

    Pa to sto ce rezimski mediji da "nalaze" svasta nesto za Ponosa ako on bude zaista kandidat to je sasvim ocekivano

 

  Da se u ime opozicije kandiduje licno Novak Djokovic-  i njemu bi "nasli " milijarde...  i razvukli kroz blato...

 

 

 Pa zar nisu vec krenuli i na njega cim je pomenuo proteste?  pa se on povukao....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, shonke said:

Pls, definiši razloge za to očajan.

Ako je zbog nemanja šansi, to je problem glasača koji realno vole samo one koji imaju karakteristike kakav sam ranije nabrojao.
I kakav bi to bio odličan kandidat protiv AV? Onaj koji u ovom trenutku ima realne šanse da ga pobedi? Pa takav je ništa drugo do AV sa drugim imenom i prezimenom.
Što bi rekao puzigaća (ako ga dobro razumem), ovde nije poenta skinuti AV-a nego reformisati narod i njegov ultravećinski nazadni mentalitet (iliti moderno: mindset) i sa time se slažem 100%.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Potpuno nepoznat siroj javnosti. Politicka pozadina i istorija tanka, a stranke u kojima je bio ubi boze. Profesionalna pozadina takodje tanka, oficir u penziji, hocemo ono staro pravi covek za mesto vrhovnog komandanta, planiramo da ratujemo?

 

Drugo, predog koji dolazi na ovakav nacin i predlaganje njega kao kandidata vise lici na namernu sabotazu imajuci u vidu njegovu poziciju u njegovoj stranci. A vec je to radio sa onim Jovanovicem koji je sebi zavrsio karijeru onim snimkom.

 

Sto mene licno zabole takodje, kako ce rovare po ovoj drugoj stranci, a pogotovo me zabole za NS, da ne kazem kvazi DSS, ali je potpuno neozbiljno da to radis na ovaj nacin pred izbore.


Znaci ili si glup, ili te boli dupe za gradjane, ili si vucicev trojanac, ili potpuni politicki diletant, ili sve zajedno.

 

Zasto bi bilo ko glasao za to? Plus sto je potpuno nebitno posto Vucic verovatno dobija u prvom krugu. I to i oni znaju, ali je svejedno imbecilno da se predas pre pocetka i tako i odvratis ljude od glasanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...