Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Just now, Devil In My Pants said:

Trebali smo proglasti bankrot,al za to vec triba biti hrabar jer sama rec deluje blago receno tesko..

Nisam siguran da li je ta terminologija moguća u našem zakonodavstvu, a i da je jeste vrlo je upitno iz čega bi kreditori naplatili dugovanja....

U prevodu, običan radnik nema šta da traži u ovoj državi, ja znam ljude koji su u svojim 40tim počeli da odlaze preko...

Jedini spas za  generacije koje još nisu rodjene, a biće na ovim prostorima je prirodni nestanak ovakvih kvazi društava poput našeg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, JohnnyDragon said:

Nisam siguran da li je ta terminologija moguća u našem zakonodavstvu, a i da je jeste vrlo je upitno iz čega bi kreditori naplatili dugovanja....

U prevodu, običan radnik nema šta da traži u ovoj državi, ja znam ljude koji su u svojim 40tim počeli da odlaze preko...

Jedini spas za  generacije koje još nisu rodjene, a biće na ovim prostorima je prirodni nestanak ovakvih kvazi društava poput našeg.

Meni sad jedan par otisao u 38oj godini, mojih godina idu bez problema, prosle drug otisao u Ameriku itd. Verujem da idu i stariji..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Meni sad jedan par otisao u 38oj godini, mojih godina idu bez problema, prosle drug otisao u Ameriku itd. Verujem da idu i stariji..

Idu idu, i to je zaista jedina prava odluka.

Sve ostalo je laganje samog sebe.

Znam ja da je teško napustiti svoj dom ali prosto vreme je zaista mučno, niko ne zaslužuje da živi kao pas, ni jedan čovek pogotovo u Evropi.

Ne znam koliko ljudi putuju, koliko su svesni, ali naše cene i naše plate, ja to ne znam kako da objasnim, to je kao da je neko umno poremećen ili iz pakosti uklapao.

Slobodan Milošević i posle njega DSS i DS i posle njih SNS su sistematski uništavali sve što je ova zemlja mogla da pruži, i mislim da je kao što moja drugarica kaže:

Ma dobro biće bolje , kaže jedna prijateljica,a ta drugarica kaže : "Neće dušo, bilo je".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, brusli said:

Pa ja nesto i nisam cuo preterani optimizam kod opozicije i "ku*cenje", uglavnom kazu da je Beograd izgledan, a da ce za ostalo da se bore.

 

Ono sto meni najvise smeta su demagogija i idiotska obecanja.

Kazu Mali vam daje 100 E, ali mi kad dodjemo omladina ce imati platu 1.000 E.

Ej moroni, umesto kao Cercil da obecaju krv, suze, znoj, rad i disciplinu, oni debilisu sa 1.000 E.

Umesto da narodu kazu istinu da ce jednu ili 2 decenije morati da rade ko crnci za male plate da bi stali na noge (kao sto su radili Kinezi i ostali Azijati), oni obecavaju zemlju dembeliju gde iljadu evra raste na drvetu.

 

 

za 500e minimalca i 1000e  za fakultetlije- (mislim da je Djilas za njih govorio )  je Djilas mislim ranije i obrazlagao odakle misli da stvori te pare..

 

  Realno, kad bi se manje kralo na svim nivoima, a uz to da se smanji nepotrebna administracija ( uz otpremnine )  mislim da nije nerealno da se za mozda godinu taj nivo ostvari...   naravno dosta toga ce zavisiti i od toga koliku ce rupcagu u budzetu ostaviti Vucic i koliko ce nam biti pravo zaduzenje kod kineza  za sva ova sranja do sad...

 

  Neki dan su izneli da Srbija placa Kinezima za oko 35% vise za izgradnju puteva i ostalih infrastruktura po zemlji nego da to rade preko EU- i fondova ( preko EU fondova ako maznu 2-5% puna kapa- kao sto radi Orban, Hrvati.. )...    Dakle umesto 100km  mogli bi bar 130km uraditi.. priznacete nije malo- ukoliko je i tih 35% zaista tacno , ako nije kradja i veca...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa ljudi bi tad i dobili hiljadu evra da nije nastala svetska ekonomska kriza,dobro mozda ne hiljadu ali tu negde. Hiljadu evra plata je moguca da bude prosek a minimalac 500e ...Samo ne mogu ovi da dizu jer onda ce im se subvencije obiti o glavu a ovi cepobeci glavom bez bzira cim se zavrsi predvidjeni rok.

Hiljadu evra realno treba da bude minimalna plata pa da mozemo da palamudimo od bitnijih stvar sta je ozenio Gobeljic i slicne gluposti..

Eto ti primer Hrvatske: imaju gotovo duplo veci GDP per capita od Srbije, pa im prosecna placa jos uvek nije dostigla 1000 evra. Iznosi negde oko 950 evra. 

Znaci, obecanje o proseku od 1000 evra u Srbiji je nerealno. 

Neko ce imati i vise ali prosek ne moze biti 1000 evra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Eto ti primer Hrvatske: imaju gotovo duplo veci GDP per capita od Srbije, pa im prosecna placa jos uvek nije dostigla 1000 evra. Iznosi negde oko 950 evra. 

Znaci, obecanje o proseku od 1000 evra u Srbiji je nerealno. 

Neko ce imati i vise ali prosek ne moze biti 1000 evra. 

Ti kao strucnjak kad kazes. Naravno da je moguce, ako se skinu malo dazbine od strane drzave, sve je moguce. Verovatno si posle rudarstva presao u ekonomiju. Ne brini pobedice sns..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti kao strucnjak kad kazes. Naravno da je moguce, ako se skinu malo dazbine od strane drzave, sve je moguce. Verovatno si posle rudarstva presao u ekonomiju. Ne brini pobedice sns..

Pa uporedi razlicite zemlje koje imaju slican GDP kao Srbija i kolike su im plate. 

Ne treba biti veliki strucnjak za to. 

I nisam simpatizer SNS-a! Nemoj to da mi ucitavas.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Pa uporedi razlicite zemlje koje imaju slican GDP kao Srbija i kolike su im plate. 

Ne treba biti veliki strucnjak za to. 

I nisam simpatizer SNS-a! Nemoj to da mi ucitavas.

Pa covek hoce da unapredi zemlju, cim skine njih 200k sa fantomskih radnih mesta i krene da se operezuju svi, iznenadices se koliko ce biti para..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Pa covek hoce da unapredi zemlju, cim skine njih 200k sa fantomskih radnih mesta i krene da se operezuju svi, iznenadices se koliko ce biti para..

 

Djilas u onim analizama na njegovim kanalima  nije govorio o proseku 1000e ...  govorio je o minimalcu od 500e  i platama od 1000 pa navise za one sa visokim obrazovanjem...   Dakle prosek - SSS bi bio oko 700-800e...   Sto , realno, ako bi se sprecile kradje , porezi pravicno placali, malo se rasteretio bezpotreban javni sektor, nije nedostizno za recimo godinu dana....      Uz sredjivanja opsteg stanja u drustvu, zdravstvu , skolstvu, perspektivi u buducnost,  to bi bio dovoljan nivo da se uspori i spreci dalje iseljavanje iz zemlje..  da dalji odlasci budu samo sezonski , neke baustele i slicno  ,  a ne trajni..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Djilas u onim analizama na njegovim kanalima  nije govorio o proseku 1000e ...  govorio je o minimalcu od 500e  i platama od 1000 pa navise za one sa visokim obrazovanjem...   Dakle prosek - SSS bi bio oko 700-800e...   Sto , realno, ako bi se sprecile kradje , porezi pravicno placali, malo se rasteretio bezpotreban javni sektor, nije nedostizno za recimo godinu dana....      Uz sredjivanja opsteg stanja u drustvu, zdravstvu , skolstvu, perspektivi u buducnost,  to bi bio dovoljan nivo da se uspori i spreci dalje iseljavanje iz zemlje..  da dalji odlasci budu samo sezonski , neke baustele i slicno  ,  a ne trajni..

 

Ne ide to baš tako. Čak i kada bi se nekim čudom povećale plate, povećale bi se i cene, što se desilo svuda. Pogledaj cene u Hrvatskoj, pa će biti jasnije - plate odu gore, ode struja, ode porez, odu usluge, a standard je tamo bolji nego ovde. A godinu dana je nekako prekratko. Ne verujem ni da bi se zaustavilo iseljavanje čak i uz takve plate. Sve to uglavnom postoji u Hrvatskoj, a kod njih se kuka na iseljavanje možda i više nego ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto ti primer Hrvatske: imaju gotovo duplo veci GDP per capita od Srbije, pa im prosecna placa jos uvek nije dostigla 1000 evra. Iznosi negde oko 950 evra. 
Znaci, obecanje o proseku od 1000 evra u Srbiji je nerealno. 
Neko ce imati i vise ali prosek ne moze biti 1000 evra. 
Prvi i prvo, država Srbija košta ko đavo.
Ne zna se koliko stotina hiljada uhlebljenih prima plate koje zarađuje privatni sektor koji više nema pas za šta da ujede. Još se u doba vlade mirka cvetkovića pričalo da treba da se smanji broj zaposlenih na budžetu i nije urađeno ništa a od 2012. ni sam Bog (ne AV) ne zna koliko ih je.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ideja da Srbija ima ogroman javni sektor je mit koji nema veze sa realnim podacima. Imate poređenja srpskog javnog sektora sa zemljama u okruženju, a i šire. Veći je problem što je svako zapošljavanje u javnom sektoru partijsko, pogotovo u administraciji. Što na jednog koji zna posao dođe 2 budale, a ti što znaju polako odlaze u penziju ili umiru. I da, javni sektor su i školstvo, nauka, lekari i celo zdravstvo, pa sve do socijalnih radnika i osnovne administracije. To se može smanjiti, ali ne drastično. Čak u Srbiji u javnom sektoru radi mnogo manje ljudi nego u EU zemljama ako se gleda broj zaposlenih u odnosu na populaciju, a u sferama javnog sektora u obrazovanju, zdravstvu, socijalnoj zaštiti i nauci.

 

Srbiji je potrebno ozbiljno restruktuiranje javnog sektora, i lustracija partijaca. Ali to nije 200k koje možeš da najuriš, i onda nekako oporezuješ.

 

I da, ideja da će 200k najurenih iz javnog sektora doneti povećanje plata je besmislena, i kako mali perica zamišlja ekonomiju. Čak i kad bi taj neko najurio 200k ljudi, i nekako ostao živ (jer je to barem 500k kad gledaš i porodice), to ne bi donelo povećanje plata i standarda. Naprotiv, dobio bi kontraefekat.

 

Ako jednog dana zločinačka vlast SNS-a padne, reforma javnog sektora će morati da se radi sa ozbiljnim analizama i hiruški precizno.

 

Druga stvar je restruktuiranje javnih preduzeća koja su nakačena na budžet. Recimo namenska, srbija gas i slično. Tu neka upadne i Telekom i slični koje je SNS doveo u propast zarad partijskih interesa. A i tu kad najuriš imbecilne partijske viškove, moraš posle negde da im omogućiš da se zaposle, i to neće podići zarade drugde. Neće moći da smanji poreze ni privatnom sektoru.

 

Za Srbiju je mnogo veći problem što su SNS-ovci kao skakavci. Kradu lopatama gde god mogu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Maharaja said:

Ideja da Srbija ima ogroman javni sektor je mit koji nema veze sa realnim podacima. Imate poređenja srpskog javnog sektora sa zemljama u okruženju, a i šire. Veći je problem što je svako zapošljavanje u javnom sektoru partijsko, pogotovo u administraciji. Što na jednog koji zna posao dođe 2 budale, a ti što znaju polako odlaze u penziju ili umiru. I da, javni sektor su i školstvo, nauka, lekari i celo zdravstvo, pa sve do socijalnih radnika i osnovne administracije. To se može smanjiti, ali ne drastično. Čak u Srbiji u javnom sektoru radi mnogo manje ljudi nego u EU zemljama ako se gleda broj zaposlenih u odnosu na populaciju, a u sferama javnog sektora u obrazovanju, zdravstvu, socijalnoj zaštiti i nauci.

 

Srbiji je potrebno ozbiljno restruktuiranje javnog sektora, i lustracija partijaca. Ali to nije 200k koje možeš da najuriš, i onda nekako oporezuješ.

 

I da, ideja da će 200k najurenih iz javnog sektora doneti povećanje plata je besmislena, i kako mali perica zamišlja ekonomiju. Čak i kad bi taj neko najurio 200k ljudi, i nekako ostao živ (jer je to barem 500k kad gledaš i porodice), to ne bi donelo povećanje plata i standarda. Naprotiv, dobio bi kontraefekat.

 

Ako jednog dana zločinačka vlast SNS-a padne, reforma javnog sektora će morati da se radi sa ozbiljnim analizama i hiruški precizno.

 

Druga stvar je restruktuiranje javnih preduzeća koja su nakačena na budžet. Recimo namenska, srbija gas i slično. Tu neka upadne i Telekom i slični koje je SNS doveo u propast zarad partijskih interesa. A i tu kad najuriš imbecilne partijske viškove, moraš posle negde da im omogućiš da se zaposle, i to neće podići zarade drugde. Neće moći da smanji poreze ni privatnom sektoru.

 

Za Srbiju je mnogo veći problem što su SNS-ovci kao skakavci. Kradu lopatama gde god mogu.

 

Ne znam koliko je javni sektor glomazan, ali mi se čini da je nejednako raspoređen i da su bitne branše dosta nisko plaćene i unižene. Skoro svako je imao prilike da vidi javnu ustanovu gde ga šetaju od kancelarije do kancelarije u kojoj nema mesta za sve zaposlene, a niko ne ume da pomogne ili neće jer je zauzet otvaranjem pasijansa, ispijanjem sedme kafe ili popunjavanjem tiketa za kladionicu. S druge strane, sektori kao što je npr. zdravstvo nude niske plate, tu je i mogućnost odlaska u Nemačku, Norvešku i slične zemlje, tako da se ne može očekivati da zaposleni ima ozbiljnu motivaciju da radi svoj posao kako valja. Postoje čak i neke niše gde je teško naći ko će da radi. Koliko mi je poznato, mnoge škole kubure sa nastavnicima nemačkog, fizike ili informatike, a za platu koju nude ne mogu očekivati da će im se neko ozbiljan javiti. Firme koje mogu da ostvare profit, kao npr. MTS ili Elektroprivreda, služe za to da se muze novac za sve i svašta. Nedavno smo imali prilike da vidimo kako se daje ogroman novac na prenose nekakvih utakmica, a rezultat je Pirova pobeda. MTS se koristi i za finansiranje propalih sportskih klubova, što se vidi čak i na njihovom sajtu u rubrici „ponosni sponzori”, ili u prevodu krava muzara za finansiranje panem et circenses.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Ideja da Srbija ima ogroman javni sektor je mit koji nema veze sa realnim podacima. Imate poređenja srpskog javnog sektora sa zemljama u okruženju, a i šire. Veći je problem što je svako zapošljavanje u javnom sektoru partijsko, pogotovo u administraciji. Što na jednog koji zna posao dođe 2 budale, a ti što znaju polako odlaze u penziju ili umiru. I da, javni sektor su i školstvo, nauka, lekari i celo zdravstvo, pa sve do socijalnih radnika i osnovne administracije. To se može smanjiti, ali ne drastično. Čak u Srbiji u javnom sektoru radi mnogo manje ljudi nego u EU zemljama ako se gleda broj zaposlenih u odnosu na populaciju, a u sferama javnog sektora u obrazovanju, zdravstvu, socijalnoj zaštiti i nauci.

 

Srbiji je potrebno ozbiljno restruktuiranje javnog sektora, i lustracija partijaca. Ali to nije 200k koje možeš da najuriš, i onda nekako oporezuješ.

 

I da, ideja da će 200k najurenih iz javnog sektora doneti povećanje plata je besmislena, i kako mali perica zamišlja ekonomiju. Čak i kad bi taj neko najurio 200k ljudi, i nekako ostao živ (jer je to barem 500k kad gledaš i porodice), to ne bi donelo povećanje plata i standarda. Naprotiv, dobio bi kontraefekat.

 

Ako jednog dana zločinačka vlast SNS-a padne, reforma javnog sektora će morati da se radi sa ozbiljnim analizama i hiruški precizno.

 

Druga stvar je restruktuiranje javnih preduzeća koja su nakačena na budžet. Recimo namenska, srbija gas i slično. Tu neka upadne i Telekom i slični koje je SNS doveo u propast zarad partijskih interesa. A i tu kad najuriš imbecilne partijske viškove, moraš posle negde da im omogućiš da se zaposle, i to neće podići zarade drugde. Neće moći da smanji poreze ni privatnom sektoru.

 

Za Srbiju je mnogo veći problem što su SNS-ovci kao skakavci. Kradu lopatama gde god mogu.

 

nije problem u bolnicama i skolama toliko...   kolko u javnim i komunalnim preduzecima..

  Znam kolko je kod mene sa JKP Zelenilom u PA.. koje drzi osim groblja i gradske pijace.. pa znam kakvo je stanje bilo pre SNS-a a kakvo nakon.. gde su u ionako nabijene kancelarije navukli jos svojih kadrova.. pa bukvalno sede jedan drugom u krilu...

  Na pijaci  sam svojim okom gledao kako jednu gomilu od 1-2 m3  snega koje je bager nagomilao, pa zaostao  lopataju u kamionce njih 7 radnika i trojica koji to "nadgledaju"... 

  Ko zna kako je u drugim javnim firmama..

 

  Tih recimo 200,000 koje bi bile najurene , bi dobile otpremnine kao i drugi radnici..  Jeste da se trebaju spremiti tih recimo 200e po godini staza za 200k radnika  ali to je za tolko njih za kasnije manji trosak u administraciji, javnim sluzbama itd..  Sposobniji od njih- nek je i samo 2% ce se sa tim novcem od otpremnine plus ako su nesto ustekali plus mozda dodatna subvencija od drzave- otvoriti  nesto svoje da rade...  STR, SZR sta god, mozda neki cak i otici u selo - jer je bilo i takvih slucajeva....

  

  Smanjeni troskovi u administraciji znace generalno manje namete na plate radnika u privatnom sektoru- sto otvara prostor za vece plate... Smanjeni troskovi za bespotrebne u administraciji znace vece plate za lekare i prosvetare..

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Maharaja said:

Ideja da Srbija ima ogroman javni sektor je mit koji nema veze sa realnim podacima. Imate poređenja srpskog javnog sektora sa zemljama u okruženju, a i šire. Veći je problem što je svako zapošljavanje u javnom sektoru partijsko, pogotovo u administraciji. Što na jednog koji zna posao dođe 2 budale, a ti što znaju polako odlaze u penziju ili umiru. I da, javni sektor su i školstvo, nauka, lekari i celo zdravstvo, pa sve do socijalnih radnika i osnovne administracije. To se može smanjiti, ali ne drastično. Čak u Srbiji u javnom sektoru radi mnogo manje ljudi nego u EU zemljama ako se gleda broj zaposlenih u odnosu na populaciju, a u sferama javnog sektora u obrazovanju, zdravstvu, socijalnoj zaštiti i nauci.

 

Srbiji je potrebno ozbiljno restruktuiranje javnog sektora, i lustracija partijaca. Ali to nije 200k koje možeš da najuriš, i onda nekako oporezuješ.

 

I da, ideja da će 200k najurenih iz javnog sektora doneti povećanje plata je besmislena, i kako mali perica zamišlja ekonomiju. Čak i kad bi taj neko najurio 200k ljudi, i nekako ostao živ (jer je to barem 500k kad gledaš i porodice), to ne bi donelo povećanje plata i standarda. Naprotiv, dobio bi kontraefekat.

 

Ako jednog dana zločinačka vlast SNS-a padne, reforma javnog sektora će morati da se radi sa ozbiljnim analizama i hiruški precizno.

 

Druga stvar je restruktuiranje javnih preduzeća koja su nakačena na budžet. Recimo namenska, srbija gas i slično. Tu neka upadne i Telekom i slični koje je SNS doveo u propast zarad partijskih interesa. A i tu kad najuriš imbecilne partijske viškove, moraš posle negde da im omogućiš da se zaposle, i to neće podići zarade drugde. Neće moći da smanji poreze ni privatnom sektoru.

 

Za Srbiju je mnogo veći problem što su SNS-ovci kao skakavci. Kradu lopatama gde god mogu.

 

Broj zaposlenih u javnom sektoru, gledano u zbiru, ne pokazuje mnogo, bitnije je analizirati šta rade ti zaposleni, te službe, čitavi sektori i kako rade, koji kvalitet nude i drugo, šta sve spada u javni sektor i zašto,
Normalno je da postoji državna administracija, odbrana i bezbednost kao posebne službe, socijalna zaštita, prosveta, upitno je u kojoj meri zdravstvo treba da bude državno, neupitno je da komunalne službe treba privatizovati kao i saobraćaj, putnu privredu, komunikacije, elektroprivredu...


U nekliko zadnjih godina Telekom je kupio Kopernikus za, ako se dobro sećam 1800 miliona eura, Radijus Vektor za 105 miliona, otkupio prava na prenos utakmica Premijer lige za 600 miliona, odakle tolike pare, gde je tu ekonomska računica, to je čisto finansiranje partijskih interesa iz državnih resursa, neće to bitno promeniti neka naredna vlast ako te delatnosti i te firme ostanu državne. EPS nije kupovao druge firme ali je angažovao izvođače radova po višoj ceni od realne, isto kao što država gradi puteve po cenama većim za oko 30% od realnih, a dobije se kvalitet za 20-30% manji od standardnog.

Odluke koje koštaju na desetine i stotine miliona evra, u zbiru i po nekoliko  milijardi ne donose sitni partijski uhljebi, donose se na najvišem nivou i to ne iz neznanja, i takvi kakvi su, znaju da su odluke štetne po državu a korisne za partiju i sopstvene džepove.

 

Krađe, kriminal, nasilje najviše razaraju društvo, ne može se to rešiti time što še se sutra otpustiti 200.000 ljudi, čak i da se ne zaposli isto toliko novih nije to garancija efikasnosti, nužno je da javnost kontroliše, preko medija, dostupnosti informacija, javnosti nabavki sve aktivnosti vlastio ko god u vlasti sedeo.

 

Svako ko pominje iznose plata koje će dati posle izbora je ili neozbiljan političar ili, jednostavno, u kampanji priča ono što misli da će mu doneti glasove. 

Link to comment
Share on other sites

Sve i da svedu broj zaposlenih u administraciji na minimum ne bi se te pare koje su išle ne njihove plate usmerile na nešto pametno. Finansirali bi se razni "projekti" podobnih režisera, režimski klubovi i prale pare preko raznih adaptacija i održavanja objekata.  Više decenija se razrađuju sistemi kako da se pare preliju u privatne džepove i to neće biti lako iskoreniti.

Link to comment
Share on other sites

Прича се по чаршији да Драган Ђилас хоће да кандидат за градоначелника Београда буде Драган Ђилас.
Ако у овоме има истине, стварно да се запитамо ко у чију корист ради.

 

Што је давно неко рекао....није Слоба крив, ми смо говна.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Darth Bane said:

Ma Djilas je to hirurski precizno izracunao: 500 evra minimalac, a preko 1000 evra za "fakultetlije".

Jedno je to kad mi onako, laicki i odokativno procenjujemo, a drugo kad se to matematicki izracuna.

 

Pa to je realnije od Vučićevog proseka od 900 evra ? Realno gledajući fakultetlije već imaju blizu 1000 evra tako da to nije nerealno uopšte a ovo za minimalac ne verujem da će biti tako brzo, to je klasična navlaka.

Link to comment
Share on other sites

Kojim stopama mora da raste privreda da bi prosečne plate bile 1000 a minimalne 500 evra ...

Kakav profil preduzeća tj koje grane privrede moraju da se razviju da bi generisale novac kojim bi se te plate isplaćivale ....

Postoji li plan kako stvoriti ambijent  za razvoj takvlh preduzeća ...

 

Ne može se sve svesti na to,plate su male jer su "lopovi sve pokrali,ua lopovi" ... jes da kradu,na Boga ne misle,ali nije to čak ni glavni razlog za mizeran standard ...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kosjan Willavić said:

Dula sam do ove izjave smatrao za inteligentnog coveka 😄

Nije Dule veverica, bio je malo na SNS mitinzima, a sada shacuje ko bi mogao biti sledeci.

 

Problem je sto je Djilas crveno-beli, Vuk Jeremic crveno-beli, pa onda daj sta das crno-belo. A ne moze Dacic, i on bi mogao biti bivsi. Ne moze Marjan Risticevic. Ne moze Rasim Ljajic, jer je i on zglajzno, ne moze ni Toma Nikolic - odavno bivsi... Trifunovic se povukao iz politike... Dodik, s one strane Drine. 


Spalo slovo na Borisa. 🙂  

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...