Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

11 hours ago, goldberg said:

 

Te sto si pomenuo ionako glasaju protiv SNS (jer, ako ima pritiska zasto ne bi glasao da se oslobodis istog tog pritiska?). Oni ne spadaju u:

 

 

Ove sto si pomenuo politika ne zanima, znaci ne misle da postoji pritisak sa vrha ili da ima mobinga u drzavnim firmama. Ukratko (izvinjavam se na izrazu) - babe i zabe.

 

Da zakljucim - vecina ljudi koji ne prate politiku i ne glasaju svakako nemaju lose misljenje o SNS ili Vucicu. Jedini iz skupa neglasaca koji imaju lose misljenje o vladavini SNS su prosto ekstremi na politickom spektru - ili misle da su svi korumpirani ili misle da niko nije dovoljno veliki nacionalista ili misle da ogromna vecina politicara i politickih partija flertuje sa nacionalizmom ili nesto cetvrto.

 

Pa dobro, ok. Recimo da se slazem 100% sa tim sto si napisao (ne slazem se, ali za ovo sto cu sada da napisem to nije bitno).

 

Dakle, politika ih ne zanima, nije im lose, zive ok, Vucic ih ne dira ili ih jednostavno ne tangira.

 

Kako se to onda uklapa u teze koje slusamo svaki dan o sistematskom unistavanju svake pore ovog drustva? O najgoroj vlasti ikada. O uzurpatoru, lopovu, siledziji, robovlasniku?

 

Nesto se tu ne uklapa. Jer ako su ovi koji pricaju o sistematskom unistavanju drustva u pravu, apsolutno je nemoguce da iko u ovoj zemlji bude tako ravnodusan prema Vucicu. Ako je ta teza tacna, onda imamo situaciju ili si sa nama ili si protiv nas. Onda je nemoguce da te politika ne zanima.

 

A posto takvih ocito ima, to znaci da sve ono sto se prica o Vucicu evo 10 godina jednostavno nije tacno, bar u glavama tih koje politika "ne zanima". Nego su im svi isti.

 

Tu postoji jos jedna greska u koracima - ako ih politika ne zanima, ne gledaju tv i samim tim ne mogu da vide koliko je Vucic jedan krajnje labilan ekstremista i samim tim nepodoban za predsednika sto bi trebalo da bude dovoljno da ih natera da glasaju protiv njega, kako im onda mogu biti svi isti i kako mogu prihvatiti taj narativ za koji se siroko smatra da je kreiran direktno od Vucica i njegovih satelita direktnom medijskom operacijom?

 

Znaci ne moze i jedno i drugo, ako onaj ko kaze svi su isti i zaista ne prati politiku, onda moramo prihvatiti da je iskljuciva krivica za to, dakle ne ni mestimicna, vec iskljuciva, na strani opozicije. Jer to direktno sledi iz ovih postavki koje si dao. Dakle Vucic je kriv 0% za taj narativ, opozicija 100%.

 

Ako ovo dalje pratimo i fokusiramo se na tu grupu koju si nazvao "ne prate politiku, ne glasaju, nemaju nesto posebno lose misljenje o Vucicu", jasno je da klasicna medijska propaganda, najkrivlja za Vucicevu apsolutnu vlast, jelte, ne utice na iste.

 

Iz cega dalje sledi da je opozicija, cak i ako jeste u startu u losijoj poziciji, da joj se po defaultu ne veruje ili da su bar skepticni prema njoj, nema taj balast medija oko obe noge, jer do ovih potencijalnih biraca uopste ne dolazi na taj nacin, vec preko drugih kanala. Drustvenih mreza, nekim lokalnim akcijama, grassroots organizovanjem i slicno.

 

Dakle, iz citavog ovog threada, iz onoga sto ti pricas sledi da Vucic mnogima nije gadan i to je tako sto bi rekao Vesic, da su mediji nebitni i da je opozicija kriva sto ne moze 10 godina da mu prismrdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slicno onome sto sam pisao pre nedelju-dve.

Screenshot_1.jpg

Sto se tice kvota, Patriotski blok mi je lagani plus, a Suverenisti i Zavetnici bas value minus, tako da ako bih se kladio mislim da bih to igrao.

 

Mozda SPS - i to je to, ostalo mi deluje prilicno realno, odnosno ne bih igrao pluseve na ove kvote.

Sto se tice predsednickih, ne vidim procente za vise manje, ali ono sto sam takodje pisao za Vucica blizu 60% u prvom krugu je prema kvotama za parlamentarne realno. Kvota za pobedu u prvom krugu je 1.01.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

 

 cak ni svi glasaci SNS nisu isti. Neki su prosto zaludjeni propagandom i mrze sve druge osim Vucica, neki su bivsi glasaci DS koji sada glasaju za SNS zbog licne koristi ili cak zbog toga sto misle da je SNS bolja verzija DS ...............

 

...sns glasace izjednacava upravo glasanje za sns i sasvim je nebitno iz kojih razloga glasaju za isti.

 

Medjutim, po nekoj imaginarnoj racunici, racunam da je avu istekao rok trajanja i da je doslo vreme za smenu.

Tu ne mislim da boskic moze dobro da prodje niti zavetnici kao ni svi ostali po bezumnoj iritantnosti nalik samom avu, vec ovi zbog kojih ce neki ljudi izaci na izbore a inace ne bi...zato ne verujem da boskic moze da bude taj zbog koga se izlazi na glasanje, niti da moze da pokupi znacajan procenat...

naravno ovo kazem bez uvida u pravo stanje koje ce tek da se vidi

 

...a ima i ona opcija da av pokrade izbore pa onda glasaci polude i ono vec vidjeno

 

Ona imaginarna racunica kaze da je najbolje ako ti niko bas ne odgovara sasvim ali ipak zelis da glasas - zapusiti nos i glasati za ponosa (na predsednickim listovima) a na republickim pogurati one koji su izricito za eu, nato ili nesto slicno a normalno

 

...znam da je tesko ali mozda je moguce iskopati i nesto normalno u moru ovih koji se utrkuju

ko ce biti veci vucic od vucica?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

tacno. nisu svi isti

 

cak ni dacic nije isti dacic

 

Danas: Ivica Dačić izjavio je danas da nije rusofil i da ne mrzi Ameriku

 

i jos iz Danasa

Đurđević Stamenkovski: Bolji sam kandidat od Ponoša, Zavetnici ulaze u Skupštinu

 

 

...jos samo da nadjem sta je izjavio onaj kandidat vacic/vasic ...

 

Edited by Mama_mia
zav.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

tacno. nisu svi isti

 

cak ni dacic nije isti dacic

 

Danas: Ivica Dačić izjavio je danas da nije rusofil i da ne mrzi Ameriku

 

 

 

Vidiš da je isti. Lagao je pre, laže i sad.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 - 1.2 milliona sns glasaca su zvalonjini sledbenici. 

Ostalo je partijska bratija koja bi sutra I za Kurtija glasala ako treba. Oni su svesni da je taj bedni posao u nekom jkpu njihov plafon. Daj im neki drzavni posao I bice ti verni kao psi jer su svesni koliko (ne)vrede. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McCarthy said:

Odrala ga je Minja na Euronewsu kao beba zvečku. Dvadesetak minuta pred kraj su ključni. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vazi ako mislis da ga je razbila, ispinovao je svako njeno potencijalno nezgodno pitanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McCarthy said:

 

I razbila i iznervirala.

 

 

Slaba vajda od tog sto se nervira kad nije odgovorio ni na jedno pitanje. Oni koji glasaju protiv njega glasace i bez ovog intervjua, ali oni koji glasaju za njega ili su apstinenti nisu mogli da cuju bas nista sto bi ih nateralo da promene misljenje. Sasekao je u svakom trenutku kad je moglo da postane gusto (npr. kad je krenula sa aferama).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Slaba vajda od tog sto se nervira kad nije odgovorio ni na jedno pitanje.

 

Naravno, pa to i jeste poenta. 

Indirektno doduše jeste odgovorio, njegov odgovor na pitanje oko murala i dešavanja devedesetih je dovoljan razlog da ne dobije moj glas.

 

Tako da glas na kraju ipak dobija Ponoš nakon tog neuspešnog i očajnog manevra sinoć.

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

@shonke 

 

I dalje stoji da su 80% stanovnistva retardi - sto opet znaci da svako ko nema isti pogled na svet kao i "mi" (to "mi" se razlikuje u zavisnosti ko ga upotrebljava) jeste retard/idiot ili sta god se setili da napisemo.

 

Inace, za mene DS (pa ni LDP) nikada nije bio neka opcija za koju bih glasao zato sto zelim da ih vidim na vlasti. Prosto su mi bili najmanje losi ili najmanje zlo (Kostunicin DSS mi je bio odvratan jer su radili sve da bi se docepali vlasti, a onda mi je DS postao jos odvratniji nakon surovanja sa SPS).

 

Apsolutno razumem zasto neko nece da glasa za ove stranke i koalicije nastale cepanjem DS, podjednako kao sto nece da glasa za SNS. Realno, svi oni su (manje ili vise) svojim grabezom za vlast, naivnim verovanjem u "malo mi malo oni" sistem, svojom pasivnoscu prema ovoj vlasti i nemogucnosti da prevazidju razlike (pa Borko Stefanovic je jedno vreme imao svoju stranku!) ogadili sami sebe u ocima velikog broja neSNS biraca. Sad, da li zbog toga treba glasati za razne nakazne liderske pokrete (tipa Dveri, DJB, DSS ili Zavetnika) - ja mislim da ne, ali to je samo moje misljenje i razumem zasto neko ima drugog kandidata za "najmanje zlo".

 

Sto se tice onoga sto sam pomenuo o taktickom glasanju, to sam pominjao zbog toga sto stvarno mislim da je ovaj mutant koji se zove Aleksandar Vucic nesto (na bukvalno svakim izborima) najvece zlo od 2000. godine na politickoj sceni i da je neophodno da sto pre odu sa vlasti.

 

8 hours ago, Kosjan Willavić said:

Mislim da je Nestor mnogo manje pozeljna udavaca nego u decembru recimo.O koroni vise niko ni ne prica zbog rata, a i ostalo je bas malo vremena da imaju neki veliki benefit od njegovog angazovanja, iako Nestor i dalje ima svoju ekipu odanih ludaka po mrezama.

 

Slazem se, jedino sto bih zeleo da dodam je da je svim listama koje su oko cenzusa svaki glas presudan, pa otud je i ovakva podrska vazna.

 

Moze se desiti da DJB padne ispod cenzusa, a Dveri odu preko nakon ove objave.

 

7 hours ago, McLeod said:

 

Pa dobro, ok. Recimo da se slazem 100% sa tim sto si napisao (ne slazem se, ali za ovo sto cu sada da napisem to nije bitno).

 

Dakle, politika ih ne zanima, nije im lose, zive ok, Vucic ih ne dira ili ih jednostavno ne tangira.

 

Kako se to onda uklapa u teze koje slusamo svaki dan o sistematskom unistavanju svake pore ovog drustva? O najgoroj vlasti ikada. O uzurpatoru, lopovu, siledziji, robovlasniku?

 

Procitao sam citav post, ali sam skratio jer bi inace moj odgovor bio totalno nepregledan (zbog jos dva posta na koje sam odgovorio).

 

Umesto komentara, hajde da vidimo koliko je ljudi glasalo tokom ranijih izbora, od kojih su neki mogli da se okarakterisu kao presudni:

 

2008. godina: Izbori na kojima se bira izmedju proEU (DS-G17+-LSV-SPO & LDP) opcije i antiEU (SPS, SRS, DSS) opcije. Glasalo 4,1 milion od oko 6,7 miliona glasaca.

2012. godina: Izbori na kojima je SNS dosao na vlast. Glasalo 3,9 miliona od oko 6,7 miliona glasaca.

2014. godina: Izbori na kojima je SNS osvojio apsolutnu vlast. Glasalo 3,6 miliona od oko 6,7 miliona glasaca.

2016. godina: Jos jedni izbori koje je SNS ubedljivo dobio. Glasalo 3,8 miliona od oko 6,7 miliona glasaca.

 

Cak i izbori 2017. na kojima je ucesvovao Beli Prelertacevic nisu bili obelezeni nekom visokom izlaznoscu - glasalo je oko 3,65 miliona od oko 6,7 miliona glasaca.

 

Sta je poenta svega ovoga? Pa u tome da jos niko nije dosao na vlast tako sto je odjednom dobio glasove apstinenata. SNS je dosao na vlast ne voljom biraca nego prelaskom SPS i URS na tamnu stranu. Nakon toga je SNS usisao ogroman broj DS biraca tako sto im je stavio do znanja da je sad Vucic glavni serif u gradu (sto je delovalo i na one koje glasaju zbog koristi i na one koji glasaju zbog propagande - u modi je lepi Alek umesto lepog Bote).

 

Sto se tice apstinenata oni se dele u dve grupe - pravi apstinenti koji bi mozda i glasali kada bi se pojavio neko iole prihavtljiv (sto znaci, neki novi politicar ili neko ko je stvarno nacionalista ili neko ko stvarno ne zeli da koketira sa nacionalizmom) i lazni apstinenti koji svakako nece da glasaju jer ih to prosto ne zanima i ne vide svrhu (zato i jesu lazni jer "apstiniraju" od glasanja podjednako kao sto "apstiniraju" od bangy jumpinga).

 

Opozicija moze da dodje na vlast samo ako nekako natera SNS birace da promene stranu ili odustanu od glasanja. Verovati da ce milion i po ljudi koji skoro nikada ne glasaju bilo kako da se ubede da izadju i glasaju je uzaludna prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas sam se sa svojom ekipom muvao malo po velikom parku u Uzicu i prisustvovao pristizanju autobusa i gradjana na miting SNS-a i ono cemu sam svedocio me potpuno porazilo i srušilo u temelju svaku nadu da ce se u ovoj zemlji ikada ziveti dostojanstveno i slobodno. Nekako sam sve to davno znao, ali nikada to nije poprimilo obris tako definitivnog i konacnog poraza kao ovog dana, kada sam se zajedno sa svojim drugovima nasao u tom grotesknom mizanscenu, kao u onoj sceni na trgu u okupaciji u 26 slika. 

Autobusi iz okolnih mesta iz kojih se iskrcava naizgled raznolik svet, od ljudi u ozbiljnim godinama koji se u svojim iznosenim odelima sa potuno iracionalnim entuzijazmom tiskaju pred ulazom u halu, mladih porazenih ljudi koji sa strahopostovanjem pristizu na iznudjeni izlet pad krovom ove grozne hale na divnom prolecnom danu u nastojanju da sacuvaju svoje radno mesto. Onda raznorazni uhljebi (ta zaboravljena rec koja je nikada aktuelnija), bivši drugari, poznanici, devojke koji su se nagurali po raznim pozicijama u bezobrazno pretrpanoj birokratiji grada. Dok prolaze ispod tribine kosarkaskog terena ispred hale na kojoj mi sedimo na njihovim licima i pogledima kada nam se susretnu mogu se procitati razlicite emocije, kod nekih stid, kod nekih i mrznja, kod nekih osmeh uz "jbg buraz"... 

Nisam mogao da ne pomislim koliko smo mi kao drustvo postali jedna kukavicka, amorfna masa, spremna na sve i na svaku vrstu vajanja, preoblikovanja, gazenja, moralno blato radosno sto ce ga uvek taj vodja pronosati, pa makar na čizmama. 

Nekada su ljudi bili spremni izgubiti glavu zbog uverenja a danas nisu spremni rizikovati neki šugavi posao sa platom neznatno vecom od minimalca koji bi verovatno i bez te partijske protekcije nasli. Pitanje je da li se ovo drustvo uopste ikada moze izleciti, kakav je zahvat potreban da se odstrani nesto sto je metastaziralo tako duboko. Do nedavno sam imao ideju da bi po rusenju ovog rezima bilo potrebno da se ogroman broj ljudi u sluzbi naprednjaka potpuno izopsti iz javnog prostora do kraja zivota, tu pored partijskih soldata i lopova ponajvise mislim na sve medijske vojnike koji su potpuno razorili logiku, samopostovanje i ukus naroda, da bi se tu moralo postupiti vrlo radikalno i revanšistički, ali sada mislim da bi i to bilo kontraproduktivno, samo bi proizvelo novi strah, novu masu koja u podanistvu vidi perspektivu i sigurnost. 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Na mene ovaj Ponoš deluje relaksirajuće kada govori, volim da slušam takve ljude. Ne volim kada neko sili bilo šta u komunikaciji, svađi, pa i monologu. Smiren, odmeren, možda je lopuža ne znam ali bar me ne bi bilo sramota da mi je to predsednik.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SunZero said:

a danas nisu spremni rizikovati neki šugavi posao sa platom neznatno vecom od minimalca koji bi verovatno i bez te partijske protekcije nasli.

 

Oni koji rade u državnim službama, od opšina do JKP a posao su dobili preko sns-a imaju veću platu od ljudi koji su zaposleni tu godinama.

 

Pre mog odlaska iz opštine imala sam platu oko 36 -38 hiljada, a zaposleni preko sns-a radili su po Ugovoru o delu za 10 hiljada din više..tačne cifre ne znam, dala sam primer, po sećanju.

 

Isto se dešava i danas,  komšinica mi radi u jednom državnom preduzeću 20tak godina. Devojka koja radi sa njom, član sns-a  ima veću platu od nje iako je početnik u poslu..izlazi kad hoće sa posla, kasni na posao, bahati se...

 

Ne znam kako je u ostalim firmama navela sam samo opštinu i JKP jer su oni budžetski korisnici. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde su natenane ubijane sve moralne vrednosti..cak i ono malo sto sacuvasmo poslwe devedesetih, te neke principe i ideale, ugusi Vucic, bogami malo i Tadic i Kostunica, ali, vise on..posle izbora, bataljujem d apratim bilo sta, abr neko vreme..lakse je ziveti koliko toliko u svom mikrosvetu, nego se mnogo udubljivati..bar do nekih sledecih akcija, izbora, cega god bude, ko zna..i dalje ne mislim da ce sve ovo jos dugo..mozda i tesim sebe, ne znam vise..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Oni koji rade u državnim službama, od opšina do JKP a posao su dobili preko sns-a imaju veću platu od ljudi koji su zaposleni tu godinama.

 

Pre mog odlaska iz opštine imala sam platu oko 36 -38 hiljada, a zaposleni preko sns-a radili su po Ugovoru o delu za 10 hiljada din više..tačne cifre ne znam, dala sam primer, po sećanju.

 

Isto se dešava i danas,  komšinica mi radi u jednom državnom preduzeću 20tak godina. Devojka koja radi sa njom, član sns-a  ima veću platu od nje iako je početnik u poslu..izlazi kad hoće sa posla, kasni na posao, bahati se...

 

Ne znam kako je u ostalim firmama navela sam samo opštinu i JKP jer su oni budžetski korisnici. 

 

Tačno sve, samo ne mogu da ih zaposle, većinu, na platama (recimo) duplo većim od minimalca.

Koliko ja znam, u svom okruženju, stvarno ih je više, partijski zaposlenih, na minimalcu, pa još na određeno.

Da takvi, u glavi prelome, ili da im neko kaže/obeća, da će svejedno uvek moći da rade za minimalac, promenili bi ćurak.

Ne moraju svi sadašnji SNSovci da promene svoj glas, dovoljni su samo ti ucenjeni minimalcem, na određeno, posle se sve ruši ko kula od karata.

Ionako tih milijardu, dve evra koliko smo godišnje u minusu ne odlazi na njih, već ih ogromna manjina njih stavlja u svoje džepove (pa ih onda pretvara u nekretnine i biznise), njihovo bogaćenje je takvo da jedva postizavaju.

 

Usput, samo da primetim da mi je konačno, kad sam "otvorio" forum, izašla reklama koja nije Milica Pavlović u raznim pozama, već Moramo sa brojevima za zaokruživanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kooineeperk said:

 

 

Da li je ikada neki nas politicar bio na reddit-u?! 

Znam da SNSovci jasu Instagram, ali ovako nesto nisam do sada video. 

 

Vrtim temu, ima super pitanja - i politickih i opustenih - odgovora jos boljih. 

Imao je čini mi se Boškić AMA ali ne mogu da nadjem link trenutno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar je bio Ponošov AMA, bilo je pre par dana - ko god da ga je radio, on iz auta ili neka ekipa iz štaba, nebitno dobro je urađeno. Bio je skoro AMA Dobrice Veselinovića isto na Redditu i bio je baš razočaravajući, loše urađen, malo vremena posvećeno, odgovori nikakvi... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Oni koji rade u državnim službama, od opšina do JKP a posao su dobili preko sns-a imaju veću platu od ljudi koji su zaposleni tu godinama.

 

Pre mog odlaska iz opštine imala sam platu oko 36 -38 hiljada, a zaposleni preko sns-a radili su po Ugovoru o delu za 10 hiljada din više..tačne cifre ne znam, dala sam primer, po sećanju.

 

Isto se dešava i danas,  komšinica mi radi u jednom državnom preduzeću 20tak godina. Devojka koja radi sa njom, član sns-a  ima veću platu od nje iako je početnik u poslu..izlazi kad hoće sa posla, kasni na posao, bahati se...

 

Ne znam kako je u ostalim firmama navela sam samo opštinu i JKP jer su oni budžetski korisnici. 

Ali po ugovoru o delu nemas (valjda) placeno bolovanje i odmor??? To sto odradis - to ti je. Zato su "penali" malo veci!

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...