Jump to content

Wimbledon 2021


Милица

Recommended Posts

2 minutes ago, McLeod said:

Ali je ocigledno decko i veliki radnik i nema sta, kapa dole, da mnogi talentovaniji igraci uspevaju hoće da rade na svojim nedostacima toliko gde bi im bio kraj.

Samo malo da popravim, sve tačno inače :classic_smile:

Ali "mozak mu ne smeta" :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Pa mozda ruzno reci ali verujem tacno, kad vidim biljcice poput recimo Sapovalova danas.

 

Ili recimo konverzacija izmedju Zimonjica i Ivanisevica. Zimonjic prica o tehnici servisa, bacanju loptice, uglu po kojim se udara, rotaciji itd, a Ivanisevic kaze - ja bacim visoko i udarim sto jace.

 

Jednostavno je nekad najbolje. Zato je i ovaj uspesan, ne komplikuje decko, mlati po lopticama koje treba da mlati, bekhend udara kao da se bori za zivot, servira jako i ravno, nema tu neke preterane filozofije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja, koliko sam uspeo (teniski) laički da zaključim, Noksu je ove godine, na slemovima, najviše namučio Zverev na AOu, pa onda Beretini na RGu, mislim od ovih mlađih.

 

I dalje mi nije jasno kako je uspeo da pobedi i nadigra Nadala, jedino racionalno objašnjenje mi je da Rafa nije bio u formi i/ili da bi bilo drugačije da se igralo u toku dana po vrućini.

Link to comment
Share on other sites

Da, slične probleme je i Dimitrov imao. Veliki talenat i previše opcija, dok se smisli koju da odabere on iskomplikuje maksimalno i sam sebe ukopa. A onda dođe jedan Beretini i stigne u finale W, a možda i osvoji. Talenti samo da gledaju sa strane.

 

3 minutes ago, McLeod said:

Pa mozda ruzno reci ali verujem tacno, kad vidim biljcice poput recimo Sapovalova danas.

 

Ili recimo konverzacija izmedju Zimonjica i Ivanisevica. Zimonjic prica o tehnici servisa, bacanju loptice, uglu po kojim se udara, rotaciji itd, a Ivanisevic kaze - ja bacim visoko i udarim sto jace.

 

Jednostavno je nekad najbolje. Zato je i ovaj uspesan, ne komplikuje decko, mlati po lopticama koje treba da mlati, bekhend udara kao da se bori za zivot, servira jako i ravno, nema tu neke preterane filozofije.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stray_cat said:

 

I dalje mi nije jasno kako je uspeo da pobedi i nadigra Nadala, jedino racionalno objašnjenje mi je da Rafa nije bio u formi i/ili da bi bilo drugačije da se igralo u toku dana po vrućini.

 

Jakim CC forhend spinom, uz fantastične uglove, na nadalov bekhend.

 

Toliko ga je dobro i konstantno igrao u meču, da Rafa dva puta nije uspeo da se izvuče na forhend i "opkoli" lopticu.

 

Jednostavno nadigrao ga je, i nije to bio prvi put da ga nadigra, samo je način na koji ga je ovaj put nadigrao bio neortodoksan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vanjabarsa said:

videh malo pre neku statistiku canadskih igraca protiv novaka : svi imaju 0 pored svog imena .pocev od raonica, vaseka, denisa , onog momka srpskog porekla ....

 

Ako mislis na Dancevica....on nije srpskog porekla...koliko znam zena jeste

Link to comment
Share on other sites

Kveta Peške opet u finalu, žena ima 45 godina :Hail:
Pardon, sad vidim da sam pogrešno pročitala rezultat, Englezi su pobedili, ali i polufinale je za respekt, tri seta na par poena [emoji106]
Ispade na rođendan... Na turu ima 4-5 igrača rođenih pre nego što je ona postala pro.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kosjan Willavić said:

One sa finala 2019. ce vazda biti inspiracija 🙂

Sad se nesto setih, mogli bi jedan intervju s njom, nesto u stilu Kucamo na vrata zaboravljenih fanova, Gde su, sta rade, Sta raditi sa prstom dve godine kasnije... 😄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barker said:

Sad se nesto setih, mogli bi jedan intervju s njom, nesto u stilu Kucamo na vrata zaboravljenih fanova, Gde su, sta rade, Sta raditi sa prstom dve godine kasnije... 😄

Imam ja dobru ideju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Verujem da je vrlo frustrirajuće za ne-Novak navijače da gledaju kako iznova i iznova dobija mečeve u kojima je nadigran. Mislim, nije neka zabava ni za mene da ga gledam kad igra tako, ali nekako izdržavam :classic_biggrin:

 

Ipak, bilo je dosta zanimljivih stvari juče. S-V igra kick servisom na djus strani na bekhand Šapovalova je sjajna taktička minijatura i ovaj nijednom nije uspeo da uradi ništa drugo osim da vraća spore i visoke slajseve koje je Novak kupio kao bombonice na mreži. Međutim, imao je Novak osim tih bombonica i nekoliko vrlo teških prvih voleja. Jake lopte pod noge koje je uspeo da pokupi i odigra vrlo duboko. To su prvi voleji kojih se, ne znam, ni Stefan Edberg ne bi postideo. To i onih nekoliko lobova su bili baš vrhunski.

 

Ali zato se sa reternima mnogo mučio, čak i na drugi servis, na koji je vratio brdo kratkih lopti. Nikako nije uspevao da uhvati ritam, nikako nije uspevao ni da nađe pravu poziciju sa koje da hvata servis, ni po širini ni po dubini. Na kraju je čak na drugi servis bežao per metara iza osnovne linije. Kad sve to pogledaš, ispade da on od svoje "A" igre nije imao skoro ništa, i opet je dobio polufinale slema. Neverovatan je.

 

Beretini se neće sam od sebe raspasti i Beretini mu neće ništa pokloniti, njega mora da nadigra. Sa nivoom od juče Novak ga neće pobediti i zato u nedelju do 15h samo meditacija, grljenje drveća, prijem energije od piramida, pozitivne misli, negativni joni, tepanje vodi. Jer ako ne izađe u najboljem izdanju, najebasmo.

 

E da, još nešto. Da sam Beretini, visio bih na mreži čitav meč. Jer, šta god radio sa osnovne linije Novak te u jednom trenutku uhvati u mašinu i tu je kraj. Beretini ima odličan servis, dobre voleje, a ima i dobar forhend i slajs bekhend kojima može da izlazi na mrežu. A Novaku je pasing šot jedan od manje učinkovitih udaraca. Ili bi mi tako nešto bio makar plan B kad vidim da me uzima pod svoje.

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je izjavio da je imao stomacnih problema dan ipo, da se nije osecao najbolje i da je imao i vrtoglacicu koja je popustila tek u trecem setu. I to je sigurno jedan od razloga sto nije odigrao svoj najbolji tenis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra analiza Arsenije, ja bih dodao toplu vodu - protiv Beretinija je definitivno ritern kljuc. Ako se bude gubio kao sjaj u travi i bude onako riternirao, imace veoma malo prilika za brejk, ako ih bude i imao. Naravno, nema sanse da se to desi, ali sa igrom iz proslog meca nece imati taj pritisak koji je potreban u servis gemovima Italijana.

 

To ga moze uciniti komfornijim i u gemovima kada Djokovicu stane servis, a toga ce definitivno biti, trazice svoju sansu.

 

Ocekujem da Djokovic produzava relije i forsira bekhend Beretinija sto je vise moguce, slicno kao sto je radio sa Sapovalovim. Beretini je do pandemije prakticno igrao bez bekhenda, i sada je to jedan od tehnicki najuzasnijih udaraca, bukvalno na nivou da ti trener kaze sine nisi ti za tenis ovo ne moze ovako, ali je u poslednjih 18 meseci zestoko smanjio UE sa te strane, a cak se ne libi ni da napadne.

 

I napadi sa te strane su uzasno nezgodni, zato sto verujem da ima neku cudnu tenziju, malo me podseca na Dolgopolova, loptica ide ravno ili sa nekim budjavim i nepravilnim side spinom i ako ga ubode jako se tesko kvalitetno vraca, tako da ce Novak morati da obrati paznju na to.

 

Ocekujem mnogo vise slajs servisa takodje, sto nismo gledali previse protiv Sape jer je levoruk, ocigledno. Slajs na bekhend da ga izbaci sa terena i egzekucija po paraleli, verujem da cemo videti preko 20 takvih poena sutra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Ocekujem da Djokovic produzava relije i forsira bekhend Beretinija sto je vise moguce, slicno kao sto je radio sa Sapovalovim. Beretini je do pandemije prakticno igrao bez bekhenda, i sada je to jedan od tehnicki najuzasnijih udaraca, bukvalno na nivou da ti trener kaze sine nisi ti za tenis ovo ne moze ovako, ali je u poslednjih 18 meseci zestoko smanjio UE sa te strane, a cak se ne libi ni da napadne.

 

I napadi sa te strane su uzasno nezgodni, zato sto verujem da ima neku cudnu tenziju, malo me podseca na Dolgopolova, loptica ide ravno ili sa nekim budjavim i nepravilnim side spinom i ako ga ubode jako se tesko kvalitetno vraca, tako da ce Novak morati da obrati paznju na to.

 

Da, dobro si opisao njegov bekhend. I to poboljšanje mu je mnogo značilo na šljaci. Znači i na travi, naravno, ali tu i dobar slajs, a slajs je ranije od bekhenda jedino i imao, završava veliki posao. Nisam skoro uošte gledao Beretinija ovde, ali njega vidim kao nekoga ko bi mogao da vrati tenisu davno izgubljeni i zaboravljeni izlazak na mrežu dubokim slajsom u telo protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Slajs mu je dobar, da, samo sto je slajs istorijski jedan od najneucinkovitijih udaraca protiv Djokovica. Vrlo verovatno uz kvalitet riterna razlog broj dva zasto on ima ovoliko titula na Vimbldonu.

 

Ne verujem da ce Beretini forsirati takvu igru preterano, mislim da mu nije ni potrebna. Cak i protiv Djokovica on bi trebalo da samo servisom i forhendom lagano prolazi kroz vecinu svojih gemova. Veci problem za njega je kako napraviti brejk. Ili planira da dobije tri tajbrejka 😄 videcemo.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Slajs mu je dobar, da, samo sto je slajs istorijski jedan od najneucinkovitijih udaraca protiv Djokovica. Vrlo verovatno uz kvalitet riterna razlog broj dva zasto on ima ovoliko titula na Vimbldonu.

 

Ne verujem da ce Beretini forsirati takvu igru preterano, mislim da mu nije ni potrebna. Cak i protiv Djokovica on bi trebalo da samo servisom i forhendom lagano prolazi kroz vecinu svojih gemova. Veci problem za njega je kako napraviti brejk. Ili planira da dobije tri tajbrejka 😄 videcemo.

 

Da, mislio sam pre svega na razmene kad Novak servira, da tu bude agresivan i odmah napada mrežu. Što se njegovog servisa tiče, i na RG je ogromnu većinu poena kada ubaci prvi servis završavao ili servis vinerom ili iz drugog udarca forhendom ako Novak uspe da vrati servis.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...