Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Htedoh glasno pomisliti-ma vracaj ovu dileju Lesora, em psuje na srpskom, em je uber dileja, em bi Radonja zaista mogao u ovako sistematski slozenoj ekipi, da ga izbrusi do nivou veoma dobre EL petice brzih i skocnih nogu, a onda se setih njegovih "dje si pos'o" iskakanja, al jos vise pomislih da bi se Laki slogirao da ga ponovo vidi u nasem dresu, i shvatih da nije vredno😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Gudura said:

Htedoh glasno pomisliti-ma vracaj ovu dileju Lesora, em psuje na srpskom, em je uber dileja, em bi Radonja zaista mogao u ovako sistematski slozenoj ekipi, da ga izbrusi do nivou veoma dobre EL petice brzih i skocnih nogu, a onda se setih njegovih "dje si pos'o" iskakanja, al jos vise pomislih da bi se Laki slogirao da ga ponovo vidi u nasem dresu, i shvatih da nije vredno😀

 

Evo ako se vama ne sviđa, ja se ne bih bunio kod nas da dođe :D

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Kako ne može, da su Boriši dali 30 minuta po tekmi i 20 šuteva po istoj , da su ga bustovali i pričali kako je najbolji i kako je first round pik i naterali ga na NBA draft dok je još imao 20 godina em bi bio draftovan em bi klub bio na glasu .

To što bi se on ispostavio kao promašaj je druga stvar, a možda bi takvim pristupom i bilo nešto od njega. A Boriša je imao ugovor na 3-4 godine.

Šta je problem da se rizikuje sa takva 2-3 igrača?

Problem je što FMP nema Miška Ražnatovića, čitav koncept Mege ovisi o njegovim veštinama, konekcijama i uticaju koji ima izvesnu tezinu cak i preko bare. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

To da klub nije evoluirao je živa istina, ne znam šta je tu za sprdanje... Trenutni sportski direktor nam je onaj Bagzi koji je dečko radio kao delegat i 2 godine u klupskoj administraciji, pre njega je tu 6-7 meseci izblejao Žarko Čabarkapa jer smo sa njim imali dobru saradnju dok je radio za ABA ligu, a on je nasledio ni manje ni više nego Nešu Ilića koji je naravno sve vreme bio tim menadžer, ovu funkciju mu dodali čisto da ne bude upražnjena. Na to se onda nadovezuje i da na nivou kluba nemamo apsolutno nikakav skauting - tačno 0 zaposlenih, umesto da imamo nekog iskusnog direktora skautinga i par mlađih koji će da prate različite nivoe košarke, o nekoj advanced analitici koja je u 2021. itekako zastupljena da ne pričam... Mlađe kategorije su nam loše, njima još uvek koordinira 1 Klipa sa potpuno pogrešnim i zastarelim shvatanjem košarke i nakaradnim načinom selekcije, player development je sačuvaj Bože, a od saradnje sa FMP-om već godinama igrački ne dobijamo ništa.

 

No valjda je lakše zabiti glavu u pesak i tripovati kako smo mi sjajno uređen sistem gde se stručno i predano radi i sve je organic, a komšije new money skorojevići sa Limarom na čelu koji hoće veštački da preuzmu primat... Mislim ovaj deo za komšije i nije daleko od istine, mada se kod njih još i dešavaju neke pozitivne promene u sportskom sektoru (Savić, Bajović), dok naš sportski sektor godinama faktički ni ne postoji.

 

Slažem se sa delom vezanim za mlađe kategorije i Klipu. Mislim da treba da se vratimo nekim postulatima Ranka Žeravice vezano za selekciju i da se krene sa forsiranjem najboljih od malih nogu.

 

Što se tiče skauta i sportskog direktora to su u slučajevima naših klubova ikebane. Koja je Savićeva funkcija u partizanu? Ja garantujem da se Žoc pita za sve. Dakle Savić niti dovodi igrače niti određuje sportske ciljeve niti pravi neku dugoročnu strategiju. On kao čovek sa vezama verovatno pomaže u pregovorima sa pojedinim igračima i to je to. 

23 minutes ago, Satan said:

Problem je što FMP nema Miška Ražnatovića, čitav koncept Mege ovisi o njegovim veštinama, konekcijama i uticaju koji ima izvesnu tezinu cak i preko bare. 

Ne mora FMP da bude mega, ali nije ni dinamik. Dakle jedan draftovan igrač u 2-3 godine je ok.

Sve više talentovanih amera preskače koledž i bira da igra profi basket, ali očekuje slobodu u igri. Po meni je to put kojim treba da idu i kojim će vrv ići pogotovo ako Čovke ode u septembru.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Slažem se sa delom vezanim za mlađe kategorije i Klipu. Mislim da treba da se vratimo nekim postulatima Ranka Žeravice vezano za selekciju i da se krene sa forsiranjem najboljih od malih nogu.

 

Što se tiče skauta i sportskog direktora to su u slučajevima naših klubova ikebane. Koja je Savićeva funkcija u partizanu? Ja garantujem da se Žoc pita za sve. Dakle Savić niti dovodi igrače niti određuje sportske ciljeve niti pravi neku dugoročnu strategiju. On kao čovek sa vezama verovatno pomaže u pregovorima sa pojedinim igračima i to je to. 

Pa nije SD skaut.. nigde ne pise da mora da dovodi igrace. To je mantra ''nasih'' navijaca tipa..ne treba nam niko sem Cove..kosarka je malo sira od gledanja same utakmice pa cak i treninga, ali  eto.

 

Nije to samo to, to i ovde jeste problem, sto su ovlascenja mrtva slova na papiru jer koji ce nam qrac sud kad vucic zna sve i najbolji je...to je cisto urusavanje tima ili drzave ako uzmemo primer vucica, ali kad to bude bilo jasno, bice kasno kao i uvek.

 

Mladima treba da se da sansa,nakazni sistem od F4 do PO4 je stvarao presiju...cak mi ni sad nije jasno sto se ne rotira kao da ce 10-15minuta doneti poraz, pa i da donese pa sta...

 

U principu ja sam uvek zvalavio na krvava kolena i ovo mi nikako ne smeta, ali licemerni su nasi navijaci kad u principu znaju da partizan radi ono sto oni hoce...kad citas komentare u poslednjih godinu dana, svasta se moze procitati i gore promene misljenja od vucica i dodika zajedno..al boze moj...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Milos 3.14 said:

Slažem se sa delom vezanim za mlađe kategorije i Klipu. Mislim da treba da se vratimo nekim postulatima Ranka Žeravice vezano za selekciju i da se krene sa forsiranjem najboljih od malih nogu.

 

Što se tiče skauta i sportskog direktora to su u slučajevima naših klubova ikebane. Koja je Savićeva funkcija u partizanu? Ja garantujem da se Žoc pita za sve. Dakle Savić niti dovodi igrače niti određuje sportske ciljeve niti pravi neku dugoročnu strategiju. On kao čovek sa vezama verovatno pomaže u pregovorima sa pojedinim igračima i to je to. 

Ne mora FMP da bude mega, ali nije ni dinamik. Dakle jedan draftovan igrač u 2-3 godine je ok.

Sve više talentovanih amera preskače koledž i bira da igra profi basket, ali očekuje slobodu u igri. Po meni je to put kojim treba da idu i kojim će vrv ići pogotovo ako Čovke ode u septembru.

inače se CZ/FMP skauting pokazao izvanrednim, mi za 10 godina nismo iskopali (barem) upotrebljivog a neizvikanog igrača (sa izuzetkom Milera) za obe ekipe, a sada ćemo najednom da počnemo da pogadjamo i da proizvodimo draft materijal i to od onoga što je nekako promaklo Mišku i Partizanu

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Satan said:

inače se CZ/FMP skauting pokazao izvanrednim, mi za 10 godina nismo iskopali (barem) upotrebljivog a neizvikanog igrača (sa izuzetkom Milera) za obe ekipe, a sada ćemo najednom da počnemo da pogadjamo i da proizvodimo draft materijal i to od onoga što je nekako promaklo Mišku i Partizanu

Jonah Bolden? Maik Zirbes? Charles Jenkins? 

Edited by Pero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

FMP je do prošle godine radio skroz okej posao. Evo forumaš iznad je bacio par imena. Dodao bih Rita, Uskoka i Radanova, mada ovaj treći je jedini produžio u totalno pogrešnom smeru.

 

Počeli su da dovode polovnjake i starije igrače, a to je loša politika i tim radom se neće iznedriti novi Gudura, Dobrić..

 

Koji će q tamo Radonjić (28), Nerandžić (25) pa čak i onaj plej iz Borca Jones (26)? Nit su mladi, niti ima nešto u njima pa da kažeš da ga gurneš sa većom minutažom da se vidi šta i kako. 

 

Treba svake godine, ako nema već naših igrača, dovesti nekog Handsa iz prošle sezone. Može da se ubode neki vrh igrač, kao što je uostalom bio Bolden.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Satan said:

inače se CZ/FMP skauting pokazao izvanrednim, mi za 10 godina nismo iskopali (barem) upotrebljivog a neizvikanog igrača (sa izuzetkom Milera) za obe ekipe, a sada ćemo najednom da počnemo da pogadjamo i da proizvodimo draft materijal i to od onoga što je nekako promaklo Mišku i Partizanu

Billy Baron ti je iskopina veća od Vinče!

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavijan2 said:

Iz FMPa poslednjih 6 godina Gudurić, Bolden, Dobrić, Davidovac, Odžo. 

Malo. Ali ne i zanemarljivo.

 

Davidovca je doveo Radonjić iz Vršca. Došao je zajedno sa Apićem. On ih je tražio, obojicu. Potpisali odmah ugovor sa Zvezdom pa prosleđeni u FMP.

16 minutes ago, Јарић Т. Живадин said:

Billy Baron ti je iskopina veća od Vinče!

Sezonu pre nego što je došao u Zvezdu je zablistao u Turskoj. Sport klub je prenosio utakmice tako da sam ga ja kao laik zapazio zbog šuta i prezimena a ne neko ko živi od basketa. Sam je nosio eskisehir (morao sam da proverim kako se zvao klub jer sam zapamtio samo crno-crvene dresove) do nekih epskih pobeda. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Knipex said:

Davidovca je doveo Radonjić iz Vršca. Došao je zajedno sa Apićem. On ih je tražio, obojicu. Potpisali odmah ugovor sa Zvezdom pa prosleđeni u FMP.

Sezonu pre nego što je došao u Zvezdu je zablistao u Turskoj. Sport klub je prenosio utakmice tako da sam ga ja kao laik zapazio zbog šuta i prezimena a ne neko ko živi od basketa. Sam je nosio eskisehir (morao sam da proverim kako se zvao klub jer sam zapamtio samo crno-crvene dresove) do nekih epskih pobeda. 

Jeste.

Te sezone sa Marshallom, Duncanom i Rowlandom... tad mi je zapao u oko, i onaj Tuncer sto je sada u Efesu drugi plej...

Link to comment
Share on other sites

Jedan od najtalentovanijih košarkaša rođenih 2004. godine Lazar Đoković novi je član KK Crvena zvezda.

Osim što je nastupao za mlađe selekcije KK Zemun bio je i član seniorskog tima tog kluba sa samo 17 godina. Takođe je bio član i reprezentacje Srbije na “čelendžeru” za igrače do 18 godina u Skoplju i jedan od najzapaženijih igrača našeg nacionalnog tima na tom turniru.

Dolazak Đokovića predstavlja veliko pojačanje za juniorski tim Crvene zvezde, a mladi Lazar nije krio oduševljenje prelaskom u redove Crvene zvezde čiji je veliki navijač.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Knipex said:

Davidovca je doveo Radonjić iz Vršca. Došao je zajedno sa Apićem. On ih je tražio, obojicu. Potpisali odmah ugovor sa Zvezdom pa prosleđeni u FMP.

Sezonu pre nego što je došao u Zvezdu je zablistao u Turskoj. Sport klub je prenosio utakmice tako da sam ga ja kao laik zapazio zbog šuta i prezimena a ne neko ko živi od basketa. Sam je nosio eskisehir (morao sam da proverim kako se zvao klub jer sam zapamtio samo crno-crvene dresove) do nekih epskih pobeda. 

Slažem se,ja sam samo hteo da kažem da je veliki ubod,zamisli da sad tražiš nekog iz eshisehira 😎

 

18 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

bili je iskopina tomica, citaj oly skauting

Koji je u sezoni kada je Billy doveden bio naš trener!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

bili je iskopina tomica, citaj oly skauting

 

@thelosttribe

uskoka bih mogao da uzmem samo kao negativan primer

kao neko koga eto drzimo tu, samo da bi kao imali igraca iz omladinskog pogona, iako nema skoro nijedan kvalitet koji bi ga preporucio za 1. tim

Vidi, obrni okreni, taj dečak je bio član rotacije prošle sezone i samo to se piše. On je iz Zvezdinog juniorskog programa bio prekomandovan u FMP. Prema tome, to je najbolje domaće što imamo, ne računajući Miškove pulene jer su oni nedodirljivi.

Kopati, kopati i samo kopati. U nekom Priboju ili Mladenovcu nas opet čekaju Gudura i Dobrić, ali ne ide i to i dovođenje trubadura od 25+ godina.

Edited by thelosttribe
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Knipex said:

Davidovca je doveo Radonjić iz Vršca. Došao je zajedno sa Apićem. On ih je tražio, obojicu. Potpisali odmah ugovor sa Zvezdom pa prosleđeni u FMP.

Sezonu pre nego što je došao u Zvezdu je zablistao u Turskoj. Sport klub je prenosio utakmice tako da sam ga ja kao laik zapazio zbog šuta i prezimena a ne neko ko živi od basketa. Sam je nosio eskisehir (morao sam da proverim kako se zvao klub jer sam zapamtio samo crno-crvene dresove) do nekih epskih pobeda. 

Jeste, ali je prvo 2 godine igrao u FMPu. Tako da nije u Zvezdu došao iz Vršca, nego iz FMPa.

To bi trebalo da bude praksa za igrače koji ne mogu pravo u Zvezdu. Da rutinu stiču u FMPu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero said:

Jonah Bolden? Maik Zirbes? Charles Jenkins? 

hajde Bolden ali Zirbes iz Brosea  i Jenkins iz NBA nisu bili nikakve iskopine

1 hour ago, pavijan2 said:

Iz FMPa poslednjih 6 godina Gudurić, Bolden, Dobrić, Davidovac, Odžo. 

Malo. Ali ne i zanemarljivo.

 

Ovo je ništa koliko je novca FMP progutao od početka saradnje. Davidovac ok, moze da prodje, ali on je više precenjen nego što je stvarno dobar. Odza ne bih komentarisao, uz duzno poštovanje prema momku koji je tragično skončao njegov boravak u Zvezdi je bio smehotresan a posebno tragikomično je to izgledalo u EL, on i Filip u petorci kao neukusna parodija na Stoktona i Melouna gde Odzo ne moze da uhvati najobicniji pas, pravi 3 ofanzivna faula po tekmi i isto toliko izgubljenih lopti za nekih 15-tak minuta u proseku. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...