Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Miki28 said:

Nit sam rekao da je AD najbolji nit da se Kawhiju brise vec da je vise igraca u igri za najboljeg igraca lige. Ne mozes napisat najbolji igraci lige su KD koji je propustio prethodnu sezonu usled teske povrede i Kawhi koji je napravio taj neki oreol robota oko sebe posle titule sa Torontom.

Pokazao je znake ranjivosti u seriji sa Denverom, imao je 2 keca gdje se bas raspao a jedan od njih je game 7. 

Koliko je bio hvaljen u seriji sa Filom i kasnije u Torontu toliko zasluzuje kritike ha seriju sa Denverom.

Zna se moje misljenje za Lebrona ali opet kazem, on je najznacajniji igrac lige a ujedno u krugu najboljih iako je sad 18 njegova sezona

 

Mislio sam na zdravog KDa, možda nisam bio dovoljno jasan, izvini. U kontekstu onog o čemu smo pričali, ta povreda je znak pitanja. 

 

Uvek su nezgodne te liste, odlučuju nijanse i lične preference, plus za tog igrača broj 1 ljudi traže nepogrešivog igrača, što u suštini ne postoji. Svi u ligi imaju bar neki fejl i može im se naći zamerka i to je ok. 

 

Ja lično gledam neki overall skill, uspehe s timom, koliko dugo traju lični uspesi i koliko dugo traju timski uspesi s tim igračem, plus kontekst. 

 

Zdrav KD i Lenard su mi najbolji, s njima u ravni je i Steph. Igrački se više ložim na krila pa sam prvobitno izostavio Stepha ali mesto je njemu među najboljima. Za njima ide Bron, samo zbog godina. Oko broja 5 sam se dvoumio dosta dugo između ADa i Hardena, ali uspeh s Lejkersima mi nedvosmisleno gura ADa u 5. Nemam problem ni da ga neko zbog mladosti stavi ispred Brona, ja možda ne bih, ali mi je iza prve trojice. 

 

 

Lebron je najznačajniji igrač u ligi već 10 godina, nema tu rasprave. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Da mu oteza sut sa poludistance/distance, moze da ga isprati na ulazu i moze da ga saceka ispod obruca i opet oteza sut.

 

 

važi al' na plaži.

2 minutes ago, stefan81888 said:

 

 

 

Lebron je najznačajniji igrač u ligi već 10 godina, nema tu rasprave. 

 

20 godina.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

 

Mislio sam na zdravog KDa, možda nisam bio dovoljno jasan, izvini. U kontekstu onog o čemu smo pričali, ta povreda je znak pitanja. 

 

Uvek su nezgodne te liste, odlučuju nijanse i lične preference, plus za tog igrača broj 1 ljudi traže nepogrešivog igrača, što u suštini ne postoji. Svi u ligi imaju bar neki fejl i može im se naći zamerka i to je ok. 

 

Ja lično gledam neki overall skill, uspehe s timom, koliko dugo traju lični uspesi i koliko dugo traju timski uspesi s tim igračem, plus kontekst. 

 

Zdrav KD i Lenard su mi najbolji, s njima u ravni je i Steph. Igrački se više ložim na krila pa sam prvobitno izostavio Stepha ali mesto je njemu među najboljima. Za njima ide Bron, samo zbog godina. Oko broja 5 sam se dvoumio dosta dugo između ADa i Hardena, ali uspeh s Lejkersima mi nedvosmisleno gura ADa u 5. Nemam problem ni da ga neko zbog mladosti stavi ispred Brona, ja možda ne bih, ali mi je iza prve trojice. 

 

 

Lebron je najznačajniji igrač u ligi već 10 godina, nema tu rasprave. 

Pa zato i kazem. Ja KD otkad je usao u ligu smatram cheat code-om i samo taj neuspjeh na OKC mu je neka zamjerka na njegovom CV-u. Tu da je uzeo titulu ja mislim da bi i MJ bio u opasnosti sto se tice statusa. Lik je nevjerovatan, jos kad je u GS odbranu podigao na brutalan nivo, nevidjeno nesto.

Znas za moje misljenje o Kawhiju, smatrao sam ga najboljim 2 way igracem lige i robotom ali prosle godine je napravio fail samo takav, niko nije ocekivao od njega takav raspad.

1 minute ago, đubrivo. said:

 

važi al' na plaži.

Ok, ja sam bas u fazonu tih decijih forica

Link to comment
Share on other sites

opet ista prica kao pred pocetak prosle sezone kada je uini tvrdio da je leonard bolji igrac od jamesa. godinu dana kasnije smo videli da to nije slucaj. jos sam tada rekao da dok neko ne izbaci jamesa iz playoffa taj ne moze biti bolji od njega. da je durant ostao zdrav imao bi argumente za to prvo mesto.

 

ova prica oko davisa je smesna. covek sedam godina nije mogao nista da uradi sa relativno ok ekipom (uporediti to sa jokicem, westbrookom, doncicem, lillardom pa cak i sa hardenom ili georgeom) i sada dodje u ekipu sa najboljim igracem lige i drugim goatom i odjednom je top2 igrac lige ili top5. lako je dominirati kada imas jednog takvog igraca pored sebe. smesno je kako u nba ligi se pamti samo poslednja sezona.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gggggggg said:

opet ista prica kao pred pocetak prosle sezone kada je uini tvrdio da je leonard bolji igrac od jamesa. godinu dana kasnije smo videli da to nije slucaj. jos sam tada rekao da dok neko ne izbaci jamesa iz playoffa taj ne moze biti bolji od njega. da je durant ostao zdrav imao bi argumente za to prvo mesto.

 

ova prica oko davisa je smesna. covek sedam godina nije mogao nista da uradi sa relativno ok ekipom (uporediti to sa jokicem, westbrookom, doncicem, lillardom pa cak i sa hardenom ili georgeom) i sada dodje u ekipu sa najboljim igracem lige i drugim goatom i odjednom je top2 igrac lige ili top5. lako je dominirati kada imas jednog takvog igraca pored sebe. smesno je kako u nba ligi se pamti samo poslednja sezona.

 

Daj top 5

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

opet ista prica kao pred pocetak prosle sezone kada je uini tvrdio da je leonard bolji igrac od jamesa. godinu dana kasnije smo videli da to nije slucaj.

 

znači onaj koji pobedi je bolji a onaj koji izgubi je lošiji

 

pri tome, lebron nije imao neke clutchness situacije nego je samo opstajao gde su drugi padali. i to je okej i potpuno za rispekt. lebronovo trajanje je za poštovanje. jednom će i giannis možda imati situacije da se bori za titulu pa će biti pitanje da li je bolji lebron ili on a jordan treći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, đubrivo. said:

 

znači onaj koji pobedi je bolji a onaj koji izgubi je lošiji

 

pri tome, lebron nije imao neke clutchness situacije nego je samo opstajao gde su drugi padali. i to je okej i potpuno za rispekt. lebronovo trajanje je za poštovanje. jednom će i giannis možda imati situacije da se bori za titulu pa će biti pitanje da li je bolji lebron ili on a jordan treći.

I8GCPjX.gif

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gggggggg said:

ova prica oko davisa je smesna. covek sedam godina nije mogao nista da uradi sa relativno ok ekipom (uporediti to sa jokicem, westbrookom, doncicem, lillardom pa cak i sa hardenom ili georgeom) i sada dodje u ekipu sa najboljim igracem lige i drugim goatom i odjednom je top2 igrac lige ili top5. lako je dominirati kada imas jednog takvog igraca pored sebe. smesno je kako u nba ligi se pamti samo poslednja sezona.

Zasto je smesna prica? Sta ti je relativno ok ekipa? On je mozda 2 sezone imao relativno okej ekipu i u jednoj od tih sezona se povrijedio Kazins a oni u plejofu dobili za protivnika premocni GS u 2 rundi? 

Jel cemo sad umanjiti znacaj njegov kako u odbrani tako i u napadu jer je igrao sa Lebronom? Taj Lebron nije izborio plejof na zapadu sam. Ne moze da bude jedan da se hvali a drugi da se nipodoštava.

Hoces da kazes da AD nije top 5 igrac lige?

 

@gggggggg ne moze biti Kawhi ispred Stepha nikako? Steph pripada u tier 1

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, đubrivo. said:

 

znači onaj koji pobedi je bolji a onaj koji izgubi je lošiji.

Pa zar ne ide to tako? Raste legenda o nekom zbog pobjeda, titula, priznanja a o nekom se smanjuje zbog kontra situacije?

Pricamo o best of the best igracima, sve se gleda i cijeni. 

Jel mi mozes reci da je Kawhi bolji igrac od Lebrona ili ajde AD? I ako jeste u cemu je bolji?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jel bio top 5 igrac lige pre godinu dana? nije. pa tako nije ni sada. nista se nije promenilo osim sto je igrao sa jamesom i zbog njega uzeo prsten. sto je jokic uradio u poslednja dva playoffa je mnogo impresivnije nego sto je davis uradio i eto njega niko ne stavlja u top5.

 

da je bio jebac kao sto se sada predstavlja da jeste on bi uveo te anonimuse tipa holiday, evans, gordon, etc malo dalje od jedne dobijene serije i dva izborena playoff ucesca. u sedam godina.

 

i poslednji put. james bi uveo svoju ekipu u playoff prosle sezone da se nije povredio/durio/predao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto je Kavaj precenjen, produkt sistema i nije lider, vodja na terenu. To mu je velika mana, ali jbg u prirodi mu je da bude cutljiv.

 

Potcenjuje se ovde i Jokic kada je u pitanju TOP5 igrac lige, niko ne pamti pretproslu sezonu recimo kada je pola Denvera bilo u bolnici duze vreme on je lagano sa znj igracima drzao drugo mesto na onakvom zapadu. Ja smatram da je bolji od onaj koji je spreman da bude vodja, lider i u zavisnosti koje rezultate napravi u toj ulozi, AD se tu nije nesto specijalno pokazao. Sampionska titula Dejvisa mi je pod lupom, jer je tu ipak Dzejms, sta bilo da recimo igra sa slabijim igracem, recimo Tejtum, Dzordz ili kao sto Jokic ima Dzamala, a i u to cemo se uveriti kada se Bron penzionise i kada bude zaigrao sa nekim drugim ol starom.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gggggggg said:

 

tier 1 

james, leonard, durant

 

tier 2

antetokunmpo jokic curry harden davis doncic

 

tier 3

lillard embiid butler tatum

 

Ovo je super, s tim što bih ja Jokića u tier 3.

 

Davis je igračina, nije on ništa manje zaslužan od Jamesa za titulu - njihov doprinos je barem egal. Lik je two way monstrum, ne znam da li bi Lakersi videli titulu da su imali bilo kog visokog umesto njega tu. Meni je AD bez dileme u top 5 i sad, a bio je i u Pelicansima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gggggggg said:

 

tier 1 

james, leonard, durant

 

tier 2

antetokunmpo jokic curry harden davis doncic

 

tier 3

lillard embiid butler tatum

 

Ja bih gurnuo Currya i Lilarda za po tier gore, ali ovi tieri imaju smisla. 

 

Svakako je lakše napraviti tiere nego kraću i konkretniju listu pa eto, da te zamolim da uradiš to - koju dvojicu bi dodao trojici iz prvog nivoa da napraviš top5 listu? 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki28 said:

Pa zar ne ide to tako? Raste legenda o nekom zbog pobjeda, titula, priznanja a o nekom se smanjuje zbog kontra situacije?

Pricamo o best of the best igracima, sve se gleda i cijeni. 

Jel mi mozes reci da je Kawhi bolji igrac od Lebrona ili ajde AD? I ako jeste u cemu je bolji?

 

postaje pravilo da odgovaraš na tuđu komunikaciju kako bi nivelisao svoju. i to je valjda okej.

Link to comment
Share on other sites

@ggggggggtvoj argument protiv Dejvisa je skroz validan. Takođe za Jokića i generalno njihovo poređenje, jeste Jokić uradio više i impresivnije od njega kao vođa ekipe. Nikola nije imao prilike da igra sa Bronom a AD jeste, to je takođe validan argument, no treba takođe evidentorati da je AD kad je već došao u situaciju da igra sa Bronom i uspeo da isporuči. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stefan81888 said:

 

Ja bih gurnuo Currya i Lilarda za po tier gore, ali ovi tieri imaju smisla. 

 

Svakako je lakše napraviti tiere nego kraću i konkretniju listu pa eto, da te zamolim da uradiš to - koju dvojicu bi dodao trojici iz prvog nivoa da napraviš top5 listu? 

 

antetokounmpo i curry najverovatnije.

 

2 minutes ago, stefan81888 said:

@ggggggggtvoj argument protiv Dejvisa je skroz validan. Takođe za Jokića i generalno njihovo poređenje, jeste Jokić uradio više i impresivnije od njega kao vođa ekipe. Nikola nije imao prilike da igra sa Bronom a AD jeste, to je takođe validan argument, no treba takođe evidentorati da je AD kad je već došao u situaciju da igra sa Bronom i uspeo da isporuči. 

 

i irving je bio vidjen kao elitan i medju najboljim plejevima/bekovima i generalno igrao najbolje dok je igrao sa jamesom... a pre i posle toga, slabo.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

 

antetokounmpo i curry najverovatnije.

 

 

i irving je bio vidjen kao elitan i medju najboljim plejevima/bekovima i generalno igrao najbolje dok je igrao sa jamesom... a pre i posle toga, slabo.

 

A eto, meni se ne da da stavim Janisa u 5, naročito jer ove godine nije izašao s Istoka i generalno nije igrao finale. Mogu svakako da razumem zašto bi ti mogao, MVP je MVP iako ga možda ljudi potcenjuju kao da se nagrada deli šakom i kapom. 

 

Za Irvinga su u pravu, s tim da je posle Brona u 2 od 3 sezone bio povređen ali imaš poentu. Za AD će vreme pokazati u post-Bron eri. 

 

Kao što rekoh u startu, zajebani su ovo liste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...