Jump to content

Nova verzija foruma


MetalHead

Recommended Posts

4 minutes ago, Zvezdinho said:

ja koristim desktop racunar kad koristim forum.

 

Gledam ponovo šta sam napisao i čini mi se da tebe definitivno nisam pitao šta koristiš i kako pristupaš forumu.

 

3 minutes ago, MetalHead said:

Druga rec: Vox92.netMobileApp 😄

 

Da li možeš da elaboriraš ovu jednu reč?

  1. Aplikacija postoji?
    Ako postoji, ne vidim je na Google play
  2. Ako pak još ne postoji... srećno i puno uspeha u izradi.
  3. Forum je uglavnom samo jedan od foruma većini korisnika i mislim da je praktičnije ako je moguće da se uskladi sa Tapatalkom. Ako nije moguće i ako je do Tapatalka, onda ništa.

Pristup preko telefona je zgodniji i brži preko Tapatalka i lakše je naći sadržaj koji se prati. 

E, sad, posebne app za pojedinačne za forume... šta ja znam, ne deluje mi praktično i kao dobar put u budućnosti...al nema veze. Nekome će valjda odgovarati.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 

Gledam ponovo šta sam napisao i čini mi se da tebe definitivno nisam pitao šta koristiš i kako pristupaš forumu.

 

 

Da li možeš da elaboriraš ovu jednu reč?

  1. Aplikacija postoji?
    Ako postoji, ne vidim je na Google play
  2. Ako pak još ne postoji... srećno i puno uspeha u izradi.
  3. Forum je uglavnom samo jedan od foruma većini korisnika i mislim da je praktičnije ako je moguće da se uskladi sa Tapatalkom. Ako nije moguće i ako je do Tapatalka, onda ništa.

Pristup preko telefona je zgodniji i brži preko Tapatalka i lakše je naći sadržaj koji se prati. 

E, sad, posebne app za pojedinačne za forume... šta ja znam, ne deluje mi praktično i kao dobar put u budućnosti...al nema veze. Nekome će valjda odgovarati.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

Da li možeš da elaboriraš ovu jednu reč?

  1. Aplikacija postoji?
    Ako postoji, ne vidim je na Google play
  2. Ako pak još ne postoji... srećno i puno uspeha u izradi.
  3. Forum je uglavnom samo jedan od foruma većini korisnika i mislim da je praktičnije ako je moguće da se uskladi sa Tapatalkom. Ako nije moguće i ako je do Tapatalka, onda ništa.

Pristup preko telefona je zgodniji i brži preko Tapatalka i lakše je naći sadržaj koji se prati. 

E, sad, posebne app za pojedinačne za forume... šta ja znam, ne deluje mi praktično i kao dobar put u budućnosti...al nema veze. Nekome će valjda odgovarati.

 

Ne postoji... jos uvek. Ali nova verzija foruma donosi mogucnost lansiranja "native aplikacije" sto znaci nije mobilna verzija foruma zapakovana u app nego sve radi direktno sa bazom. To je najava, jos je beta feature ali vredi probati. Prednost je sto ce onda ta aplikacija lepo raditi sa notifikacijama sa foruma. Ne znam sta Tapatalk sve moze, ne koristim ga, ali je od pocetka omogucen. 

2 minutes ago, Sprivel said:

Zasto ne radi Tapatalk? 

 

Ne radi? 🙂 Moguce da nisu spremili upgrade jos... kad sam radio upgrade sve je bilo na poslednjoj verziji pa i Tapatalk. Verovatno im treba neko vreme, sigurno ce podrzati. Dakle nije do nas. 

 

 

Super je ovaj "expand" na quote-u, to nismo imali ranije... 

image.thumb.png.f85d18a56df4cec460a7053564024c65.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MetalHead said:

Ne znam sta Tapatalk sve moze, ne koristim ga, ali je od pocetka omogucen. 

 

Radi sve što treba i ima gomile notifikacija od kojih uglavnom većinu isključujem.

Znači, radije ćete da pravite novu app nego da prilagodite forum postojećoj koja već radi sve radnje. :classic_biggrin:

 

Još jednom, sve je to lepo i poletno kad se gleda prosperitet i napredak ovog foruma, ali... postoji puno foruma out there, a i ljudi uglavnom ne prate samo jedan... i nemaju (još uvek) svi telefone sa 8-12GB RAMa pa da im nije problem da instaliraju i 723. aplikaciju _samo_zbog_jednog_foruma_.

 

Znam da zvučim dosadno i neću više, ali priseti se ove diskusije za mesec-dva i čekiraj pristupe i aktivnost na forumu i onda uporedi sa onim kako je bilo dok je Tapatalk "radio", pa čak uporedi i pošto bude dostupna mobilna app.  Veruj mi, ljudi će se lako odvići od pristupa forumu ako im oduzmeš Tapatalk koji je omogućavao aktivnost "svuda i u svakoj prilici".

Znam šta pričam.

 

I usput, pre nego ućutim - gde je ta "tamna tema"? Gledam "dole na dnu" ko što si nekom napisao i nigde ne nalazim...  da li gledam pogrešno dno ili šta? :classic_huh:

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, momohyoideus said:

Btw, uz rizik da zvucim kao Ron Dennis, mislim da je ova ljubicasta pored tema malo previse :lol_2:

 

image.png.f8d0d0d31c2b5d50f3f303e08452e9f8.png

 

Da da primetio sam... problem sa restilizovanjem foruma je taj sto su mnoge boje zajednicke za vise elemenata. Pa sam tako hteo onu "Unread replies" liniju izmedju postova da jos vise posvetlim da bude uocljivija i onda je to promenilo i ove ikonice 🙂 sada sam valjda nasao neku prihvatljivu sredinu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tačnije dole je "Theme" pa kad se klikne na to dobije se "tamna tema" mada bi tačniji naziv bio "tamnija tema" 🙂

 

Sviđa mi se što minimizuje quote deo. Imao sam pain in the ass kad neko napiše zid teksta pa ga svi kvotuju da mu odgovore.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ispod ikonica za Fejsbuk i Tviter

 

Slep sam :ajme: 

 

Thanx :lol_2:

 

Btw.

Nisam pročitao da je stvar do updatea Tapatalka, tako da može da se ignoriše moj zadnji post.  Sačekaćemo... :default_coffee:

 

Edit: Ljubičasto je super! Da se ne dira! Ako se dira, molim da se ova preimenuje u fancy temu :s_d:

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Radi sve što treba i ima gomile notifikacija od kojih uglavnom većinu isključujem.

Znači, radije ćete da pravite novu app nego da prilagodite forum postojećoj koja već radi sve radnje. :classic_biggrin:

 

Još jednom, sve je to lepo i poletno kad se gleda prosperitet i napredak ovog foruma, ali... postoji puno foruma out there, a i ljudi uglavnom ne prate samo jedan... i nemaju (još uvek) svi telefone sa 8-12GB RAMa pa da im nije problem da instaliraju i 723. aplikaciju _samo_zbog_jednog_foruma_.

 

Znam da zvučim dosadno i neću više, ali priseti se ove diskusije za mesec-dva i čekiraj pristupe i aktivnost na forumu i onda uporedi sa onim kako je bilo dok je Tapatalk "radio", pa čak uporedi i pošto bude dostupna mobilna app.  Veruj mi, ljudi će se lako odvići od pristupa forumu ako im oduzmeš Tapatalk koji je omogućavao aktivnost "svuda i u svakoj prilici".

Znam šta pričam.

 

I usput, pre nego ućutim - gde je ta "tamna tema"? Gledam "dole na dnu" ko što si nekom napisao i nigde ne nalazim...  da li gledam pogrešno dno ili šta? :classic_huh:

 

Kao sto rekoh, sta moze ili ne moze Tapatalk nije do nas vec izmedju njih i proizvodjaca software-a foruma. Iz nekog razloga proizvodjac software-a foruma, verovatno znajuci sta druge aplikacije mogu ili ne, sta su prednosti a sta mane, odlucio je da napravi sopstvenu aplikaciju. Tako da je necemo praviti mi od nule vec cemo verovatno samo koristiti to sto oni omoguce. Ne znam jos detalje, kad bude doslo na red objavicu. Mozda je necemo ni uvoditi, ali ako nam je low-effort zasta da ne...

A siguran sam da ce i Tapatalk imati update uskoro. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...