Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ja bih zamolio moderaciju za pojasnjenje mog poslednjeg posta koji je definisan od strane iste kao "trolovanje" i zbog koga sam zaradio ban?

P.S. pitanje nije retoricko , postavljam ga radi ispravljanja mojih gresaka tokom forumske diskusije ubuduce. 

Edited by Darth Bane
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tehničkom greškom moje malenkosti je bane umesto na 60 dana, banovan na mesec dana. Ta greška je sada ispravljena i ban je produžen kako je i prvobitno odlučeno. Izvinjavam se zbog ove greške. 
 

Odgovor na ovo pitanje ću ti dati kad ti istekne ban.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Tehničkom greškom moje malenkosti je bane umesto na 60 dana, banovan na mesec dana. Ta greška je sada ispravljena i ban je produžen kako je i prvobitno odlučeno. Izvinjavam se zbog ove greške. 
 

 

Uh...kad bih bio maliciozan,rekao bih da je ovo jedno od jacih trolovanja jednog forumasa u istoriji foruma (u smislu:jedan forumas (u ovom slucaju mod) troluje drugog)..brutalno :lol_2:..a mukica vec poceo da pise na raznim temama..:lol_2:

(p.s. ne ismevam Baneta,vec situaciju za koju zelim da verujem da je samo greska)

Link to comment
Share on other sites

Što mi je obrisan post koji kurac? Ako već svakodnevno moram da trpim ovo silovanje u mozak zato što nećete da dozvolite stavljanje moderatora na ignore listu, onda valjda imam pravo i da kažem šta mislim o tome. 

Link to comment
Share on other sites

O, pobogu, što smo svi osetljivi. Jednostavno je značilo - kad vidiš takav post, ne moraš odmah emocionalno da reaguješ, već da uključiš mozak j jednostavno preskočiš i ignorišeš taj post, ako ne želiš da diskutuješ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj, ako je doslo vec do tolikog nivoa neslaganja da bi neko da stavlja urednistvo foruma na IL, mozda bi taj clan trebalo da razmisli da potrazi drugi kompatibilniji forum? Milim, ja biram svoje drustvo i svoju kafanu, ne moram bas u svaku da udjem, ako mi ne prija atmosfera, ako je muzika losa, pivo nije ohladjeno, konobari neljubazni ja cu potraziti drugo mesto za provod. Barem foruma ima toliko na internetu da svako moze da nadje mesto za sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj, ako je doslo vec do tolikog nivoa neslaganja da bi neko da stavlja urednistvo foruma na IL, mozda bi taj clan trebalo da razmisli da potrazi drugi kompatibilniji forum? Milim, ja biram svoje drustvo i svoju kafanu, ne moram bas u svaku da udjem, ako mi ne prija atmosfera, ako je muzika losa, pivo nije ohladjeno, konobari neljubazni ja cu potraziti drugo mesto za provod. Barem foruma ima toliko na internetu da svako moze da nadje mesto za sebe.
Gospodin je moderator, nije on nikakav urednik, a koliko ja znam tako nešto i ne postoji ovde.

I to moderiše na društvenim igrama i vicovima, ako sam dobro upućen.


Super odgovor, samo nastavite tako da se ponašate!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve godine na starom forumu i sad na novom nikada nisam stavio bilo koga na IL. 

Danas pokusam to da uradim po prvi put i saznam da moderatora ne mogu da ignorisem. 

Postoji li ikakav nacin da sakrijem postove moderatora, da mi se ne prikazuju? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vendetta said:

Za sve godine na starom forumu i sad na novom nikada nisam stavio bilo koga na IL. 

Danas pokusam to da uradim po prvi put i saznam da moderatora ne mogu da ignorisem. 

Postoji li ikakav nacin da sakrijem postove moderatora, da mi se ne prikazuju? 

Onaj kad te banuju sigirno neces.:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Radoye said:

Ovaj, ako je doslo vec do tolikog nivoa neslaganja da bi neko da stavlja urednistvo foruma na IL, mozda bi taj clan trebalo da razmisli da potrazi drugi kompatibilniji forum? Milim, ja biram svoje drustvo i svoju kafanu, ne moram bas u svaku da udjem, ako mi ne prija atmosfera, ako je muzika losa, pivo nije ohladjeno, konobari neljubazni ja cu potraziti drugo mesto za provod. Barem foruma ima toliko na internetu da svako moze da nadje mesto za sebe.

 

.

 

Nije ti ovo bas najbolje poredjenje...forum.. i kafana...

 

 

Ako forum posmatramo kao kafanu ti si onda kesha, a ako si neljubazan i  jos i pivo neohladjeno, onda je najmanji problem sto ce neko promeniti kafanu, jer ..sama ce se zatvoriti..Dok je pivo hladno a konobar na nivou svog posla, on ima pravo da  izbaci  svakog ko se dere , vredja , ili lomi case...

 

Ja ne mislim da je ova kaf...forum, birtija , vec dovoljno prilicno mesto, zahvaljujuci svima...nisu ove prituzbe vezane za moderatorski posao, vec za to napisano u svojstvu obicnog gosta kafane..

 

 

.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, djole said:

@Eddard

 

Bravo legendo. U istom postu si uspeo meni da zameriš da spuštam diskusiju na lični nivo i da kažeš da koristim nešto drugo npr. mozak.


Da, objasnio sam gore. Ne u smislu da si glup u kojem si ga razumeo, već da umesto emocija upotrebiš razum i sam ignorišeš Meka, ako ti već to softver ne dozvoljava. Da li je to toliko teško?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Da, objasnio sam gore. Ne u smislu da si glup u kojem si ga razumeo, već da umesto emocija upotrebiš razum i sam ignorišeš Meka, ako ti već to softver ne dozvoljava. Da li je to toliko teško?
Ok, sledeći put umesto da mi obrišeš post, ti upotrebi mozak i ignoriši ga.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, attolini said:

Ja ne mislim da je ova kaf...forum, birtija , vec dovoljno prilicno mesto, zahvaljujuci svima...nisu ove prituzbe vezane za moderatorski posao, vec za to napisano u svojstvu obicnog gosta kafane..

 

Poenta je u tome da nije niko slucajno ovde postao moderator, da postoji odredjen konsenzus medju nama (cak iako se cesto medjusobno ne slazemo, sto politicki sto navijacki, nije ovo borg hive mind pa da svi o svemu imamo identicno misljenje) da je svako s razlogom deo ovog tima. I to podrazumeva ne samo moderisanje nego kompletan forumski lik & delo. I sve dok je taj neko moderator, nebitno na kojoj sekciji foruma, on uziva apsolutno poverenje ostatka mod tima. I takodje je konsenzus u moderatorskom timu da se niko od moderatora ne moze staviti na IL i to se nece promeniti.

E sad, ako problem postoji, ako su neki u mod timu zaista problematicni naravno da postoji mogucnost da im se poverenje uskrati i ako do toga dodje moci cete da ih stavljate na IL kao i svakog drugog redovnog clana foruma. Iako se mod funkcija ne dobija olako, nije nikome od Boga data da ne moze biti i oduzeta ako za to postoji razlog.

Ali sta cete ako mu/im se ne uskrati poverenje, ako i dalje ima/ju podrsku celog mod tima? Sta onda? Pizdeti i nervirati se bezveze? Ima toliko validnih razloga za nervozu u ovim jebenim vremenima, internet forum definitivno nije jedan od njih.

Cuvajte zivce dobri ljudi. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Radoye said:

I sve dok je taj neko moderator, nebitno na kojoj sekciji foruma, on uziva apsolutno poverenje ostatka mod tima. 

ako su neki u mod timu zaista problematicni naravno da postoji mogucnost da im se poverenje uskrati

Ovo je kontradikcija.

 

Ako se gomila clanova foruma zali na nesto, onda bi bilo kul da mod tim izdvoji malo vremena i energije da se o tome prodiskutuje, a ne da se to na ovaj nacin gura pod tepih.

 

Da napomenem da nemam nikakav problem sa Mekom, govorim generalno, nevezano za ovaj problem.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ako se gomila clanova foruma zali na nesto, onda bi bilo kul da mod tim izdvoji malo vremena i energije da se o tome prodiskutuje, a ne da se to na ovaj nacin gura pod tepih.

 

Ko kaze da se ne diskutuje?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...