Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Posprdaše se sa nama na kraju... Terzić je mogao i da odmori malo neke igračice tokom utakmica u grupi, a ne igra da sve vreme sa prvom postavom. Veliki uspeh je i ovo, ali ostaje žal jer smo igrali na domaćem terenu...

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Falila nam je u ovom meču jako puno Tijana iz prethodnih mečeva ali nažalost ponestalo joj je snage pošto nas je gotovo sama vukla do finala, tako da u poslednja dva seta skoro ništa nije mogla da prođe.

Italijanke su je potpuno zatvorile a mi sem u retkim trenucima i sem Milene jednostavno nismo imali plan B niti neku igračicu koja bi je odgovarajuće zamenila i bar malo skrenula fokus protivnica sa nje. To se jako dobro videlo u završnici meča protiv Francuske kad je Terzić morao da vrati nju i Maju u igru.

Milenkovićka jednostavno nije nivo Brankice, Bjanka neprepoznatljivo loša u svim segmentima igre.

Svejedno svakako veliki uspeh uz žal za propuštenom šansom.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje za malo vece poznavaoce odbojke od mene: da li se meni cini ili je zvanicni sajt CEV LS i EURO-a prejadan? I da li nesto propustam i da li postoji neki sajt gde mogu pregledno da vidim sve rezultate i statistike npr lige sampiona.

 

ovakav slican problem ima i rukomet. Ne znam kako tacno misle da odrze korak sa najpopularnijm sportovima kad u 2021. ne mozes pregledno da vidis informacije koje te zanimaju

 

hvala unapred

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto već neko pljuje Maju moram reći da je Maja uz Tijanu i Milenu bila jedina koja je skoro tokom čitavog prvenstva bila na potrebnom nivou, uz po neki manji pad koji je razumljiv. Kaća je generalno zaslužila pozitivnu ocenu iako je bilo nekih (delova) utakmica gde se jednostavno nije videla. Bjanka i Bojana po meni pružile daleko manje od onog što su morale/trebale da bi mogli da očekujemo zlato i uglavnom je svog toga sve palo na Tijanina leđa koja se za finale em umorila (nakon fantastičnog polufinala) em je zbog toga fokus bio na nju i često je čekao i trojni blok a gotovo uvek dvojni - što se meč više bližio kraju to je bilo očekivanije da se igra na Tijanu. Naročito je Bjanka bila loša u svim segmentima igre - napad, igra u polju a naročito izrazito nesiguran prijem. Popovićke generalno OK izdanje mada su imale sjajnih momenata a i onih momenata kada im ništa nije išlo od ruke. Mirković igrala relativno malo za neku pravu ocenu ali po meni će nakon odlaska Maje u penziju to biti značajan downgrade na mestu tehničara. Sve u svemu žao mi je što nisu zlatom potvrdile da stvarno jesu najbolje u Evropi ali svakako priznanje i na ovom uspehu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Martin Mystere said:

Pošto već neko pljuje Maju moram reći da je Maja uz Tijanu i Milenu bila jedina koja je skoro tokom čitavog prvenstva bila na potrebnom nivou, uz po neki manji pad koji je razumljiv. Kaća je generalno zaslužila pozitivnu ocenu iako je bilo nekih (delova) utakmica gde se jednostavno nije videla. Bjanka i Bojana po meni pružile daleko manje od onog što su morale/trebale da bi mogli da očekujemo zlato i uglavnom je svog toga sve palo na Tijanina leđa koja se za finale em umorila (nakon fantastičnog polufinala) em je zbog toga fokus bio na nju i često je čekao i trojni blok a gotovo uvek dvojni - što se meč više bližio kraju to je bilo očekivanije da se igra na Tijanu. Naročito je Bjanka bila loša u svim segmentima igre - napad, igra u polju a naročito izrazito nesiguran prijem. Popovićke generalno OK izdanje mada su imale sjajnih momenata a i onih momenata kada im ništa nije išlo od ruke. Mirković igrala relativno malo za neku pravu ocenu ali po meni će nakon odlaska Maje u penziju to biti značajan downgrade na mestu tehničara. Sve u svemu žao mi je što nisu zlatom potvrdile da stvarno jesu najbolje u Evropi ali svakako priznanje i na ovom uspehu.

 

Super komentar. Sramotno je da se bilo šta kaže za Maju koja je godinama unazad najbolji tehničar, i uz selektora najzaslužnija za jedinstvo ove ekipe. Mnogo smo gadni kada sportisti ne ispune neka naša zamišljena očekivanja.

Link to comment
Share on other sites

Odlična odbojka na EP, juče sam ispratio dosta mečeva a vrhunac je bio duel Francuske i Nemačke koji su Francuzi dobili posle velike borbe i odličnu rolu Ngapetha u finišu. Inače ih je nakon OI preuzeo odvratni Bernardo Rezende, ne podnosim tog lika. Nemci imaju jako talentovanu ekipu, nekoliko izuzetnih servera, a ekipu vodi čuveni Andrea Đani - fizički miks Ivana Miljkovića i Đoganija. Pogledao malo i Holanđane protiv Turaka gde je izdominirao Nimir, korektor Modene, sa valjda 34 poena ukupno.

 

Vrlo jak turnir, a i naši momci definitivno imaju čemu da se nadaju, Ivović igra fantastično, Uroš Kovačević standardno lud igrač, a i Bata se polako vraća u formu.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo je moguce da ce nam Rusi biti protivnici u osmini finala. Igraju bez Mihajlova, izgubili su od Turske 3:1, jedva dobili Holandiju u pet setova i realno je da zavrse treci tamo. Nas do polufinala cekaju dve ekipe i grupe C, treca i prva u cetvrtfinalu, bilo bi idealno kad bi Rusi zavrsili drugi. Ali daleko su oni od svog vrhunca, to je bilo OI finale pre mesec dana, itekako je igriv taj potencijalni mec protiv njih.

 

Iz ugla polufinala drugo mesto u nasoj grupi je bolje, vodi na Italiju a ne na Francusku. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...